Şimdi Ara

BENCH PRESS YERİNE CHEST PRESS+PECTORAL YAPMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Makinayla yapınca göğsüm acıyor yani göğsü geliştirdiğinden emin oluyorum.

Bp'i dambılla da denedim yine omzum acıdı. Hocaya kaç defa gösterdim doğru mu yapıyorum diye doğru dedi.

Çok saçma bir hareket hiç ısınamadım bp'e.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• omuz acıyorsa düzgün yapmıyorsun hareketi
    bir kaç video izle yada düşük ağırlıklarla yap hareketi
    gögüsünü hissetmeye çalış

bench'le hiç uğraşma
    db yap gitsin
  • Dirsekler içe bakacak gövde ile arka kol v şeklinde olacak. L olusa ön omza vurur çok ağrı yapar. Bar göğsünün altına insin.

• Dambılla yapmaya başlamıştım yine olmıyordu. Zaten düşük ağırlıkla yapıyordum 10 kilo. Bir de barın kütlesi işte. Dambılla 2x5kilo yapıyordum yine acıyordu omzum.

• watchfulprotector kullanıcısına yanıt
    Ön omuzun çok zayıfsa orayada vuruyor olabilir.

• Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Hocam bilemiyorum artık. Dambılla yapmak daha mantıklı gelmişti. Incline mıdır decline mıdır nedir elleri göğsün ilerisinde birleştiğim harekette göğsümün acıdığını hissediyordum ama omzum da ağrıyordu onda.

Chest press ve pectoral da geliştirir mi göğsü? İlk geldiğimde bu ikisini yapıyordum zaten. Bu iki hareket omzu da çalıştırıyor galiba?

Hocam incline üst göğüs ve ön omuzu çalıştırır. Az kilolarla çalıştığına göre daha yenisin sanırım. Yeni yeni geliştirdiğin için kasların o yüzden acıyor. Pectoral ise daha çok koltuk altı ile göğüs0n birleştiği yere odaklanıp çizgi attırır. Daha yeni iseniz bence bench press i araştırıp iyice düzgün yapmayı öğrenin. Çünkü kas geliştirmenin en baba hareketlerinden biridir.

• bp i ogrenmek istersen sana bir tavsiye

yabanci powerlifting kanallarinda anlatimlar cok iyi.İngilizce bilmesen dahi salon hocandan daha iyi ogrenirsin.

harekete baslamadan once cok iyi esnetme yap ozellikle omzu, sonra fly ile gogus kaslarini iyice isit hatta otesine gecip oralar hafif yanmasini sagla. Baslangic icin kaslari aktive edebiliyor olman lazim.

en iyi yontem fly ile aktivasyon sagla ayni hissiyati bench press te de surdur.

birde kesinlik dusuk agirlik yavas ve hissederek en az 12-15 tekrar li setlerle calis.

belli ki gogus kaslarin ile sinir sistemin yeterince aktif iletisim kurmuyor. Birebir ayni sistem olmasada bisiklet surmek ya da aliskanlik edinmek gibi dusun olayi.

hareketi vucuduna ya da sinir sistemine tanimladiktan sonra kilo artisina gidersin. İlk etap aktive edebilmek ve yanmayi hissetmek uzerine kurulu olmasi lazim.

• Bp te 50 kilo ilk sette 15 2. ve 3. sette 12 -10 4. sette 10 zor oluyor sizce 50 kilodan aşağı düşmelimiyim yoksa 50 kiloda ısrar etmem gerekli mi. Not: ilk set istesem 16 17 sanki olabilir :D
  • İlla Bench Press yapacaksın diye bir kaide yok. Şınav çeşitlerini deneyebilirsin.
  • Tarık-16 kullanıcısına yanıt
    Şınav kas büyütmüyor ki.

Büyütüyor sadece hareketi zorlaştırmak gerek. O yüzden şınav çeşitleri yazdım. Kendimden biliyorum. Son 1 yıldır BP yapmıyorum. İnsan ağırlık kaldırmadan önce kendi vücut ağırlığını kaldırabilmeli. Aynısı Barfiks-Lat pull down içinde geçerli.

Bir de unutmadan söyleyeyim. Dips de yap kesinlikle. Hatta onda ağırlık arttırabilirsin kemer takarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık-16 -- 6 Temmuz 2017; 18:35:10 >
  • bench press yaparken omuz aciyorsa

agir giriyor

yanlis yapiyor

postur bozuklugu

bunlar muhtemel omuzlarin buyuk uhtimal one yuvarlanmis onu duzeltmen lazim ilk olarak

• muhtemelen skolyozun var. Rotator cuff ve arka omuz çalışması yap. Göğüsünü hergün 3defa esnet

• Bench prees nasil yapamiyon anlamadim galiba siska birisin ve yeni basladin yada isinmiyorsun hic ? Kollarin gucsuzdur omuz kaslarin gucsuzdur ve kilo takmicak bos barla once hareketi ogrenceksin yeni basliyanlar bos barla yapiyor. Sonra 5 kilo filan takarsin alisik degilsin cunku zor kuvvet ve guc istiyen hareket.

Bp yaparken 10 tekrar yapiyosaniz yavas ve gogse tam degdirmemoz gerekir oyle hizli indirip kaldirmicaksiniz yada gogse degdirmesseniz faydasi en az olur.

Onun icin 10 tekrar yavas ve hiisederek tamamlicaniz kg secmelisiniz ben 6 aydir yapiyorum bp 20 +20 takiyorum 10 tekrardan fazla cikaramiyorum bazen 8 hatta kolay degil 50 kilo kaldiram barsiz mi acaba 15 kere yapiyormus hareketi tam yapiyorsa 15 kere helal

• Bench press compound bir egzersizdir, yaparken gogus, on omuz ve triceps baslica isi yapar. Tipki bir zincir gibi en zayif halka ne kadar gucluyse o kadar yapabilirsiniz. Söylediklerinizden on omzunuzun zayif oldugu kanaati olustu bende. Bench press olmazsa olmaz bir hareket degildir ama sizin bu sorununuzu tespit etmenize yardimci olmus gibi. Saglam yiyin iyi calisin zamanla gecer

• Sırtını kilitle arkada, göğsü çıkar. Adını unuttum şimdi. Bunu yaptığın halde omzun ağrıyorsa sakatlık vardır

• omuzları geri çek köprü kurarak çalış ve dambılla çalışmanı öneriyorum kollar ile gövden arasındaki açı 45-60 derece arası olsun 60 derecenin üstüne çıkarırsan omuzların pert olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.