Şimdi Ara

BATTLEFIELD 5 RAYTRACING Performans Kaybı Dehşet-ül Vahşet (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
8.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanımcı123

GTX 900 serisi kullanan bizler hiç konuşmayalım o zaman, vram kullanımından darbe yedik zaten bir de bu çıktı.
    Öyle deme hocam bana göre 900 serisi wn iyi seriydi.

Gtx 970 şuan bile 1060 ve Rx 580 den iyi mesela ama bunları kimse konuşmaz eğer konuşursan çok kötü şeyler yaşayabilirsin özellikle nvidia eliyle. Daha fazla konuşmayayım başım belaya girmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fizik bitti.Kıl-tüy,sigara dumanı bitti.Sırada aydınlatma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 28 Kasım 2018; 21:38:25 >
  • Vega kartlarda rt yi etkinleştirenler olmuştu internette ne oldu o güncellemeyle kapattılarmı

SS buldum nasıl rtx sahipleri açıkmı sizce rt.
    Vega 64 ile rt açık alınmış ss.

BATTLEFIELD 5 RAYTRACING Performans Kaybı Dehşet-ül Vahşet
    https://forums.guru3d.com/threads/rx-vega-owners-thread-tests-mods-bios-tweaks.416287/page-48#post-5607107

Hesaplama gücü yüksek kartlar vegalar yaparmı yapar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Kasım 2018; 22:20:48 >

• Arkadaşlar bu rtx'in sadece açma kapama yeri var bende. Öyle rt yüksek düşük ayar yok bunun ayarını nasıl yapabiliyoruz?
  • vamp kullanıcısına yanıt
    insanların çoğu hd tv ile 4k tv arasındaki farkı bile belirli bir mesafeden anlayamıyorken (bunu yapanlar bir teknoloji editörleri) ileride 8k hatta 16k geleceğini hiç sanmıyorum. 8k hali hazırda var ama bir yerden sonra nasıl ki poligon sayısı artsa bile görüntüde çok ciddi değişme olmuyorsa çözünürlüğünde bir sınırı var diye düşünüyorum.

Zaten elimdeki telefon şu an bit monitörde olsa çözünürlüğü en az 16k filan olması lazım. Ama telefondan monitöre geçince farkı zar zor anlayabiliyorum. Fark var mı? Var ama çok az
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Hocam sen yanlış yere gelmişsin, bu arkadaşlar ekran kartlarının sadece multiplayer 144 fps oyun oynayanlara üretildiğini düşünüyor galiba? Arkadaşların anlamadığı konu şu; 2000 serisi RTX bir kart RT kapalı iken öncülü kartlardan daha iyi fps veriyor. Madem derdiniz sadece fps, hala 2000 serisi güçlü bir kart almak durumundasınız, yapacağınız iş RT efektini kapatmak.

RT'nin oyunculuğa görsel anlamdaki katkısı nedir, o bambaşka bir konu ve bu konuda müsaade ederlerse multiplayer fps oynamayan insanlar da görüşlerini bildirsin. Ve bu arkadaşlar oyun dünyasının sadece kendilerinden ibaret olmadığını da anlasınlar lütfen. 4K, 144 hertz; bunlar oyun oynayan herkesin derdi değil, olamaz da.

Şahsen çok daha iyi efektlerin olduğu 1080p bir oyunu, 4K, düşük detayların açıldığı bir oyuna tercih ederim, bu benim tercihim. Güzel görselliğin yüksek çözünürlük ve fazla fps olmadığını da anlayın lütfen...

• Çok güzel söylemişsiniz de, şu an için RT destekli eldeki tek oyun, tamamen multiplayer üzerine bina edilmiş olan Battlefield 5. Tabii ki insanlar bu oyun üzerinden değerlendirecekler RT'nin oyun deneyimine etkisini. Ayrıca Pascal serisi kartların performansı bu oyunda hala tatminkar seviyede; aradaki fiyat farkı da ortada.
  • Umarım nvidia aklı başına gelir ve 30xx serisinde şu RTX denilen saçmalığı kaldırıp yine GTX serisine odaklanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 9 Aralık 2018; 15:32:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyau kullanıcısına yanıt
    F/P oranına bakıyorsanız, aynı işi gören bir dünya kart var ve bütçenize uygun olanı tercih edeceksiniz. Ancak hem akıcı oynayayım, arada single player oyunlar için RT kullanırım derseniz, 2000 serisi kartlar bütçesi yeterli oyuncular için güzel bir kart. Ayrıca ilerde RT destekli kartlarla ilgili daha güçlü modelleri elbette göreceğiz, şu an için pahalı oldukları ve az sayıda oyunun desteklediği ortada.

Kanaatimce yeni nesil konsolların mimarileri bu teknolojiyi desteklerse, kısa süre içinde ortalık RT destekli oyunlarla dolar. Desteklemezse maalesef RT teknolojisi erken atılmış bir adım olarak hatırlanır. İlerde bunun bir şekilde yayınlaşacağına da eminim...
  • 144hz derken hiç 144hz veya daha yüksek yenileme hızına sahip bir monitörde oyun oynadınız mı? Bu türden monitörler illa multi rekabet oyunları içindir diye düşünmeyin single bile oyun oynasanız farketmez yumuşak ve daha hafif gelen bir oyun keyfinin yanında size hareketli sahnelerde en net görüntüyüde sağlar. Bu aşağıdaki testlere bakınca monitörünüzün hızına göre görüntüleri fps'lere bölecek ve bulanık görüntülerin düşük fps deki görüntülerde daha fazla olduğunu göreceksiniz....

https://www.testufo.com/

https://www.testufo.com/framerates-text

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 11 Aralık 2018; 17:18:3 >

• Dediğiniz testleri biliyorum. Ben 80 li yılların atlamalı ekranlarından geliyorum hocam. 30, yerine göre 60 fps bana yetiyor da artıyor. 144 fps benim için büyük lüks, o donanımı almak, parayı bunun için vermek beni aşar. Ancak temelde imkanlar ölçüsünde fps yerine efektleri tercih ederim. 30 un altına düşmediği sürece sıkıntı yok...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel görsellik grafik kalitesinin artışıyla oluyor. 80'li yılların grafik kalitesinde değiliz çok şükür o kanuda bayağı bir ilerleme var neyseki. On yıl öncesinin oyunlarında ki grafiklerle bu günküler bir mi ya da 20 yıl öncekiler. Çözünürlük ne kadar artarsa görüntü kaliteside o derece artıyor. Sizde iyi bilirsiniz bir zamanlar full hd furyası vardı neydi full hd be! herkes full hd olsun derdi, full hd demek kaliteydi, tv bakarken full hd mi diye bakardık yani bir zamanların lüksüydü. Sonraları bildiğiniz gibi hızla full hd sıradan ve standart oldu ucuzladıda. 2K-4K gibi çözünürlüklerin tıpkı full hd efsanesinde olduğu gibi sıradanlaşmasını beklerken RT ile yine 1080p de oynamak lüks oldu. 1080p ile RT oynayacağız diye 2080ti almaya ~10k para ödemek nedir yahu bu soygun full hd nin lüks olduğu dönemlerde bile yoktu hadi adam gibi RT efektlerin perfomansını verse neyse...

• bu rt olayıda eskinin 3dfx i gibi, fifa da kar yagardı falan 3dfx kartı olanın falan, hey gidi hey
  • quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

F/P oranına bakıyorsanız, aynı işi gören bir dünya kart var ve bütçenize uygun olanı tercih edeceksiniz. Ancak hem akıcı oynayayım, arada single player oyunlar için RT kullanırım derseniz, 2000 serisi kartlar bütçesi yeterli oyuncular için güzel bir kart. Ayrıca ilerde RT destekli kartlarla ilgili daha güçlü modelleri elbette göreceğiz, şu an için pahalı oldukları ve az sayıda oyunun desteklediği ortada.

Kanaatimce yeni nesil konsolların mimarileri bu teknolojiyi desteklerse, kısa süre içinde ortalık RT destekli oyunlarla dolar. Desteklemezse maalesef RT teknolojisi erken atılmış bir adım olarak hatırlanır. İlerde bunun bir şekilde yayınlaşacağına da eminim...
    Hayaller hayaller hayaller. Rtx ten önce suan günümüzün güya yaygin telnolojilerini kullanan oyun bile bir cirpida sayip bitirecegin kadar az. Artik olasiliklar, tahminler umutlar benim ilgi alanim degil. Suan bana ne sunuluyor beni o ilgilendirir. Hele gelecege yatirim sacmaligi diye birsey de var ki bu hataya bir daha düsmeyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OC edilmiş 1080ti olarak 4K oyun oynatacak bir kart. RTX özelliliği olan ama kullanılınca performans kaybı yaratan bir kart. Bu kartı GTX olarak piyasaya sürselerdi hiç böyle sonuçlarla karşılaşılmazdı. RTX i çok övdüler ama olmuyor. Gücü yetmiyor kartın. Bana göre gölgeleme olayı zaten gereksiz bir teknoloji, Hele online oyunlarda kimin umrunda. Umarım bir sonraki nesilde RTX yerine 4K performans artışı yaparlar.
  • 4800 e türkiyeden evga 1080ti ftw3 mü alınır?
    4300 e amazondan msi rtx 2080 duke mu ?

• Güncel düşünür isek duke dostum

• gtx1080 oc ıle denedım 3-4fps alabıldım ancak
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

Kartların ray tracing performanslarını görünce geriye kalan tek farkın dlss ve gddr6 bellekler olduğunu da görmüş olduk. Ortada 4k 144hz monitörlerin azlığı (ki artık doğru düzgün piyasada ultrawide qhd monitör stoğu bile yok) göz önünde bulundurulursa 1080p ve 1440p monitörler için gtx1080 = rtx2070, gtx 1080ti = rtx 2080 fark kalmadı diyebiliriz. rtx2070 fiyatının yarısına 2.el gtx1080, rtx2080 gpunun %55i fiyatına ise gtx 1080ti ikinci el alınabilir. Hatta bugün sapphire rx vega 64 nitro+ gpuyu sıfır 3600tl civarında gördüm ki rakibine göre nispeten ucuz bir 2k 144hz freesync samsung monitörle çok güzel bir ikili oluşturabilecek bir seçenek.

Sonuçlar eğer bf 5 için böyleyse zaten witcher3, wildlands, ac origins gibi oyunlarda rtx güncellemesi gelse nasıl sonuçlar ortaya çıkar hayal bile edemiyorum.
    BATTLEFIELD 5 RAYTRACING Performans Kaybı Dehşet-ül Vahşet
    Fiyatlar genel olarak rtx 2070 de böyle siz 3600 e vega 64 demişsiniz vega 64 gtx 1080 den bile daha az fps verirken 2070 yanlış hatırlamıyorsam 1080 den de güçlü.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.