Şimdi Ara

Bekar bir erkek neden dul bayanla evlenmek istediğinde sorun olur? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
3
Favori
106.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _1301217_

Sazan arkadaşım bir kaç gün önce " Baba olmak ne güzel bir duyguymuş " konusunu açtığında da aynı şeyleri söylemiştim .

Anlaşılan iyi bir arkadaşsın yani "düzgün" bir insansın ama dikkat et sana kumpas kurulmuş . Kız arkadaşın kendisini , Annesi kızını sana yamamaya çalışıyor

daha 1 aylık bir ilişkide heleki karşındaki insan dul ve 7 yaşında çocuğu varsa ( yani senin gitmediğin yollardan 10 kere gidip dönmüşse ) biraz dikkatli davran

Muhtemelen cinselliği ilk defa bu kızda yaşıyorsun ve kendini bulutların üstünde sanıyorsun ama işler evlendikten sonra değişir seni "çok seven" kayınvaliden
    kızından tarafa tavır almaya başlar , seni mutlu etmek için yırtınan kadın birden değişir ve normal haline döner, eski kocası ve eski ailesinin hayaleti senin etrafında dolanmaya başlar.

demek istediğim ,

Bu kadın ile evlenmek istiyorsan yine evlen ama biraz bekle en azından 1 sene hatta 1.5 sene bekle

Madem kız arkadışının da seni sevdiğinden eminsin senin için 1 sene beklesin

kız arkadaşın " ben 1 sene bekleyemem " derse anlaki zaten seni sevmiyor sadece kapaklamaya çalışıyor .

Ayrıca asla ve asla daha 1 aydır tanıdığın bir insan için " aileni satma " Annen muhtemelen senin duymak istemediğin fakat doğru olan şeyleri söylemiş
    unutmaki annen asla senin kötülüğünü ve mutsuzluğunu istemez .

İnan bana damarlarındaki kan beyninden başka yerlerde toplanmak yerine beyninde toplanmaya başladığında " Annem ne kadar haklıymış " diyeceksin.

Olay özetlenmiş.Üstüne yorum yok

• kendı aılenı bu kadar cabuk arkanı donme.

neden boısandıgını ogren.kendısınden degıl.gızlı gızlı ogren.
    aracının aracısı olsun muhım degıl.ıstersen bunu yapabılırsın
  • Tamami ile kadının bir "mal", "eşya" olarka görülmesi ile alakalı, bu forumdada bu mevzu için "sıfırı varken ikinci eli ne yapıcaksın" tarzı yorumlar okumuştum, araba sanki...

Sizin durumunuza gelince, şahid olduğum birkaç olay var buna benzeyen. Ayrılmış bir kadın cocuguda varsa geliride yoksa ailesinin yanıda kalıyorsa oraya sığamıyor açıkcası, deyim yerindeyse kapağı birine atmak için çok çaba sarfediyor. İlerde mutlu olunur olunmaz buna siz karar verirsiniz. İlerde her kavganızda onun 2. evliliği oluşu ve bir kızı oluşunu istemeddnde olsa yüzüne vurabilirsiniz adeta hakaret eder gibi buda ya evliliği bitirir, yada uğraştırı işte...

Ayrıca birde çocuk var, onun sorumluluğunu yükleniceksiniz. Üvey baba nazı çekiceksin, ilerde çocuğun oldugunda istemesende kendi cocugunu kayıracaksın sorunlar cıkacak, cocuk ilerde büyüdügünde birileri dolduracak gene problemler cıkabilir (erkek olsa daha zordur işin), eski eşi ile görüşmek zorunda kalabilirsin, yada adam sana sarabilir, senin çevrende arkadandan konusur bula bula dul kadınmı bulmus v.b yani bu liste uzar gider.

Ayrıca 17 yaşında evlenmiş bir kız bence ayran gönüllüdür yada ailevi problemleri yüzünden kendini aileden uzakşaltırmak kurtulmak için evlenmiştir. Daha ilişkinin ilk ayında eşim diye tanıştırması ilk ayda evlilik muhabbetinin olması son derece itici. Kızın annesininde daha 1 aylık bir ilişkiye bu kadar sıcak bakması, baskı kurması niyeti belli ediyor gibi.

Evlenip ayrılmış lar yalan soylemez, eşinin değerini daha çok bilir diyenler, ben buna katılmıyorum. İnsanın içinde varsa her yaşta her zaman yapar. Hastalık gibidir. Ha çocugum ezilmesin, kocamın gönlü hoş olsun gibi düşüncelerle daha fazla ilgi gösterebilir bu doğrudur. Ama evlenip zaman geçtikce gerçek yüzünü görmeye başlarsın, işte o zamanda keşke annemi dinleseydim der yakınıp durursun.

Fazla uzun oldu galiba, sana önerim otur objektif olarak düşün, duygularının seni etkilemesine izin verme gerçekten bu kadın sana yamanmayamı calısıyor yoksa gerçekten mutlu olabileceğin bir kadınmı. Daha ilk ayınızmış bu kısa sürede onu tanıman en azından gerçek yüzünü görmen mümkün değil ne yazıkki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 17 Şubat 2010; 23:07:38 >

• evli birisi olarak görüşlerimi belirteyim dikkate alıp almamanız size bağlı.öncelik tavsiyem iyi düşün ve tekrar tekrar düşün.sevdiğiniz dul ve çocuklu bunu dikkate almanızı tavsiye ederim.dinimizde sünnet dul ile evlenmek ama ya eski eşi kadar onu mutlu edemessen onda bulduğu şeyleri sizde bulamassa.işte bu noktada bekar ile evlenmek tavsiye olunmuştur.yapacağınız ilk aile içi kavganızda senin gibi dulu alanda hata olacaktır.deli gibi seviyor olabilirsiniz ama bunun geçici bir heves olduğunu zamanla göreceksiniz.bu bu bayan neden dul kalmış,eşi ne durumda sebebler önemli. kadının ailesi ve kendisi sizin gibi genç bekar bir beyle evlenmeyi dünden kabul eder neden dul ve bakması gereken bir çocuk ve çevre ne diyecek korkusu dul bir bayanın gittiği her yerde acaba soruları oluşur.burada sevgi değil hemen bir eş bulma ve kendini garantiye alma peşindedir.tabi olrak seni çok seviyor görünecek.çocuğa gelince size ne diyecek baba demez ileride bana karışamassın sen benim babam değilsin diyecek haklıda bir tarafta eşin diğer tarafta üvey evlat karar vermeniz zor olacaktır.cicim ayları diye bir tabir var ilk bir ay.birinci ay kucak kucağa,ikinci ay yan yana, üçüncü ay arka arkaya(arka kelimesi yerine başka ayıp bi kelime kullanırlar ben yazmıyorum)üçüncü ay cicim ayı bitmiştir herkes gerçek anlamda fikirlerini belli etmeye çalışır ederde kavga gürütü başlar.ateşden bir gömlek giyiyorsun arkadaş yaşın dha küçük 28 vaya 30 bence idealdır.ben de bir kıza aşık olmuştum aşkın sevdanın verdiği körlükle kızın duymaması ve tam olarak konuşamaması beni hiç enterasa etmemişti ilk zamanlar sadec uzaktan görebilsem yeterli idi.ailem kızın ailesi karşı çıktı evliliğimize her ikimiz inanılmaz direndik evlenmek için babam o günlerde bana oğlum dikkat et ateşten bir gömlek giyiyorsun iyi düşün demişti.dediği çıktı cicim ayları bittikten sonra kendi kendime çok sordum acaba konuşma proplemi olan ve duymayan biri ile evlenmem doğrumu diye.çevremden baskı gelmedi ama konuşmadan nasıl duruyorsun vb sorular çok soruldu.ben işaret bilmiyorum eşimde işaret istemiyor dudak okuyor ve özellikle almanca iyi biliyorbenim almancam çok az bir çok şeyleri yazı ile yazıp anlaşıyoruz.evlendğime pişmanmıyım evet dürüst olalım şimdiki aklım olsa evlenmezdim.ileride dul bir bayanla evlendiğine pişman olabilirsin.bekar birisi evlen her şeyi sizden görsün işin garip tarafı günümüzde bekar bulmak çok zor.sesiz bir dünya çok zor.sizde sizden olmayan bir çocuk kendi çocuğunuz olunca ayrım yapmam diyeceksin ama yapılır zamanla anlarsın bunarı.iyi düşün tekrar düşün.başke bir açıdan bakarsak iyi olur dul birisine sahip çıkmanız onu hayatın tehlikelerinden korumanız herkes için iyi olur ama sonu önemli.

• Yaşın gerçekten çok genç,mutlu olabileceğini inanıyorsun ama ortada o kadar olumsuz etken var ki.

Yaşın daha çok genç daha iyilerini bulabilirsin.

Ortada bir çocuk var,seviyorsam evliliğini yok sayardım ama babası başka biri olan bir çocukla olmaz.

Ailesi oldu bittiye getiriyor neden acaba?

Aile fertlerimiz hiçbir zaman kötülüğümüzü istemez,çoğu zaman göremediğimiz o heyecanla kaçırdığım şeylerde elimizden tutarlar.İyiki de varlar.
  • Bir kaç gündür foruma giremedim,fikirlerinizi beyn ettiğiniz sizlere teşekkür ederim.. Benim en iyi halimdem @oyunyumağı anlar,ben çok ilişki yaşadım ama böyle birini ilk defa gördüm ve sevdim geçenlerde bir çocukluk arkadaşına rastladım ayak üstü sevgilimden bahsetti bana dediği şey ''bak eren ben onu 17 seneden beri tanıyorum ailesinin bile bilmediklerini ben bilirim,çevresinde isteyen onu çok ama çok var hatta sen gördün.. bu insanları bırakıpta seni seçmesi tesadüf değil,o gerçek aşkı sende buldu bize istediği özellikteki insanları aylarca yıllarca anlatıp durdu ve karşısına sen çıktın bu yüzden onu yüzüstü bırakma ailen olmaz desede çaba göster'' dedi.. Şimdi özellikle yine baştan söylemek istiyorum ortada evlenmek filan gibi şeyler yok sadece çevresinde ki insanlar ilk defa onu böyle mutlu görünce doğal olarak bu mutluluğun hiç bitmemesini istiyorlar. Evlensem bile hemen olacak bişey değil sevgilim bile evlilik için en az 4 sene diyor yani evlilik isteyen biri olsa sürekli evlenelim diye baskı kurar bana ki eski sevgilimden biliyorum bu durumu. Arkadaşlar aşkı öyle hafife almayın bazen aşk ne evli tanıyor nede dul,zamanına evli sevgililerimde oldu ama ben onların yuvasını yıkmadım tam tersi yuvalarını kurtardım.. Neyse konuya dönecek olursam eski eşinden ayrılmasının nedenide eski eşinin alkolik ve sürekli eve kadın getirdiği için ayırlmış zaten kızı bütün herşeyi gördüğü için babasından nefret ediyor.. Geçenlerde kızım ile başbaşa kaldık o kadar benimsedim kızım diye hitap ediyorum sevgilim kızına,dedim ki neden öz babanı sevmiyorsun oda bana ''O adam annemi hep döverdi,benide çok dövüyordu annemi hiç mutlu etmedi,annem seni çok seviyor sen annemi çok mutlu ediyorsun benide çok seviyorsun bu yüzden benim öz babam sensin'' ben inanın şok oldum ve aklıma geldikçe de gözlerim doluyor şimdi söyleyin dostlar ben ilerisi için ailemle bu sorunu nasıl halledebilirim bana sakın ayrılın filan demeyin bu lafları duyduktan sonra bırakırsam yukarda allah var onu bana yüce rabbim gönderdi eğer yüzüstü bırakırsam allah affetmez beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuri Alço Gazoz A.Ş -- 18 Şubat 2010; 1:00:50 >

• o yaşta bir kız çocuğunun öyle konuşması normal değil. yani dedikleri çok güzel, doğrudur. ama böyle konuşması, yaşadıklarından baya etkilenmiş gibi gözüküyor. pskolojisi baya sarsılmış ama sayende düzeliyor. o yaşta bi kişinin böyle sözler söylemesi şaşırtıcı geldi açıkcası bana çok güzel.. ben bile gözümde canlandırdığımda çok etkilendim. harika bi duygu olsa gerek. sen baya çok ağlıcaksın gibi :) valla herşeyi zamana bırakacaksın. herşeyi zaman çözecek. zaman zaman zaman.. sen yine normal hayatına devam ediceksin, o da aynı şekilde.. görüşmelerinizi de sürdürceksiniz. zaman geçtikçe ailenle olan sorunun da çözülcek yavaş yavaş. ailenin gözündeki olumsuz tavır, senin sevgilinle geçirdiğin zaman ve davranışlarınla yakınlığınla, onun da zaman geçtikçe sana yakınlaşmasıyla, birbirinizi ailelerinize tanıtmanızla ısınmanızla zaman içinde olumlu bi hal alacaktır.. dediğim gibi herşeyi akışına bırakacaksın. yapacak başka birşey yok. şimdi bu konu açığa kavuştu tamamlandı. bence şimdi bu açtığın konuyu unutman lazım. yani konu kaldırılsın. ve aklını karıştırcak şeyler olmasın şu zamanlarda. başklarını değilde kendi fikirlerni dinle ve beraberliğin tadını çıkar.. ileri ki aylarda 3. 4. 5.ay da tekrar gelişmeleri yeni bir başlıkta açıkla. bakalım ne oldu ne değişti yaşadıklarından ne öğrendin...

• ben senin durumunda olsam ve ailemi ikna edemediysem kesinlikle evlenmezdim yani ne olursa olsun ilerde pişman olucağım şeyleri yapmayı istemezdim
  • Sevaptır ama değecekse.
    İyi düşün taşın tart,yaşın genç,duygularınla karar verme,mantığını da kullan.
  • yorum yapan bazı arkadaşlar konuyu başka yöne çekmiş konuyu açan arkadaş zaten yarın evlenicem demiyor dediğine göre en az 3 4 sene var bu zaman zarfında zaten bi çok şey belli olur arkadaş bu konuyu aileme güzel bi yolla nasıl anlatabilirim demiş, ayrıca bu kızı sana yamamaya çalışıyor demek pek yakışık almamış insanları tanımadan böyle yorumlar yapmak pek doğru değil hem öyle olsa arkadaş zaten söylemiş iş adamı, zengin, savcı vs. böyle insanlara yamardı ailesi en basitinden zor bi durum aileyide hemen karşına almak olmaz tabi ince eleyip sık dokumak lazım
  • Çok farklı bir yerden gireceğim diğerleri hakkında yorumlar var zaten.

(en kibar şekilde söylemeye çalışacağım lütfen yanlış anlamayın) Bir erkeğin sadece kendi kanından olan (anne, kız evladı vs.) kişilere karşı küçükbaşında hareketlenme olmaz. E bu şekil bir durumda kendi kanından olmadığına göre? Bunu belirtme gereği duydum, erkek çocuğu olsa neyse ama kız çocuğu problem olabilir. Dikkatli olun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

evli birisi olarak görüşlerimi belirteyim dikkate alıp almamanız size bağlı.öncelik tavsiyem iyi düşün ve tekrar tekrar düşün.sevdiğiniz dul ve çocuklu bunu dikkate almanızı tavsiye ederim.dinimizde sünnet dul ile evlenmek ama ya eski eşi kadar onu mutlu edemessen onda bulduğu şeyleri sizde bulamassa.işte bu noktada bekar ile evlenmek tavsiye olunmuştur.yapacağınız ilk aile içi kavganızda senin gibi dulu alanda hata olacaktır.deli gibi seviyor olabilirsiniz ama bunun geçici bir heves olduğunu zamanla göreceksiniz.bu bu bayan neden dul kalmış,eşi ne durumda sebebler önemli. kadının ailesi ve kendisi sizin gibi genç bekar bir beyle evlenmeyi dünden kabul eder neden dul ve bakması gereken bir çocuk ve çevre ne diyecek korkusu dul bir bayanın gittiği her yerde acaba soruları oluşur.burada sevgi değil hemen bir eş bulma ve kendini garantiye alma peşindedir.tabi olrak seni çok seviyor görünecek.çocuğa gelince size ne diyecek baba demez ileride bana karışamassın sen benim babam değilsin diyecek haklıda bir tarafta eşin diğer tarafta üvey evlat karar vermeniz zor olacaktır.cicim ayları diye bir tabir var ilk bir ay.birinci ay kucak kucağa,ikinci ay yan yana, üçüncü ay arka arkaya(arka kelimesi yerine başka ayıp bi kelime kullanırlar ben yazmıyorum)üçüncü ay cicim ayı bitmiştir herkes gerçek anlamda fikirlerini belli etmeye çalışır ederde kavga gürütü başlar.ateşden bir gömlek giyiyorsun arkadaş yaşın dha küçük 28 vaya 30 bence idealdır.ben de bir kıza aşık olmuştum aşkın sevdanın verdiği körlükle kızın duymaması ve tam olarak konuşamaması beni hiç enterasa etmemişti ilk zamanlar sadec uzaktan görebilsem yeterli idi.ailem kızın ailesi karşı çıktı evliliğimize her ikimiz inanılmaz direndik evlenmek için babam o günlerde bana oğlum dikkat et ateşten bir gömlek giyiyorsun iyi düşün demişti.dediği çıktı cicim ayları bittikten sonra kendi kendime çok sordum acaba konuşma proplemi olan ve duymayan biri ile evlenmem doğrumu diye.çevremden baskı gelmedi ama konuşmadan nasıl duruyorsun vb sorular çok soruldu.ben işaret bilmiyorum eşimde işaret istemiyor dudak okuyor ve özellikle almanca iyi biliyorbenim almancam çok az bir çok şeyleri yazı ile yazıp anlaşıyoruz.evlendğime pişmanmıyım evet dürüst olalım şimdiki aklım olsa evlenmezdim.ileride dul bir bayanla evlendiğine pişman olabilirsin.bekar birisi evlen her şeyi sizden görsün işin garip tarafı günümüzde bekar bulmak çok zor.sesiz bir dünya çok zor.sizde sizden olmayan bir çocuk kendi çocuğunuz olunca ayrım yapmam diyeceksin ama yapılır zamanla anlarsın bunarı.iyi düşün tekrar düşün.başke bir açıdan bakarsak iyi olur dul birisine sahip çıkmanız onu hayatın tehlikelerinden korumanız herkes için iyi olur ama sonu önemli.

En mantıklı yorum bu, tamamen katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

dostum kusura bakma ama kız sana yamanmaya çalışıyor olabilir. oyuna gelme.sazan olma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuri Alço Gazoz A.Ş

quote:

Orijinalden alıntı: İlahi Morluk

Bundan sonra toplumumuzda pek sorun olmaz çünkü millet sapır sapır boşanıyor. Tek çocuklu dul enflasyonu var.

Etrafımda mutlu sorunsuz bir tane evlilik göremiyorum. Buna rağmen insanlar evlenmek için yanıp tutuşuyorlar. Bile bile lades yani. Turnike var sanki. Herkes bir tadıp ardından boşanıyor gibi.

Konunun ahlaki kısmına gelince. Dul kadınla evlenmek sünnettir. Yalan mı?

Bekarette bir ahlak olsaydı peygamberimiz Hatice anamızla değil Mekke'li bir cıvırla yapardı ilk evliliğini.

ağzından bal damlıyor resmen,ama işte aile doğulu olunca sorun oluyor ne din onlar için önemli neden peygamber.. Düşündükleri tek şey elalem ne der

İnan bu tip insanları hiç sevmiyorum bizde doğuluyuz ama ben annemle arkadaş gibiyim hertürlü konuyuda konuşuyorum, sen sevdikten mutlu olduktan sonrası önemli değil diyor. 3-5 günlük dünya hem dünyamızı hem ahiretimizi kurtarabildikmi ne ala. İstanbulda olsaydım vallahi gelip ailenle kendim konuşmak isterdim. Bide şunu bil inş. evlenirsiniz evlendiğiniz zaman çocuğa kendi çocuğunmuş gibi bakmalısın çünkü o bir anne. Evladı ciğeri demektir. Kendi çocuğunuz oluncada aynı eşit seviyeyi korumalısın yoksa sizin sonunuzda hazin olur. Hem arkadaşın biri dini yöndende düşünmüş evet SÜNNET'tir, hemde büyük sevaptır neden, yolda kalmış birini alıp kanatlarını germek ve ona sevgi şefkat göstermek inan dünyanın en büyük zevklerinden biridir.
    Benden bukadar. Dileğim inş. evlenip mutlu olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bfs
    quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_
    Sazan arkadaşım bir kaç gün önce " Baba olmak ne güzel bir duyguymuş " konusunu açtığında da aynı şeyleri söylemiştim .

Anlaşılan iyi bir arkadaşsın yani "düzgün" bir insansın ama dikkat et sana kumpas kurulmuş . Kız arkadaşın kendisini , Annesi kızını sana yamamaya çalışıyor

daha 1 aylık bir ilişkide heleki karşındaki insan dul ve 7 yaşında çocuğu varsa ( yani senin gitmediğin yollardan 10 kere gidip dönmüşse ) biraz dikkatli davran

Muhtemelen cinselliği ilk defa bu kızda yaşıyorsun ve kendini bulutların üstünde sanıyorsun ama işler evlendikten sonra değişir seni "çok seven" kayınvaliden
    kızından tarafa tavır almaya başlar , seni mutlu etmek için yırtınan kadın birden değişir ve normal haline döner, eski kocası ve eski ailesinin hayaleti senin etrafında dolanmaya başlar.

demek istediğim ,

Bu kadın ile evlenmek istiyorsan yine evlen ama biraz bekle en azından 1 sene hatta 1.5 sene bekle

Madem kız arkadışının da seni sevdiğinden eminsin senin için 1 sene beklesin

kız arkadaşın " ben 1 sene bekleyemem " derse anlaki zaten seni sevmiyor sadece kapaklamaya çalışıyor .

Ayrıca asla ve asla daha 1 aydır tanıdığın bir insan için " aileni satma " Annen muhtemelen senin duymak istemediğin fakat doğru olan şeyleri söylemiş
    unutmaki annen asla senin kötülüğünü ve mutsuzluğunu istemez .

İnan bana damarlarındaki kan beyninden başka yerlerde toplanmak yerine beyninde toplanmaya başladığında " Annem ne kadar haklıymış " diyeceksin.

Kırmamak için böyle bir mesajı yazmak istemedim ancak arkadaşımız olayı açıklamış.

Çok ciddi söylüyorum aynı şeyden şüphelendim.

Bence şapkayı önüne koyup arkadaşımızın söylediklerini, annenin neden böyle bir sey söylediğini uzun uzun düşünme vakti gelmişte geçiyor gibi.

Biraz kendini uzak tut aileden.1. aydan aileyle böyle içli dışlı olunmamalı.Ha bana deki sen kötü düşünüyorsun.Olabilir belki çok iyi birileridir bir sey diyemem ancak sen yine düşün tasın uzun uzun sonra ver kararını.

Saygılar.

arkadaşlara tamamen katılıyorum.

dene onu. test et yani. bunu çaktırmadan, kırmadan yap.

4 sene diyor ama, bir gün acilen buluşmak isteyip, ağlayarak bıktım şunlardan, bunlardan(evlen diye baskıdan, tacizlerden vs) diye omzunda ağlayabilir. milletin ağzını kapatmamız lazım, en azından nişanlanalım diyecek, sonra da bi bakmışsın yine kız, ailesi baskı kuruyor bu kadar uzun nişanlılık olur mu diye. dul bir insanla evlenmek çook riskli.

dul bir kadın 4 sene beklemez dostum kolay kolay. bi düşün. hakkaten de üzerinde baskı olacak.

sana ayrıca pm atıyorum, oku,

• quote:

Orijinalden alıntı: Necrolytè

Hem senin gercekden sevecegin hmde ailenn karsı cıkmayacagı bir kız bulmaya kalkarsan ohooo işin zor madem seviyorsunuz bnce ailen karsı cıksada dinleme cnku hayat snn hayatın! o kız namussuzluk yapmamıs , onla bnla gezip cocugu olmamış!! evlenmiş boşanmış daha ne ki??

İnan gidip başka bir kızla evlenmeye kalksan kim bilir hayatı boyunca neler yapmıştır kimlerle takılmıştır bilemessn gelip sanada anlatmaz yani hele istanbul gibi bir yerde yaşıyorsan kızlar artık çığrından çktı %80 i kaşar ;))

%80'imi haha yanlış yazmış olmayasın kardeş %98-99 u k.şar. Hemde içinde %70'lik bir kısım harbi k.şar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STVxVTS

quote:

Hem senin gercekden sevecegin hmde ailenn karsı cıkmayacagı bir kız bulmaya kalkarsan ohooo işin zor madem seviyorsunuz bnce ailen karsı cıksada dinleme cnku hayat snn hayatın! o kız namussuzluk yapmamıs , onla bnla gezip cocugu olmamış!! evlenmiş boşanmış daha ne ki??

İnan gidip başka bir kızla evlenmeye kalksan kim bilir hayatı boyunca neler yapmıştır kimlerle takılmıştır bilemessn gelip sanada anlatmaz yani hele istanbul gibi bir yerde yaşıyorsan kızlar artık çığrından çktı %80 i kaşar ;))

%80'imi haha yanlış yazmış olmayasın kardeş %98-99 u k.şar. Hemde içinde %70'lik bir kısım harbi k.şar.

Doğru söze ne gerek, arkadaşada yamanmaya çalışan kız vardı baya süre çıktılar sonrasında iş ciddiye binmeye başlayınca kız bakire olmadığını akrabasının tecavüz ettiğini söyledi sonradan araştırdık ki neler yapmış neler İst. avrupa ve anadolu yakasında tanımıyan yok.

Gel gelelim arkadaşın meselesine ilerisini iyice düşün enine boyuna, bir ay gibi bir sürede nasıl oluyorda hızlı gelişebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyunmaynağı

allah rızası için şu avatarı degiştir senin yüzünden yorumları okuyamıyorum midem kalktı kardeş yav
  • ailem dünya da ki herşeyden üstündür benim için (insani olarak)
    özellikle annem birşeyi yapma diyorsa kesinlikle yapmam çünkü ne dediyse çıkar ve ben hep mahçup olurdum ona karşı

hayat senin hayatın ama bu tür şeyler uzun vadede belli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: southsayer

quote:

Orijinalden alıntı: STVxVTS

quote:

Doğru söze ne gerek, arkadaşada yamanmaya çalışan kız vardı baya süre çıktılar sonrasında iş ciddiye binmeye başlayınca kız bakire olmadığını akrabasının tecavüz ettiğini söyledi sonradan araştırdık ki neler yapmış neler İst. avrupa ve anadolu yakasında tanımıyan yok.

Gel gelelim arkadaşın meselesine ilerisini iyice düşün enine boyuna, bir ay gibi bir sürede nasıl oluyorda hızlı gelişebiliyor.

Aynı durum benim başımada geldi çıktıktan 6 ay sonra işte beni iste filan evlenelim bende olmaz diyordum çünkü maddi sıkıntılarım fazlaydı.. Kendisine hat vermiştim birgün içimde ki ses o hattı kayıp diye yeniden çıkar dedi ve çıkarttım. telefonu sim kartıma takınca öyle bir msjlar geldiki anmlatamam gecenin çok güzel geçtiğimi çocuğu ne zaman aldıracan diye msjlsrmı,sonra çektiğimiz videoları hep izliyorum çok atşlisin filanmı ,halen sakladım ve silmiyorum. Yni az çok anlıyoruz eyüp usta

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.