Yüzbaşı
17 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Şirketimizdeki şoförlerin yararlanması için her ne hikmetse (kendi kullandığım da dahil olmak üzere diğer bütün cihazlar Garmin) 2 sene önce bir Tomtom via 125 alınmış. "Abi şunun güncellemesini yapar mısın" diye cihaz masama geldi bugün. Mytomtom denen zımbırtıyı yükledim, cihazın updateini yaptı fakat harita hala 2011 haritası. Sonra baktım ki kod girilmesi gerekiyormuş, kutunun içindeki kodu yazdım fakat süre doldu tarzı birşey dedi bana tomtom. Yani 100 küsür TL istiyorlar yeni harita için.

100 küsür TLye yeni harita almak yerine gidip Garmin cihaz almak çok daha mantıklı olacağı için bir şekilde bir yerlerden Turkey_905_4754.rar adlı dosyaya ulaştım. Fakat cihazın içindekilere hiç bir şekilde ulaşamıyorum. My computerda hiç bir şey gözükmüyor. Tomtom'un sitesinden Home adlı bir programda yapılması gerekenleri okudum fakat elimdeki cihaz home kullanmıyor. My documents'ta tomtom diye bir folder yok. Kısacası cihazı çöpe atmaktan başka çare yok gibi gözüküyor.

Bir fikri olan var mı?
Elimde PS3 Slim 120GB, Philips DVP 5990 ve Toshiba EP30 var. Gozlerim malesef kulaklarim kadar basarili olmadigi icin normal DVDleri upscale etme performansi olarak ucunu kiyaslarken hangisi en iyi karar veremiyorum bir turlu. PS3 en kotusu gibi geliyor. DVP 5990 bayagi met edilen bir cihazdi ben alirken ve zaten upscale performansi hic te fena degil. Ote yandan Toshiba'nin upscale ini ove ove bitiremiyorlar. Ayrica bir dip not duseyim: PS3 ve EP30 HDMI dan Denon AVR 1910'uma bagli. Yani kendi upscale lerinin uzerine bir de anfim upscale ediyor 2. kere.
Aslinda son derece basit ama hic bir yerde bulamadigim bir urunu ariyorum.

Ayni bu 3lu priz gibi bildigimiz e27 ampul duyuna takilip duylari cogaltan bir aparata ihtiyacim var. 3lu 5li vs. farketmez. Bakmadigim en son yer Konya sokak kaldi...
2 sene once 8mbit e gecerken Zoom X4'u emekliye ayirip Zyxel P-661HW-D1 kullanmaya basladim ve hic memnun degilim. Oncelikle asiri (el degmeyecek kadar) isiniyor.

Yeri iyi ve hatta delikler bile actim. Isida azalma olmadi. Download hizlarimin yavaslamasindan dolayi modemi acip kapatmak artik bende resmen tik oldu. Baglantida ise kopukluk vs yasamiyorum.

En onemli problem ise Steam'den online oyun oynarken ortaya cikiyor. CS: Source, TF2 vs. gibi oyunlarda server listesini refresh ettigim andan itibaren modemle baglantim kopuyor. Yani internete girmeyi birakin, modemin ip sini yazarak konsolunu bile acamiyorum. Modemi ac kapa yapmadan da duzelmiyor.

Steam'in yardim sayfasinda modeminizin firmware ini update edin diyor. Girdim Zyxel'in sitesine baktim, 2006dan beri yeni firmware cikmamis ?! Steam'deki birtakim ayarlari degistirin diyorlar onu da yaptim cozulmedi. Sorun modemin oyun serverlarinin ping degerlerini almaya calisirken NAT sinin asiri yuklenmesinden kaynaklaniyormus, o halde en son olarak modeminizi daha iyi birseyle degistirin diyorlar.

Iyi de benim modemin pikatel airties bilmemne degil ki, 180 TL'ye aldigim bir Zyxel !

Servis, garanti vs. ile ugrasmak inanin istemiyorum ve cihazdan cok sogudum. Yerine Linksys WAG320N almayi dusunuyorum. Sahsen benim bulabildigim en pahali modem buydu ki zaten Linksys marka olarak Zyxel ile kiyaslanmaz bile. Acaba bu modemi alinca butun problemlerim cozulecek mi?
HKTS 11'in subwoofer'inin monte edildigi ultra ince ve dandik ahsap panelin zangirtisini dinlemekten artik biktim. Haftada bir woofer'i ters cevirip vidalarini sikiyorum, yine gevsiyor. Hatta yalama olmaya basladi, ben de her seferinde biraz cevirip oyle vidaliyorum. MDF hatta su kontrasindan bir panel yaptirmayi dusunuyorum. Bu problemi benden baska yasayan var mi?
Merhaba arkadaslar. Masaustum su an bu halde (daginiklik icin kusura bakmayin):

Samsung T260 monitorum birkac ay once kisa araliklarla igrenc bir koku esliginde dumanlar cikartmak suretiyle evrim gecirdi :) Parlakligi %35-40 azaldi. Servise goturdum, baktilar incelediler problem bulamadilar (!). Kendi kendine durdugunda zaten goruntunun parlakliginin azaldigi kesinlikle belli olmuyor. Bu yuzden kanitlayamadim. PCBnin de hic bir yerinde yanik izi yok. Ayni monitore sahip olan bir arkadasiminkiyle yan yana koyunca ortada bariz bir fark var ancak. Birkac aydir boyle kullaniyorum ve aslinda pek kafama takmadim. Ama karanlik sahneler iceren oyunlarda (ozellikle de dinamik kontrast acikken) canimi sikmiyor degil. Ben de yeni bir monitor almaya karar verdim. Sonra baktim ki 32' LCD TVlerin fiyatlari makul seviyelerde, bir tane TV alip fotografta gozuken ahsap panele yaslarim, boylece dibimde durmamis olur, monitor niyetine cok rahat bir sekilde kullanirim diye dusunuyorum.

Ikinci fotografta gozuktugu gibi hemen yanimda da Philips 47PFL9603 TV'm var:

HDMI'dan GTX 295 ekran kartima bagli. Cok nadiren kanepeden PC oyunu oynarken monitor niyetine kullaniyorum. Yani LCD TV yi monitor olarak kullanma konusunda deneyimliyim. Goruntude herhangi bir sorun, herhangi bir kusur, olmasi gibi gozukmeyen hicbirsey yok. T260 ile ayni netlikte goruntu aliyorum ki zaten bu yuzden bu olay kafama yatti.

Ancak, en ust model olmasina ragmen cok sinir bozucu bir judder var bu TVde. Perfect Pixel HD ozelligini actigimda judder gidiyor fakat bu sefer de felaket bir input lag geliyor. PS3ten film izleyecegimde PP HD yi acip, oyun oynayacagimda kapatmaktan baska carem yok.

Iste bu yuzden alacagim TV'nin bravia engine bilmemne HD vs. tarzi ozellikleri beni hic ilgilendirmiyor. Oyun oynarken ya da nette gezerken cok farkedilmese de mumkun oldugu kadar az judderli ve 0 input lagli bir TV ariyorum. Oyun oynarken karanlik sahnelerde sagdan soldan backlight gozukmese cok iyi olur. O yuzden aklim LED TVlere kayiyor.

Modelden ziyade once marka secmede zorlaniyorum. LG demeyin lutfen, cok kotu (ve pahali) modellerini gordum, onyargiliyim.

Philips'te input lag var deniliyor.

Benim TV'yi alirken piyasa arastirmasi yapali 2 sene oldu o yuzden Sony ne durumda hic bilmiyorum.

Samsung monitor olarak cok iyi diyorlar, dumanlar tuterken gayet basarili oldugunu soyleyebilirim :) TVleri daha dayanikli midir bilmiyorum.

Sharp ve Toshiba da cok onerilen markalar. Ayni sekilde bunlar hakkinda da pek bilgi sahibi degilim.

Tavsiye ve gorusleriniz icin simdiden cok tesekkur ederim...
Merhaba arkadaslar. Anakartimdaki 6 SATA portunun da hepsi dolu. Bir tane de IDE dolu.

Detayli gostermek gerekirse su sekilde su anki durum:

Benim yapmak istedigim sey SATA 6 daki LG Blu-Ray writer'i cikarip yerine bir tane daha Velociraptor alip RAID 0 yapmak. Fakat bu durumda LG yi kullanamiyor olacagim. Internetten SATA to IDE adaptorleri arastiriyorum fakat bulduklarimin hepsi tam tersine yani IDE den SATA ya dogru calisiyorlar.

Benim istedigim SATA'yi IDE'ye ceviren bir adaptor goreniniz var mi? Bulsam bile sonucta blu ray oldugu icin randimanli calisir mi acaba? Yoksa en sonunda gidip SATA controller kart alacagim. Ya da en kotu ihtimal Samsunglari satarak yerine tek 1.5TB lik HDD alabilirim...
Sistem panelimden de gorebileceginiz gibi Bowers & Wilkins DM603 S3 floorstandinglerimi Onkyo TX-8211 ile suruyorum. Haliyle yuksek seste distorsiyona giriyorlar. Guclu bir stereo anfi ariyorum ve 2000TL ye kadar cikabilirim butce olarak.

Aklimdakiler simdilik:

YAMAHA RX 797

Marantz PM7200

Onkyo TX-8555

Genelde yuksek volumeda klasik rock (deep purple, king crimson, the beatles vs.) dinlemeyi seviyorum. Ancak arada sirada vocal trance yuklendigim de olur. Arabesk ve Turkce pop disinda herseyi dinlerim. Onerileriniz icin tesekkurler...
2 gun icinde Gigaworks S750 aliyorum. Su an kullandigim Megaworks THX550'yi sokup S750'yi takacagim. Fakat 550'nin subwooferini kullanmak istiyorum, yani amacim 7+2 yapmak.

Monster'in Y splitter kablosunu, yani bunu:

satin aldim.

Ses sistemlerinden anliyorum ve dusundugum sey ses kartinin (X-fi Titanium Fatal1ty) center/subwoofer cikisini (yani turuncu 3.5mm jackin girdigi yer) cogaltmakti. Bugun deneme amacli splitteri oraya taktim ve iki cikistan birine de Megaworks'u taktim. Fakat center hoparlorden ses gelmiyor.

Front ve Rear cikislarina takmayi denedim, bu sefer de ses sacmaliyor (sag sola sol da saga geciyor). Sonra tekrar center cikisina taktim kabloyu ve dikkatlice dinledim. Centerla subwoofer yer degistiriyormus, yani ses o yuzden cikmiyor diye dusunmusum! Cok enteresan bir problem yasiyorum. Nasil olur da bu splitter sinyalin yonunu tersine cevirir anlamadim gitti...

Splitter i defalarca baska cihazlarda denedim, hic bir problemi yok.

Su an yapabilecegim tek sey front kanallara splitteri takip on hoparlorlerin RCAlarini ters takmak. Ancak bu sefer de faz sorunu olur, ses kalitesinde dusukluk yasarim diye cekiniyorum. Forumda sanirim ses sistemlerini iki subwooferli kullananlar mevcut. Siz de goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim....
Hakkında
Meslek: Serbest
Forum İmzası:
"Akıl fukara olunca, fikir ukala olur"
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
Wii
Oyun Platformu
Xbox 360
Oyun Platformu
PSP
GPS, Navigasyon
Garmin
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 570
İkinci El Bölümü Mesajları: 38
Konularının görüntülenme sayısı: 33.274 (Bu ay: 108)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 61 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.