Şimdi Ara

Kırıcı Delici Matkap Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
9.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar artık darbeli matkap ile duvar delmekten zorsunuyorum. Kırıcı delici almaya karar verdim aklımdaki modeller aşağıda hangisini önerirsiniz ?
    https://www.hepsiburada.com/dewalt-d25133k-tr-800w-2-6j-profesyonel-sds-plus-kirici-delici-matkap-p-HRFRZD25133K
    https://www.hepsiburada.com/bosch-gbh-2-26-dre-profesyonel-kirici-delici-matkap-800w-2-7j-p-HRBOSCHGBH226
    https://www.hepsiburada.com/makita-hr2470-kirici-delici-matkap-p-HBV00000CFTWD
    https://www.hepsiburada.com/hitachi-dh26pc-830watt-3-2j-profesyonel-sds-plus-kirici-delici-p-HRHITDH26PC

öncelikle ev kullanımı için bunlar iş görür mü bir üst sevieyeye çıkmaya gerek var mı ?

Mesela bosch 2-26 değil de 2-28 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 2 Eylül 2019; 13:59:2 >

• Bilen eden yok mudur arkadaşlar ?
  • Bu makinaların hepsi evde iş görür. Aralarında ayrım yapmak güç. Hepsi iyi markalar seni yarı yolda bırakmaz.
  • ogzhn.bygl O kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal bosch alacam gibi duruyor hocam. Servis ağı ve garanti süresi açısından.

Hitachi servisini bulmak sıkıntı. Makita ve Dewalt servis durumları nasıl bilmiyorum.

Siz kendinize tercih yapmak zorunda kalsanız ne olurdu tercihiniz.
  • Açıkçası ben olsam bende Bosch alırdım. En çok elime alıp kullandığım makina o oldu.
  • ogzhn.bygl O kullanıcısına yanıt
    Onda da 2-28e gerek yok kesin değil mi hocam ?
  • Arkadaşlar merhaba. Aslında yeni konu açacaktım ama madem açılmış, yenisini açmayayım dedim neyse sadede geleyim. Bana kırıcı-delici bir matkap lazım. Usta değilim ancak standart bir ev kullanıcısı da değilim yani yılda birkaç kez kullanıp kenara atmayacağım. Orta seviyede ama yüksek kaliteli bir ürün arıyorum. Akülü olmasına gerek yok sadece güçlü ve uzun ömürlü bir cihaz arıyorum. Fiyat üst limitim 1000 lira. Aklımda marka olarak Dewalt ve Makita var şu an için. Bu iki markadan (veya daha iyi olduğunu düşündüğünüz başka bir marka varsa o da olur) iyi modeller tavsiye edebilir misiniz acaba? Özellikle tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umisan kullanıcısına yanıt
    Uzun bir araştırma işine girdim Makita ve Bosch arasında kalmıştım. Servis ağırlığı bölgemde bosch açık ara olmasından dolayı bosch aldım. Fakat, Ustaların hepsi de bosch tavsiye etti bilginize. 2-26 dre.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Yanıtlamak isterseniz birkaç sorum daha olacak. Dewalt ve Makita genellikle birlikte anılan markalar, hatta versuslarının bile çok yaygın olduğunu görmüşsünüzdür. Siz ise ilk mesajlarınıza da baktığımda Dewalt’ı değerlendirmeye dahi almamışsınız. Bunun sebebi nedir, olumsuz bir şey mi duydunuz? Bir de Bosch’un Makita’dan servis dışında bir üstünlüğü gözünüze çarptı mı yoksa sizin kararınızın tek sebebi bu muydu? Bir de aldığınız üründen memnun musunuz, herhangi bir sorun yaşadınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umisan kullanıcısına yanıt
    Rica ederim elimden geldiğinde cevaplamak isterim tabiki,

Dewalt teknik servis bakımından sıkıntılı bir firma bulamamak başlıca bir sorun, Dewalt'ın alacaksanız üst segment ürünlerini alacaksınız. Yani gidip bi 2000 küsür TL şarjlı darbeli vidalama alacaksanız dewaltı gözü kapalı alın derim, ama düşük bütçeli ürünleri için şikayet çok fazladır kalite düşüktür. + bu markanın teknik servisi de ya yoktur ya sıkıntılıdır.

1000 TL civarı bantta bosch 2-26 dre hepsinden çok satıyor bütün ustalar bunu önerdi bana. Fabrikamda sürekli kullanan ustalar bile bunu önerdi. Boschda çalışan arkadaşım var teknik ekipte, bana bosch önermez sürekli, yeri gelir abi bunu al işini görür der. Ben bu markaları ve muadillerini koyduğumda abi 2-26 al dedi direkt mesela. Yoksa makita da alsam arıza durumunda yardımcı olur.

Diğer sorunuz teknik servis olarak bosch bu sektördeki bütün markaları ezip geçiyor. Hem üzmüyor hem yaygın. Elinizi sallasanız bosch servisine çarpar. Yani bariz bir şekilde servis konusunda ilk sırada bosch vardır. Aleti yeni aldım ve bir kere kullandım isteneni verdi. Darbeli matkaptan sonra sanarsınız peynir deliyorum.

2-26 DRE alın derim ben. ama HR2470 de oldukça kalitelidir işinizi görür. Dewalt'ı pek önermem.

• Makita almanızı tavsiye ederim, bsh kadar yaygın servisi yoktur ancak arıza vereceğini de pek sanmıyorum ömürlük üründür. Ola ki arıza verdi garantisi bitmiş olsa bile tamir ettirebilirsiniz eski ustalar iyi bilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.