Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
24
Favori
166.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorumların %80 şikayet olması gayet normal, maalesef insanlar sadece sorunları olduğu zaman yazıyorlar. Neredeyse hiç kimse aldığı ürünün bir incelemesini yapmıyor.
  • kombiniz 6 yasinda ekonomik omrunu tamamlamasina 4 yil var..tabi bunu ureticiler soyluyor.gercekte 20 sene calisan isitma uniteleride mevcut.
    ben sizin yerinizde olsam sifir anakart alacagima farkli model yeni yogusmali kombiler dusunurdum.
    uzun arastirmalarim sonucu universal donanimlara uyum sagladigi soylenilen premix yogusmali fiyat performans canavari ariston genus premium evoyu tek gecerim derim.
    neden ariston der iseniz; kiradaki evimde ariston genus konvansiyonel kombi kullandim, en cok sevdigim yonu mutfak icinde olmasina ragmen sessiz sirkulasyon pompasiydi ayrica otomatik dolum yapmasi gibi guzel ozelligi vardi.begenmedigim tek bir yani vardi, sicak suyu dusuk ayarda olmasina ragmen cok sicak yapiyordu, benim kullanmamla alakalida olabilir bilmiyorum.
    su an kendi evimde novadens extra kullaniyorum.kombiden cok sikayetciydim fakat baktimki kombi elinden geleni yapiyor benim evimde sikintilar mevcut oldugu icin haliyle faturama yansiyor..nasip olursa bu sene butun eksiklikleri gidermek icin kollari sivadim.seneye ne tur bir etkisi olur bakacaz gorecez.novadens extraninda belkide en cok sevdigim yonu sicak suyu cok stabil isitiyor olmasi, ve cikartilabikir oda ici termostadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 1 Mayıs 2015; 14:07:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kombi şarterinde topraklama yokmuş servis sorun olur dedi. Ondan dolayi anakartı bozmuş dedi. Madem dedim sakıncalı kombiyi ilk çalıştırmaya gelen niye uyarmadi niye taktı kaçtı cevap yok. Bizim hatamız haklısın diyor.

Sizlerde topraklama var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • By_C@BB@R kullanıcısına yanıt
    Bende topraklama var fakat sizin dediğiniz gibi ilk çalıştırmada kimse kontrol etmedi.
  • okuyucu32 O kullanıcısına yanıt
    e01 ne demekmiş sordun mu?heralde 1.5 bar su basıncı düşük hatası değildir.genelde ilk baglatanlarda peteklerin havası alınıp sistem stabil oluncaya kadar su basıncı düşer takviye edersin düzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • okuyucu32 O kullanıcısına yanıt
    sizin adiniza uzuldum gercekten.her malin hatalisi cikar.servisin isguzarligi yuzunden cabucacik halledilmesi gereken ariza halledilememis..benim kombinin karti degisecekti, servis herhangi bir ariza kayiti acmadi, bende kizdim 2. baska servise basvurdum, kart siparisi yaptilar 1 hafta sonra geldi taktilar felan..10 gun sonra kapi caldi bi baktim onceki servis kart getirdim degistirelim dedi.siz kayit acmadiniz icin ben diger servisle gorusup isimi hallettim dedim.tamam o zaman dedi ve gitti.
    siz bence diger servise ariza kayiti actirin onlar ilgilensinler..ilgilenmek zorundalarda.

• sikayetvar üzerinden konuyu özetleyip genel müdürlükle işi yürütmeniz lazım.sorun çıkaran haricinde bir servis yönlendirirler büyük ihtimal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Baymak Brötje Novaden serisi kombilerin kendinden birleşik Programlanabilir oda termostatı nasıl kalitelimidir.
    Birde eca premix kombideki Lago FB OT termostatın arasında ne gibi farklar var. eğer birbirine benzer modülsayon ve
    hassaslık ayarları yakınsa Baymak daha hesaplı geliyor onu alabilirim.. aslına bakarsanız ben bu iki kombi arasında kararsız kaldım. benim için oda termostatı da konfor için
    çok önemli. termosatat kalitesi ve konforlu ısınma açısında hangi kombiyi tavsiye edersiniz. evim yalıtımlı olup orta kattadır.
  • baymakin cikartilabilir oda termostadi modulasyonsuzdur..sadece ac kapa termostattir..ek olarakta gun ve hafta ayarlamasi mevcuttur..eca hakkinda bilgim yok,,eger modulasyonlu termostat benim icin onemli der iseniz baymak almayin.cunku novadens extra termostat uyumu yok.diger uyumlu kombilere bakin..mesela ariston, veya vailant yada viessman..tabi benim gorusum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurugaddere

Arkadaşlar Baymak Brötje Novaden serisi kombilerin kendinden birleşik Programlanabilir oda termostatı nasıl kalitelimidir.
    Birde eca premix kombideki Lago FB OT termostatın arasında ne gibi farklar var. eğer birbirine benzer modülsayon ve
    hassaslık ayarları yakınsa Baymak daha hesaplı geliyor onu alabilirim.. aslına bakarsanız ben bu iki kombi arasında kararsız kaldım. benim için oda termostatı da konfor için
    çok önemli. termosatat kalitesi ve konforlu ısınma açısında hangi kombiyi tavsiye edersiniz. evim yalıtımlı olup orta kattadır.

oda cihaz üzerinden sökülerek odaya alındığı takdirde alev modülasyonludur. üzerinden;
    comfor, ekonomi, tatil modu gibi proğramları ayarlayabildiğiniz,
    istediğiniz tarih ve saatte, istediğiniz proğram ve sıcaklıkta çalıştırma, stop etme, aynı günde birden fazla çalıştırıp stop etme gibi verileri girebildiğiniz,
    sadece kullanım suyu, sadece ısıtma veya ikisi birden proğram, sıcaklık değerleri girebildiğiniz,
    alev modülasyonu seviyesini, oda sıcaklığını, şebeke suyu sıcaklığını, ısıtma suyu sıcaklığını, kullanım suyu sıcaklığını görebildiğiniz ve ayarlayabildiğiniz daha bir çok özelliği olan çok kapsamlı ve hassas bir oda termostadır. 0.5 derece aralığında hassasiyeti vardır. .
    kaliteli bir alettir, 2 yıl kadar önce yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 200-250 lira civarında idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 31 Ağustos 2015; 20:15:24 >
  • fabialife F kullanıcısına yanıt
    novadens extranin cikartilabilir termostadi sadece sistem suyu sicakligina gore modulasyon saglamaktadir.zaten piyasadaki butun kombiler bu prensiple calisir.
    oda isisi ve dis hava sicakligina bagli modulasyon derseniz ozaman baymak sinifta kaliyor.cunku modulasyonlu oda termostadi uyumu yok, dis hava sensoru uyumu yok..ee modulasyon adina ne kaldi sadece dolasim suyu.e onu butun kombiler yapiyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

novadens extranin cikartilabilir termostadi sadece sistem suyu sicakligina gore modulasyon saglamaktadir.zaten piyasadaki butun kombiler bu prensiple calisir.
    oda isisi ve dis hava sicakligina bagli modulasyon derseniz ozaman baymak sinifta kaliyor.cunku modulasyonlu oda termostadi uyumu yok, dis hava sensoru uyumu yok..ee modulasyon adina ne kaldi sadece dolasim suyu.e onu butun kombiler yapiyor zaten.

termostat cihazın üzerinde ise sistem suyu sıcaklığına göre odaya alınırsa oda sıcaklığına göre modülasyon yapar.
    dış ısı sensörü uyumludur, sensör bağlanabilir.
    Eski kasayı bilmem ama yeni kasaya dış hava sensörü bağlanmıyor acı tecrübe ile sabittir , sensör için çekmiş olduğum kablo öylece boş boş duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Eski kasayı bilmem ama yeni kasaya dış hava sensörü bağlanmıyor acı tecrübe ile sabittir , sensör için çekmiş olduğum kablo öylece boş boş duruyor.

siz nasıl bağladınız veya servis geldimi bilmiyorum ama menülerde dış hava sensörü görünüyor ve kitapçığında da yazıyor. muhtemelen eksik veya yanlış olan bir şeyler olması lazım.
    Kitapçığında yazanlara güvenmeyin, anakartın üzerinde olması gereken yerde yeller esiyor, kitapçığa göre opentherm desteği de var ama maalesef o da yok. Kocaeli'de iki tane servis var birisi takılıyor dedi ve 300 TL para istedi diğeri (güvendiğim olan) takılmıyor dedi.
  • arkadaskar kombi 3. senesinde ve bakim yaptirmadim..elim az cok anahtar tutuyor.evvelki sene icini acip tozunu topragini temizlemistim.gecenlerdede hic tenizlemedigim partikul filtresini temizledim.aman Allah partikul filtresinde resmen kati pas tabakasi olusmus.zaten kombi cok sikisik calisiyodu nedenide buymus.derhal temizledim ve kombi cok guzel modulasyon yapmaya basladi.

bu aralarda da peteklerin suyunu komple degistirecegim, balciklanmistir iyice.

kombi bakiminda premix kazan temizligi yapiliyormu.sonucta dogal gaz temiz bir yakit.yanma odasina bakim yapiliyormu..su ana kadar basinc dusmesi haricinde hata uyarisi almadim.

servise verecegim ucret 50 lira onu sorun etmiyorum ama kazan temizligi ve atesleme bujisi temizlenmezse bakimin hic anlami kalmiyo, geri kalan islemleri zaten kendimde yapabiliyorum.

bakimda yapilan islemler nelerdir.

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Peteklerin ısınmasında sorun yoksa hiç dokunmayın, yılda bir kere filtreyi temizlemeniz yeterlidir. Servisi arayıp bakım adı altında ne gibi işlem yaptıkları konusunda bilgi alın, dediğiniz gibi sadece tozu alacaklarsa gelmelerine gerek yok.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    haklisiniz.sormakta fayda var.

• selamlar. baymak novadens extra kullanıyorum. error 08 hatası verdi. elektronik kart hatasıymış. çözümü nedir? reset atınca düzelir mi? reset nasıl atılır? yardımcı olurmusunuz?
  • faaty kullanıcısına yanıt
    error 08 basinc hatasidir diye biliyorum...kombiye su basin.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.