Binbaşı
01 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
selam beyler,

2014 başı, 11 inç bir cihazım var yosemite kurulu. daha 25 pil cycle'ında, çok genç kendisi :)
TV'ye bağlı kullanıyorum aleti şarjda, gece şarjdan çekip uykuya bırakıyorum. sabah %80 kalıyor pil. Akşam eve geldiğimde %40'larda buluyorum. Açık bıraksam o kadar pil gitmez yahu :/

Nedir ne değildir sizce? Uykuya bırakırken de mi şarjda kalmalı? bu sefer sürekli şarjda kalınca pil kapasitesi azalacak diyorum.
selam beyler

Evde tv'ye bağlı mac mini bilgisayarımı arkadaşıma veriyorum. Epey eskiydi, sadece film, dizi izliyordum, televizyonum akıllı tv olmuştı işte. İşimi görecek bir laptop mı alsam derken ASUS TP500LB-CJ077T modelini gördüm 1.699'a gittigidiyör'da. Yazlığa falan gidersem tablet stayla da güzel olur belki dedim. Ürün DOA bu arada.
Çok büyük oranda evde hdmi'dan tv'ye bağlı duracak alet. Ne dersiniz?
selam osx ahalisi.

benim eski bir (sanırım 2011) mac mini'm var (dvd romlu olanlardan). geçen sene Battle.net bu sürümde çalışmam ben update et deyince bir apaçi gibi netten update ettim ve laaps diye yosemite'i kurmuş bulundum. Zavallı mac mini o kadar yavaşladı, o kadar kağnıya döndü ki yeni bir bilgisayar almadan önce bu arkadaşa daha eski bir osx sürümünü kurup kuramayacağımı sormak istedim. burayı biraz karıştırdım ama mac'lere çok hakim olmadığımdan öyle kalakaldım.
Kurabilirsem de kolayca halledebilir miyim, çözümü nedir?

iyi forumlar.
sevgili teknolojiseverler, tv tutkunları.

burada yazılanları okuyorum sinsi gibi 1-2 aydır. oturdum, analizimi yaptım, kafama Panasonic 42" ET5E almayı koyarak teknoloji marketlerin yolunu tuttum. hem media markt'ta hem de electro world'de aynı Sharp 40le730e modeli indirime girmişti ve iki tarafta da benim bütçem civarına en iyi TV nin o olduğunu söylediler. Sharp 40le730e + 2 gözlük hediye 1500 TL
izledim paneli, güzel de gözüküyor nalet ama albani'nin eski yazdıklarını okuyunca küçük panel sharp'ların çok güvenilir olmadığını, garanti maranti olaylarının kritik olduğunu gördüm.
nabayım ben bana sharp alma diyebiliyor musunuz beyler? panasonic'ten şaşma, 1600 TL'yi aşma diyor musunuz? :)
Comply tiplerim öldü artık. triflange uçlardan da birini kaybettim.
Daha ucuz yollu nerden bulabilirim veya hangi farklı uçları önerebilirsiniz?
Merhabalar, iyi forumlar.

Arkadaşlar ben çokça araştırıp telefondan(nokia 5800) hotspot yaratarak ipad ile internete girebileceğimi öğrenmiştim.
en çok adı geçen program joikuspot idi. onun light versiyonu ile web sörf yapabiliyoruz şeklinde okumuştum. nedense ipad bağlantıyı görüyor ama safari not connected diyor ısrarla :) epey araştırdım, premium için çözümler var ama light versiyonunda ayarlara giremediğimiz için hiçbir şey yapamıyoruz.

ne yapabilirim ya da nokia 5800 için hotspot program alternatiflerim var mı başka (ücretsiz kullanabileceğim) ?
Merhabalar, iyi forumlar.

Arkadaşlar ben çokça araştırıp telefondan(nokia 5800) hotspot yaratarak ipad ile internete girebileceğimi öğrenmiştim.
en çok adı geçen program joikuspot idi. onun light versiyonu ile web sörf yapabiliyoruz şeklinde okumuştum. nedense ipad bağlantıyı görüyor ama safari not connected diyor ısrarla :) epey araştırdım, premium için çözümler var ama light versiyonunda ayarlara giremediğimiz için hiçbir şey yapamıyoruz.

ne yapabilirim ya da nokia 5800 için hotspot program alternatiflerim var mı başka (ücretsiz kullanabileceğim) ?

ibluever den bahsediliyordu önceden ama o sadece cydia da satılıyor gördüğüm kadarıyla. ondan jb siz ipad için malesef bir alternatif değil :/
Merhabalar

Ben de artık bir ipad sahibi olarak bol bol app leri araştırıyorum. Oyun seçimlerimi daha çok ipad in dokunmatik yapısını kullanan oyunlardan yapmayı seviyorum. Zaten FPS veya TPS oyunlarını evde kendi bilgisayarımda oynuyorum. daha yaratıcı, eğlenceli oyun tecrübelerini ipad de yaşamak bana mantıklı geliyor. örneğin cut the rope, where is my water, tap tap radiation, fruit ninja vs vs gibi oyunlardan bahsediyorum.

Böyle keşfettiğiniz başka eğlenceli oyunlar var mı, nelerdir :)

şu labyrinth 2 HD mesela inanılmaz bir oyun gibi gözüküyor. Accelometer çok hassas ve süper kullanılıyor bu oyunda. bir bakın bence

http://www.youtube.com/watch?v=_GEpwCqGZ54
TP link marka wireless modem kullanıyorum. Ethernetten bağlı bilgisayarımdan facebook a girebiliyorum ama wirelessten (cep telefonu olsun, laptop olsun) facebook a giremiyorum. Onun dışında tüm sitelere erişebilirken sadece facebook a wireless ten girilmiyor. Bunun anlamı nedir, çözümü nasıl olur bilen beri gelsin :)

iyi akşamlar.
Sevgili teknolojiseverler,

ipad in ekranı, dokunmatik başarısı, pil ömrü vsvs herşey konuşuldu fakat ses çıkışı ve kalitesi konusunda pek irdelenmedi cihaz.
ben mobil durumdayken çok müzik dinleyen biriyim. döneminin en klas playerlerinden olan iriver h320'yi kullanıyorum hala. yazılımı ve ses kalitesi mükemmel olduğu için takoz gibi de olsa değiştirmeyi düşünmüyordum ama artık sıkıldım yani aynı aletten 6-7 yıldır :)
işim de epey uzakta olduğu için 1 buçuk saatlik gidiş ve aynı süre boyunca dönüş yapıyorum her gün. genel olarak müzik dinlesem de, bu süre zarfında oyundu, dizi falandı izleyerek vakit geçiririm diye düşünüyorum. ipod touch düşünmedim, sonuçta pil ömrü ipad in yarısı neredeyse ve birşey izleme konusunda yanına bile yaklaşamaz. sürekli onu taşır mısın diyebilirsiniz ama ben hep çantamla gezen bir insanım ve ipad in h320'den (laptop harddiski var alette öyle düşünün) daha ağır olduğunu düşünmüyorum.
çantamı almadığım ender zamanlarda da cep telefonuyla idare ediveririm diyorum.
yorumlarınızı bekliyorum.

iyi forumlar.
Hakkında
Forum İmzası:
unutulmaz eserlerin bazı kısımlarını unuttum ben de her insan gibi.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.060
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 35.376 (Bu ay: 319)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.