Şimdi Ara

Benzine 22 Kuruş İndirim - LPG Büyük İndirim Yolda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
8.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu anda bulunduğum bölgede litre fiyatı 5.18, 22 kuruş indirim gelince 5'in altına ineceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Mantıklı bir argüman ortaya koyamayınca hemen çamura yatıp benim yetkinliğimi sorgulamışsınız. Aklı selim olan bu ucuz numaraları yemez. Motor yağı ile yakıtın ne alakası var anlamadım demişsin ama bence işine gelmemiş. Aklınız sıra beni aşağılıyorsunuz. Elinizden başka bir şey gelmiyor çünkü.
    Sayın Cantuğ, size ilk yazımda düzgünce yüzeysel teknik bilgilerle açıkladım fakat siz hala farklı konulardan cevap vermeye devam ettiniz. Bu size son yazım zira anut ile cahili ikna, pek güçtür. Yazılı öğrenime daha geçmemişsiniz. Görsel öğrenimde daha başarılı olabileceğinizi düşündüğüm için size bu konu hakkında ki görüşlerinizin değişmesi temennim ile doğrudan mühendislerin hazırlamış olduğu bir video bırakıyorum. İyi seyirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Şu anda bulunduğum bölgede litre fiyatı 5.18, 22 kuruş indirim gelince 5'in altına ineceğiz
    Hocam son gelen indirimden sonra İzmir'de bir çok yer 5TL'nin altına indi. Bölgesel bir durum mu acaba ? 4,80'den benzin aldığım bile oldu.
  • Yav niye aşsagliyayim .banane ne yakıt tukettiginizden.dizele okadar para verip benzinden fazla yakınca siz kompleks yapmışsınız.yapmayin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Etanollü bir depo yaklaşık 68-70 L benzinim var isteyene litresi 6,50 TL'den satarım
    binip doğru düzgün gezemedikten sonra düşse ne olur, para/yaş denklemi gibi oldu
  • Zeki biraderim ticari araçları kast etmedim taksiden bahsediyoruz burda. Bende biliyorum tork çekiş gücü ile ağır yük altında dizelin daha başarılı olduğunu şuan için ama normal takside ortalama bir Türkiye şehri veya İstanbul gibi yerlerde takside dizelin avantajı kalmadı onu kast ettim, tasarruf yapayım desen dpf tıkanır misal veya sık sık trafiğe kalmak gibi bunlar çok olası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lithaunans L kullanıcısına yanıt
    Kiralama şirketleri niye dizel tercih ediyor? Kendinizi öyle bir kandırmışsınız ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Kiralama şirketleri niye dizel tercih ediyor? Kendinizi öyle bir kandırmışsınız ki...
    Kiralama şirketlerinin tercihleri müşteri talepleri doğrultusunda oluşturuluyor. Kiralarken herkes dizel sorduğu için filolar dizeller ağırlıklı oluşturuluyor. Fakat lüks segmentte durum değişiyor tabi. Misal E220d yerine E180, 520d yerine 520i, 320d yerine 318i gibi daha uygun modellere kaçılıyor zira lüks araç kiralayacak insanın dizel/benzin ayrımı yapmaksızın yani yakıt tüketimini düşünmeksizin işini göreceğini biliyorlar.
  • yahu indirim indirim de benzini yakamıyoruz ki, coronadan dışarı çıkamıyoruz depoyu ay başı fulledim 3/4'e düşmedi daha. Kimse almıyor ne de olsa diye indiriyorlar bence. Yakıt alımı arttıkça hemen geri yükselir :D
  • Zam haberlerine alıştık indirim haberini görünce 2 defa okuyorum

Bu aralar evdeyim normalde günlük 24km yol yapardım ama şimdi bi sebepten sabah ve akşam evden çıkıyorum toplamda 120km yol yapıyorum.Çoğu insan evde ve indirimden pek bisey anlamadı ama benim gibilere ilaç oldu,lpg indirimini merak ediyorum 3tl nin altına düşecektir heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 24 Mart 2020; 12:36:24 >
  • Ilk indirim geldiğinde geri zam yaparlar diye gittim fulledim depoyu zarar ettik. 50 kuruşa yakın indirim geldi anasını satayım.
    Edit: hatta 70 kuruş gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhaan -- 24 Mart 2020; 12:18:3 >
  • Kiralama şirketleri vortex35 hocamın dediği şeylerden dolayı tercih ediyor, tabi bu konuda şahsen çok bilgi sahibi değilim yani filo işletmedim ama bu tarz filoların elde ettiği fiyatlar ile siz yada ben gibi bireylerin gerek araç alırken, gerek sonrasındaki alacağı fiyatlar bir değil onlar kendisine göre bir hesap yapıyor.
    Birde ikinci olarak şuan henüz fiyatların değiştiği senaryo için konuşuyoruz, önceden dizelin yine biraz avantajı vardı ama şuan pek kalmadı hocam.

• Lpg 70 kuruş indirim gelirse 30 kuruş yakan araç 22 kuruş yakcak.
    Aynı araç benzinde benzin 5 tl olsa da 50 kuruş yakacak. (Şehir içi 10 litre yakıyor)
    28 kuruş fark var benzin ucuzladı diye neden benzine geçeyim de bazı yorumlar görüyorum tupden vazgeciyorlar aradaki makas tupe daha indirim gelmese bile çok. 5-10 kuruş için vazgeçersin anlarım. Ben de geçerim oyle fark olsa.

Bahsettigim araç 1.2 albea speedgear
    Benzin tüpe göre iki kat yakıyor.
    Guncel araçları bilmem 5-10 kuruş fark olup da tüp takanin yanlış yapiyordur zaten arabasına göre değişiyor.
    Ama iki kat fark ettiren bir cok araba var 2010 model altı.

Edit: her araç boyledir hiç kimse tüpü birakmasin falan demedim bazi uyeler hemen atliyor ama tüp ile benzin farki 20 kuruş uzeri olan cok araba var.

İsteyen de benzin kullansin banane!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 24 Mart 2020; 13:2:12 >
  • jowood1 J kullanıcısına yanıt
    Allah'a şükür, bazılarına iyi geliyor. tam tersi olduğunu düşünürsek bütçe sıkıntıya girebilirdi, virü var benzin zamlanıyor mesela...
    işe gitmek zorunda olanlar var, kronik astım rahatsızlığı olduğu halde gitmek zorunda çünkü devlet sana ihtiyaç var diyor sağlıkçıya. bu durumda otobüs kullanamıyoruz. günde 30 km yol yaparken şimdi günde 150 km yol yapıyoruz mecburen. en azından benzinin düşüyor olması işimizi kolaylaştırıyor çok şükür.
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    öyle bir araç düşünün lpg ile 8 litre civarı yakarken benzin ile 10 litre yakıyor, sizin hesabınıza göre sonuç böyle çıkıyor hocam. kusura bakmayın ama saçmalamışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 24 Mart 2020; 12:35:26 >
  • Gönül ister ki her 3 ürün de benzer oranlarda ucuzlasın. Birbirimize akaryakıt fiyatlarından giydirmeler yapmak çok yakışıksız.

Benzin iner mazot inmezse Antalya'dan gelen meyve sebzeyi pahalı yiyorum, benzinle bunu dengeliyorum diye avunursunuz. LPG inmez ise boğazından kısarak 3-4.000 TL masraf ile tüp taktırana da yazık...

Yarın zaten okkalı bir zam gelecek gibi görünüyor. Brent petrol bugün %5-6 arttı.

Herkese sağlık mutluluk, koronasız ve tez zamanda sokakta huzurla gezilen günler dilerim.

• Ben lpg kitini kullanmıyorum artık. halen lpg km de 5 kuruş fark ediyor ama gerek yok biraz benzinle gideyim.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Ben bir yerimden uydurmuyorum fiat albea 1.2 speedgear otomatik 3.19 birim fiyat ile 30 Kuruş yakıyor. Aynı araç güncel benzin fiyati ile benzinde 60 kuruş yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Ben bir yerimden uydurmuyorum fiat albea 1.2 speedgear otomatik 3.19 birim fiyat ile 30 Kuruş yakıyor. Aynı araç güncel benzin fiyati ile benzinde 60 kuruş yakıyor.
    benzin 7 lira iken araban benzinde 80 kuruş mu yakıyordu?? hesabı yanlış yapıyorsun. 300 beygirlik 3.7 litre motoru olan mustang bile o kadar yakmıyor hocam nasıl hesap bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 24 Mart 2020; 12:50:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.