Şimdi Ara

'Belediye Tüketim Vergisi' Hayırlı Olsun Türkiye ! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
4
Favori
23.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Btv kısmını yatirmayacak 1 milyon kişi. Ekonomik çöküntüye girmemek için mecbur tüketim kısmını alacaklar.

Gerçi daha sonra tuketim kısmına %100 zam yaparlar ama onada çözüm bulunur.

Doğu'da kaçak elektriği engelleyemeyen adam holding ten kodamandan vergi alamayan adamların gücü vize yetiyorsa milyonlarca kişi toplanıp sadece tuketim kısmını ödeme kararı verecek.

Bu başarılı olursa ondan sonraki ay kaçak bedelinin kalkması için tüm Türkiye elektrik parasını ödemeyecek. Bak nasıl alıyorlar hewallerden paraları ondan sonra.

Sesinizi çıkartın arkadaşlar sesini çıkartmaz ezik davranirsan ezen çok olur. Gerçek hayatta bu her yerde böyledir maalesef.

Ülkedeki devlet adamlarını tanrı gibi korkulur hale getiren maalesef halkın ta kendisidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elektriğe %8.8 zam yapılmış. Faturadaki tüm birim fiyatlara yansıyacak demek. 100tl fatura 130 a çıkar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: Lax Guy

Birisi yazmış "zam gelsin nolacak daha fazla kazanıyoruz" ben de soruyorum bu öncekinden daha fazla kazanma işini bir tek biz bilmiyoruz herhalde, HESOYAM falan mı yazıyorsunuz?

Hangi mal yazmış onu ? Yani yazmak zorundaydım artık..

Bir de bir şey soracağım 15-16 yaşlarında olduğum için 2000 öncesini hatırlamıyordum pek.Ekonmik boyutunda.Eğer AKP sonrası gelecek hükümet bu vergileri bu pahalılığı düşürebilir mi ? Bunun daha önce de böyle vergi yüklemek sonra indirmek kaldırmak oldu mu 2000 öncesinde ?

O zamandaki iktidarlarin da kotu yonettigi olmus. Cop daglarini arastir. Gercektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu faturadaki "dağıtım bedelini" hiçbir zaman anlayamadım. Şikayet de ettim ama EPDK'a şikayet yazmanın bir faydası yok.
    Dağıtım bedeli nedir ya? Benim o hizmeti almam için sen zaten dağıtmak zorundasın, dağıtıyorum diye onun ücretini tahsil edemezsin. O zaman marketlerden aldığımız her şeye de lojistik firmaları dağıtım bedeli koysun, dağıtıyoruz marketlere desinler. Böyle saçmalık olabilir mi? Sen hizmeti getiriyorsun ben de kullanıyorum ve kullanımım üzerinden bir bedel ödüyorum. Sen de sana hizmeti getiriyorum diye bundan bir bedel alamazsın. Saçmalık.
  • Çok pis kapak koymuşsun, 2023 e kadar toparlayamaz kendini
  • adamlar size elektrik hizmeti satıyor.Ama hatlarında arıza onarımı,yenileme yapınca bunun parasını sizden çıkartıyor.

• Artık yorum yapamıyorum. Verginin vergisini nasıl alırız diye düşünen devlet böyöklerimiz var, büyük olsalar bu kadar kanırtmazlar zannımca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Çok pis kapak koymuşsun, 2023 e kadar toparlayamaz kendini

Kapak olsun diye söylemedim maalesef gerçek bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosis -- 29 Aralık 2017; 11:20:37 >

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    bir işten kar ,kazanç elde edemiyorsan çalışmanın ve dolayısıyla üretmeninde bir anlamı yok.
  • bundan yeni mi haberiniz oldu
  • enerji fonu :0,40 tl.
    trt payı :0,80 tl.
    elektrik tüketim vergisi: 2,01 tl.

bunların hepsi boşa ödenmiş paralar, tabi faturanız ne kadar yüksek ise bu oranlar o kadar yükselmekte.

doğuda millet ahırlarını bile kaçak elektrik ile ısıtırken bir çok yerde insanları kümesteki kaz gibi yolma derdindeler. yazıklar olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: Lax Guy

Birisi yazmış "zam gelsin nolacak daha fazla kazanıyoruz" ben de soruyorum bu öncekinden daha fazla kazanma işini bir tek biz bilmiyoruz herhalde, HESOYAM falan mı yazıyorsunuz?

Hangi mal yazmış onu ? Yani yazmak zorundaydım artık..

Bir de bir şey soracağım 15-16 yaşlarında olduğum için 2000 öncesini hatırlamıyordum pek.Ekonmik boyutunda.Eğer AKP sonrası gelecek hükümet bu vergileri bu pahalılığı düşürebilir mi ? Bunun daha önce de böyle vergi yüklemek sonra indirmek kaldırmak oldu mu 2000 öncesinde ?

O zamandaki iktidarlarin da kotu yonettigi olmus. Cop daglarini arastir. Gercektir.

Mantığa bak..

Tamam o zaman her şeye zam gelsin pahalı olsun maaşlara zam gelmesin.Ohal devam etsin.

Ne de olsa öncekiler de çöpler varmış kuyruklar varmış değil mi ? 20 + 5 senedir hükümet tarafı belli halen öncekiler diyorlar ya..Aklım duruyor valla

• 1 ton zeytin yağı 3200 dolar, uğruna zeytin ağaçları kesilen mermer 500 dolar. Eti Sırbistan'dan, Samanı Bulgaristan'dan, Mercimeği Kanada'dan, Buğdayı Rusya'dan alıyoruz. Sorsak Türkiye'yi yerli ve milli bir iktidar yönetiyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: scooting2563

bir işten kar ,kazanç elde edemiyorsan çalışmanın ve dolayısıyla üretmeninde bir anlamı yok.

Teknoloji işlerinde tam öyle yürümüyor işler. Yeni bir ürün ürettiniz. Piyasa tanımıyor. Bir umut ürünü piyasaya tutunduruyorsunuz. Sonra para kazanamasanız bile, dünyanın bir yerinde, bir büyük üretici, sizin ürününüzün çok dandiğini ürettiği için, ürününüzü ve onu ürettiğiniz sistemi almak isteyebiliyor. Üretimden para hiç kazanamamış olsanız bile, teknoloji transferi ile para kazanabiliyorsunuz. Üstelik bir anda gelen tiko para şeklinde. Üretimin ameleliğinden kazanılan paradan çok daha tatlı iş. Ama tutturabilir isen.

Tutturmanın ucuna geldik birkaç sefer. Birinde Trump iktidara geldi, ABD'li firma 180 derece döndü. Diğerinde Petrol fiyatları çakıldı, Araplar krize girdi. Araplarınki neyse de, bu yatırım Türkiye değil, x Balkan ülkesinde olsaydı, ABD'liye kaskallamıştık teknolojiyi... Bu koyuyor insana. Ayrımcılığın, faşistliğin yükseldiği bir dünyada, kendini tarafsız ve hepsinden üstün tutamayan hırs yumağı yönetim zihniyeti üzüyor hepimizi. Bu rezilliğin içinde bir taraf olmak zorunda olmak canımı yakıyor. Paranın önemi yok. Bir tarafına koyayım paranın. Yoksa para kazanılır, kaybedilir. Dert değil. Mezhepçilik yapan iki grup orangutandan birinin yanında taraf tutmak mesela... "Biz bu kadar aşağılık mıyız?" diye düşünüyor insan. Utanıyor. Dürüstlük bir erdemdi mesela. İdeal bir politikadır aynı zamanda. Bu karanlık günlerde dünyaya "helal lan bu heriflere" dedirtebilirdin mesela. Olmayınca olmuyor herhalde. Fazla şey etmemek lazım sanırım.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    teknolojiler geçici şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scooting2563 -- 30 Aralık 2017; 19:29:54 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Ben bir elestiride bulunmadim olani soyledim genc. Ben de sevmem tayyip ama oncekilerin de beceremedikleri olmus.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Ben bir elestiride bulunmadim olani soyledim genc. Ben de sevmem tayyip ama oncekilerin de beceremedikleri olmus.

Öncekiler de yapmıyordu kafası yüzünden böyleyiz zaten.Nasıl bir mantık ise bu

Öncekiler de yapmıyordu öncekiler de de şunlar vardı ..Çalıyor ama yol yapıyor..Bu ne arkadaş nasıl bir düşünce yapısı bu !
  • Bizim burdada su faturalari oyle 40 lira kullanim bedeli ise geriye ekliyoda ekliyo fatura 90 felan geliyor isin garibi yobetim felanda degismedi belediye 10 yildir ayni karida son 2 yildir fatura 2 katina cikti cok garip

• Dumisini kullanıcısına yanıt
    Bu millet sadece siyasetten değil bi halttan anlamıyor merak etme. Ondan herkes KANDIRILDIK diyor

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.