Şimdi Ara

Beyler kıza açıldım ama.. (GÜNCELLENDİ 18.04.2016) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
39
Favori
25.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendin ol kendinken sana ezik muamelesi yapıyorsa o iş yatar ayrıca onlat ne bicim konusmalar lan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam kardeş sen inanmıyosan inanma, diğerlerine saygı göster.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guitar Possession

quote:

Orijinalden alıntı: iamsonasty

quote:

quote:

quote:

@iamsonasty Kızlar konusunda bana ahkam kesmeyin rica ediyorum. Burada sözleşme imzalamıyorsun ya da işe kız bir sekreter almıyorsun. Çıkma teklifi edilmiş, belli kız hissiz ki reddetmiş. Filmlerle mi yaşıyorsun bilmiyorum ama gerçek hayatta hisleri olmayan bir insanın çıkma teklifini reddetme gibi bir lüksü oluyor, genellikle.

@£XE Bildiğiniz gibi devam edin hocam.

Ahkam kestiğimi zannetmiyorum. Filmlerde yaşamıyorum, gerçek hayatta insanlar eşit değildir, birbirlerine üstünlük kurar. Eğer kıza üstünlüğü kuramazsan, evet reddetme lüksü olur.

Sözleşme ve sekreter alımı örneğin savunduğun yargıya oturmamış. İnsanlar sözleşmeleri ve iş imkanlarını reddedebilir.

Şöyle düzelteyim: Eğer kızın hisleri yoksa reddetme lüksü vardır.

Sözleşme ve sekreter alımı örneğim de gayet savunduğum yargıyı destekler nitelikte. İnsanlar sevmediği işi reddedebildiği gibi sevmediği birinden gelen çıkma teklifini de reddedebilir.

Haklisin, ama dediğim gibi, kızlar ne istediğini bilmez. Bunu uzun açıklamaya gerek var mı bilmiyorum, daha çok Türkiye'nin toplum yapısı ve kızların yetiştirilme tarzıyla ilgili.

Örneği verirken bunu söylememişsin. Sözleşme imzalamıyorsun veya sekreter kız işe almıyorsun demişsin. Ondan sonra da kızın reddetme lüksü var demişsin. Bu örneklemeden eğer sözleşme imzalıyorsan veya sekreter kız işe alıyorsan reddetme lüksü yok, ama öyle bir durum değil böyle bir durum var, o yüzden reddetme lüksü var anlamı çıkıyor.

Hayır kardeşim, ilk fikrine katılmıyorum. Gayet berbat bir aileden gelip de kendisini yetiştirmeyi başarmış namuslu kızlar da mevcut. (bkz: şu anki kız arkadaşım) Genelleme yapmayı oldum olası sevmedim, sevmem. Şiddet içeren ailede büyümüş birisi ilişkisinde şefkat ve barış ister. Yakınını kaybetmiş biri o yakının eksikliğini kapatacak türden birisini ister. Şımartılarak büyümüş birisi dominant bir ilişki ister. Asosyal birisi ilişkisinde rahatlık ister. Bu liste böyle uzar gider. Amacım savunmak değil fakat ilişkinde karşındakinin ne istediğini bilmiyorsan sorun karşındaki kızda/erkekte değil sendedir. Tecrübe ederek söylüyorum.

İkincisi reddetme lüksünü ikinci alıntıdaki "Sözleşme ve sekreter alımı örneğin savunduğun yargıya oturmamış. İnsanlar sözleşmeleri ve iş imkanlarını reddedebilir." mesajıyla siz belirttiniz, ben değil.

Ben daha fazla tartışmak ya da fikrimi söylemek istemiyorum. Siz kendi adınıza farklı düşünüyorsunuz, ben kendi adıma farklı düşünüyorum. Anlayacağınız farklı kulvarlardayız.

Genellemeler konusunda haklısın, elbette her genellemenin istisnası mevcuttur. Şımartilarak büyütülmüş biri dominant ilişki ister demişsin ki mesele de burada. Kızların çoğu şımartılıyor, ama ailesi tarafından değil, erkekler tarafından. Anlattıklarımı Türkiye için söylüyorum, elbette dünyanın her yerinde çarklar böyle dönmüyordur.

Başka bir mesele de, karşındaki bunları istemiş, peki senin istediklerin? Eğer Türkiye ortamında büyümüş kızların "çoğunun" eline bu konuda ipleri verirsen senin istediklerinin bir önemi kalmaz. İpleri kendi eline almasını söylüyorum, çünkü türk kızlarının çoğunun anladığı dil bu ve farkında olmasalar da teslimiyeti çok severler.

Son olarak, sanırım bütün tartışmanız söyle bir yanlış anlamadan kaynaklanıyor. Ben kızın herhangi bir şeye zorlanması gerektiğini savunmuyorum. Saçından tut sürükle demiyorum. Sadece kendini ortaya koy, zaten gerisi kendi olacak şey diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: truth-hurtz

Tamam kardeş sen inanmıyosan inanma, diğerlerine saygı göster.

Ben saygı gösteririm sıkıntı yok, ama işleyiş ortada.

• kız seni umursamasa direkt engeli koyup geçerdi, olumluya doğru bir gidiş söz konusu.
  • İlk kez bir konuşmaya umarım fakedir diyorum.
    Hayır kız sana direkt git demiş. Daha derdin ne?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@iamsonasty Kızlar konusunda bana ahkam kesmeyin rica ediyorum. Burada sözleşme imzalamıyorsun ya da işe kız bir sekreter almıyorsun. Çıkma teklifi edilmiş, belli kız hissiz ki reddetmiş. Filmlerle mi yaşıyorsun bilmiyorum ama gerçek hayatta hisleri olmayan bir insanın çıkma teklifini reddetme gibi bir lüksü oluyor, genellikle.

@£XE Bildiğiniz gibi devam edin hocam.

Ahkam kestiğimi zannetmiyorum. Filmlerde yaşamıyorum, gerçek hayatta insanlar eşit değildir, birbirlerine üstünlük kurar. Eğer kıza üstünlüğü kuramazsan, evet reddetme lüksü olur.

Sözleşme ve sekreter alımı örneğin savunduğun yargıya oturmamış. İnsanlar sözleşmeleri ve iş imkanlarını reddedebilir.

Şöyle düzelteyim: Eğer kızın hisleri yoksa reddetme lüksü vardır.

Sözleşme ve sekreter alımı örneğim de gayet savunduğum yargıyı destekler nitelikte. İnsanlar sevmediği işi reddedebildiği gibi sevmediği birinden gelen çıkma teklifini de reddedebilir.

Haklisin, ama dediğim gibi, kızlar ne istediğini bilmez. Bunu uzun açıklamaya gerek var mı bilmiyorum, daha çok Türkiye'nin toplum yapısı ve kızların yetiştirilme tarzıyla ilgili.

Örneği verirken bunu söylememişsin. Sözleşme imzalamıyorsun veya sekreter kız işe almıyorsun demişsin. Ondan sonra da kızın reddetme lüksü var demişsin. Bu örneklemeden eğer sözleşme imzalıyorsan veya sekreter kız işe alıyorsan reddetme lüksü yok, ama öyle bir durum değil böyle bir durum var, o yüzden reddetme lüksü var anlamı çıkıyor.

Hayır kardeşim, ilk fikrine katılmıyorum. Gayet berbat bir aileden gelip de kendisini yetiştirmeyi başarmış namuslu kızlar da mevcut. (bkz: şu anki kız arkadaşım) Genelleme yapmayı oldum olası sevmedim, sevmem. Şiddet içeren ailede büyümüş birisi ilişkisinde şefkat ve barış ister. Yakınını kaybetmiş biri o yakının eksikliğini kapatacak türden birisini ister. Şımartılarak büyümüş birisi dominant bir ilişki ister. Asosyal birisi ilişkisinde rahatlık ister. Bu liste böyle uzar gider. Amacım savunmak değil fakat ilişkinde karşındakinin ne istediğini bilmiyorsan sorun karşındaki kızda/erkekte değil sendedir. Tecrübe ederek söylüyorum.

İkincisi reddetme lüksünü ikinci alıntıdaki "Sözleşme ve sekreter alımı örneğin savunduğun yargıya oturmamış. İnsanlar sözleşmeleri ve iş imkanlarını reddedebilir." mesajıyla siz belirttiniz, ben değil.

Ben daha fazla tartışmak ya da fikrimi söylemek istemiyorum. Siz kendi adınıza farklı düşünüyorsunuz, ben kendi adıma farklı düşünüyorum. Anlayacağınız farklı kulvarlardayız.

Genellemeler konusunda haklısın, elbette her genellemenin istisnası mevcuttur. Şımartilarak büyütülmüş biri dominant ilişki ister demişsin ki mesele de burada. Kızların çoğu şımartılıyor, ama ailesi tarafından değil, erkekler tarafından. Anlattıklarımı Türkiye için söylüyorum, elbette dünyanın her yerinde çarklar böyle dönmüyordur.

Başka bir mesele de, karşındaki bunları istemiş, peki senin istediklerin? Eğer Türkiye ortamında büyümüş kızların "çoğunun" eline bu konuda ipleri verirsen senin istediklerinin bir önemi kalmaz. İpleri kendi eline almasını söylüyorum, çünkü türk kızlarının çoğunun anladığı dil bu ve farkında olmasalar da teslimiyeti çok severler.

Son olarak, sanırım bütün tartışmanız söyle bir yanlış anlamadan kaynaklanıyor. Ben kızın herhangi bir şeye zorlanması gerektiğini savunmuyorum. Saçından tut sürükle demiyorum. Sadece kendini ortaya koy, zaten gerisi kendi olacak şey diyorum.

Kardeşim daha nasıl anlatayım bilmiyorum. Ortada ilişki olsa tamam ipleri ele alırsın ama kız çoktan reddetmiş. Olmayan hislerin iplerini ele alamazsın, karşındakini de tiksindirmekten başka işe yaramaz.

Ben, benim isteklerimi yerine fazlasıyla getiren bir ilişki içerisindeyim ve kimseyi ilgilendirmez. Her insanın karakteri farklıdır. Teslimiyeti seven de vardır sevmeyen de, bakın yine genelleme içindesiniz.

Ben hiçbir şeyi yanlış anlamadım. Farklı fikirdesiniz ve ne anlatırsam anlatayım kendi bildiğinizi tema önüne getiriyorsunuz. Daha fazla fikrimi söylemek istemiyorum. İyi forumlar.

Iyi de bu arkadaşın meselesi kız meselesi değil ki. Kendini ortaya koyma meselesi. Bu konuda da gayet iyi gidiyor. Kız konusu daha çok alt başlıkta incelenecek bir şey.

İki kişi her iletişime geçtiğinde, hatta konuşmasalar bile bir çeşit ilişkiye girer, burada ilişkiyi illa çıkmak olarak anlamak gerekmez. Her ilişkide de üstünlük kurulabilir. şart değildir ama amaçlar doğrultusunda gerekebilir. Bu durum konu sahibinin durumu için de geçerlidir, iş mülakatı için de, kurban pazarlığı için de. Whatsapp konuşmalarını da tekrar okursan kızın verdiği kaçamak cevapları sen de farkedebilirsin.

Evet, ilişkiniz beni ilgilendirmez. Teslimiyet arzuları bilinçaltlarında yatar, farkında değildirler. Her genelleme yaptıktan sonra istisnaları olabileceğini belirtmeme gerek olmadığını düşünüyorum.

Evet, yanlış anladınız. Siz bilirsiniz. İyi forumlar.

• Selam canimdan sonra kahkahayi bastim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shepherd.

okurken utandım ''seninle dalga geçiyorduk''

Sen de burada kızın doğru söylediğine inandın öyle mi

Sen niye bu kadar kastın ki Konu sahibinin kendisi bu kadar hırs yapmadı. Meseleye gelecek olursak; o iş olmaz. Arkadaş ego yaparak oradan yürümeye çalışmış. Ama arkadaşın, kızın gözündeki imajı o egoyu kaldırmaz. Kızın gözünde bizim arkadaş sıradan biri. O kendinden emin tavırlar şuan bize bile çok eğreti geldi. Kız çok itici bulmuştur bu hareketleri eminim ki. He sınıfta falan arkadaş çok cooldur, kimseye eyvallahı yoktur kendi kafasındadır, o zaman olurdu. " o kadar popüler bir kız benim gibi silik bir tipi reddeder diye düşünüyordum. " Dışarıya silik bir profil çizdikten sonra böyle tavırlar x10 itici duruyor. Adama sorarlar neyine güvenip böyle büyük cümleler kurabiliyorsun diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papa Het

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shepherd.

okurken utandım ''seninle dalga geçiyorduk''

Sen de burada kızın doğru söylediğine inandın öyle mi

Sen niye bu kadar kastın ki Konu sahibinin kendisi bu kadar hırs yapmadı. Meseleye gelecek olursak; o iş olmaz. Arkadaş ego yaparak oradan yürümeye çalışmış. Ama arkadaşın, kızın gözündeki imajı o egoyu kaldırmaz. Kızın gözünde bizim arkadaş sıradan biri. O kendinden emin tavırlar şuan bize bile çok eğreti geldi. Kız çok itici bulmuştur bu hareketleri eminim ki. He sınıfta falan arkadaş çok cooldur, kimseye eyvallahı yoktur kendi kafasındadır, o zaman olurdu. " o kadar popüler bir kız benim gibi silik bir tipi reddeder diye düşünüyordum. " Dışarıya silik bir profil çizdikten sonra böyle tavırlar x10 itici duruyor. Adama sorarlar neyine güvenip böyle büyük cümleler kurabiliyorsun diye.

Canım öyle istedi, sanane

Bunu herkese yazdım sanırım ama bir kere daha yazayım, konu sahibinin meselesi kız meselesinden fazlası. Önceki mesajlarındaki kaçamak sorulardan belli kızın samimi olmadığı. Bir anda gelen özgüven konusunda ise yukarılarda bir yerde Atatürk örneği vermiştim. Aslında ona bile gerek yok, sonunu ve başkalarının düşüncelerini bu kadar umursayan hiçbir şey olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F047747E -- 26 Mart 2016; 15:47:30 >

• Beyler bu kızın engellememeeisin tek sebebi kızlar ilgiyi sever birisi onlar ilgilendimi tatmin olurlar egoları okșanir olmicak duaya amin demek cok yıpratıcı yol yakinken dön kardeşim. Kendini boşuna yorma.

• quote:

Orijinalden alıntı: flatron58

Beyler bu kızın engellememeeisin tek sebebi kızlar ilgiyi sever birisi onlar ilgilendimi tatmin olurlar egoları okșanir olmicak duaya amin demek cok yıpratıcı yol yakinken dön kardeşim. Kendini boşuna yorma.

Abi yeter bu adamla uğraştığınız. Adamın meselesi kızdan fazlası, yol yakınken dönmek ise sadece loser bir imaj bırakır. Kızı elde etmeye çalışmıyor, kızla dalga geçiyor.

• Hocam dedigin gibiyse okey ama diger türlü ise kendini yormaması icin uyardım sadece.

• quote:

Hocam dedigin gibiyse okey ama diger türlü ise kendini yormaması icin uyardım sadece.

Sonunda kızı da elde edecek merak etme

• Hocam dedigin gibi dalga gecerek biyere varabilir ama kendini kaptirmama şartıyla. MANTIKLI YANİ.

• quote:

Hocam dedigin gibi dalga gecerek biyere varabilir ama kendini kaptirmama şartıyla. MANTIKLI YANİ.

Kendini kaptırarak değil, kendisini ortaya koyarak. Kesinlikle mantıklı

• Beyler kıza geçirdim ama...

Yaran yanlış okumalar.

• Başta komik geldi mesajlar ama okudukça hoşuma gitti. Kendini iyi göstermişsin. Kızda cevap verdiğine göre bu iş olabilir. Tabi sadece lafla olmaz

• kardeşim kacıncı sınıfsın bılmıyorum ama konusmalardan anladıgım kadarıyla lısedesındır burası onemlı degıl sen kıza sekıl yapmaya bak tabı sadece lafla degıl hal hareket tavırlarınla ımkanların ne olcude bılmıyorum ama kızın takıldıgı yerlere ya da karsısına cıkabılecegın yerlerde arabanız varsa eger pederden yalvar yakar arabayı koparıp kızla karsılasmaya bak peder vermezse kaçır gitsin biz de cok kacırdık zamanında bunun gıbı seyler yap sadece araba olarak dusunme bı kac kız arkadasın varsa onlarla takıl sureklı kızın dıkkatını cekersın tabı bunları yaparken kızla normal olarak konusmana devam edebılırsın ama sadece normal olarak yalvatıp yakarma ya da kızlarla takılırken veya arabayla falan senı gordugunde pek oralı olma olur bu ıs

• İlk defa bir konunun CSB çıkmasını umut ediyorum.Resmen gözümden yaş geldi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.