Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.681
Cevap
54
Favori
457.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakırköy'de. Burdan bir kaç arkadaşa daha tavsiye ettim. Yerin adı Fit Tıp Merkezi. Google dan da bakabilirsiniz. Ben günün yaklaşık 8-10 saati sandalyede oturduğum için dehşet bir bel ağrısı vardı bir kaç seansta hallettiler. Saç, deri hastalıklarına da bakıyorlar. Son derece ilgililer Doktorun adı Ceyhun bey tanışana kadar alternatif tıbba inanmıyordum ama ben fayda gördüm bu tarz tedavi merkezlerinin güzel yanı ilaç kullanılmadığı için yan etki görme ihtimaliniz yok. Dediğim gibi ilk muayene ücretsiz bir uğramaniz faydanıza olur. İnşallah derdinize çare olur hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben en son tiroid hormonlarımı dengeledim yine aynı etkilenmedi. Artık antibiotik kullanmıyorum. Şimdi vitaminleri minreallari dengeliyorum.

Bir çok insan evlenince geçer diyorlar birkaç doktora sordum doğru olmadığını söylediler ama bu olanların çoğu evlenmeyen ve oturak meslek sahiblerinde oluyor.

• Begee kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim allah razi olsun hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzzyxss

Tesekkur ederim allah razi olsun hocam
    Arkadaşlar bu sayfayı uzun zamandır takip ediyorum. 5 yıldır bende bu hastalıkla boğuşuyorum ne yaptıysam olmadı. Burda yazılan herseyi denedim ama fayda yok. Kafamı yastığa yine koyamıyorum. Antibiyotik kullanırsam rahat ediyorum sadece. Artık öyle sıkıldm ki bu hastalık yüzünden içimden hiç bişey yapmak gelmiyor. Saçımıda döktü. Sürekli kaşıntı hissi. Kaşısan bi dert kaşımasan bi dert. Kanserin bile tedavisi var bu hastalığın yok. Sadece yastığa kafamı rahat koyup uyumak istiyorum. Ne şampuanlar ne yağlar ne racutanlar ne antibiyotikler çözüm değil. 3 aydır tetra kullandım dğzenli olarak bıraktığımın 3. Günü geri geldiler. Karaciğer enzimlerim yükseldi artık ilaç kullanmaktan. Napıcamı bilmiyorum en az 10 doktora gittim parça bile aldılar ama yok yani yok

• Abdurrahman ilişik A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım malesef dediğin gibi doğru düzgün bir tedavisi yok. Belkide çok bilinen bir hastalık olmadığı için tedavi yöntemleride ciddi ciddi araştırilmiyor. Ben yaklaşık 20 gündür tetradox a başladım. Çok şükür bütün iltihaplar kurudu. Ama eminim eğer ilacı bırakırsam yine hepsi geri çıkacak. Kış ayına doğru raccourant tedavisine başlayacağım. Bu antibiyotikler kiminde işe yarıyor kiminde yaramıyor. Bende anlamış değilim. Rabbim bu mübarek ayda hastalara şifalar versin inşallah.

Çözüm yok maalesef artik bir şekilde bu hastalıkla yasamayida öğrendik ama en azından saclarimizi dokmese iyiydi. Allah yardimcimiz olsun

• Kurallara aykırımı bilmiyorum ama hala sorun yaşayan yada belli oranda tedavi sağlamış olan arkadaşlar bilgilerini durumunu daha hızlı iletmek ve detaylı konuşmak için WP grubu kursak daha iyi olmaz mı? Yine burdan konudan tabiki devam edilir ama belki orada hızlı mesajlaşmada daha farklı şeyler yakalayabiliriz?

İsteyen numarasını bana mesaj atabilir.Belli bir sayıya ulaşırsak grubu açarım.

Bende ara ara yazıyorum ama değişen pek birşey yok. Farklı çözümler süt ve süt ürünlerindne uzak kalma vs söylensede kişiden kişiye bunlarından değiştiğini düşünüyorum. Tabiki etkisi var ama ana sebep değil gibi. Şöyleki kafamın tamamen geçtiği sıkıntı yaşamadığım tek dönem var son zamanlarda hatırladığım antibiyotik bile kullanmadan. O süreçte askerde geçirdiğim 5 buçuk ay. Ne süt ü nede süt ürünlerini kıstım hepsini yedim içtim ama hiçbir sorun yaşamadım. Ha ama şu son süreçte kestim belli bir azalma tabiki sağladı ama dediğim gibi herkes için geçerli ana sebebin bu olduğunu düşünmüyorum malesef.

• Merhabalar Ankara'da önerebileceğiniz bir Hekim var mı?
    Devlet hastanesine gidiyorum. neden ve kaynağını aramadan direk antibiyotik ve merhem yazıyor. 1 ay sonraya gün veriyor. tekrar bakıyor başka tedaviye geçiyor. sıkıldım yani.
    teşhis koyulmuyor. sorularıma cevap alamıyorum. saçlarımı döküyor diyorum. ondan değildir yaaa deniyor. kafamda kızarıklık ve yer yer irinli sivilceler çıkıyor. ayrıca çıkan yerlerde saçlarım inceden inceye dökülüyor. vücudumun başka bir yerinde sivilcelenme olmuyor.
  • 0539 587 5965 buda benim numaram arkadaşlar direk mesaj atin numaraya su wsapp gurubunu olusturalim artik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyzzyxss -- 22 Mayıs 2018; 2:18:20 >
  • xyzzyxss X kullanıcısına yanıt
    05318505658 buda benim numaram

Arkadaşlar bu hastalığa neden olan bakteri staphylococcus aureus gram pozitif bakterisi. Bu bakteri antibiyotiğe çok dayanıklı. Antibiyoritiği kullandığın zaman sadece üremesini engelliyor hastalığı baskılıyor ama yok edemiyor. Antibiyotiği bırakınca hastalık tekrar üremeye başlayıp geri geliyor. Bu bizim metobolizmamızla alakalı bişey. Bizim bu bakteriyi tamamen öldürmemiz lazım ki bidaha üreyemesin. Yurt dışında almayada amerikada çok güzel ilaçlar var bu bakteriyi tamamen kurutan malesef türkiyede yok. Ve hastalık önemsenmiyor. En son gittiğim doktor çapa da profösör resmen yapacak bişey yok diyor. Şaka gibi. Bi bakteriyi öldüremiyosak tıbta nasıl ilerlicez. 2 li antibiyotik yöntemi bana mantıklı geliyor 1 tanesi hastalığı bastırırken diğeri vucuttan tamamen siliyor. Ama malesef doktorlarmız yazmıyor yanlış tedavi diyorlar. Reçetesizde ilaç alamadığımız için elden bişey gelmiyor.

• Malesef Wp grup olayı çok ilgi çekmedi sanırım çok dönüş alamadım ama numarasını gönderen arkadaşları ekliyorum şimdi. Umarım sayımız çoğalır ve daha detaylı bir bilgi havuzu oluşturabiliriz.
  • beni de ekler misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altan771 -- 25 Mayıs 2018; 16:59:21 >
  • ****GhOsT**** kullanıcısına yanıt
    Kardeşim

5558979999

• Kendi araştırmalarımca kendime deva oldum 5-6 yıldır maalesef benimle bu hastalık. Wp grubu kurup ghostunda dediği gibi hem tartışalım hem de fikirlerle geliştirelim

5558979999

• arkadaşlar benide eklermisiniz

5334351881

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasnas2212 -- 26 Mayıs 2018; 13:37:14 >
  • Beyler herkese tekrardan merhaba bugun doktora gittim sivex losyon ve tablet verdi 3 hafta sonra kontrole gel dedi. Daha onceden kullandigim ilaclari soyledim. Bunlari denicez dedi. Bakalim gelismeleri yazicam buraya. Ayrica rifampisin ve klindamisin kombinini soyledim. Senin follikulitinle alakasiz dedi. O dedigin asiri terleme sonucu olusan icin gecerli dedi. Belki beni yanlis bilgilendirmis olabilir. Bakicaz.

• 541 344 06 53

• vatsap grubu kuran arkadaslar burayi bos birakmayalim..faydali cozumleri burayada yazalim...bir kac sayfa once sef adli antibiyoigi sulandirarak cozum sunan bir abimiz vardii..ben denedim basarili ve etkilii..en azindan bobreklere zarar vermiyor..siddetle uygulamanizi oneririm.ki ben 14 yildir antibiyotik kullqnan birisi olarak bunu soyluyorum..

• ebiçi E kullanıcısına yanıt
    Kaç günde etkisini gösterdi?

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.