Şimdi Ara

'Belediye Tüketim Vergisi' Hayırlı Olsun Türkiye !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
4
Favori
23.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Belediye Tüketim Vergisi" Hayırlı Olsun Türkiye !

Tüketim : 126 TL
    Fatura : 240 TL
    Ha bu arada TRT payının altında yeni bir kalem gördüm BTV diye ne ki bu dedim.

Belediye Tüketim Vergisi imiş.

Meali ise o kesilen tutar bağlı olduğunuz belediyeye kalıyor imiş ek gelir kapısı belediyelerimize.

Etv ya da btv diye geçiyormuş.

Yeni vergimiz hayırlı olsun.

• Yeter artık kardeşim ben taksit taksit soyulmak istemiyorum. Açık açık desinler biz halkı soyuyoruz eyvallah diyeyim, ha şöyle açık açık konuşun diyeyim üstüme düşen senelik soygun parası ne kadarsa peşin bir sene ödeyeyim bana faturalarda bindirmeyin. Toplam her ay faturalar, sağlık giderler vs vs gibi kalemlerde ekstra cebimden 200TL mi çıkıyor. Al sana senelik 2400 her ay her ay bana giydirme be kardeşim.

Bugün bir kutu ilaç alacağım 44TL + 5.5 TL ilaç parası çıktı. Dedim abi 44 TL ne. Sağlık katılım payı dedi. Gittiğim poliklinikleri tek tek saydı. Kardeşim ben zevk için gitmedim buralara. Zaten sağlık hizmetinden yararlanmak adına devlet benden maaş üstü kesinti yapmıyor mu be kardeşim?

Bıktık sizin gider kaleminizden be!

Adam rahat rahat oralarda 1 2 milyar dolar çektim ona buna 40 50 milyon dolar rüşvet verdim diyor, bu adamların yarattığı zararları halkın içinden geçirerek çıkartıyorlar. Sözde büyüyen Türkiye. Ulan elin gavuru görse kıskanır böyle büyümeyi. Ben der neden enayi gibi üretime kafa yoruyorum ki çalışanın üstünden çeviririm çarkı nasılsa adam giren çıkandan habersiz.
    125 TL lik fatura için 240 TL ödemek nedir ya? Zaten KDV ödüyoruz fatura için. Sürekli "bu sefer hangi vergiyi dayasam?" diye çalışıyor hükümet.

2018 yılı yeni vergi türleri vatana millete hayırlı olsun.

VSSÇV (Vatandaşı soyma ve soğana çevirme vergisi)
    KEV (Kullanılmayan elektrik vergisi)
    ABDEV (Ampül başına düşen elektrik vergisi)
    Beyin organından muaf insan 74 Kıbrıs harekatını da baban reis mi yaptı? Haaa bu sanduka kaçırmaya benzemez koskoca Amerika İngiltere gibi ülkelere rağmen yavru vatanda Türk vatandaşı kurtarıldı. Hani Suriyeli değil yanlış anlama. Ülkede ambargo var ne beklersin güllük gülistanlik mi? Cahillik başa bela az oku ülkeyi kaç sene sağ partiler yönetmiş ülke ne borca girmiş.
  • Hirsizlar elbette hirsizlari koruyacak. yoksa nasil calmaya devam etsinler ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 125 TL lik fatura için 240 TL ödemek nedir ya? Zaten KDV ödüyoruz fatura için. Sürekli "bu sefer hangi vergiyi dayasam?" diye çalışıyor hükümet.

2018 yılı yeni vergi türleri vatana millete hayırlı olsun.

VSSÇV (Vatandaşı soyma ve soğana çevirme vergisi)
    KEV (Kullanılmayan elektrik vergisi)
    ABDEV (Ampül başına düşen elektrik vergisi)
  • Yeter artık kardeşim ben taksit taksit soyulmak istemiyorum. Açık açık desinler biz halkı soyuyoruz eyvallah diyeyim, ha şöyle açık açık konuşun diyeyim üstüme düşen senelik soygun parası ne kadarsa peşin bir sene ödeyeyim bana faturalarda bindirmeyin. Toplam her ay faturalar, sağlık giderler vs vs gibi kalemlerde ekstra cebimden 200TL mi çıkıyor. Al sana senelik 2400 her ay her ay bana giydirme be kardeşim.

Bugün bir kutu ilaç alacağım 44TL + 5.5 TL ilaç parası çıktı. Dedim abi 44 TL ne. Sağlık katılım payı dedi. Gittiğim poliklinikleri tek tek saydı. Kardeşim ben zevk için gitmedim buralara. Zaten sağlık hizmetinden yararlanmak adına devlet benden maaş üstü kesinti yapmıyor mu be kardeşim?

Adam rahat rahat oralarda 1 2 milyar dolar çektim ona buna 40 50 milyon dolar rüşvet verdim diyor, bu adamların yarattığı zararları halkın içinden geçirerek çıkartıyorlar. Sözde büyüyen Türkiye. Ulan elin gavuru görse kıskanır böyle büyümeyi. Ben der neden enayi gibi üretime kafa yoruyorum ki çalışanın üstünden çeviririm çarkı nasılsa adam giren çıkandan habersiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImPerspektif -- 27 Aralık 2017; 17:8:3 >

• mafya babasına haraç veriyor olsak mafya babası bu kadar haraç istemez.
  • Elektrik şirketi değiştirip bu vergilerden kurtulunuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

bu akkefenlilere fatura falan gelmiyor herhalde, benzini de özel indirimle falan mı alıyorlar nedir?

sıfır itiraz, bu nasıl bir kafadır?

Başımızdakileri karalama kardeşim. Allah ediyy Allah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dumisini

İktidarımızdan önceki sefillikleri bildiğimizden bunlar vız geliyor. Ekmek, yağ kuyruklarını özledin sanırım. Şu an her şeyimiz var 3 kuruş zam gelsin ne olacak fazlasıyla kazanıyoruz.

Şimdi yağ, tüp, şu-bu var da ne oluyor? Hepsi"ithal" geliyor...o ürünleri ithal edemezsen durumun 70'lerden daha beter olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnetic Power -- 27 Aralık 2017; 19:9:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    soyuyorum derse kaybedeceği oy %1-2 falan anca olur oda "bak ağzıyla söylüyor halkı soyuyoruz" diye gerekçe olur içinde beyin adlı organı olanlar anlar zaten soygunu
  • Dumisini kullanıcısına yanıt
    Sizin gibiler yüzünden gelişemiyoruz.
    Gelişmeyi bırakıyım dahada geriye gidiyoruz!
  • Birisi yazmış "zam gelsin nolacak daha fazla kazanıyoruz" ben de soruyorum bu öncekinden daha fazla kazanma işini bir tek biz bilmiyoruz herhalde, HESOYAM falan mı yazıyorsunuz?
  • kaçak elektrik bedeli dağıtım bedeli olduğundan beri içimiz rahat kafalar pırıl pırıl, doğruyu yazarak alsa problem çıkıyor ama harcadığının yarısı kadar da dağıtım bedeli ülkedeki her sayaçtan toplasan nasıl bir vergi kalemidir tek başına aman Yarabbi..
  • quote:

İktidarımızdan önceki sefillikleri bildiğimizden bunlar vız geliyor. Ekmek, yağ kuyruklarını özledin sanırım. Şu an her şeyimiz var 3 kuruş zam gelsin ne olacak fazlasıyla kazanıyoruz.

Allah aşkına soyle ne zamanmis bu yag tup kuyrukları?

• Herseyi gectim de bu dagitim bedeli bize koyuyor asil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Power

quote:

Şimdi yağ, tüp, şu-bu var da ne oluyor? Hepsi"ithal" geliyor...o ürünleri ithal edemezsen durumun 70'lerden daha beter olur.

Ya kardeş niye alıntılıyorsun? Biz blokluyoruz, bu trollerin mesajlarını görüp sinir olmuyoruz artık diyoruz, siz alıntı yapıyorsunuz. Trollerle muhabbet etmeye çok meraklıysanız Cevapla butonunu kullanın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 27 Aralık 2017; 20:14:15 >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Cehape iktidarının 70'li yılları örnek gösterilebilir. Kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Power

quote:

Ya kardeş niye alıntılıyorsun? Biz blokluyoruz, bu trollerin mesajlarını görüp sinir olmuyoruz artık diyoruz, siz alıntı yapıyorsunuz. Trollerle muhabbet etmeye çok meraklıysanız Cevapla butonunu kullanın lütfen.

Kişileri karıştırdın sanırım...beni alıntılayıp , ali adlı üyeye der gibi yazmışsın.

Adamı blokladınız diye cevapta mı vermeyelim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lax Guy

Birisi yazmış "zam gelsin nolacak daha fazla kazanıyoruz" ben de soruyorum bu öncekinden daha fazla kazanma işini bir tek biz bilmiyoruz herhalde, HESOYAM falan mı yazıyorsunuz?

Hangi mal yazmış onu ? Yani yazmak zorundaydım artık..

Bir de bir şey soracağım 15-16 yaşlarında olduğum için 2000 öncesini hatırlamıyordum pek.Ekonmik boyutunda.Eğer AKP sonrası gelecek hükümet bu vergileri bu pahalılığı düşürebilir mi ? Bunun daha önce de böyle vergi yüklemek sonra indirmek kaldırmak oldu mu 2000 öncesinde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImPerspektif

Yeter artık kardeşim ben taksit taksit soyulmak istemiyorum. Açık açık desinler biz halkı soyuyoruz eyvallah diyeyim, ha şöyle açık açık konuşun diyeyim üstüme düşen senelik soygun parası ne kadarsa peşin bir sene ödeyeyim bana faturalarda bindirmeyin. Toplam her ay faturalar, sağlık giderler vs vs gibi kalemlerde ekstra cebimden 200TL mi çıkıyor. Al sana senelik 2400 her ay her ay bana giydirme be kardeşim.

Geçenlerde işe gitmek için kalktım boğazım o kadar kötü ki yutkunamıyorum konuşamıyorum, şişmiş. Ulan sağlık ocağına gittim klasik 2 ilaç yazdı eczanede 29₺ fiyat çıktı. 7-8 lira harici muayene ücreti. X devlet hastanesi 8₺ sağlıo ocağı x ₺ sayıyorda sayıyor eczacı.

Vallahi çok iyi ya her ay otomatik kes her üründen payını al, cidden asgari ücretlinin cebine kalan kemiksiz para 400 lira felan heralde.

Neyse..

• Magnetic Power kullanıcısına yanıt
    Ya ne halt edersen et be kardeşim, sorunlu musun nesin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.