Şimdi Ara

Bekar bir erkek neden dul bayanla evlenmek istediğinde sorun olur? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
3
Favori
105.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kızın senı sevdıgınden emın ol. 1 ayda tanıyamazsın yenı bı ılıskı oldugunu ıcın heyecan verır.buna aldanma

eger sevdıgıne emınsen evlen...ben olsam evlenırım.
  • Sevgi anlaşmak değildir, nedensizde sevilir
    Bazen küçük bir an için ömür bile verilir.

Bence sen sevgiden çok sevdiğin kişinin evladına sahip çıkabilecekmisin,ona babalık yapmaya hazırmısın gibi sorunarı kendine sormalısın.Seviyorsan elbet sonuna kadar gidiceksin,ailenin ilk başta öyle demesi normal belkide seni sınadılar hemen vazgeçer belki diye yem attılar bunlar olabiliyor.Eğer seviyorsan ailenin destekleyeceğini düşünüyorum çünkü hiçbir aile evladının mutlu olmasına karşı çıkmaz.Gerçek sevgiyi onda buldum,iyi bir evliliğim olabilir diyorsan durma bence.Ama gene de bu işler öyle olmaz biraz daha düşün dediğim sorularla yüzleş.Hakkında hayırlısı olsun.
  • cevapları okudum ama pek çözemedim olayı yani cevap yazanlar hangi tarafta tam anlayamadım. bence kadının dul olması değil çocuğu olması sorun... tamam belki yakın çevren aslan gibi delikanlı gitti dul kadınla evlendi yada seni yetersiz görüp zaten anca dul biri bununla evlenirdi diye arkandan konuşabilir yüzüne karşı konuşabileceklerini sanmam yani tercih senin ama çocuk konusu biraz zor çünkü yanınızda kalacaksa ve sen çocuğa sahip çıkamayacaksan evlenme bence. yani diyeceğim kadının dul olması değilde çocuğu olması asıl sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sero77

cevapları okudum ama pek çözemedim olayı yani cevap yazanlar hangi tarafta tam anlayamadım. bence kadının dul olması değil çocuğu olması sorun... tamam belki yakın çevren aslan gibi delikanlı gitti dul kadınla evlendi yada seni yetersiz görüp zaten anca dul biri bununla evlenirdi diye arkandan konuşabilir yüzüne karşı konuşabileceklerini sanmam yani tercih senin ama çocuk konusu biraz zor çünkü yanınızda kalacaksa ve sen çocuğa sahip çıkamayacaksan evlenme bence. yani diyeceğim kadının dul olması değilde çocuğu olması asıl sorun

Bir üst mesajımda vurguladım
  • eğer ilk eşi ile severek evlendi ise aranızda her zaman olacaktır bunu kabullenebilirsen ve seviyorsan sonuna kadar gidebilirsin.
  • evlenme 7 yasinda kazik kadar cecugu varmis /???

evet asil sorun dul olmasi degil cocugu olmasi
  • aynen adamdan ayrılma sebebini falan yazarmısın kızın başından neler geçmiş. 17 yaşında mı ne çocuğu oluyodu heralde . o konu hakkında da biraz açıklama yaparsan.. kızın pskolojisini de bi olaya katalım. ne zaman ayrıldığını ne kadar süre sürdüğünü. ona göre de yorumlar değişebilir. kız açık mı kapalı mı ailesi nasıl. nereliler. gözlemlerin vs.. sakıncası olmazsa bilgi verirsen daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyunmaynağı

bende aynı durumda bulunduğumdan yorumları dikkate alıyorum da. evet acı gerçek o olabilir. sonrasında mutsuz olabilirsin. ama sonuçta birbirini seven iki insan. onların ki daha yeni bilmiyorum da ben kendim için belki heves belki heyecan birlikte olacağım. sonuçta mutsuz olacağımız da benim elimde mutlu olacağımız da benim elimde. ben eskiyi açmadığım sürece mutsuz olmayacağız. o yüzden ben bu konuda kesin karar verdiğimi düşünüyorum. ha eğer çocuk olayı benim ilişkimde de olsaydı ben devam etmezdim. ayrılırdım.

Zaten ondan yorumlara sıcak bakmıyorsunuz gerçekleri görmek istemiyorsunuz evlenip ayrılmış olması değil çocuğu olması sorun bence de ... Sadece boşanmış olsa yine bir nebze sineye çekilebilir ama işte çocuk olunca herşey farklı kadın kendini namuslu iyi birine kapatmaya çalışır
  • Sorun çocuk birader. Ennihayetinde bu çocukda sende anneside bir şekilde babasıyla görüşeceksiniz, her zaman bir problem olacak huzur kaçacak. Ne kadar babalık yapmaya çalışsanda çocuk öz babasını arayacak onu daha çok sevecek yine üzülen sen olacaksın (istisnalar kaideyi bozmaz). yoksa dul olması problem değil.
  • Annen dışarı çıkmadan montunu al der ;
    Sende dersin ne montu havaya bak;
    Bakarsın dışardayken bardaktan boşanırcasına yağmur, annen senin kötülüğünü istemez.
    Ama yinede korkarım annen haklı çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

Sazan arkadaşım bir kaç gün önce " Baba olmak ne güzel bir duyguymuş " konusunu açtığında da aynı şeyleri söylemiştim .

Anlaşılan iyi bir arkadaşsın yani "düzgün" bir insansın ama dikkat et sana kumpas kurulmuş . Kız arkadaşın kendisini , Annesi kızını sana yamamaya çalışıyor

daha 1 aylık bir ilişkide heleki karşındaki insan dul ve 7 yaşında çocuğu varsa ( yani senin gitmediğin yollardan 10 kere gidip dönmüşse ) biraz dikkatli davran

Muhtemelen cinselliği ilk defa bu kızda yaşıyorsun ve kendini bulutların üstünde sanıyorsun ama işler evlendikten sonra değişir seni "çok seven" kayınvaliden
    kızından tarafa tavır almaya başlar , seni mutlu etmek için yırtınan kadın birden değişir ve normal haline döner, eski kocası ve eski ailesinin hayaleti senin etrafında dolanmaya başlar.

demek istediğim ,

Bu kadın ile evlenmek istiyorsan yine evlen ama biraz bekle en azından 1 sene hatta 1.5 sene bekle

Madem kız arkadışının da seni sevdiğinden eminsin senin için 1 sene beklesin

kız arkadaşın " ben 1 sene bekleyemem " derse anlaki zaten seni sevmiyor sadece kapaklamaya çalışıyor .

Ayrıca asla ve asla daha 1 aydır tanıdığın bir insan için " aileni satma " Annen muhtemelen senin duymak istemediğin fakat doğru olan şeyleri söylemiş
    unutmaki annen asla senin kötülüğünü ve mutsuzluğunu istemez .

İnan bana damarlarındaki kan beyninden başka yerlerde toplanmak yerine beyninde toplanmaya başladığında " Annem ne kadar haklıymış " diyeceksin.

Arkadaş benim yazmak isteyip, yazamadıklarımı yazmış. Arkadaşla aynı fikri paylaşıyorum.

EDİT: Hocam anla işte o kadıncağız da kendini düşünüyor. Nasıl derler ''yamancak'' mı desem bilemiyorum, işte ondan arıyor seni bulmuş bu aşikar. (Bunu belirtmeden vicdanım rahat etmezdi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IwillBe -- 11 Şubat 2010; 15:07:15 >
  • Boşanmış bir kadını eğer sende istiyorsan almanda hiçbir sorun yoktur.
    Herkesin kendi tercihleri var eğer sen bunu sindirebiliyosan başkası hiçbirşey diyemez.
    İleride yaşanabilecek sorunları çok iyi düşün.
  • annenin sözünü dinlemen daha mantıklı arkadaşım. şuan sana öyle gelmiyor fakat ilerde annem demişti dersin ve bu çok klasiktir.
  • Annem ile kahvaltıda konuştuk bu konuyu evlenmiş ve boşanmış yada kocası ölmüş biri ile evlenirmisin dedi .

Başta düşündüm şöyle bi kısaca düşündüm pat diye evlenirim neden olmasın dedim . kaybedeceğim bişey yok sonuçta seviyosam hiç problem değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrD3ath

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Kafalarda ''artık o sıfır kilometre değil ikinci el, kullanılmış'' gibi iğrenç, pespaye bir fikir var genelde. İki taraf anlaşabildikten sonra üçüncü kişilerin karışma hakkı olmamalı da neyse.

Aynen bu gerçekten iğrenç bir düşünce.İnsan sanki biri ile sadece sevişebilmek için evleniyorda daha önce biri ile evlenen bayanlara 2. el muamelesi yapıyor.Araba, anakart, eşya mı alıyorsun ki sanki birine 2. el falan diyebiliyorsun.Ama namusu 2 deliğin arasındaki delikte arıyan insanlardan ne beklenir ki

2 . el gibi düşünmek tabikide yalnış . ama şu son sözünde takıldım benim için namus demek tabikide ordadir benim için ( sen şimdi şey dersin yok cahil bilmem ne ) sizin gibi çok bilmiş kendini modern insan sanan varlıklar böyle düşünür asıl cahil olan sizlersiniz ..
  • fazla aceleci kız tarafı o yüzden dikkat et yamanmak diye birşey var gerçekten
  • anne babaların geneli böyle galiba.. benim kuzenim(bayan) bi adamı sevdi, adam boşanmış ve bir tane de 12 yaşında oğlu vardı, kuzenimin ailesi duyunca kıyamet koptu evlatlıktan reddetme faslına kadar geldi iş, sonra adam terketti, ailenle arana girmek istemem falan deyip, kız resmen yıkıldı ya... halbuki sevmişler birbirini ne gerek var böyle sıkıntı çıkarmaya, hiç anlamam böyle önyargıları.. boşanmış olabilir, anlaşamamış demek ki, ne var yani, bir daha evlenemeyecek mi bu insan, ya da illa kendisi gibi boşanmış biriyle mi evlenebilir?! çok saçma bence, ama çoğu insan o düşünce yapısında, yazık yahu...
  • Arkadaşım herşeyi iyi tart ve düşün mantıklı davran. Dul bir kadınla evlenmek ahlaksızlık değildir ki zaten niye toplumda böyle düşünülür anlamış değilim. Aksine bana göre iyi bişeydir. Kadında istiyorsa eğer birbirinizide seviyorsanız onun çocğuna babalık kadınada eş olacaksın bir aile olacaksınız ve onlar böyle parçalanmış bir yaşamdan kurtulmuş olacak. Ama bazı arkadaşların dediği gibi bu işin içinde bir iş yoksa, kız gerçekten seni seviyorsa.

Eğer kız bir eş bulayım, param yok onunda parasından faydalanır çocuğuma bakarım diye düşünüyorsa bence pek bir mutluluk olamaz ilişkide.

Çok çok iyi düşün, anladığım kadarıyla sen gerçekten seviyorsun ve aşıksında. Ayrıca kızada bir anlamda geçmişinden dolayı biraz acıyor gibisin ve daha da çok sevmişsin böyle olunca. Ama şöyle evde bir otur ve o kızı sevgilin olarak değilde dışardan biriymiş gibi gözlemle öyle düşün bi. Anlaşamadığınız yerler var mı ilişkide kötü gidebilecek bişey var mıdüşün.

Kendimden örnek vereyim. 2 sene önce güzel bi kızla tanıştım fena olarakda taptırdım kendimi 3 ay falan bir ilişkimiz oldu artık ilişki denilebilirse. Annem, kardeşim, arkadaşlarım herkes diodu ki olm kız seni iplemio bile yapmacık davranıyor... Ama ben hiç takmadım yok olmaz öyle bişey ya dedim hiç şüphelenmeden sevdim kızı. Yaptığı olumsuzlukları görmüyordum bile aşk insanın gözünü kör ediyor basiretini bağlıyor. Kız ayrılmak istedi beni arama dedi ayrılık öylelikle ve aradan 2 ay falan geçti sonra dedim kendi kendime geriye dönüp yaşadıklarımıza baktığımda, ulan murat vallaha bu kız seni kullanmış haberin yokmuş. Beni parmağında oynatmış meğersem.

O yüzden artık kızlara karşı çok temkimliyim. Bir kızla arkadaşlık ederken birden bana yakınlaşmaya başladığı anda kendimi geri çekiyorum korkuyorum artık altında bi bokluk çıkacak diye. Ama bu bana gerçeği ve doğruyu görmemi sağlayacak hisleride kazandırdı fakat çokta paranoyak oldum diyebilirim.

Uzun lafın kısası, arkadaşım önce kendini düşüneceksin, kendini ve aileni. İleride mutlu olamayacağın bir ilişki içinde aileni kırmana gerek yok eğer katı bir şekilde onaylamıyorlarsa. Dikkatlı mantıklı davran. Evlenmek elbette güzel bişey yuva kurmak elbette güzel bişey ama gerçekten sevgi olduktan sonra, yapay olmadıktan sonra.
  • dikkat etmen gereken 2 husus var.

1) Aceleci davranmaları. "olsun bitsin" vs.

1.a) Sahtekar olabilirler.
    1.b) Bazı durumlardan dolayı kızın hemen evlenmesi gerekiyor olabilir. (maddiyat, bir olayın üstünü kapama veya evlenmesini gerektiren bir olay.)

2) 17 yaşında evlenmiş olması.

2.a) Tecavüz vs sonrası, olayın üstünü kapatmak için evlendirilmiş olabilir.
    2.b) Her ne olursa olsun, bukadar genç evlenmesi birde çocuk yapması "genel" olan birşey değil.

karamsar olmak istemem ama olan şeyler bunlar. hani 20 vs evlenseydi yine bukadar dikkat çekmezdi.
  • Ben cocuklu biriyle evlenemezdim sanirim, herseyi gectim bu cocuga senin de bakman gerekcek. Millet ekonomik krizden cocuk yapmak istemezken bu devirde, iyi dusunmen lazim bu cocuk meselesini.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.