Şimdi Ara

Beni hayretler içinde bırakan sokak köpeği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
45.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
441 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sosis salam gibi paket urunleri bilmiyorum(bence iyi degil) ancak cig etin bir zarari yoktur. Asil zararli olan o ucuz mamalar icinde ne oldugu belli degil midede yer kapliyor. Bi ara kopegimi (10-20 gun gibi bir sure) ucuz konserve ve mamalarla beslemek zorunda kaldim veterinerlik olduk. Kan degerleri dustu ot yiyip kendini kusturmaya calisiyodu surekli. O yuzden evdeki artiklar cok daha iyidir. Butce varsa turk markasi olan temizmamadan bonacibo alinabilir ama market mamasi asla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi sokak kedisi var yavrulari var 5 tane vs hergun bi konserve balik ismarliom

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sevindim okuyunca hocam çok iyi yapmışsın Bir canlıyı mutlu etmek çok güzel bir şey keşke elimizden fazlası gelse de daha iyi şartlarda yaşatsak

• Insan sevemeyen insanlarla anlasamayan kisiler sapkinlik derecesinde kedi köpek severler.

• ULAN ADAM NE GUZEL KOPEGE YEMEK VERMIS BURDAKI SALATALIKLAR YOK MIGROSTAN MAMA AL YOK DONER AL. KARDES BU MEMLEKETTE HAYVANLARI ARABANIN ARKASINA BAGLAYIP SURUKLEYEN DENYOLAR VARKEN BU ADAM ALKISLANMASI GEREK ...

KONU SAHIBI ADAMSIN ÖPTUM YANAKLARINDAN
  • Adam yaptığı ve hoşuna giden onu mutlu eden bir şeyi yazmış paylaşmış, insan olun da tebrik edin...

Bizim sorunumuz bu işte tebrik etmek yerine bir eksiğini arayıp linç etmek, ama suç sizde değil teknolojiyi size entegre edenlerde çok rahat atıp tutuyorsunuz klavye başından.
  • atmosferikmotor kullanıcısına yanıt
    Hayvanlar doğada zaten hep pişmiş yemek buluyorlar, olmadı marketten çiğ alıp pişirip yiyorlar :)
  • Baska zaman da gelir isirir. İtin dostlugu koy gorunene kadardir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Anlasabilecegimiz tipler cikti da biz mi anlasmadik? Herkes herkesle anlasamaz kaynasamaz bir kere. Ben kedi severim mesela.

• Bu köpek İzmirde miydi?

• Rebellion87 kullanıcısına yanıt
    Bende severim öyle insanı. Gel dediğinde gelecek git dediğinde gidecek. Sen yanına insan aramıyosun ki küpek arıyosun. Küpek alalım sana.
  • Ulan çoğunuz o hayvana hoşt der gönderir. Adam sosis almış diye hemen "çiğ it virmiş hiyvini"
  • Davranışına bakilirsa Muhtemelen geçmisinde bir sahibi vardı. Onu sokaga bıraktılar.

Kopeklerini veya kedilerini sokaga bırakan kisilerin şahışlarına ve ailelerine her harf ile başlayan agıza alınmayacak küfürler ettiğimi bilmenizi isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rebellion87

İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum.

Köpekler mesela gel diyorsun geliyor git diyorsun gidiyor.Sadık birer dostlar.Ne yalan söylüyor ne arkandan dedikodu yapar ne de seni ilk firsatta yarı yolda bırakır.
    Annesini sahiplenip köye götürdüğüm daha sonra elime doğan yavru köpek büyüdü. Evden beraber çıktık, köyde dağlarda gezdik dolaştık geri döndüğümüzde eve sokmamak için beni ısırıyordu neredeyse. O eve ait olmadığımı düşünecek kadar aptal bir hayvan olmadığını düşünürsek bunların içinde de fesat, muzur yok değil yani

• Hayvanların zararsiz olduğunu anlasa keşke herkes

Bas bas bağırıyoruz sizin zarar vermediginiz sevgi ve şefkatle yaklaştığınız her canlı. (insan hariç) size minnettar olacaktır.

• Discovery channelda bir programin reklaminda soylerlerdi.

“Onlar insan varoldugunda kendi hayatlarini hice saymayi tercih ettiler” diye. Kopekleri sevin yav zararlari yok.

• BearGyrlls kullanıcısına yanıt
    Köpek dediğiniz hayvan kurt soyundan gelir. Doğada hayatta kalır. Siz gidip zehirlemediğiniz, saldırmadığınız sürece kendi başının çaresine bakar. Yiyeceklerinin pişmiş olması şart değildir.

Benzer şekilde kediler de. Hatta simit attığınız martılarda. Bu hayvanın simit yiyor olması, çöpten besleniyor olması insanların suçu. Martı etçil bir hayvandır ama sizin bu " pişmiş yemek verin, yemek artığı verin " zihniyetiniz hayvanların doğasını bozmaktadır.

Marketten alıp verdiğiniz sosis ve salamın, ucuz diye aldığınız kedi köpek mamasından farkı yoktur. Tabii imkanınız varsa gidin sosis salam yerine pişmemiş tavuk alıp verin daha iyi.
  • Şu konudan bile 3 tane bloklanacak adam çıktı ya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.