Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.751
Cevap
24
Favori
167.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

quote:

Arkadaslar merhaba. Kombiyi tesisat sicakligina gore kullanmak icin ambon ayarini 0 yaptim. Onceden oda termostati ile kullaniyordum.

Simdi tesisat sicakligina gore calisirken kac dereceye gore ayarlarsam surekli o sicaklikta calisiyor. Arada duruyor ama mesela 40 yaparsam surekli 40 yakiyor ve duruyor. Bunu 5 derece asagi 5 derece yukari yapmak mumkun mu? Genelde kombilerde oyle yapiyor cunku. Benim kendi evimdeki bosch kombi 40 yaparsam 45e dek isitip 35e dusmesini bekliyor. Bunda oyle degil. Var mi bunun bir ayari.

Bu da ayni sistemle calisiyor ama sizin baktiginiz ekran goremezsiniz kaca ayarladiysaniz o derece cikar surekli.
    Su sicakligini gormek icin sol en alttaki tusa bir kere basin o anlik suyun sicakligini gosterir.
    Ama petek boyu uzun ise 40 da yaksaniz bile suyun sicakligini en fazla 42 yapar ve gazi hic kesmez

Merhaba tesekkurler cevabiniz icin. Dedigim gibi ben de info ekranindan takip ediyorum. Ama 40 yaptiysam surekli boilr sicakligi 40. Petrk boyu da cok degil. 7 bucuk metre hatirladigim kadariyla. Servisi ya da baymak merkezi arayacagim. Boyle sacmalik olmaz. Surekli gaz yakar mi bir kombi. Bazen duruyor ama cok nadir.

eger eviniz musaitse termostat ayarinda kullanin..daha stabil bir isitma sagliyor ve daha ekonomik oluyor.
    eger 40 derecyle isinabiliyorsaniz kombiden en iyi verimi alabiliyorsuniz demektir..sizin tek yapmaniz gereken uygun oda isisini belirleyip termostatda kullanmaniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: attismail

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

quote:

Arkadaslar merhaba. Kombiyi tesisat sicakligina gore kullanmak icin ambon ayarini 0 yaptim. Onceden oda termostati ile kullaniyordum.

Simdi tesisat sicakligina gore calisirken kac dereceye gore ayarlarsam surekli o sicaklikta calisiyor. Arada duruyor ama mesela 40 yaparsam surekli 40 yakiyor ve duruyor. Bunu 5 derece asagi 5 derece yukari yapmak mumkun mu? Genelde kombilerde oyle yapiyor cunku. Benim kendi evimdeki bosch kombi 40 yaparsam 45e dek isitip 35e dusmesini bekliyor. Bunda oyle degil. Var mi bunun bir ayari.

Bu da ayni sistemle calisiyor ama sizin baktiginiz ekran goremezsiniz kaca ayarladiysaniz o derece cikar surekli.
    Su sicakligini gormek icin sol en alttaki tusa bir kere basin o anlik suyun sicakligini gosterir.
    Ama petek boyu uzun ise 40 da yaksaniz bile suyun sicakligini en fazla 42 yapar ve gazi hic kesmez

Merhaba tesekkurler cevabiniz icin. Dedigim gibi ben de info ekranindan takip ediyorum. Ama 40 yaptiysam surekli boilr sicakligi 40. Petrk boyu da cok degil. 7 bucuk metre hatirladigim kadariyla. Servisi ya da baymak merkezi arayacagim. Boyle sacmalik olmaz. Surekli gaz yakar mi bir kombi. Bazen duruyor ama cok nadir.

eger eviniz musaitse termostat ayarinda kullanin..daha stabil bir isitma sagliyor ve daha ekonomik oluyor.
    eger 40 derecyle isinabiliyorsaniz kombiden en iyi verimi alabiliyorsuniz demektir..sizin tek yapmaniz gereken uygun oda isisini belirleyip termostatda kullanmaniz.

Tesekkurler cevabiniz icin. Onceden oyle kullaniyorduk ama panel ailemin en cok kullandigi odada takili. Ve evde her odanin petegi acik degil. 2 oda mutfak ve antre acik. Zamaninda kullanilan odaya taktirmistik. Ancak bu sefer de kullanilan oda istenilen sicakliga gelince kapaniyor kombi ama diger odalar isinmadan kapaniyor. Hani ben baska yerdeyim. Ailem kullaniyor. Evet tasarrufu cok oluyor termostattin ama iste baska odalar isinmadan kapaniyor. Bu da bizim hatamiz termostat yanlis yerde. Bugun servis geldi. Karti degistirelim dedi. Servis menüsüne giremedi bir turlu. Kartta arıza var galiba dedi. Bakalim degistirsin gorecegiz. Tesekkurler tekrar ilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PR 15 YAZAN KISMI NASIL DEĞİŞTİRİYORUZ.TERMOSTATSIZ ACAYİP YAKIYOR.BU KOMBİYİ VERİMLİ KULLANAN VAR MI?AYARLARINI PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.NERDEN BULDUM BU KOMBİYİ BUDERUS ALMAK VARMIŞ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Gayet normal, benimde sıcak suyu açınca ilk başlarda alev işaretin yanında centik veya centikler oluyor sonra sadece alev simgesine geriliyor.

Hala aynı sorun,sıcak su 42 derece de iken boiler 55 decede sabit kalıyor ve alev işaretinin yanındaki 3 çentikte hiç kaybolmuyor,39,40 dereceye aldım zaman sıcak suyu, 50 -52 derece anlık su ısısı ve alev 2 çentik oluyor,hiç sadece alev işareti moduna geçmiyor,39 derecenin altındada banyo suyu olmazki ?çözümü nedir? CH SL yi değiştriyorum ama oda pek etki etmedi bi alakalarıda yok sanırım
  • hidrojen kullanıcısına yanıt
    Sizin için bendeki durumu kontrol ettim, sıcak su 42°C Boil 44-45°C arası geziyor. Servisi arayın durumu izah edin arıza söz konusu olabilir veya sularınız aşırı soğuk olduğu için kazan sıcaklığı yüksek oluyor, kesin bir şey diyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidrojen

quote:

Gayet normal, benimde sıcak suyu açınca ilk başlarda alev işaretin yanında centik veya centikler oluyor sonra sadece alev simgesine geriliyor.

Hala aynı sorun,sıcak su 42 derece de iken boiler 55 decede sabit kalıyor ve alev işaretinin yanındaki 3 çentikte hiç kaybolmuyor,39,40 dereceye aldım zaman sıcak suyu, 50 -52 derece anlık su ısısı ve alev 2 çentik oluyor,hiç sadece alev işareti moduna geçmiyor,39 derecenin altındada banyo suyu olmazki ?çözümü nedir? CH SL yi değiştriyorum ama oda pek etki etmedi bi alakalarıda yok sanırım

peki musluktan akan suyun sicakligi ne kadar.50 55 derecelerde hissetiriyorsa ana kart arizali diyebiliriz.cunku set ettiginiz sicakligi yanlis algiliyor demektir.
    eger akan su 40 derecelerdeyse muhtemel boyler cikis sensoru arizali olabilir.yanlis komut verdiriyor olabilir.
    bence servis bakmali.
    ben sicak su performansindan cok memnunum.cok harika.

• quote:

Sizin için bendeki durumu kontrol ettim, sıcak su 42°C Boil 44-45°C arası geziyor. Servisi arayın durumu izah edin arıza söz konusu olabilir veya sularınız aşırı soğuk olduğu için kazan sıcaklığı yüksek oluyor, kesin bir şey diyemiyorum.

bir daha teke tek baktım,kombi mutfakta balkonda kapalı yerde,mutfak lavobosu ve banyodaki lavabo sıcak suyunu açınca kısa bi süre sonra çentikler kayboluyor sadece alev kalıyor gayet normal;ama ne hikmetese banyonun sıca ksuyunu açınca full 3 çentik suyu kapatana kadar bu şelikde bi denermisiniz?banyo suyunu %100 güçle ısıtıyor ve hiç düşmüyor 55 dereceden halbuki sıcak su 42 derecede

bizim cihaz en soguk gunde bile 1 centikte isitma yapiyor en kotu ihtimal 2..ve isittigi su neyse, ekrandaki derecede ayni kaliyor..gayet stabil isitma yapiyor.cok memnunum bu durumdan. sizin kombide sikinti var bence servisi arayin baktirin..anakartin degismesi gerekebilir..yada muhtelif ariza yapan parcalar degisebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojen

quote:

bir daha teke tek baktım,kombi mutfakta balkonda kapalı yerde,mutfak lavobosu ve banyodaki lavabo sıcak suyunu açınca kısa bi süre sonra çentikler kayboluyor sadece alev kalıyor gayet normal;ama ne hikmetese banyonun sıca ksuyunu açınca full 3 çentik suyu kapatana kadar bu şelikde bi denermisiniz?banyo suyunu %100 güçle ısıtıyor ve hiç düşmüyor 55 dereceden halbuki sıcak su 42 derecede

Mutfak veya Banyo fark etmiyor alev kendini kısıyor Boil 45° civarı geziyor. Sizde sensör arızası olabilir en iyisi servisi arayın.

• Zebza kullanıcısına yanıt
    ısıtma suyu sizde kaça ayarl?banyo suyunu sadece sıcakta kullanıyorsunuz yoksa soğukla karıştırıptamı kullanıyorsunuz?
    Kışın 42°C, yazın 39-40°C. Sadece sıcakta kullanıyorum karıştırma yapmıyorum ve sıcak su sürekli stabil akıyor.
  • novedans eksra 28 fi kombim var 2 yılıdır kullanıyorum.hiç memnun değilim. ayarlarını daha çözemedim.MANUEL YANARKEN BAZEN 5 DAKİKA YANIP SÖNÜYOR BAZEN 9 DAKİKA ANLAMADIM..bu kombinin bi ayar yapma yeri var mı değerlerini değiştirme,psw0 dı bugun psw 7 olmuş anlamadım.yardımcı biri olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan66

novedans eksra 28 fi kombim var 2 yılıdır kullanıyorum.hiç memnun değilim. ayarlarını daha çözemedim.MANUEL YANARKEN BAZEN 5 DAKİKA YANIP SÖNÜYOR BAZEN 9 DAKİKA ANLAMADIM..bu kombinin bi ayar yapma yeri var mı değerlerini değiştirme,psw0 dı bugun psw 7 olmuş anlamadım.yardımcı biri olursa sevinirim.

Manuel derken?
  • termostadsız demek istemiştim.
  • kagan66 K kullanıcısına yanıt
    bu kombinin modulasyon stili bu sekilde.
    arkadasimin viessman vitodensi var manuel kullaniyor, ekstra termostatli kullanmak isterseniz 300 lira civari bi para harcamaniz lazim..velhasil viessman manuel calisirken set edilen isi 45 diyelim bu dercenin 3 derece ustune cikip stop ediyor ve dolasim devamli calisiyor, taki set edilen isinin 10 derece altina dusunceye kadar..bizim kombilerde 3 derece altina dustugu zaman veya 3 dakika b3kledigi zaman tekrar atesleme yapiyor.
    arkadasin evinde petekler iyice sogudugunu gordum. hatta kombinin yaninda 20 dakika durduk sistem suyu baya sogumasina ragmen atesleme devreye girmedi, cok sonralari girdi.

yillardir cok yaktiriyor bu kombi dememizin sebebi yalitim eksigimiz olmasina ragmen birazda kombinin modulasyon stili olabilirmi diyorum.

servis menuleriyle biz cok ugrastik ama bir sonuca ulasamadik..evimdeki eksiklikleri giderince bu kombinin faydasini gorecegimi umuyorum

• Ateşleme hatasından dolayı servisi aradım o kırmızı kabloyu ücretsiz değiştirdi, fabrikadan da bu şikayetle gelenlerin ateşleme kablosunu değiştirin dendiğini söyledi. Eskiden infoda power 0 da oluyorken şimdi min. 2 ya da 10da geziyor yakma ya da çevirme yapmasa da.

bir sorum olacak, AMBON özelligini açıp termostat moduyla ısınıyorum diyelim. Oda 22 derece ben 24 olmasını istiyorum. CHSET değeri 50'de olursa mı 60da olursa mı daha MAKUL ısınırım?
    gelen eleman 60da daha fazla ısınacağı için daha hızlı ısınacaktır dedi ama 50de de daha az yakacak? arada kayda değer bir fark olur mu merak ettiğim bu. Normalde 22 değerine gelince ya da 0.küsür düşünce bile zaten çalışmaya başlıyor ama merak ettim hangisi daha ekonomik olur?
    yoguşmalı özelliğinden istifade etmek için en makul nasıl kullanabilirim, bildigim kadarıyla %30 performansın altında çalıştığında yoğuşmalı olmasının bir artısı var.
  • enreka_tr kullanıcısına yanıt
    Sorunun cevabını ancak yanılma deneme ile alırsınız, her evde aynı sonuç çıkmıyor. Ben genelde evi en fazla 1 saat içinde arzu edilen ısıya ulaştıran kazan sıcaklığını tavsiye ediyorum, 45°C ile başlayarak 5°C'lik adımlarla yükseltin.
    kombiyi yogusma sicakliklari olan 40 ile 55 derece aralarinda kullanmak avantajdir.cunku yogusma sicakliklari bu dereceler arasindadir.

ben cok cok soguk havalarda 70 derecyle ancak isinabiliyordum ve oda isisini 22,5 dereceye setledim.kombi 1 saat calisip 23 derece yapinca duruyor 30 dakika sonra isi dususu olunca tekrar calisiyor..ayni sekilde rahat havalardada 50 55 kazan sicakliginda kullandim ve yogusmadan faydalandim..1 saatten daha kisa surelerde odanizi set edilen dereceye cikartan yogusma sicakliklarini tercih ederseniz verimli isinmis olursunuz..ben oyle yapiyorum.

ayrica kombi surekli devirdaim yaparsa elektirik faturanda fazla gelir.termostatta kullanmak hem dogalgaz hemde elektirik faturasina fayda sagliyor diye dusunuyorum.

• Abilerim ben de max 60a alıyorum, ısındıktan sonra 45-50 arası yetiyor, 23-24 derecelerde 1saate kalmadan tekrar çıkarıyor ayarlanan sıcaklığa.
    ben de termostatta kullanıyorum.

"...rahat havalardada 50 55 kazan sicakliginda kullandim ve yogusmadan faydalandim."
    demişsiniz ama yoğuşup yoğuşmadığını nerden biliyosunuz bu ayarlarda?
    ben PWRdan <%30 kapasitede olduğunda yoğuşuyor diye biliyordum.
    Çok basit, yoğuşma giderine bidon bağlayıp kontrol edebilirsiniz, teoride maksimum verim 30°C kısmi yükte elde edeliyor ama şahsi fikrim pratikte neredeyse imkansız.
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.