Şimdi Ara

Ben Yandım Siz Yanmayın ! 2. El Araç İfşa ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
12.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hatta ilk mesajda plakaları olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇandıR

Hocam araç sahibi tekrar iletişime geçti demişsin, haberim yoktu diyor ama onca ifşaya rağmen hala 400 tl'yi vermiyor mu? Yarısında bari anlaşsaydınız, hiç mi oralı değil halen?

Bir çok arkadaşın dediği gibi, bu tip detayları aslında baştan konuşmak lazım. Eğer satıcının söylediğinden farklı sorunlar çıkarsa ve alıcı almaktan vazgeçerse ekspertiz ücretini satıcı ödemeli.
    Hem hiç oralı değil. Hem de ilanını hala düzeltmiş değildi. Kendisiyle konuşan kişilere de inatla söylemedi araçın motorda işlem olduğunu. İlan şuan yok. Sosyal medyanın gücü ile kalkmış durumda. Aracı görmeye giden kuzenime sordum bakar mısın diye. Araba hala duruyormuş. Satmamış yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muqarnas

Geçenlerde bir cruze'a baktık ilk sahibi olduğunu söyledi ve boyalı parçaları da belirtti. Tamam dedik ekspere soktuk, sağ orta direk işlemli çıktı ve satıcı yok abi bir şey orijinal baksana falan filan diye didindi durdu. İlk sahibi isen nasıl direkte işlem olduğunu söyleyemezsin? Eksper parasının yarısını zar zor kurtardık. Rezillik.
    İlanı ile burada aracı paylaşın herkes bilsin bu durumu.
  • Bu millet zaten işine geldiği zaman hiçkimseyi kandırdığını düşünmez, vicdanı çok rahattır. Ahlaksız şerefsizler.
  • Çakal ilanı kaldırmış.Mutemelen yeni ilan olarak açacak tekrar.Aman dikkat
  • allen3nme A kullanıcısına yanıt
    Ekspertiz öncesinde "Dediğim haricinde birşey çıkarsa bütün masrafların benden" dediyse gerçekten, buna diyecek birşey yok, söz vermiş, tabi ki ödemeli.

Ama ekspertize girmeden önce herşeyinin bilinmesi beklentisi de yanlış. Motorundaki işlemi kast etmiyorum, onu kendi yaptırmış; siz öyle bir işlem olup olmadığını sormuşsunuz, hiç bir şey olmadığını söylemiş; bunlar ahlaki değil. Ama bunun dışında, genel olarak söylüyorum, ben ekspertizde çıkabilecek herşeyi, şahsi satıcı olarak bilemem, o yüzden bir arabayı tamamıyla almaya karar vermişse bir alıcı, son adım olarak ekspertize kendi iradesiyle sokmalı. Öncesindeki sorulara adam dürüst cevaplar vermiş olsa belki sokmazdınız, buna birşey demiyorum. Ama durum ne olursa olsun, sahistan araba satin alan kisinin kendi riskini azaltma cabasidir ekspertiz.

Son cümlenizde gereksiz yere olayı kişiselleştirip, bana ön yargı yaptığınız yoruma da cevap vereyim: Galerici değilim, bugüne kadar da böyle, sadece araba konusunda değil her konuda, milletin geneline sirayet etmiş ahlaksızlık ve dolandırıcılıklarla hiç işim olmadı. Arabadan bir örnek vereyim: Opel Astra'm vardı, galericiye satma düşüncesinde hiç değildim, sıfır araç alma düşüncem de yoktu ama bunu satıp 2. el temiz bir Honda Civic alacaktım. Bildiğim tüm sorunlarını ilana yazıp telefonda da söyleyince, millet pert muamelesi yapıp ölücü fiyatlar verdi. 2. elde baktığım Honda Civic'lerde de yine milletin arabası bayiden yeni çıkmış gibi kıymetliydi. Bu iki duruma kızıp, sıfır km Honda Civic alıp Astra'yı aynı galeriye vermiştim.

Duzenlemeler: Yazim hatalari giderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 18 Şubat 2020; 19:39:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yavur Japonlarda internet sayfası üzerinden 2nci el arabayı görüp alıyorsun. satan şahıs kaportasındaki çiziğin bile resmini çekip atıyor. tüm detayları olduğu hali ile yazıyor. sen parasını adama gönderiyorsun bir yerde buluşup alıyorsun. (Youtube da japonic kanalından. Türk bu arkadaş oradan biliyorum)

Bizde de durum bu takla atmış içinde kurcalanmamış yeri kalmamış aracı ilanlarda tramersiz. Servis bakımlı diye önümüze sunuyorlar. kimse de etik değerler ve ahlak kalmadı...
  • Başlık sahibini tanımam,ona itafende yazmıyorum.

Son günlerde şöyle bir şey duydum.

Bu tip araçlara ekspertiz yaptırıp, araçta bazı sorunları tespit eden şahısların, araç sahibinden ekspertiz bedeli, konaklama bedeli istediklerini, vermeye yanaşmayanları ise bir çok forumda plaka bilgisiyle ifşa ettikleri, akabinde 1 hafta, 10 gün sonra araç sahiplerini başka kişilerin arayarak, 30 isteniyorsa örneğin 20 vereyim, bu araç zaten afişe olmuş, satamazsın vb. söylemlerle teklifte bulunduklarını, bu işin ise bir hayli fazla arttığını duydum.

Tabi ki ekspertiz bedeli hakkınız, araç sahibi söylemediği veya yazılı olarak yazmadığı hususlarda ödemek zorundadır. Ancak bu durumu kötüye kullananlar olduğunu da görünce, vay vay diyor insan.

(Başlık sahibine hitaben yazmıyorum, kendisini tanımam, etmem. Sadece olay önüme gelince fikir beyan ediyorum)
  • Neyin yandı anlamadım ? Burada en az %35 kesim bu olayı zaten yaşıyor .
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Aş satçılar çok var evet. Özellikle tutulan modellerde . Söylediğiniz çok mantıklı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk sahibi ve araç hakkında ... şeyleri bilmiyor.

GEÇİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: beluse

2. El Renault alacak arkadaşlara bir tavsiyem olacak. Belki daha önce söylenmiştir ben denk gelmedim. Renault'un kendine özel "Renault Port" uygulaması var. Bu uygulamayı telefonunuza indiriyorsunuz. Daha sonra Renaultumu ekle kısmından aracın şase numarasının tamamını ve motor numarasının son 4 hanesini giriyorsunuz. Buradan aracın servis kayıtlarına ve servisin hangi parçalara değişim yaptığına ulaşabilirsiniz. kendi aracımdan aşağıda örnek veriyorum.

Aracın alındığı ilk günden itibaren tüm kayıtlarını mı gösteriyor ?

Örneğin BMW ninde benzer uygulaması var ama her önüne gelen indirip kuramıyor. BMW uygulamasını indiriyorsunuz, araç şase ve plakasını giriyorsunuz, uygulama araca kod gönderiyor, telefona değil direk araca, araç bilgisayarından o kodu alıp uygulamaya giriyorsunuz, sadece şase ve plaka bilmeniz yetmiyor bizzat uygulama kurulum sırasında araç başında olmanız gerekiyor, araç bilgisayarına girilen kod bir dk sonra kayboluyor, her önüne gelenin kafasına göre kuramaması güzel,

fakat şöyle bir sorun var.

Uygulama sadece sizin aracı kayıt ettirdiğiniz tarihten sonraki servis kayıtlarını gösteriyor. Geçmiş kayıtları göstermiyor.
    Geçmiş kayıtları görmek istiyorsanız satan kişi uygulamayı kurduysa ondan bakabilirsiniz yada mecbur servise gideceksiniz.

Benim önceki araç BMW ve bu uygulama vardı, ben uygulamayı indirdikten sonra servise gittiğim kayıtlar var, öncesi yok.

BMW de araç menüsünde servis geçmişi var ama sadece hangi hangi km de servise girmiş onu gösteriyor, yapılan işlem yok bunun için uygulama indirmek lazım ama o da sizden öncekileri değil sizden sonrakileri gösteriyor.

Eğer reno uygulaması tüm kayıtları gösteriyorsa çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 19 Şubat 2020; 11:6:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Aracın alındığı ilk günden itibaren tüm kayıtlarını mı gösteriyor ?

Örneğin BMW ninde benzer uygulaması var ama her önüne gelen indirip kuramıyor. BMW uygulamasını indiriyorsunuz, araç şase ve plakasını giriyorsunuz, uygulama araca kod gönderiyor, telefona değil direk araca, araç bilgisayarından o kodu alıp uygulamaya giriyorsunuz, sadece şase ve plaka bilmeniz yetmiyor bizzat uygulama kurulum sırasında araç başında olmanız gerekiyor, araç bilgisayarına girilen kod bir dk sonra kayboluyor, her önüne gelenin kafasına göre kuramaması güzel,

fakat şöyle bir sorun var.

Uygulama sadece sizin aracı kayıt ettirdiğiniz tarihten sonraki servis kayıtlarını gösteriyor. Geçmiş kayıtları göstermiyor.
    Geçmiş kayıtları görmek istiyorsanız satan kişi uygulamayı kurduysa ondan bakabilirsiniz yada mecbur servise gideceksiniz.

Benim önceki araç BMW ve bu uygulama vardı, ben uygulamayı indirdikten sonra servise gittiğim kayıtlar var, öncesi yok.

BMW de araç menüsünde servis geçmişi var ama sadece hangi hangi km de servise girmiş onu gösteriyor, yapılan işlem yok bunun için uygulama indirmek lazım ama o da sizden öncekileri değil sizden sonrakileri gösteriyor.

Eğer reno uygulaması tüm kayıtları gösteriyorsa çok güzel.

Alıntıları Göster
    Tüm kayıtları gösteriyor hocam. Ben aracımı 2017 yılında aldım 2016 yılındaki servis kayıtlarını görebiliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Başlık sahibini tanımam,ona itafende yazmıyorum.

Son günlerde şöyle bir şey duydum.

Bu tip araçlara ekspertiz yaptırıp, araçta bazı sorunları tespit eden şahısların, araç sahibinden ekspertiz bedeli, konaklama bedeli istediklerini, vermeye yanaşmayanları ise bir çok forumda plaka bilgisiyle ifşa ettikleri, akabinde 1 hafta, 10 gün sonra araç sahiplerini başka kişilerin arayarak, 30 isteniyorsa örneğin 20 vereyim, bu araç zaten afişe olmuş, satamazsın vb. söylemlerle teklifte bulunduklarını, bu işin ise bir hayli fazla arttığını duydum.

Tabi ki ekspertiz bedeli hakkınız, araç sahibi söylemediği veya yazılı olarak yazmadığı hususlarda ödemek zorundadır. Ancak bu durumu kötüye kullananlar olduğunu da görünce, vay vay diyor insan.

(Başlık sahibine hitaben yazmıyorum, kendisini tanımam, etmem. Sadece olay önüme gelince fikir beyan ediyorum)
    Doğrudur yapan vardır. Bu şekilde fiyat düşürmeye çalışan. Ben clio bakmayı bıraktım. Hangisini görsem arızalı. Başka bir markaya yöneldim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.