Şimdi Ara

..::Bateristler Buraya::.. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
729
Cevap
10
Favori
62.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya abilerim bi sorum olacak ben tokattatım ve böle fazla bi kurs imakım yok ama güsel sanatlar lisesinde bi hocamın yardımıyla kurs verebilecek birini buldum saati 20 milyon sizce bu fiyat nası ? acaba haftada 2 kere gidersem ne kadar zaman da bişiler çalabilirim belki yazında ewe bateri almayı düşünüorum ewde bateri olmadan kursa gitmemin bi faydası olurmu bide acaba çalabilirmiyim die mrk ediorum nota bilgim fln yok gibi lise 2 deyim ama bu güne kadar hiç müzik derslerinde nota görmedik yardımcı olursanız sewinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anti_ranger -- 23 Mart 2007; 23:04:41 >
  • bak davul notaları çok farklı ve basittir sadece göz pratiği gerektirir o da zamanla kazanılır
    paraya gelince fiyat iyi sen davuldan önce bi practise pad al ve stick(baget)vuruşlarını geliştir 2-3 ay sonra davulunu alır ve günlük çalışmalarına devam edersin kolay gelsin
  • bu practise pad hakkında biraz bilgi verebilirmisin nerden ne kadara temin edebilirim
  • küçük boy olanlar 15-20 ytl arası büyük olanlar 40 ytl civarı ama senin için küçük olan daha iyi olur bende küçük kullanııorum niye die soracak olursan zamanla anlarsın müzik marketlere sor o isimle sana göstereceklerdir

quote:

Orjinalden alıntı: anti_ranger

bu practise pad hakkında biraz bilgi verebilirmisin nerden ne kadara temin edebilirim

• özgür bişey sorucam rolling glide ve power glide arasında ne fark var?haberin varmı araştırdım da pek bişey bulamadım da.
  • Uygun fiyata çalışma padları arıyorum lütfen yardımcı olun 2. el felan fark etmez
  • ankarada buyuk çal1sma padleri 35 ytlydi en son ben ald1mda 7 inchler 20 ytl dier sehirleri bilmiyorum..
  • slm beyler ben aranıza yeni katıldım, bi sorum olucak yamaha dxplorer almayı dusunuyorum, peki nasıldir çalan varmı aranızda? akustik davulla hasır nesir olan arkadaslar varsa onlardan alalım cevabı suan akita kullanıyorum baslangıc aşamasında yetiyodu ama artık yetmemeye basladı..

akita ise yaramıyo diyen arkadasları da kınıyorum hiç ders almadan akita sayesinde çalmaya başladım.. tencereye tavaya vurmakla olmuyo ama açıkcası biraz motivasyon lazımdı :D sonrasında netten buldugum davul etudleriyle falan, akitayı da satıcam ama once daha sağlam bişeyler almak lazım D55'i onermeyin bile soyle 2. el'i max1250 Ytl olan birşey arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damage35 -- 8 Mayıs 2007; 2:38:05 >

• tekrar merhaba herkeze yazılılarn ve derslerin yüzünden takip edemedim burayı ama şimdi bi bateri almayı kafaya koydum 1500 ytl ye kadar bana önerebileceğiniz en süper bateri nedir ben gitti gidiyorda bi tama buldum sıfır 1 250 ytl civarında buna bide zil seti 540 ytl ye istanbul marka toplam 1700 - 1800 civarında oluo aslında ii gibi ama baterinin altında not olarak tamanın japonya fabrikasında üretilmiştir dio biraz içime kurt düşürdü bu tamanın orcinal fabrikası nerde acaba ?

bi inceleyebilirseniz sewinirim acaba bu çakmamı ? veya bunlarında çakması olurmu ?:D

bateri;http://urun.gittigidiyor.com/TAMA-Imperialstar-bateri-20-10-12-14-tabure_W0QQidZZ4297879#aciklama
    ziller ; http://urun.gittigidiyor.com/Istanbul-Mehmet-Samatya-cantaliZil-seti-14-16-20_W0QQidZZ3766233
    sizce nasıllar başka tavsiyeleriniz 4 gözle bekliorum

• selam arkadaşlar ben bugun studyoda derslere başladım şu el ayakları ayırmam lazım zorlanıyorum ilk gun gerçi. Ben bir davul forum açmayı dusunuyorum . mod olmak ve arkadaslara duyurmak isteyenler hemen özel mesaj pm atın banada bir takım kuralım
  • tabiki eve seve katılırım elimden geldigince yardımcı olurum..
  • YENİDEN BEN GELDİM YİNE İYİ KÖTÜ ÇALDIĞIM ŞARKILARI SİZLERE SUNIYORUM

1
    http://www.youtube.com/watch?v=buU6uzh48hM

2.
    http://www.youtube.com/watch?v=-SqJ_i1xwTk

VE 3

http://www.youtube.com/watch?v=---JcQok5KQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serco_ecz -- 26 Haziran 2007; 0:07:08 >

• 1 le 3 fena deil ama 2 de pek guzel olmamıs daha guzel bi ritm iyi giderdi..ama kendi basına ogrenen bir davulcu için guzel çalıyosun..ritimleri geliştirip atatklarıda susledinmi çok guzel olabilir.
  • Dünya gözüyle Portnoy izlemiş biri olarak sesleniyorum sizlere İzlediğim videolarıyla hep küçümserdim onu; ama bu gece anladım ki gerçekten bir davulcuymuş o.. Kullandığı abuk subuk ritmlerin yanında (kaçlıktır çözemedik 3 8likmidir nedir:) beklenmedik zamanlardaki ataklarıyla gönlümü kazandı. Bana da çok şey kazandırdı, en yakın studyo zamanımda deneyecek birkaç numaram oldu.. Ayrıca serco_ecz , davul çalmakla davula vurmak arasında küçük farklar vardır, çok çalışmanı veya bir şekilde davul dersi almanı öneririm.
  • mike portnoy davulcudur ama nasıldır?

mike portnoy mukemmel olarak aksak ritim veya senkop yapabilir.hatta bu işte çou davulcudan daha ileridedir.atakları muhtesemdir.bir parcada 30 kere ritimmi deiştirir.ama mike portnoy'da biyere kadar.bana gore (karsılastırmayı sevmem ama) dave weckl şimdiye kadar gordugum en mukemmel davul çalan adamdır..hem aksak hem senkop kullanır hem ghost note(yaratıcısııdr kendisi)u mukemmel kullanır.melodik çalar herseyden once..ama çogu insan (davulcu) sırf jazz yapıyo diye bu adamı dinlemezler.neden çunku metal ve rock un populer oldugu bir zamandayız.biraz at gozlugunu çıkarmak lazım daha degişik alanlarda ustalarıda dinlemek lazım.

bu sozler senin için deil @bomert genel olarak dusunduklerimi soyluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auratune -- 30 Haziran 2007; 14:13:30 >
  • DUYURU : Arkadaşlar elimde Çok bomba bir isim mevcut.Herkesin faydalanması için hizmete sokmak istiyorum Fakat destekleriniz gerekmekte. Yakın zaman içinde forumu açmayı düşünüyorum. Düzgün ve kaliteli bir Türkiye baterist platformu düşünüyorum.Davulcu tüm arkadaşlari ve msn listeden de diğer davulcu arkadaşlarada duyurmanızı istiyorum.

janbo ve diger arkadaşlar eğer ciddiyseler bana mutlaka msn adreslerini özel mesaj atın.

Yönetici ve grubumuzu oluşturup güzel dersler meteodlar alınık satılık gibi geniş içerikli bir forumu Türkiye ye tanıtalım.Gerekirse organizasyonlarda belli mekanda buluşup reelde tanışırız.
    lütfen ciddi arkadaşları bir an evvel bekliyorum.Saygılarımla.

ismi merak mı etttiniz ? hemen söylüyorum domain Baterist.Org u açmayı düşünüyorum.Beğendiniz mi umarım begenmişsinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 3 Temmuz 2007; 21:09:29 >

• boyle bir organizasyonu herzaman desteklerim..ben warım.
  • Yeni başlıyan birisi icin bateri tavsiyesi?Alıcamda bulamadım araştırdım nette baya bi ilgilenen varsa yardımcı olursa cok mutlu olurum.
    İrtibat: xx_poisonboy_xx@hotmail.com
    600-700 civarı taksit imkanları olan iyi bateri arıyorum amatör birşey işte
  • Yaw abim gitarist olduktan sonra dersleri boşlayınca benimkiler bana da aynı şey olur diye bi türlü bateri almıyolar. Ev olabilecek en müsait konumda(Müstakil, tarasta oda var,komşuların çoğu yaşlı hiçbişi duymuyolar) Ama gel görki bi türlü ikna edemedim. Yaw biliyorum çok saçma olucak ama bana nasıl ikna edebilirim biraz tüyo verseniz. Yoksa üniversteye kadar beklemek zorundayım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.