Şimdi Ara

..::Bateristler Buraya::..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
10
Favori
62.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler tüm bateristleri tek bi çatı altında toplayalım tüm bateristler burada bilgi paylaşımı,vidyo paylaşımı gibi şeyler yaparsa daha da güzel hale gelir burası.Baterist arkadaşlarımızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atilpa -- 15 Haziran 2006; 20:42:16 >

• önce diğer topicde toplansın sonra buraya copy/paste yaparuq

arama yaparsan bulabilirsin sanırsam
  • arama yaptım ama başka topic yoktu ilginç
  • bateri veya ilgili konular olarak arasan birşey bulabilirdin...(mesela bateri=davul...)
  • beyler hakkaten bateri,davul gibi kelimelerle aradım ama yok istiyosanız screenshot çekip yollıyım?
  • ewet böyle bi topic wardi davulcular gibi bişeydi noldu ona bende onu ariyodum
  • arkadaşlar bir soru : sol elle hi-hat, sağ elle snare çalınır mı?
  • Ben de 2 sene önce aynı şeyi düşünüodum hatta baya bi sorun yapmıştım ama sonra bütün herkes sağ elle hi-hat ve sol elle snare çalınca, alışmaya çalıştım ve alıştım ... Ama eğer solaksan hihat i sağa al öyle çal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ossguur -- 20 Haziran 2006; 18:40:47 >
  • bende gitaristim ama az bişey bateri de çalıyorum.beni de aranıza alın
  • quote:

Orjinalden alıntı: James Hetfield

arkadaşlar bir soru : sol elle hi-hat, sağ elle snare çalınır mı?

alıştıktan sonra yaparsın arkadaşım zor diiil o kadar sadece zillerin yerini değiştirirsen daha rahat çalarsın

bu arada beyler pad almayı düşünüyorum(malum evde bangır bangır bateriye izin vermiyolar ses çıkarmayanını alıym dedim) tanıdık biri satıyomuş 100$ ikinci el normal bateride olan şeyler var ama sadece krosu twin kros diil oda önemli diil sonra takviye edilir sizce almalımıyım?
  • quote:

arkadaşlar bir soru : sol elle hi-hat, sağ elle snare çalınır mı?

Evet çalanlar var.. Ama arkadaşın dediği gibi diğer zillerde değişiklikler yapman gerekiyor.. Mesela ride ı sağdan sola hi-hat in yanına getirmen lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corte -- 22 Haziran 2006; 2:44:51 >
  • arkadaşlar ilginize teşekkür ederim... ben de öyle yaptım zaten... ama aklıma takılmıştı acaba yanlış mı yapıyorum? diye...
  • Öhm beyler ben eve elektronik bateri almayı düşünüyorum Aklımda akita soul drum var. buna sahip olan arkadaşımız varsa yorum yapablr mi?
  • geçen hafta akita elektronik davulu hızlı sistem kocatepe mağazasında denedim, 375 ytl dediler, değmez bence. çünkü vuruşlara geç cevap veriyor, ağır ritimlerde sorun yok ama ritmi hızlandırdığın zaman yolda kalıyor. ayrıca sette 1 snare+2 tom tom+1 hihat+1 ride+2cross pedal var yani low tom efekti elde etmek için ride veya tom tom arasında bir seçim yapman gerekir. gittigidiyor.com'da 210 ytl'ye satıyorlardı, alacaktım durumu görünce vazgeçtim. sana tavsiyem 2.el bulabilirsen Yamaha DD-55C 350-400 ytl civarında. Sıfır fiyatı : 650 ytl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Hetfield -- 29 Haziran 2006; 0:54:28 >
  • bnce gereksiz bir topic weya ilgi çekmiyen topicinşallah daha çok kişi yazar
  • quote:

geçen hafta akita elektronik davulu hızlı sistem kocatepe mağazasında denedim, 375 ytl dediler, değmez bence. çünkü vuruşlara geç cevap veriyor, ağır ritimlerde sorun yok ama ritmi hızlandırdığın zaman yolda kalıyor. ayrıca sette 1 snare+2 tom tom+1 hihat+1 ride+2cross pedal var yani low tom efekti elde etmek için ride veya tom tom arasında bir seçim yapman gerekir. gittigidiyor.com'da 210 ytl'ye satıyorlardı, alacaktım durumu görünce vazgeçtim. sana tavsiyem 2.el bulabilirsen Yamaha DD-55C 350-400 ytl civarında. Sıfır fiyatı : 650 ytl.

DD-55C de oyuncak gibi yaa. Hic gozum tutmadı onu. TurnTable gibi bişi Bi arkadaş da akitanın vuruşlara o kadar dikkat cekicek sekilde gec cewap vermediğini yazmış. Galiba akita alıcam ben. Ha zaten low tomtom mu fazla kullanmıyorum. Ride olsun daha iyi. Zaten alıştırma amaclı alıyorum. Bide o sesin gec gelme olayının ses kartıyla alakası varmış. BNm ses kartım şu an iyi ama zaten daha iyi bi ses kartı almayı düşünüyorum. Yine de sağol yorumun için

• quote:

geçen hafta akita elektronik davulu hızlı sistem kocatepe mağazasında denedim, 375 ytl dediler, değmez bence. çünkü vuruşlara geç cevap veriyor, ağır ritimlerde sorun yok ama ritmi hızlandırdığın zaman yolda kalıyor. ayrıca sette 1 snare+2 tom tom+1 hihat+1 ride+2cross pedal var yani low tom efekti elde etmek için ride veya tom tom arasında bir seçim yapman gerekir. gittigidiyor.com'da 210 ytl'ye satıyorlardı, alacaktım durumu görünce vazgeçtim. sana tavsiyem 2.el bulabilirsen Yamaha DD-55C 350-400 ytl civarında. Sıfır fiyatı : 650 ytl.

bende almak istiorum elctro davul ama biras tuzlu bea bu ucuzve kaliteli bişiiler onereilcek warmı?
  • Yamaha DD-55C şöyle bişi

Bana oyuncak gibi geldi Akita da şöyle bişey

• hocam yamaha dd55c'yi ben çaldım ve gerçekten mükemmel ötesi bir alet... ama yeni başlayanlar için akita daha cazip. hem fiyat açısından hem de kurulum düzeni açısından. bence akita'nın en güzel yanı da bu. kurulum düzeni akustik davullara benzediği için geçişte sorun yaşamazsın. illa ki akita alacağım diyorsan; sana tavsiyem Hızlı Sistem'den al, orada satılan setler VD-150 serisi yani, 7 adet pad ve 2 cross pedal veriyor, 1 pad yedek olarak kullanılıyor, sete bağlanamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Hetfield -- 2 Temmuz 2006; 0:31:32 >
  • elektronik aletle bateri mi çalınır?
    baterinin kullanıldığı müziklerin ruhuna aykırı bi kere
    çaldığınız alete saygı gösterin ve normal bateri alın elektroniği bulaştırmayın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.