Şimdi Ara

Benzine 22 Kuruş İndirim - LPG Büyük İndirim Yolda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
8.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizel motorun kötü yakıta olan toleransı daha yüksektir. Petrol istasyonu olanlara sor hangi yakıtta daha çok hile oluyormuş. Kronik benzincilerin hezeyanı bir bitmedi. En iyi kebap falanca yerde yenir diyen dayılar gibisiniz her şeyin en iyisini kendinizin bildiği sanrısına kapılıyorsunuz. Bilimsellikten ve mantıktan tamamen uzaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 24 Mart 2020; 16:30:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Dizel motorun kötü yakıta olan toleransı daha yüksektir. Petrol istasyonu olanlara sor hangi yakıtta daha çok hile oluyormuş. Kronik benzincilerin hezeyanı bir bitmedi. En iyi kebap falanca yerde yenir diyen dayılar gibisiniz her şeyin en iyisini kendinizin bildiği sanrısına kapılıyorsunuz. Bilimsellikten ve mantıktan tamamen uzaksınız.
    Komik. Israrla cehalatinizi ortaya dokuyorsunuz. Sizin soylediginiz 70'lerden kalma kara duzen common rail, yuksek basincli olmayan dizellerdir. Dizel motorun cikis noktasi olan 1800'lerin sonunda olsaydik hakliydiniz zira dizel motor buhar makinelerinden kalan komur tozlarini yakmak icin tasarlanmistir. Common rail'e gecene kadar dizel motorlar calisman marjlari genis, kalin yakiti yakabilecek sekilde tasarlanirdi. Siz yine ortaokul mezunu benzin pompacilarini argumaniniza referans yapin isterseniz ama bu dizel yakitin guncel araclarda en kucuk kalite probleminde sorun yarattigi gercegini degistirmez.

• Petrolhead arac hastaları insanlar için kullanılan bir tabirdir. Dizel arac hastası kimseyi görmedim.

Ha bu arada hakaretinle ilgilide savcılığa dilekçe vereceğim, internette tanımadığım insana hakaret etmemeyi öğrenirsin belki. Ortalık sakinleşsin, tebligatını alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 24 Mart 2020; 17:47:18 >
  • xcorp X kullanıcısına yanıt
    Mesajlarımın hiç birinde şahsa hakaret yok dilediğin yere şikayet edebilirsin. Öğretmene ispiyonculuk yapan çocukların büyümüş hali gibisiniz.

• "Cahil" kelimesi TCK md. 125 kapsamında hakarettir, hakaret olup olmadığını görürsün ifade verirken. Ayrıca saçma benzetmeleri bırak, avukat olduğum için bizzat ben yapacağım şikayetini, merak etme.

Gerçekten bilmeden sağa sola saldırıyorsun. Petrol İngilizce'de benzin demek, "petrolhead" ise İngilizce bir kelime bildiğin üzere.Petrolhead tabirini bilmediğin için "dizel, petrol değil mi" gibi bir argümanla gelmen normal. Yani senin gibi direkt translate yaparsak benzinkafa oluyor anlayacağın. Lütfen bilmediğin şeyleri en azından Google amcaya sor insanlara saldırmadan önce. Hem bilmiyorsun hem de bana cahil diyorsun, ne diyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 24 Mart 2020; 17:49:6 >
    Görevini kötü yönde kullanarak beni alenen tehdit ediyorsun. Elime koz verme istersen.

• Bak yine bilmediğin kavramları kullanıyorsun, "görevi kötüye kullanma" suçu kamu personellerine, yani devlet çalışanlarına özgü bir suçtur. Avukatlar tarafından işlenemez anlayacağın. Tehdit edildiğini düşünüyorsan, sende benim hakkımda suç duyurusunda bulabilirsin arkadaşım.

Neyse uzatmaya gerek yok, artık tanışacağız zaten.

Görevi kötüye kullanma (1)
    Madde 257- (1) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerine aykırı hareket etmek
    suretiyle, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu
    görevlisi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme
    göstererek, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu
    görevlisi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 24 Mart 2020; 17:58:25 >

Ona siz değil hakim karar verir.

• Aynı fikirde olduğumuz bir konu çıktı sonunda. Fakat görevi kötüye kullanma açısından hakimin verebileceği bir karar yok, zira hakim kanun dışına çıkamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 24 Mart 2020; 18:22:51 >
  • ne boş bir tartışma dönmüş yukarıda sizin yerinize utandım arkadaşlar
  • Dandik özel üniversitelerde burssuz hukuk okuyan 1. sınıf öğrencileri türedi bu aralar. Her şeye bir dava açıyorlar

• Hakaret edersen sana da bir dava açabilirim(ceza hukukunda dava açmak diye bir kavramda yok bu arada), canın çekti sanırım? 5 senelik avukatım bu arada, şansını dene istersen. ÖSS'de de 11.424. oldum, sonucu da ulaşabilirsem atayım. Ne kadar meraklısınız tanımadığınız insanlara laf etmeye?

Adamın birisi bana hakaret ediyor, üstüne üstlük hakaret ettiği konuda da haksız,(haklı olması bir şeyi değiştirmez ya.) şikayet ediyorum diye laf ediyorsunuz şahsıma.

Böyle yozlaşmış bir topluluk görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 24 Mart 2020; 18:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcorp

Hakaret edersen sana da bir dava açabilirim(ceza hukukunda dava açmak diye bir kavramda yok bu arada), canın çekti sanırım? 5 senelik avukatım bu arada, şansını dene istersen. ÖSS'de de 11.424. oldum, sonucu da ulaşabilirsem atayım. Ne kadar meraklısınız tanımadığınız insanlara laf etmeye?

Adamın birisi bana hakaret ediyor, üstüne üstlük hakaret ettiği konuda da haksız,(haklı olması bir şeyi değiştirmez ya.) şikayet ediyorum diye laf ediyorsunuz şahsıma.

Böyle yozlaşmış bir topluluk görmedim.

Özel üniversiteler kapatılsın

• Karşımda okuduğunu anlayan birisi var sanmıştım, pardon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcorp

Karşımda okuduğunu anlayan birisi var sanmıştım, pardon.
    Mahkemede görüşürüz seninle, bu lafinin üzerine

• Foruma yaş sınırı getirilse keşke.
  • Dizel kullanıyorum, umarım bu durum geçicidir, yoksa dizelin hiçbir avantajı kalmadı hatta lpgnin bile

• Dizel kullananların gözü yaşlı. Hakikaten ağrıma gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizel kullananlar seri üzgün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Etanol koymadıkları için benzinin maliyeti düştü. Çamur gibi benzini motorlarınız vuruntu yaparak yakmaya çalışıyor. Benzin motorlarının yakıt kalitesi toleransı dizellere oranla çok düşüktür. Benzin ucuzladı diye fazla gezmeye kalkmayın derim. Maazallah motora zarar gelebilir.
    Şuanda benzin 5,27 dizel 5,33 litre/₺.
    Amma velakin fizik kanunları değişmedi. Dizeller daha az yakıt tüketiyor, düşük devirde yüksek tork ile günlük kullanıma daha uygun, daha dayanıklı oldukları da aşikar. Dizel halen daha en makbul seçenek.
    vayyy be dünyanın petrokimya devleri bunu düşünemiyor,etanol konmayınca vuruntu yapar motoru eline alırsınız tarzında tezleri senin gibi ileri zekalılar düşünüyor öyle mi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.