Şimdi Ara

Baymak Aqua Konfor Serisi - MTK Elektirikli Termosifon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
18.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 litre kapasiteli Baymak Aqua Konfor Serisi - MTK Elektirikli Termosifon satın aldık.
    Birkaç aydır da kullanıyoruz.

Alacaklara bilgi ve deneyimlerimizi aktarmak üzere bu mesajı yazıyorum.

Öncelikle belirteyim, Karabük'te oturuyorum.
    110 bin nüfuslu bir şehir.
    7 Km ilerisinde de 40 bin nüfuslu Safranbolu var.
    Yani, toplam nüfus 150 bin kadar.

4 yıldır kullandığımız Bosch şofbeni, yeni taşındığımız evdeki tesisat hataları dolayısıyla, çalıştıramadık.
    Servisine götürdük.
    "Birşeyi yok, sağlam. sadece pilini değiştirdik" dediler ve 20 TL aldılar.
    Parasında değilim, müşteriye yaklaşımları çok çirkin.
    Bir dövmedikleri kaldı.
    Şofben, kısa sonra tekrar arızalandı, tekrar götürdük.
    Önce, "Bakalım" dediler, 1 hafta sonra da "Şu arızası var" dediler ve 100 TL istediler.
    Ben de tamir etmelerini istemedim.
    Şofbenin parçalarını monte etmeden, parça parça iade ettiler.
    Böylece, üstün servis hizmeti (?) dolayısıyla, bu şehirde ağız tadıyla Bosch kullanamayacağımızı öğrenmiş olduk.

Yakın bir tarihte, eve doğalgaz bağlanacağı söyleniyordu.
    Mutfak dolaplarını yapaz zeki (?) ustamız, aspiratör yerini dolapla kapatıp, aspiratörü de şofben yerine uygun görmüş, dolayısıyla ustanın emri ile şofben kullanamadık.
    Su tesisatındaki bu ufacık sorunlar nedeniyle mecbur kaldık.
    Elektrikli termosifon almaya karar verdik.

Yukarıda anlattığım gibi, Bosch yetkili servisinin hizmetinden ve müşteriye yaklaşımından memnun kalmadığımızdan, kısaca şofbenimizin ciğerleri sökük vaziyette elimize verdiği için, Bosch'u kafadan sildik.
    ECA almak istiyordum ama, ne hikmetse, ECA sanki mal satmak istemiyormuş gibi geldi bize.
    Satanı bile zor bulduk.
    O da iyi bir fiyat çekti, 600 TL gibi, tek çekim (taksitsiz fiyatı).

Titanyum almamamız gerektiğini forumlardan öğrendik, ama Titanyum olmayan model bulamadık.

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/elektrikli-termosifon_/baymak-aqua-konfor-serisi-mtk-elektrikli-termosifonlar__.baymak?c=2477&m=360 sayfasındaki modelden önce, şu an sitesinde de bulunmayan DTK modelini beğenmiştik ama, o da çok çabuk piyasadan çekildi. {Neden acaba?}

Hasılı bu modeli,www.hepsiburada.com 'dan makul sayılabilecek bir fiyata, 375 TL / 12 taksitte satın aldık.

Termosifon geldi.

İlk dikkatimi çeken, sitenin hiç bir yerinde yazmayan bir yazı, ambalajın üzerinde var: Titanyum. {Eyvaaah!}

Servis bir kaç gün gecikme ile olsa da geldi, bu gecikme normal sayılabilir.
    Ancak, telefonda "bizden önceden hazırlamamızı istediğiniz bir şey var mı, kablo, hortum, boru, vs" diye sordum, "görmeden bilemeyiz" cevabını aldık.

"Özel, kalın kablo ile elektrik tesisatı çekilmesi gerekmez mi?" diye sordum.
    Bilemediler.
    Ancak, bir şey dikkatimi çekti:
    İnternet sitesinde ısıtıcı gücünün kaç Watt olduğu yazmıyordu.
    Sadece broşüründe 2000 Watt yazıyor.
    Ancak, termosifon üzerindeki kablo sadece 3 x 1.5 mm.
    Sizce, bu kablo sağlıklı olarak en fazla kaç Amper akım çeker?

Çok genç 2 teknisyen arkadaş geldi.

Soğuk ve sıcak su için gereken (olmazsa olmaz) ve standard su hortumları yok, yanlarında getirmemişler.
    Gittiler, başka bir mahalleden (100.Yıl) su tesisatçısından 3 tane alıp geldiler.
    Birini, montajını yaparken kırdılar.
    İkisini bağladılar.
    Keten getirmeyi unutmuşlar, çok nefret ettiklerini söyledikleri teflon bantla bağladılar.
    Montaj kılavuzunda kullanılması gerektiği yazan, su terazisi falan kullanmadan montaj ettiler.
    Sonra, daha onlar gitmeden, tahliye hortumundan su akıtmaya başladı.
    Yüksek su basıncından olabileceğini belirttiler, doğruymuş.
    Ev sahibi ile görüştük, su tesisatı girişine 70 TL'ye alınan su basınç regülatörü bağlandı, bu damlatma hemen hemen tamamen kesildi.

Ancak, teflon ile bağladıkları yerden, duvar dibinden sızdırıyormuş, onu farkedemedik.
    Hadi tahmin edin bakalım ne oldu?

Neyse, onu da geçtik.

Birkaç gün sonra, Baymak yetkili servisinden aynı teknisyen arkadaşlar, tekrar geldi.

Ücretsiz montaj kuponununu istediler.
    Ambalaj kutusundan, bıçakla kesip verdim.
    Biri onlar tarafından bozulan 3 hortumun bedeli olarak 20 TL istediler, onu da verdim.
    "Ben bu ambalajı atabilirdim, yakabilirdim. Neden o zaman istemediniz?" dedim.
    "Biz size güveniyoruz, siz atmazsınız" dediler.
    Beni ilk defa görmüşler, nereden bu kadar güvendiler, hala anlayabilmiş değilim.

Son zamanlarda dikkatimi çeken;

Isıtırken aşırı ses çıkarıyor.
    Özellikle geceleri çalışırken, yattığım yerden uyandıracak kadar ses yapıyor.
    (Benim uykum ağırdır, kolay kolay uyanmam. Askerlikte, eğitim alanında uyuyakalmıştım da uyandıramamışlardı.)

Soğuk suyu üstten alıyor, ısıttığı sıcak suyu alttan veriyor.
    Bir kişi girse, yıkanırken 100 Litre sıcak suyun 30 litresini kullansa, ondan sonraki banyoya girmeden 15-20 dakika beklese, bu arada ısınan su yukarı, soğuyan su aşağı; sonuçta 70 litre sıcak su geleceğine o 30 litre soğuk su geliyor.
    Ama, 2 kişi peşpeşe girse, sorun yok.

SONUÇLAR;

1. Diğer hemen tüm markalarda ve ürünlerde olduğu gibi, beyaz eşya yetkili servisleri, beklenen nitelikte değil.

2. Maalesef, hemen tüm termosifon üreticileri Titan ürünler üretiyor. Bu da müşterinin canını yakıyor.

3. Bir kaç sene öncesine kadar, Bosch marka ürünleri fabrikasında fason üreten ECA sanki ölüm uykusuna yatmış. "Benim ürünümü alma" diye reklam vermedikleri kalmış. (Tüm markaların reklemı da çıkıyor. ECA reklamı en son ne zaman nerede gördünüz?)

4. Baymak'ın özellikle bu modelini, aslında beğendiğim için değil, piyasada en az şikayet edilen (yeni ürün olduğu için olabilir mi?) ve en ucuz ürün olduğunu, dolayısıyla yüksek beklentilerim olmaması gerektiğini bilerek; kısa zamanda eve doğalgaz bağlanmasını ümid ederek aldım.

5. Ancak, çok ses yapması ve suyu soğutması nedeniyle memnun kalamadım.

"Peki, o zaman neden şikayet/itiraz etmediniz" diye sorabilirsiniz.
    Hangi termosifon alacağıma karar vermek için, aylarca araştırma yaptım; araştırma yaptıkça, hiçbirini beğenmedim.
    Sadece ECA beğendim, onu da bulamadım, bulduğumu da alamadım.
    İşlerimin yoğunluğu nedeni ile, şikayet etmeye de, şikakayetlerimin sonucunu takip etmeye de zamanım da yok.
    Ayrıca, şikayet ettik de ne oldu?
    www.sikayetvar.com adresinde mesutgul adlı kullanıcı (ha bu benum daaa!) tarafından yapılan şikayetlerin sonucuna bakın, ne olmuş?
    Cevap standard: "biz müşterimizle görüştük, bilgilendirdik.".

Bilgilendirilmekten bıktım.

Artık, ben sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Umarım bu bilgilendirme işinize yarar.

Tecrübenin tanımı neymiş?
    {Tecrübe; hayatta yediğimiz kazıkların bileşke vektörüdür.}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutgul -- 22 Aralık 2010; 15:25:28 >

• mesutgul tecrübelerini aktardığın için öncelikle teşekkürler bende bu aralar termosifon arayışına girdim bende sizin kullandığınız termosifonu beğenmiştim hem 7 yıl garantisi var bende demirdöküm mü baymak mı arçelik mi arada kaldım siz memnunmusunuz suyu ısıtması çok sürüyormu? bende bunlara bakıyorum

http://www.hepsiburada.com/Liste/demirdokum-dt-2-65-litre-ledli-termosifon/ProductDetails.aspx?productId=evdemirdt265ledli&categoryId=17769

http://www.hepsiburada.com/liste/productdetails.aspx?productId=evbayaqua&categoryId=17769&SKU=EVBAYAQUA-65

http://www.arcelik.com.tr/isiticilar-termosifonlar-T-7365-LED.html

• Ben de hepsiburada.com vasıtasıyla 65 lt liğini aldım bunun.
    Kutudan montajla ilgili malzemeler çıkmıyor arkadaşın dediği gibi.( çelik bağlantı boruları vs)
    Ama bunu ben gibi servis de bilmiyordu ve aynı arkadaşa olduğu gibi gittiler,30 dk sonra geldiler.30 tl ben ödedim.
    Koç mallarında bu malzemeler içinden çıkmakta.

Bu arada servis derken ben de 2 tane ne yaptığını bilmez çocuktan bahsediyorum,konuyla alakaları su tesisatçılığı
    düzeyindeydi.Aynı teflonla sarmalar akıtmalar ,ertesi gün gelip bi daha sarmalar vs bende de yaşandı.
    Koç ürünleri 4. yılda kazanı delmeye ayarlı olduğundan 7 yıl garantiyi görünce bu Baymak ın üzerine atlamıştım
    ama bu servis kalitesi ile Baymak 'ın 7 yıl garantisinin ne kadar anlamı olacak bilmiyorum.
  • Arkadaşlar, sanırım yanlış anlama olmuş:

Ben bu Baymak ürününü 2 nedenle kesinlikle tavsiye ETMİYORUM:

1.) Ürün çok kalitesiz:
    a.) Çok ses yapıyor.
    b.) Suyu çabuk soğutuyor, geç ısıtıyor.
    2.) Teknik servis (=hizmet) çok yetersiz:
    a.) Ürünü tanımıyorlar: Ürünün teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi değiller.
    b.) Ayrıca, paketten çıkacak/çıkmayacak parçalar hangileri, bilgi sahibi değiller.
    c.) Asıl meslekleri termosifon (elektrik+su tesisatı) değil. Termosifon konusunda bilgi ve tecrübe sahibi değiller.

Yalnız, ben bunların başıma geleceğini bile bile bu marka ve bu modeli aldım.

Çünkü, diğer markalarda da durum aynı, daha iyi değil.

Yani, bu ürün "ehven-i şer".

Kötü ürünlerin en ucuzu.

Piyasada gerçek anlamda iyi ürün üreten ve aynı zamanda iyi servis (=hizmet) zaten yok ki?

• bende baymak almayı düşünüyordum sadece kazanı emaye diye alacaktım çünkü internet adresinde çift kaplı emaye çelik kazan diyor ama sizin söylediklerinizden sonra vazgeçtim sayılır aklıma yatmayan bir husus daha madem emaye pahalı millet titanyuma döndü baymak hala emaye üretiyor ve diğerlerinden daha ucuz bun paradoksdur böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutgul

Termosifon geldi.

İlk dikkatimi çeken, sitenin hiç bir yerinde yazmayan bir yazı, ambalajın üzerinde var: Titanyum. {Eyvaaah!}

quote:

Orijinalden alıntı: valens01

bende baymak almayı düşünüyordum sadece kazanı emaye diye alacaktım çünkü internet adresinde çift kaplı emaye çelik kazan diyor ama sizin söylediklerinizden sonra vazgeçtim sayılır aklıma yatmayan bir husus daha madem emaye pahalı millet titanyuma döndü baymak hala emaye üretiyor ve diğerlerinden daha ucuz bun paradoksdur böyle

Sevgili kardeşim, ben size nerede "çift katlı emaye çelik" dedim ki?
    Evet, sitede öyle yazabilir, ama, kesinlikle Titanyum bu modeller!
    O yüzden ucuza satılıyor zaten.

• hoca ben sana dedin demedimki sadece sitede ne yazdıysa onu yazdım sen olsan hangi markayı alırdın şimdi sütten ağzı yanmış ve tecrübeli biri olarak tavsiyen varmı. fakat siemens gibi bir marka alamam çünkü en fazla 350 verebilirim. demirdöküm tavsiye ederimisin?
  • Siemens zaten tavsiye etmem. Sadece adı var.
    Demirdöküm, Arçelik, Beko'nun hiç bir ürününü zaten sevmem.
    Koç mantığı: Yedek parçadan ve servisten kazan.

Genel olarak araştırmalarımdan, teknik özelliklerinden ve müşteri şikayetlerinden beğendiğim tek ürün, ECA.
    Yalnız dikkat: Emas değil, ECA.

İlk mesajımda da belirttim, ben zaten ECA almak istedim.
    Ama ne hikmetse, ECA satmaya yeterince istekli davranmadı.

http://www.eca.com.tr/download.aspx?folder=download/katalog&file=555.PDF

Bu dosyanın 3. sayfasında "ECA - ELEKTRİKLİ TERMOSİFON" başlığı altında modeller ve fiyatları var.

Tabii, "akıl veren çok olur da, para veren olmaz"mış.

• teşekkürler değerlendirmelerini dikkate alacagım
  • Bende 65 LT LCD Prizmatik olanından aldım. Servisi aradım geldi kurdu, sular kesik olduğu için test imkanı olmadı. Nese sular geldikten sonra kullanım kılavuzu talimatına göre kullandığımda ürünün sürekl E1,E2,E3 hatalarını verdiğini tespit ettim. Sorunu gideremeyince servis çağırdım, servis tüm parçalarını söktü ana merkezlerine parça değişimi için gönderdiler. 2 Haftadır ne ses var ne seda. Baymak iyice gözümden düştü, aldığım üründen de soğudum. Kaliteli olsun diye nerdeyse 2 katı para verdim paramla rezil oldum. Bildiğim kadarı ile böyle sorun yaşayan çokmuş. Siz siz olun termosifonda LCD modelden uzak durun. Kombi gibi stabil değiller ve ürünün kalitesi gerçekten yerlerde. Tavsiyem gidin en basit analog termostatlı modelden alın güle güle 2-3 yıl kullanın.
  • Ben de garantisine guvenerek Baymak MTK65 aldim. Antalyada malum gunes bol ve gunisi var. Termosifon Nadiren kullanılıyor.
    Montaja gelen yetkili servis, yaninda boru getirmemis. Siz buraya en yakin tesisatciya boru tesisatini kurdurun, ben gelip monte edip garantisini onaylarim dedi. Dakika 1 gol 1.
    Kullanim olarak suyun akim siddetinden memnunum. Ancak termosifon kullanilmiyorken, soğuk su sebekesinin herhangi bir vanasi acilinca, (mutfak banyo sifon farketmez) alet köpek inlemesi gibi bir ses yapiyor. Yetkili servise anlatiyorum, bu sesi dogal karsiliyorlar. Sebeke basincina gore olurmus. Henuz eve gelip kontrol etmeye ikna edemedim, yogun adamlar.. Servis "0"
    Gece birisi tuvalete kalksa termosifon ötüp millete duyuruyor sağolsun, alarm gibi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferisgoren -- 21 Aralık 2014; 1:52:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili servis geldi, sebekeden kaçan bir pislikmiş problem. Sikayetimi nihayet sonuca ulastırdılar; su an bir problem yok.
  • 450 tl butceyle 80 lt lik termosifon onerebilecek var mi?

marka olarak demirdokum dusunuyoruz, bu konuda bilgisi tecrubesi olan varsa yardimci olabilir mi?

• Vestel termosifon hakkında görüşünüz nedir acaba vede 2 kişiyiz hadi bide Rabbim nasip etti çocuk oldu 3 kişi olduk diyelim 65 lt yeter mi

• Öncelikle, geciken cevabım için özür dilerim.
    Allah iki Cihan saadeti nasib eylesin.
    Vestel hakkında hiç bir fikrim yok.
    Biz 4 kişilik aile için ısrarla 100 litre aldık.
    Kısaca, çok pişmanım.
    Gereksizmiş.
    Umrede, 4 kişi 1 hafta süreyle 40 litre civarında kapasiteli şok ısıtıcı kullandık.
    100 litrelikten daha verimli bulduk.
    Şöyle ki, 40 litrelik soğuyunca daha çabuk ısınıyor.
    Ama, 100 litrelik soğuyunca, tamamı ısınmadan rahatlıkla kullanılamıyor.
    Mesele sadece iklimin sıcaklığı değil.
    Yazın bile olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Vestel termosifon hakkında görüşünüz nedir acaba vede 2 kişiyiz hadi bide Rabbim nasip etti çocuk oldu 3 kişi olduk diyelim 65 lt yeter mi

yeter
  • merkezi sistemdeki sıcak suyu da kullanabileceğim termoboyler arıyorum var mı önerisi olan ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun garantili ürün değil kaliteli ürün alın.
    Arçelik Orbital çamaşır makinesi aldı kardeşim.
    7 yıl garantili, servis evimize 5 dakika.
    5 sefer çamaşır makinesi değişti, onlarca defa her parçası yinede ifla olmadı atıp Electrolux aldık dünya varmış.
    7 değil 20 yıl garanti olsa ürün sağlam olmadıktan sonra servisler sizi sinir hastası eder.
    Bende termosifon arıyorum ama almaya korkuyorum çünkü piyasada adam gibi ürün yok.
    Denildiği gibi eca aradım yok.
    Diğerleri titanyum almak istemiyorum.
    Evdeki kafasına göre çalışıyor, şalteri kapamayı unutursak düğmesi kapalıda olsa bir bakıyoruz termosifon 85 derece olmuş.😂😂😂
    85 yapıyoruz 30 takılı kalıyor.
    Bütün ışıkları yanıp sönüyor.
    Bir kaç tamirci arkadaşa yaptırayım dedim, abi at onu 8 yıl olmuş paranı almayalım dediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemrut17

Uzun garantili ürün değil kaliteli ürün alın.
    Arçelik Orbital çamaşır makinesi aldı kardeşim.
    7 yıl garantili, servis evimize 5 dakika.
    5 sefer çamaşır makinesi değişti, onlarca defa her parçası yinede ifla olmadı atıp Electrolux aldık dünya varmış.
    7 değil 20 yıl garanti olsa ürün sağlam olmadıktan sonra servisler sizi sinir hastası eder.
    Bende termosifon arıyorum ama almaya korkuyorum çünkü piyasada adam gibi ürün yok.
    Denildiği gibi eca aradım yok.
    Diğerleri titanyum almak istemiyorum.
    Evdeki kafasına göre çalışıyor, şalteri kapamayı unutursak düğmesi kapalıda olsa bir bakıyoruz termosifon 85 derece olmuş.😂😂😂
    85 yapıyoruz 30 takılı kalıyor.
    Bütün ışıkları yanıp sönüyor.
    Bir kaç tamirci arkadaşa yaptırayım dedim, abi at onu 8 yıl olmuş paranı almayalım dediler.

Kendinize uygun termosifon bulabildinizmi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.