Şimdi Ara

Bekar bir erkek neden dul bayanla evlenmek istediğinde sorun olur? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
3
Favori
106.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nick konu Uyumu olmamisdir insaallah

• quote:

Orijinalden alıntı: narman

olay ilgimi çekti bende maydanoz olayım 3 senedir her gün beraberim her istediği olmasada dediklerini yapmaya çalışıyorum ailem çok karşı çıkıyoru ilk başlarda ama ben çok sevdim çünkü çok kadınla beraber oldum ve onun beni sevip sevmediğini anlamak için çok dövdüm kırdım tabiri caizse parçaladım fakat gitmedi yani kaşarlaşmış dedim yok gitmedi kafasını kırdım parmaklarını kırdım gitmedi ailesine düştüm dedi merdivenlerden. olayı bu hale getiren şey boşanmasından ziyade daha 1 hafta benle beraber iken birinin beni arayıp benle görüşmek istediğini söylemesi çünkü ben onu sadece ailesi zoruyla yada (aile içi sorunlardan bıkıp çıkmak kendi yuvasını kurmak rahat etmek istediği)için evelendiğini ama gelen insan bana ben bu kadınla 1.5 yıldır beraberim ve bu kadın benim şehrime3-4 kez gelip bende kaldı 1500km dedi senin telefonunu babasının adına telefonuna kaydetmiş dedi şok oldum yıkıldım içtim hatta o akşam birini pis dövdüm olmadı yaşamışız ya! altında kalamazdık zoruma gitti yada ben bunu kaldıracaktım beraber olmaya başladım bensiz yemez bensiz içmez bensiz yatmaz bi kadın oldu inanmaya başladım tövbe ettim dedi alevi idi evlendiğim adam alevi idi dedi dini nikahımız olamdı ben onun karısı olmamışım çünkü imam nikahın bende öğrenmiş ve allahı bende tanıdığını söyledi ikinci adama ben onda hata yapmışım dedi pişmanlığın biri bin bildiğiniz gibi değil dedik bu bir sınav aşarız kadın ilk başlarda bana seni seviyorum dediğinde nasıl sevebilirsin dedim şevhettir sevmek bir anda olmaz dedim bir kaç ay sonra evlenmek istediğini ve beni bir tam evelenecek bir adam olarak görüyordu lan ne olursa olsun kadın hayatta adam rast gelmemiş dedim dikkat edin 2 kişi geçmiş benden önce iş yerleri açtım sırf başka yerde çalışmasın çünkü bakacak bir çocuk ve annesi var annesinin dilinden babası başka şehirde çalışıyor iş yerinde gelen erkekleri süzüyor lan yapma etme olmuyor söylersin allah şahit olur yapmadım der çocuğu ile zina eder yapmadım der abisi babası ile zina eder yapmadım der ama sen görüyorsun kırıtmaları. neyse iş yerini kapatıp kendi iş yerime aldım gelen biraz alımlı ise izlemek zorunda kalıyorsun lan bu ne atarmısın tutarmısın 2 yıl geçmiş o kadar zaman o kadar anne baba kardeş nasihatı kar etmemiş seviyormuyum yoksa korkuyormuyum bilemedim eskiden olmayan aşağılayıcı sözler başladı ikide bir iş yerinden gidiyor işide asmaya başladım bana başka iş yeri aç demeye başladı olmaz dedim nasıl açarım korkuyorum ya boynuzlarsa diyeceksinzki bırak gitsin olmuyor işte yapamıyorsun seviyormusun yoksa yanıyormusun bilmiyorsun belki başka seçeneğim olsa idi yada başka birini gözüme kestirse idim basit olabilirdi en son bu akşam sen benimle evlenemezsin (bu arada imam nikahımız var zina yok yani ama 2 gün önce nihat hatipoğlundan nikahın bozulduğunu öğrendik)niye diyorum çocuk yarın bize gelip giderse yada babasıyla konuşmam gerekirse kaldıramazsın [aynı kadın bana ilk aylarda ben olmaz dediğimde babasına yollarım diyordu) bunu biliyorum korkuyorum emin değilim diyor yani puşt mu dersin kaşarmı yoksa annemi yada gönlü geçmiş mi ayrılmak istiyor şimdi sen anlatamadığım okadar kalp kır o kadar dost kaybet o kadar para kaybet bu kalksın sana bunu desin şimdi ne yaparsın ilk başta hata yaptığına mı yoksa sevdiğine mi yanarsın...devam ediyoruz seviyorum ya ben arıyorum artık eskiden o ikna etmeye çalışırdı şimdi ise ben. dikkatli olun arkadaşlar bekın beim ilişkim daha bitmedi ama dul bir kadınla beraber olmak çok büyük bir iştir terk edersin olmaz evlensen olmaz evlensen bela evlenmesen zina. 3 yıl dille kolay 27 idim 30 oldum bu gece. uzak durun aman ha aman her şekli ile uzak durun mağdur olup olmadığını bile anlamak mümkün olmuyor çünkü tek taraflı dinliyorsun ...

CSB yazmak istesem bundan abartılı cümleler bulamam. Ben mi okuduğumu yanlış yorumluyorum, orada mı değişik şeyler yazıyor anlamadım gitti valla.

• aynı durumu şimdi ben yaşıyorum.dul ve kız cocugu var.evlenmek istiyor.bnde sevsemde aklım çok karışık.karar veremiyorum. ne oldu acaba bu arkadaş.bana bir mail atarsa sevinirim.epey zaman geçmiş ama olsun yinede sansımı denemek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gogoesteban

Bende konuyu yeni fark ettim ve bende dul biriyle birlikteyim, kafamın içi çok dolu boşaltmam gerekiyor aileme söyliyemedim ama kız arkadaşım söyledi, annesi de bana onay vermedi dul kadını buldu kullanıp atacak diye düşünüyor bende karşısına çıkıp, ben kızınla zaten birlikte oldum atmak isteseydim çoktan atardım diyemiyorum ve anneside haklı tabiki. Daha önceki eşiyle mecbur kalarak evlenmiş 4 sene birlikte yaşamışlar kurtulmaya çalışmış, ailesi izin vermemiş evlencen bu adamla deyip zorla evlendirmişler ve 1 sene geçmeden ayrılıp kaçmış. Daha 21 yaşında bende 24 yaşındayım, bana ben senin için doğru kişi değilim önünde uzun bir yol var hiç evlenmemiş birini bul diyo bana, öyle birini bulup evlenmek sorun değil asıl sorun mutlu olup evli kalabilmek ve ondan başkasıyla mutlu olabileceğime inanmıyorum, ailemi de karşıma almak istemiyorum onların da isteği olsun kızı evinden telli duaklı çıkartıyım istiyorum, ne yapacağımı da bilemiyorum.

Dostum senin durumu çok merak ettim, bir sakıncası yoksa nasıl sonuçlandı?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin Hood

quote:

Orijinalden alıntı: narman

olay ilgimi çekti bende maydanoz olayım 3 senedir her gün beraberim her istediği olmasada dediklerini yapmaya çalışıyorum ailem çok karşı çıkıyoru ilk başlarda ama ben çok sevdim çünkü çok kadınla beraber oldum ve onun beni sevip sevmediğini anlamak için çok dövdüm kırdım tabiri caizse parçaladım fakat gitmedi yani kaşarlaşmış dedim yok gitmedi kafasını kırdım parmaklarını kırdım gitmedi ailesine düştüm dedi merdivenlerden. olayı bu hale getiren şey boşanmasından ziyade daha 1 hafta benle beraber iken birinin beni arayıp benle görüşmek istediğini söylemesi çünkü ben onu sadece ailesi zoruyla yada (aile içi sorunlardan bıkıp çıkmak kendi yuvasını kurmak rahat etmek istediği)için evelendiğini ama gelen insan bana ben bu kadınla 1.5 yıldır beraberim ve bu kadın benim şehrime3-4 kez gelip bende kaldı 1500km dedi senin telefonunu babasının adına telefonuna kaydetmiş dedi şok oldum yıkıldım içtim hatta o akşam birini pis dövdüm olmadı yaşamışız ya! altında kalamazdık zoruma gitti yada ben bunu kaldıracaktım beraber olmaya başladım bensiz yemez bensiz içmez bensiz yatmaz bi kadın oldu inanmaya başladım tövbe ettim dedi alevi idi evlendiğim adam alevi idi dedi dini nikahımız olamdı ben onun karısı olmamışım çünkü imam nikahın bende öğrenmiş ve allahı bende tanıdığını söyledi ikinci adama ben onda hata yapmışım dedi pişmanlığın biri bin bildiğiniz gibi değil dedik bu bir sınav aşarız kadın ilk başlarda bana seni seviyorum dediğinde nasıl sevebilirsin dedim şevhettir sevmek bir anda olmaz dedim bir kaç ay sonra evlenmek istediğini ve beni bir tam evelenecek bir adam olarak görüyordu lan ne olursa olsun kadın hayatta adam rast gelmemiş dedim dikkat edin 2 kişi geçmiş benden önce iş yerleri açtım sırf başka yerde çalışmasın çünkü bakacak bir çocuk ve annesi var annesinin dilinden babası başka şehirde çalışıyor iş yerinde gelen erkekleri süzüyor lan yapma etme olmuyor söylersin allah şahit olur yapmadım der çocuğu ile zina eder yapmadım der abisi babası ile zina eder yapmadım der ama sen görüyorsun kırıtmaları. neyse iş yerini kapatıp kendi iş yerime aldım gelen biraz alımlı ise izlemek zorunda kalıyorsun lan bu ne atarmısın tutarmısın 2 yıl geçmiş o kadar zaman o kadar anne baba kardeş nasihatı kar etmemiş seviyormuyum yoksa korkuyormuyum bilemedim eskiden olmayan aşağılayıcı sözler başladı ikide bir iş yerinden gidiyor işide asmaya başladım bana başka iş yeri aç demeye başladı olmaz dedim nasıl açarım korkuyorum ya boynuzlarsa diyeceksinzki bırak gitsin olmuyor işte yapamıyorsun seviyormusun yoksa yanıyormusun bilmiyorsun belki başka seçeneğim olsa idi yada başka birini gözüme kestirse idim basit olabilirdi en son bu akşam sen benimle evlenemezsin (bu arada imam nikahımız var zina yok yani ama 2 gün önce nihat hatipoğlundan nikahın bozulduğunu öğrendik)niye diyorum çocuk yarın bize gelip giderse yada babasıyla konuşmam gerekirse kaldıramazsın [aynı kadın bana ilk aylarda ben olmaz dediğimde babasına yollarım diyordu) bunu biliyorum korkuyorum emin değilim diyor yani puşt mu dersin kaşarmı yoksa annemi yada gönlü geçmiş mi ayrılmak istiyor şimdi sen anlatamadığım okadar kalp kır o kadar dost kaybet o kadar para kaybet bu kalksın sana bunu desin şimdi ne yaparsın ilk başta hata yaptığına mı yoksa sevdiğine mi yanarsın...devam ediyoruz seviyorum ya ben arıyorum artık eskiden o ikna etmeye çalışırdı şimdi ise ben. dikkatli olun arkadaşlar bekın beim ilişkim daha bitmedi ama dul bir kadınla beraber olmak çok büyük bir iştir terk edersin olmaz evlensen olmaz evlensen bela evlenmesen zina. 3 yıl dille kolay 27 idim 30 oldum bu gece. uzak durun aman ha aman her şekli ile uzak durun mağdur olup olmadığını bile anlamak mümkün olmuyor çünkü tek taraflı dinliyorsun ...

CSB yazmak istesem bundan abartılı cümleler bulamam. Ben mi okuduğumu yanlış yorumluyorum, orada mı değişik şeyler yazıyor anlamadım gitti valla.

galiba toplam 3 noktalama işareti falan var 2 nokta 1 ünlem görebildim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

Sazan arkadaşım bir kaç gün önce " Baba olmak ne güzel bir duyguymuş " konusunu açtığında da aynı şeyleri söylemiştim .

Anlaşılan iyi bir arkadaşsın yani "düzgün" bir insansın ama dikkat et sana kumpas kurulmuş . Kız arkadaşın kendisini , Annesi kızını sana yamamaya çalışıyor

daha 1 aylık bir ilişkide heleki karşındaki insan dul ve 7 yaşında çocuğu varsa ( yani senin gitmediğin yollardan 10 kere gidip dönmüşse ) biraz dikkatli davran

Muhtemelen cinselliği ilk defa bu kızda yaşıyorsun ve kendini bulutların üstünde sanıyorsun ama işler evlendikten sonra değişir seni "çok seven" kayınvaliden
    kızından tarafa tavır almaya başlar , seni mutlu etmek için yırtınan kadın birden değişir ve normal haline döner, eski kocası ve eski ailesinin hayaleti senin etrafında dolanmaya başlar.

demek istediğim ,

Bu kadın ile evlenmek istiyorsan yine evlen ama biraz bekle en azından 1 sene hatta 1.5 sene bekle

Madem kız arkadışının da seni sevdiğinden eminsin senin için 1 sene beklesin

kız arkadaşın " ben 1 sene bekleyemem " derse anlaki zaten seni sevmiyor sadece kapaklamaya çalışıyor .

Ayrıca asla ve asla daha 1 aydır tanıdığın bir insan için " aileni satma " Annen muhtemelen senin duymak istemediğin fakat doğru olan şeyleri söylemiş
    unutmaki annen asla senin kötülüğünü ve mutsuzluğunu istemez .

İnan bana damarlarındaki kan beyninden başka yerlerde toplanmak yerine beyninde toplanmaya başladığında " Annem ne kadar haklıymış " diyeceksin.

Kesinlikle konuyu okudugumda ilk düşündüğum şey . Diğer arkadaşlar toz pembe yorumlar yapmış

• konunun açıldığı tarih 2010 ve konuyu açan arkadaş 4 yıl sonra evlenmekten bahsetmiş. acaba evlendimi merak ettim doğrusu.
  • Benim de sevgilim Porto Riko"da benden 8 yas buyuk. 15 yasinda kizi var. Benimle evlenmek istiyir. Ama vize buyuk engel. Maddi durumuk kotu. Oraya vize engelinden gdiemiyorum. Elim kolum baglim cevre hic umrumda degil.

• asıl sorun aileyle yaşamanız

• 17 yasında cocuk mu yapmış?

• Nuri Alço Gazoz A.Ş N kullanıcısına yanıt
    yorumlarıda bi yere kadar okudumda genel görüşe göre sorun yok senin fikrin önemli lakin ister geri kafalılık diyin ister başka birşey ben kendi çocuğumu kucağıma almayı tercih ederim

kendi çocuğunu kucağına aldığın zaman karşındaki 7 yaşındaki kızla bir tutabilecekmisin kendi çocuğunu o kızın durumunu düşün birde :(
  • konuya 4 yıl olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu açılalı 5 yıl olmuş tüm yazıları okudum bende bişeyler yazmak istedim.

Çocuklu veya hem çocuklu hem evli(boşanmak üzere) bir kadın ile evlenmek / ilişki yaşamak isteyen arkadaşlara kendimce bilgiler vermeye çalışayım.

Bu kadın eminim çok güzeldir ve sizin aklınızı başınızdan almıştır. Onunla uzun yazışmalar konuşmalar hatta daha da ilerisi şeyler yaşamıs olabilirsiniz. Belki şimdiyedek hiçbir kadını bu kadar arzulamamış / istememiş de olabilirsiniz. Size sesiyle huzur veriyordur. Yanınızdayken dünya toz pembedir . Onun yanında dakikalar hızlıca akıyordur. Kısaca onu hayatınıza sokmak ömür boyu yaşamak da istiyor olabilirsiniz.

Ama ya ayrılık da aklınızın bi ucundaysa , bu güzel şey birgün bitecekse: Belki de onun gibisi bir daha karşınıza da çıkmayacağını düşünüyorsunuz (bu arada bu da bi ihtimal tabii) . Sonra onu reddedince yalnız kalmak birdaha onun gibisini bulamamak da var işin içinde.. Herşeye yeniden başlamak yeni ufuklarda yeni maceralar aramak var. Ama o kadına güveniyor seviyorsanız..

Eğer evli bir kadınla ilişkiniz varsa:
    -ateşle oynuyorsunuz demektir.
    -kocası bu ilişkiyi öğrenince size ne yapacaktır.
    -kocasını neden sevmiyor?
    -ne zaman boşanacaklar
    -onunla yaşadığı sorunları sizle de yaşar mı?
    -gerçekten değecek bir kadın mı?
    -ona olan aşkınız acaba geçici mi?
    -aranızda yaş farkı var mı (eğer varsa bi zaman sonra genç kadınlara gözünüz takılmaya başlayabilir)
    -çocuk veya çocukları var mı? (en önemlisi)

Eğer boşanmış çocuklu bi kadınla ilişkiniz varsa:
    Birbirinizi çok seviyorsanız ve evlenmek istiyorsanız bi erkeğin şunları göze alması ve dikkat etmesi gerek.

-Kadının sizi gerçekten sevdiğinden emin olun. Bunu ancak zamanla ve size karşı tutumları ile öğrenebilirsiniz. Tabii çok iyi rol de yapıyor olabilir. Bunu öğrenmeniz ancak evlendikten sonra mümkün olabileceğini unutmayın. Kendine sığınacak bi liman arıyor olabilir.
    - Çocuğu ve çocukları varsa bunu 50,000 kere düşünmeniz gerek. Çocuğu sizi sevmeyebilir veya annesinin telkinleriyle seviyor gibi davranabilir.
    - Tabii o sevdiğiniz kadınla evlenince cocuğu veya çocuklarına maddi anlamda destek vermek zorundasınız. Aldığınız maaşı veya malvarlığınızı iyi hesaplayın.
    -çevreniz de pek olumlu karşılamayabilir ama siz mümkün olduğunca görmemeye çalışın
    -o kadından siz de çocuk yapmak isteyebilirsiniz. bu sefer bakacağınız kişi sayısı da çoğalacaktır maddi durumuz buna yetecek mi.
    -aranızdaki bu sevgi eriyecek mi ?
    - cocuklarınız birbirini kıskanacak mı?
    -eşinizin çocuğu sizin çocuğunuza daha sevecen yaklaştığınızı görünce ne olacak.
    -aileniz bu işe ne diyecek . acaba üzülecekler mi? . kınayacaklar mı? . tesrsliyecekler mi? kabul mu edecekler? yada sizi kaybetmemek için acılarını içlerine mi atacaklar?
    - Yukarıdı yazdığım gibi aranızda yaş farkı varsa sevdiğiniz kadın size çocuk verebilecekmi . Birkaç yıl sonra yine onu şu anki gibi sevecekmisiniz yoksa daha genç kadınlara mı bakacaksınız göz ucuyla .
    - Tabii bunun bide eski eş olayı var. Sürekli çocuklarını görmek isteyecek bu adam ve bir şekilde yanınıza gelecek. Çocuklar babalarına koşacak ve tekrar hüzünle size geri dönecek. Tabii eski kocayla da iş bitmiyor onun akrabaları annesi babası da torunlarını görmek isteyecek yani birsürüü birsürüü olaylar falanlar filanlar.

Bu yazı biraz karışık yazılmış olabilir kusura bakmayın kendi görüşlerimi fikirlerimi doğrusuyla yanlışıyla belirtmeye çalıştım. Genelde olumsuz şeyler yazdım :(

Yani burada (kilit nokta) çocuk veya çocuklar . Eğer çocuğu yoksa seviyorsanız evlenin ayrıntılara takılmayın. Tabii çocuklu bir kadınla evlenip çok çok da mutlu olabilirsiniz. Ama karşınıza çıkacak sorunlarla mücadele edebileceğinizi yürekten inanıyormusunuz? Cesur musunuz?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.