Şimdi Ara

BATTLEFIELD 5 RAYTRACING Performans Kaybı Dehşet-ül Vahşet (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
8.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Komik mi? Istedigin haritada 50 fps de yine birinci olurum. Sizin gibi sayac okumuyoruz oyun takip ediyoruz. Bombardimanin ustune gecip troll gibi asagiya bomba atatak degil catisarak kosarak aliyoruz birinciligi. Bu arada oyunu alali 2 ay oldu her oyun ilk 3 teyim. Dalgasina oynuyorum. Bir oyuncunun lvl 150 olmasi birsey ifade etmez. Multiplayer oyun takibidir. Cs nin ilk oyunundan beridir multiplayer oynayan adama 50 fps ilac gelir. Biz bu forumdakiler gibi 144 fps ile baslamadik bu yola. Haberin olsun. Yasimiz 34.. 13 yasinda değiliz. biz multiplayere basladigimizda bu forumun yarisindan cogu daha dogmamisti. O yuzden sayac okuyucu gencleri 50 fps de patates etmek bizim için cocuk oyuncagi. Sasirma boyle seylere olur boyle seyler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam merhabalar konu ile pek alakası yok ancak size bir şey danışmak istiyorum.
    gösterge yazılımı olarak msi afterburner kullanıyorum gtx 970 ile
    videoda gösterge panelindeki tepkime süresini ( milisaniye göstergesini) nasıl aktif edebilirim
    bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla
  • zamanında 1080 ti alsaymışım keşke. rtx 2080 veya 2080 ti şu haliyle gereksiz bir kart olmuş. en azından benim için böyle. bundan sonraki serilere bakmak gerekecek... rtx açıldığında yaşanan frame düşüşü çok ciddi. rtx açamayacaksam da ne anladım ben bu işten. kimse de 15000 20000 verip sli da yapmaz. hele türkiye şartlarında çok uçuk paralar bunlar. yapan kişiler de bir elin parmağını geçmez. sonuç olarak şu an için erken bir teknoloji ray tracing hatta iki nesil sonra rayına girer kanımca.
  • rezes kullanıcısına yanıt
    Bence de o kadar frame düşüşüne değmez.

Burada youtube çözünürlüğü 4k /144 fps olmadığı için olsaydı bile benim bunu izlediğim monitör 144 değil 60 hz olduğu için aradaki farkı göremezdim. Çoğu kişi için de aynı şey geçerlidir.

60 Hz bir monitörde zaten 60 fps üzeri akıcılık farkını algılamak zor hatta imkansız.
  • vamp kullanıcısına yanıt
    FPS oyununda 50 fps ile birinci olurum dedinya FPS MP oyunculuğu hakkında hiçbirşey bilmediğin ortaya çıkmış oldu

34 Yaşında olup bunu bilmemen dahda bir vahim durum çünkü ben daha 14 yaşında COD2 MP oynarken(bilen bilir oyunun DX7 ve DX9 ayarı vardı DX9 seçtiğinizde oyunun FPS'si yarıdan fazla düşerdi) daha o zaman anlamıştım düşük FPS'de MP oyun oynanamayacağını.

Sen boşver Multiplayeri filan singleda devam zaten MP FPS oyunlarla alakan olmadığıda belli.

Sırf RT'i savunmak için bilmediğin konular hakkında böyle yorumlar yapıp komik duruma düşmene gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Kasım 2018; 15:39:47 >
  • RTX Teknolojisinin şuan için gereksiz bir teknoloji olduğunu söylemiştim daha öncede o paraya 1080Ti sli yapılıyor ve daha iyi performans elde ediliyor 2080Ti den 2000 serisi nvidia için boşta kalmayalımda çıkaralım için çıkmış bir seridir yeni bir teknoloji sunan ilk karta biraz daha çalışıp en azından 1080p 2k da 144 fps verebilecek şekilde sunmaları daha iyi olabilirdi.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Demekki 100 fps ustunde fps alamayan birincilik alamaz. Siz hangi yerde yetistiniz? Siz oyuncu gormemissiniiz demekki. Nooblarla fps sayaci okuyan tiplerle oyun falan oynadiginizi zannediyorsunuz herhalde? Bence baska birini alintilayin. Bizim gibi daha online oyunculuk yokken (90 li yillar 2000lerin basi) internet cafe sahibini sabah yatagindan kaldirarak internet cafede sabahtan aksama kadar multiplayer oynayan adamlar icin sizin oyunculugunuzda sizin yorumlarinizda kocaman bir bosluktur. 50 fps alan adam demekki adamda degil oyuncuda degil. Keske oyuncularin ne sistem kullandigi gozuksede nasil patates bir oyuncu oldugunuzu bir gorseniz. Nerdee. 144 fps alan kendini oyuncudan saniyor ya su forumda hayret pes yani. Vodoo ekran kartlarindan tnt2 ye ordan geforce ilk serilerine kadar elinden gecirmis ve bu kartlarla multiplaye oynamis adama "multiplayer oyunculuktan anlamiyorsun" diyen youtuber takipcilerine donmussunuz. Haberiniz olsun. Dunyadan haberiniz yok.

• Vamp çok pis sıçtı da işte kuyruğu dik tutmak için ipe sapa gelmez yerlerden vurmaya çalışıyor.

Biz dedik bu kadar kayba iyi bir şey değil, bir de yukarıda bahsedildiği gibi açık arazide nereden su yansır en fazla; su birikintisinden sırf bu yansıma için kartın yarısını bu efekte ayıracak babayiğitler beri gelsin.

Ayrıca RT nin tanıtılan oyunun BF gibi rekabetçi bir oyun olması da cidden tam bir stratejik bir hatadır, ulan bari single mode ile önplana çıkan, fps nin nispeten 2. plana atıldığı bir oyunla gel.

Ulan zaten Frostbite 60 fps nin atlına inince tat kaçırmaya başlayan bir oyun motoru, bu oyunla yapacağınız tanıtım tamam güzel hype yaptı da pratikte patlak olduğunu ben aylar önce söylemiştim.
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Ray trace teknoljisini "su yansima efekti" olarak bilmeniz kimin sictigina isaret ediyor zatren ;)

• vamp kullanıcısına yanıt
    Tamam tamam sen biliyorsun aslan.
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Biliyorsan anlatta dinleyelim delikanli ;) su yoksa ray trace gereksizdir nasil olsa? Dx13 ten ne haber hic duydun mu? Ben 5 yildir bu duymadim da. Varsa yeni teknolojiler dinleyelim senden ;)

Dinleyemedik :))

• Hala şunu ciddiye alıp cevapmı yazıyorsunuz

Çok fanboy gördümde rtx fanboyluğuda türedi sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Bu mesaj silindi.
    Sen süresiz ban yiyince bakalım neyin teki olacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 16 Kasım 2018; 18:51:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Komik mi? Istedigin haritada 50 fps de yine birinci olurum. Sizin gibi sayac okumuyoruz oyun takip ediyoruz. Bombardimanin ustune gecip troll gibi asagiya bomba atatak degil catisarak kosarak aliyoruz birinciligi. Bu arada oyunu alali 2 ay oldu her oyun ilk 3 teyim. Dalgasina oynuyorum. Bir oyuncunun lvl 150 olmasi birsey ifade etmez. Multiplayer oyun takibidir. Cs nin ilk oyunundan beridir multiplayer oynayan adama 50 fps ilac gelir. Biz bu forumdakiler gibi 144 fps ile baslamadik bu yola. Haberin olsun. Yasimiz 34.. 13 yasinda değiliz. biz multiplayere basladigimizda bu forumun yarisindan cogu daha dogmamisti. O yuzden sayac okuyucu gencleri 50 fps de patates etmek bizim için cocuk oyuncagi. Sasirma boyle seylere olur boyle seyler.
    Aşırı boş yapıyorsun. Sen daha BF1 ne onu bilmezken ben battlefield forums da oyunla ilgili öğretici konular açıyordum bir de diyor alalı 2 ay oldu belli 2 aylık yeni oyuncu olduğun yoksa bu cahil cesareti hiç normal değil. Keşke aynı oyuna girebilsek de sana aslında hiç bir halt bilmediğini ve oyuncu olmadığını öğretsem çünkü senin gibiler çok bildiğini sanıyor hele bir de muhabbet arasına yaşınızı da sokmanız yok mu gören de sanar 30+ bir tek sen varsın. Ben de 30+ yım ama senin gibi her yerde boş beleş biz eskilerdeniz biz şöyleyiz böyleyiz gibisinden boş yapmıyorum.

• Ayarlar kısılınca oynanabilir seviyeye geliyor oyun. 2080ti alabilseydim idare ederdim. Ne de olsa yeni oyuncak bu raytracing zımbırtısı. nvidia yı yerden yere vurmaya gerek yok. İlk adımlar hep zordur bu yeni işlerde. Risk aldı. Merak edip deneyimlemek isteyen bir dünya insan var. Bende bunlar arasındayım. Lakin maddiyat AMD daha iyi adım atacaktır bu yeni raytracing işinde, emin. Hadi! AMD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 16 Kasım 2018; 20:41:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

Aşırı boş yapıyorsun. Sen daha BF1 ne onu bilmezken ben battlefield forums da oyunla ilgili öğretici konular açıyordum bir de diyor alalı 2 ay oldu belli 2 aylık yeni oyuncu olduğun yoksa bu cahil cesareti hiç normal değil. Keşke aynı oyuna girebilsek de sana aslında hiç bir halt bilmediğini ve oyuncu olmadığını öğretsem çünkü senin gibiler çok bildiğini sanıyor hele bir de muhabbet arasına yaşınızı da sokmanız yok mu gören de sanar 30+ bir tek sen varsın. Ben de 30+ yım ama senin gibi her yerde boş beleş biz eskilerdeniz biz şöyleyiz böyleyiz gibisinden boş yapmıyorum.

Alıntıları Göster
    Battlefield4 oynuyordum. Umursamayarak gülerek eğlenerek ciddye bile almadığım bf1 de sürekli ilk 3 te yer alıyorum. Troller gibi uçaktan bomba bırakmayarak, ezikler gibi pusmayarak elimde silah ortalarda deliler gibi koşup insanları patatates ederek ilk 3 teyim. Geçen gün üst üste 7 oyun birinci çıkarttım kendimi 64 lük serverda. Sen mi bana ders vereceksin? Sen al o dersi kendin oku belki yazdıklarından bir anlam çıkartırsın.

Benim bf1 ye senden sonra başlamış olmam senden kötü oynadığım anlamına gelmez. Bu konunun benle alakasıda yok. Oyun oynamak tecrübedir yetenektir. Eğer senin dediğin gibi olsaydı 7 el üst üste 150 level olan adamlar beni sonunculuğa iterdi. Siz hala multiplayer oyunu yüksek kapasiteli bilgisayarlar oynar zannedin. Biz zamanında quake3 te oynayacak adam bulamayıp nightmare botlarla kendimizi sınıyorduk. Sizde diyorsunuzki nooblarla oynuyorsun. bak bakalım bu bot nooba benziyor mu? Benim elimin ayarı nerden geliyormuş? en son çıkan quake championsta railgunı elime alıp hala bilmediğim haritalarda adamları yeniyorum. Siz daha multiplayer nedir diye bilmezken biz ruh hastası adamlarla intenet kafelerde yüzyüze oyunlar oynayarak geldik bu günlere. İzlede multiplayer veya rekabetçi oyun neymiş gör. Sonrada gel benim hakkımda yorum yap. bf1 miş, 144hz miş, 4k mış. Oyunu oyuncu oynar. 0 ping ile 1 piksel boşluktan birbirimizi vurduğumuz oyunlardan bahsediyorum. Ok? Bu yüzdende bf1 de canımı sıktıkları an railgun kullanır gibi geleni geçeni uçanı kaçanıda sniperla şişliyorum. Biz böyle geldik bu oyun dünyasından bu günlere. Sizi bilemem.

• rtx in ne kadar boş bir iş olduğunu görmüş olduk. daha geliştirilmesi gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Battlefield4 oynuyordum. Umursamayarak gülerek eğlenerek ciddye bile almadığım bf1 de sürekli ilk 3 te yer alıyorum. Troller gibi uçaktan bomba bırakmayarak, ezikler gibi pusmayarak elimde silah ortalarda deliler gibi koşup insanları patatates ederek ilk 3 teyim. Geçen gün üst üste 7 oyun birinci çıkarttım kendimi 64 lük serverda. Sen mi bana ders vereceksin? Sen al o dersi kendin oku belki yazdıklarından bir anlam çıkartırsın.

Benim bf1 ye senden sonra başlamış olmam senden kötü oynadığım anlamına gelmez. Bu konunun benle alakasıda yok. Oyun oynamak tecrübedir yetenektir. Eğer senin dediğin gibi olsaydı 7 el üst üste 150 level olan adamlar beni sonunculuğa iterdi. Siz hala multiplayer oyunu yüksek kapasiteli bilgisayarlar oynar zannedin. Biz zamanında quake3 te oynayacak adam bulamayıp nightmare botlarla kendimizi sınıyorduk. Sizde diyorsunuzki nooblarla oynuyorsun. bak bakalım bu bot nooba benziyor mu? Benim elimin ayarı nerden geliyormuş? en son çıkan quake championsta railgunı elime alıp hala bilmediğim haritalarda adamları yeniyorum. Siz daha multiplayer nedir diye bilmezken biz ruh hastası adamlarla intenet kafelerde yüzyüze oyunlar oynayarak geldik bu günlere. İzlede multiplayer veya rekabetçi oyun neymiş gör. Sonrada gel benim hakkımda yorum yap. bf1 miş, 144hz miş, 4k mış. Oyunu oyuncu oynar. 0 ping ile 1 piksel boşluktan birbirimizi vurduğumuz oyunlardan bahsediyorum. Ok? Bu yüzdende bf1 de canımı sıktıkları an railgun kullanır gibi geleni geçeni uçanı kaçanıda sniperla şişliyorum. Biz böyle geldik bu oyun dünyasından bu günlere. Sizi bilemem.

Alıntıları Göster
    Ya gözünü seveyim boş yapma ya tamam sen en süpersin sen en iyisisin sen ilahsız herkesi patates ediyorsun he he.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IntelKILLER -- 16 Kasım 2018; 21:37:43 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.