Şimdi Ara

..::Bateristler Buraya::.. (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
10
Favori
62.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benim kendi kendime bulduğum bir yöntem var ve gayet iyi..Altolarına ve trampetinin üzerine bir havlu koy.Sesler biraz bozulacak ama en azından susturucuya para vermemiş olursun ve rahat çalışırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2Late4Escape

@OssGuu®
    Hocam benim kendi kendime bulduğum bir yöntem var ve gayet iyi..Altolarına ve trampetinin üzerine bir havlu koy.Sesler biraz bozulacak ama en azından susturucuya para vermemiş olursun ve rahat çalışırsın

o yontemi herkes biliyo zaten yontem denirse ama havlu duser surekli.. dusmese de derinin esnekligi degismis oluyo ve bileklerin de havluya gore alısır sonra.. ha konserde de havluyla calarım dersen sorun yok5-10 ytl icin gereksiz bence
  • bir elektronik davul herşeyi çozer..
  • quote:

Orjinalden alıntı: JanbO

bir elektronik davul herşeyi çozer..

bir elektronik davuldan istedigin sesi cıkartmam mumkun olmayabilir.. akustigin yeriniyse hiç tutmaz
  • yeterince araştırma yapmamışsın anlaşılan..

..::Bateristler Buraya::..

bu davul aynen akustik gibi ses çıkarır-nerdeyse aynısı..hatta derisi bile var akord için.

az ses çıkarır.ama biraz tuzlu.

ha aytıca hi-hat in normal versiyonuda var..normal bir davulla ne yapabiliyosan en ufak ayrıntısına kadar burdada yapabilrsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auratune -- 26 Ağustos 2007; 1:53:51 >
  • quote:

yeterince araştırma yapmamışsın anlaşılan..

..::Bateristler Buraya::..

bu davul aynen akustik gibi ses çıkarır-nerdeyse aynısı..hatta derisi bile var akord için.

az ses çıkarır.ama biraz tuzlu.

ha aytıca hi-hat in normal versiyonuda var..normal bir davulla ne yapabiliyosan en ufak ayrıntısına kadar burdada yapabilrsin.

Bunu alana kadar ...
    Ayrıca bu bildiğimiz elektro bateriler gibi deil. Sonuçta ses yine var sadece sesi istediğin gibi ayarlıyorsun(tonu,hi-hatten ride sesi çıkarmak gibi). Örneğin Akustik davula mikrofoon takıp sesleri değiştirmek gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ossguur -- 26 Ağustos 2007; 11:53:33 >

• quote:

bir elektronik davul herşeyi çozer..

Hocam o parası olana
  • Ha birde hangi susturucular daha iyi mess head mi sound off larmı?..Birde bir kaç kişiden ''git sineklik yapan birinden sineklik kestir davula tak iyi oluyor'' diye duydum.Gerçekten böyle düzgün birşey olurmu.Ayrıca tavsiye ettiğiniz susturucu marka model falan varmı?
  • quote:

Ha birde hangi susturucular daha iyi mess head mi sound off larmı?..Birde bir kaç kişiden ''git sineklik yapan birinden sineklik kestir davula tak iyi oluyor'' diye duydum.Gerçekten böyle düzgün birşey olurmu.Ayrıca tavsiye ettiğiniz susturucu marka model falan varmı?

dostum bne mess head kullanıyorum.. zaten sineklige benziyolar ama duzgun ayarladıgında biraz ton alabiliyosun sineklikle ne olur orasını bilemem zaten cok pahalı bisey deiller.. ziller icin de baska bi susturucu kullanıyom.. gidip bi bakıyım simdi markasına =) susturucular HQ diye bi marka.

ama sunu soyleyim zillerin ustune taktıgın susturucular bi sure sonra iz bırakıyo.. sesinde bi degisiklik olmuyo ama gorunumu degisebiliyo..

ayrıca o gosterdigin tam olarak bi elektronik davul değil. ve bu kac paradır tahmin edemiyorum.. onu alacagıma bi odamı yalıtırım aynı sekilde yine akustik calarım ki o davulun ride'ının gobeginden bile ton alabileceginden emin degilim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 26 Ağustos 2007; 17:47:41 >

• arkadaşlar evet akustik gerçek ses veriyor, çok harika ama, susturucu ile kullanınca da elektronik gibi (gerçek ses kalitesi olarak) kötü sesler çıkardıktan sonra bir anlamı var mı? (ücreti saymazsak tabi)
  • bir anlamı var bence. dogru mudur bilemem ama sonucta insan davula alısacaksa plastik bi aksamda plastik padlere vurarak deil gercek bi setupı gorup ona alısmalı. denemedim ama uzun bi sure elektronik davul caldıktan sonra akustik calmaya kalkarsan aynı basarıyı gosteremiyebilirsin.ayrıca sustrucuyla beraber davuldan ses cok az cıkar. ses bakımından elektronik o konuda daha iyi olabilir. ama davula bile teknolojinin(elektronigi kastediyorum) bu kadar girmesi hosuma gitmiyo
  • Çalışırsan davulun tipi hiç bi şeklde onu engellemez..ben padlerle geliştirdim davulu şahsen padlerle geliştirip yaptığım şeyleri normal davulda daha rahat yapıyorum.yani bunlar maazaeret değildir çalışmak isteyen akustik elektronik pad farketmez.
  • Ya akustik imkanı bulunuyorsa alsın orda çalışsın ama imkanın yoksa pedlerde çalışmak daha iyi olur diye düşünüyorum.. Ama elektronikte çalışıcam derseniz de yine imkanınız varsa akustiğe yakın bir görünümde birşeyde başlayın derim yoksa öteki altlerde alışınca akustiğğe geçince bir zorluk yaşnıyor.
  • abilerim ben 15 yaşındayım arkadaşlarımızla hayallerimiz var coğumuzun calmak istediği enstrümanlar var, benimde hayalim bateri aslında 3 seneyi aşkındır saz calıyorum ara verdim ama calmaktan da cok zevk duydum ama nedense dinlediğim müzik türlerinin rock türü olmasından mıdır nedir bateri daha cok ilgimi cekti, ona yönelmeye çalışıyorum, apartmanda oturuyorum aküstük gibi bi şansım yok electro baterileri googleden arastırdım 2 secenek aklımda;

1.si yamaha dd55 videolarını izledim ses olarak cok hosuma gitti hatta bayıldım bile diyebilirim ama setupu olmaması sanki bi klavye gibi olması beni caydırıo.

2.si ise akita cok kişi eleştiriyor okudum coğunu fakat sonucta aküstüğe benzer setupu var beni cazip klanda bu benim merak ettiğim yamaha dd55 deki gibi ses alabilir miyim akitadan yada cok fark varmı unutmayın profosyenel değilim, zaten bulunduğum şehirde doğru düzgün müzik enstrümanı satan dükkan bile yok :(, amacım liseyi bitirene kadar elimin alışması, kendi çapımda ve arkadaslarımla beraber calıp dinlemek üniversiteye gecince aküstük almayı düşünüyorum ve yaşımında geç kaldığımı keşke saza başladğım seneler kücük caplıda olsa bateriye başlasaydım diyorum...

bu arada bilgisayarımda cok iyi ses kartı hoporlor sistemi olarak bunuda belirteyim dedimde.

yorumlarınız bekliyorum lütfen yardımcı olun...

unutmayın 15 yaşında bir lise öğrencisiyim onun için pahalı olmayan electro baterileri alabilirim bunlarda yazdığım gibi akita ve yamaha dd55 yada bu fiyatatlara alabileceğim daha iyi setupu olan başka electro bateri söler misiniz.

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aegeanmen -- 23 Eylül 2007; 9:40:02 >

• akita almaya karar verdim yalnız sadece net üzerinden mi alabilirim zaten coğu sitelerin stoklarında bitmiş 1 2 tanesinde var ama cok tanınmıs siteler değiller güvenemiyorum eskişehirde bulabilir miyim akita electro bateriyi...
  • bende baterist adayıyım daha 3 ay oldu ders almaya başlayalı izmirdeyim şimdide dedeye başlıcam cumartesi henüz kendime ait alamadım ama bu sene sonunda inşallah bir tane akustik alacağım practise padlerle falan idare edicez evin içinde artık veya okuldaki salona koyucaz ordada bilen bilmiyen vuruyo uyuz oluyorum birde kendimi geliştirmem için ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicho -- 28 Eylül 2007; 16:17:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aegeanmen

akita almaya karar verdim yalnız sadece net üzerinden mi alabilirim zaten coğu sitelerin stoklarında bitmiş 1 2 tanesinde var ama cok tanınmıs siteler değiller güvenemiyorum eskişehirde bulabilir miyim akita electro bateriyi...

akita alma kardeş, gözünü seveyim... sonra "bunu bir bana dediydi de kulak arkası etmiştim" dersin, pişman olursun... kendini geliştiremezsin, afedersin eşek kuyruğu misali ne uzar ne de kısalırsın... geçen sene haziranda aldım akitayı, ekim ayında da sattım, 4 ay dayanmadı, bezdirdi yani... ona vereceğim 250 300 milyon parayla 25-30 saat stüdyo provası yapsan daha çok yol katedersin inan ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Hetfield -- 28 Eylül 2007; 10:29:42 >
  • 1-2 milyar butceyle alınacak en kaliteli davul yamaha modellerinden biri olacaktır zira el yapımıdır bu davullar ve cok kaliteli ses verirler

edit:akustikler el yapımıdır elektroniklerden bahsetmiyorum =)

akita da yamaha da alma.. once git ders al. zaten bir ay kadar filan davula gerek duymuycaksın.. stick control (sopa kontrolu) calısacaksın, bileklerin ellerin vs alısacak. hocan sana bi pratik pad'i almanı soyleyecektir. bi sure onla idare edersin.

daha sonra mesela atak calısacagın zaman hocan sana derslerde gosterir. sen de haftada bi kac saat gidersin bi studyoda calısırsın (arkadaslarını da gotur studyo masrafın da azalır).. boyle boyle biraz calıs. nedir ne değildir öğren.. daha sonra belki paran olur yada ailen ilgi duydugunu gorunce guzel bi davul alır sana. benim tavsiyem budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 28 Eylül 2007; 16:07:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: desci

quote:

Ha birde hangi susturucular daha iyi mess head mi sound off larmı?..Birde bir kaç kişiden ''git sineklik yapan birinden sineklik kestir davula tak iyi oluyor'' diye duydum.Gerçekten böyle düzgün birşey olurmu.Ayrıca tavsiye ettiğiniz susturucu marka model falan varmı?

dostum bne mess head kullanıyorum.. zaten sineklige benziyolar ama duzgun ayarladıgında biraz ton alabiliyosun sineklikle ne olur orasını bilemem zaten cok pahalı bisey deiller.. ziller icin de baska bi susturucu kullanıyom.. gidip bi bakıyım simdi markasına =) susturucular HQ diye bi marka.

ama sunu soyleyim zillerin ustune taktıgın susturucular bi sure sonra iz bırakıyo.. sesinde bi degisiklik olmuyo ama gorunumu degisebiliyo..

ayrıca o gosterdigin tam olarak bi elektronik davul değil. ve bu kac paradır tahmin edemiyorum.. onu alacagıma bi odamı yalıtırım aynı sekilde yine akustik calarım ki o davulun ride'ının gobeginden bile ton alabileceginden emin degilim..

Uzun zamandır bakamıyordum buraya.Önerilerin için teşekkürler hocam.

• bu arada davul studyosu buldum ankarada.. henuz yapım asamasında ama isletme sahibi davul hocam ( artık kendisinden ders alıyorum) bu konuda egitim gormus bi hoca.. soyleki ;

*120 ytl ye her gun gunde 2 saat davul calabiliyosunuz ( 60 ytl ye gunde 1 saat de olabilir yada 2 gunde 2 saat)
    *kendisi ayrıca davul dersi de veriyor.. daha once baska bi hocadan ders almıstım ama memnun kalmadım ve su anki hocamdan gayet memnunum cunku davul da her muzik aleti gibi notalar yardımıyla orenilmeli bence.. hem teorik hem pratik bilgi veriyo kendisi..

ama dedigim gibi mekan su an insaat halinde ama bir davul odası kullanılır durumda.. ben 2 gunde 2 saat calısıyorum davul basında ki bu studyoya gidip 1 saatine 15 ytl bayılmaktan cok daha hesaplı bi yol. isteyenler bana pm'le ulassınlar bi gidip gorussunler yuzyuze..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.