Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.682
Cevap
54
Favori
457.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://twitter.com/ProfDemirtas/status/1021120770204893186
    http://www.hurriyet.com.tr/viruslerle-tedavi-en-amansiz-bakterileri-bile-olduruyor-5248487
    https://www.medikalakademi.com.tr/bakteriyofaj-antibiyotik-direnci-enfeksiyon-tedavi/

arkadaşlar, problemin çözümünde sona yaklaşıyor olabiliriz. bu virüs ile antibiyotiklerin tarih olacağı söyleniyor. Umarım bir an önce insanlar üzerinde test edilmeye başlanır. takipte kalmakta fayda var.

Bu arada tedavi gürcistan-tiflis te bir hastanede uygulanıyormuş. Tabi başka hastalıklar için. yok mudur o yörede buraya gidip folükilit tedavisinde uygulanıp uygulanamayacağını öğrenebilecek bir delikanlı.

• Öncelikle herkese merhaba, bende aynı dertten muzdaribtim. Yaklaşık 1 yıl önce Cerrahpaşa tıp fakültesinde Dermatolog Prof. Dr. Burhan Engin e gittim bana bu reçeteyi verdi.

Reçetede 1 karışım var sadece eczanelerde hazırlatılabilir, hazır satılmıyor.
    Doktor 10 günlük kullanmamı söylemişti, karışımı sorunlu bölgeye sürerek iyice yedirmeniz lazım, 2 3 saat bekleticeksiniz daha sonra şampuanla(Selenium Sulfide) yıkayacaksınız, kokusu o kadar kötü değil zaten araştırırsanız görürsünüz zeytinyağı falan var karışımda (10 gün içerisinde kesin sonuç almıştım)

1 adet M-Furo losyon kaşıntı olunca sürüyorsunuz gün içerisinde

En önemlisi şuan halen kullandığım (Selenium Sulfide özlü şampuan)

Doktor bana Selyum marka şampuan vermişti ilk bunu kullandım sonra araştırdım diğer markaları head and shoulders clinical strength yada eski ismi ile head and shoulders intensive treatment şampuanıda aynı içeriğe sahipti ve bu arada sadece eczanelerde ve internet üzerinden satışı yapılıyor marketlerde bulamazsınız.

Şuan için sadece şampuanı kullanıyorum(şampuanımı hiç değişmedim) ve hiç sorun yok. umarım paylaştığım bilgiler sizlerede yardımcı olur.

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ferhatcandas kullanıcısına yanıt
    ben de selenyum ozlu Selsun marka sampuana gectim ; cok iyi geldi. tek tuk cikiyor su anda . selenyum %2.5 olani aldim ama o daha etkiliymis
  • usadude U kullanıcısına yanıt
    Yüzünüzde çıkanlara ne yapıyorsunuz peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: heamvivna

Yüzünüzde çıkanlara ne yapıyorsunuz peki?
    yüzümdeki sac dibindekilerden farklı, tamamen yediğim yemeklere baglı olarak artıyor azalıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Beni de ekler misiniz

0533 6928628
  • Benide ekler misinz 5416214094
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatcandas

Öncelikle herkese merhaba, bende aynı dertten muzdaribtim. Yaklaşık 1 yıl önce Cerrahpaşa tıp fakültesinde Dermatolog Prof. Dr. Burhan Engin e gittim bana bu reçeteyi verdi.

Reçetede 1 karışım var sadece eczanelerde hazırlatılabilir, hazır satılmıyor.
    Doktor 10 günlük kullanmamı söylemişti, karışımı sorunlu bölgeye sürerek iyice yedirmeniz lazım, 2 3 saat bekleticeksiniz daha sonra şampuanla(Selenium Sulfide) yıkayacaksınız, kokusu o kadar kötü değil zaten araştırırsanız görürsünüz zeytinyağı falan var karışımda (10 gün içerisinde kesin sonuç almıştım)

1 adet M-Furo losyon kaşıntı olunca sürüyorsunuz gün içerisinde

En önemlisi şuan halen kullandığım (Selenium Sulfide özlü şampuan)

Doktor bana Selyum marka şampuan vermişti ilk bunu kullandım sonra araştırdım diğer markaları head and shoulders clinical strength yada eski ismi ile head and shoulders intensive treatment şampuanıda aynı içeriğe sahipti ve bu arada sadece eczanelerde ve internet üzerinden satışı yapılıyor marketlerde bulamazsınız.

Şuan için sadece şampuanı kullanıyorum(şampuanımı hiç değişmedim) ve hiç sorun yok. umarım paylaştığım bilgiler sizlerede yardımcı olur.

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel
    Merhaba,

Rica etsem varsa fotoğrafı tam okunacak şekilde atabilir misiniz?

Selyum şampuanın altında yazan nedir? Parantez içinde 15'lik yazanı soruyorum. Ve onu ne şekilde kullanıyoruz? Ayrıca en altta yarım çıkan kısımda ayda 2 .. devamı nedir acaba?

Ben de Burhan Engin hocaya gideceğim fakat randevuyu çok sonraya alabildim. Bilgileri iletebilirseniz en kısa sürede denemek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NZWK

Merhaba,

Rica etsem varsa fotoğrafı tam okunacak şekilde atabilir misiniz?

Selyum şampuanın altında yazan nedir? Parantez içinde 15'lik yazanı soruyorum. Ve onu ne şekilde kullanıyoruz? Ayrıca en altta yarım çıkan kısımda ayda 2 .. devamı nedir acaba?

Ben de Burhan Engin hocaya gideceğim fakat randevuyu çok sonraya alabildim. Bilgileri iletebilirseniz en kısa sürede denemek istiyorum.

Alıntıları Göster
    o ilaç bakteri yada mantar ilacıydı ayda 2 kez kullan demişti ama o ilacı kullanmadım almadımda ismini ogrenince yazicam edit olarak

• Arkadaşlar daha önce bu konuda ağrılarımın ve şişliklerimin kortizon iğnesi sayesinde inanılmaz hafiflediğini anlatmıştım, yaklaşık 2 aydır iğne vurulmayı kestim ve dünden itibaren ağrılar geri döndü. Bu illet hastalıktan kurtulamayacak mıyız biz, cidden yıldım artık. 2-3 gün içerisinde bir berbere gidip kafamı tamamen kazıtmaya karar verdim. Böyle yapan ve herhangi bir fark hisseden var mı? Saçlarım yokken ne gibi tedaviler denememi önerirsiniz?
  • Arkadaşlar herkeze öncelikle geçmiş olsun..

Vücudumda sadece ense köklerimde oluşan bu rahatsızlığı tam 2007 senesinden beri yaşıyorum. Hepimizin denediği birçok yöntemi denedim,doktorların tavsiyesi ile antibiyotikler,çinkolu şampuanlar,saten yastık kılıfları,cleocin T jel,batikon vb. hiçbiri çözüme ulaştırmadı,aksine antibiyotik bıraktıktan sonra daha da arttı.

Farklı bir şekilde de babamın yıllardan beri gelen (bizim de öyle sandığımız) mide,bağırsak problemi vardı,diye biliyorduk.. Beyaz Ekmeği,makarnayı,bulguru çok severdi,ancak nezaman tüketse,dışarıdan nezaman içinde un olan birşey tüketse sindiremeden lavaboya gitmek zorunda kalıyordu.

Kendim sporla ilgileniyorum,dolayısı ile beslenmeye özen gösteriyorum imkanlar ve elimden geldiğince. Babama da dedimki bence bir diyetisyene gitmelisin,senin problemin midende değil beslenmenle ilgili dedim ve gerçektende öyle çıktı. Meğersem babamda Çölyak rahatsızlığı varmış ve Glutensiz beslenmesi gerekiyormuş.. Çok şükür bu problemi atlattık

Ama bunu öğrendikten sonra acaba bende demi bu problem var,ensemdeki durum belkide tükettiğim Karbonhidrat kaynağı olan Glutenli ürünler olan çavdarlı ekmekler,kepekli makarnalar,bulgur,tam buğdaylı lavaşlar mı yapıyor diye düşündüm ve bende Glutensiz beslenmeye başladım..

Arkadaşlar inanın ensemde hiçbirşey kalmadı.. Size çok samimi söylüyorum.

Belki farkında değilsinizdir,belki sizde de bu durum vardır lütfen sizde 1 haftalık kendinizde deneyin.beslenme şeklinizi,diyetinizi değiştirin.

Glutensiz besinler tüketin,araştırın,bol sulu meyveler tüketin (şeftali,karpuz,kavun gibi),güzel protein kaynağı tüketin ve yapabilirseniz Sütte tüketmeyin ve lütfen kendinizde deneyimleyip burda paylaşın.

Herkeze geçmiş olsun,umarım sizlerde bunu uygulayıp,bu rahatsızlığınıza şifa bulursunuz.

• Frank08 kullanıcısına yanıt
    Glutensiz un dediğiniz şey tam olarak nedir ? Mesela fırından aldığımız ekmekte gluten var mıdır ? Hazır çikolatalarda bisküvilerde vs var mıdır ?

Geçen Bim de dikkatimi çekti. Glutensiz un yazıyordu...
  • ''Çölyak Hastalığı ince bağırsağın, GLUTEN adlı proteine karşı ömür boyu süren ve kronikleşen alerjisi, hassasiyetidir. Buğday, Arpa, Çavdar ve Yulaf gibi tahıllarda bulunan Proteine Gluten denir''

Kısacası aldığımız bakkallardaki,fırınlardaki,hazır paketlerdeki bütün beyaz un,arpa,buğday,çavdar,kepek unu içeren herşeyde Gluten bulunur ..
    Çikolatarda,Bisküvilerde tabikide mevcut olabiliyor. İçindekiler kısmını okuyup alınmalı bu yüzden.
  • Herkese tekrardan merhaba yukarıda yazılan recetede ilk 3 kalem kadolin isimli sampuanin içinde olan etken maddeler ardıç katranı salisilik asit ve zeytinyağı. Kadolinde bitek zeytinyağı yok ama anladığım kadarıyla karışım yapılıp sürülmesi gerek şampuan olunca 2 saat kafada durmuyo biliyorsunuz. En altta yazan ise intraspor isimli bir kapsül vajinal ve dış mantar enfekteleri için kullanılır folikulite bi faydası olacağını sanmıyorum. Aynı dertten bende muzdaribim denemediğim şey kalmadı o yüzden bunla yaşamaya alışmak gereek.
  • Araştırmacılar, aşırı ve kontrolsüz antibiyotik kullanımının bakterileri ilaçlara giderek daha bağışık hale getirdiği uyarısında bulundu.

https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/tum-antibiyotiklere-direncli-super-bakteri-kesfedildi/1251260
  • Arkadaşlar 2 yıl tetradox kullandım ve geçen yıl tetradox kullanmayı bıraktım. 1 yıl boyunca antibyotik kullanmadım ama yüzüm ve başım mahvoldu. Ağrıdan yüzümü yıkayamaz oldum. Daha sonra özel hastaneye gittim. Kan değerlerime bakıldı ve bana tedavisi 6 ay sürecek ağır bir antibyotiğin verileceğini söyledi. Daha sonra evli olduğumu ve çocuk düşündüğümü söyleyince bu ağır antibyotiği veremeyeceğini onun yerine idareten tetradox yazacağını söyledi. Bende daha önce kullandığımı zararından korktuğumu kendisine söyledim. Kendiside sıkıntı olmaz siz kullanın. Ben 3 yıl kendim kullandım sıkıntısını görmedim. Siz şu anda bunu kullanın çocuk olduğundan sonra diğer tedavi yöntemine geçeriz dedi.

Bende 3 aydır tetradox kullanıyorum. Bugün aile hekimine geldim ilacı yazdırmaya. Aile hekimi gözümü korkuttu. Kesinlikle bu ilacı kullanmamam gerektiğini, uzun kullanımda böbrek ve ciğerlere ciddi zarar vereceğini söyledi. Kendisine izah ettim bizim durumu ama sanırım bu hastalığa yabancı. Araştırma hastanesine gitmemi önerdi. Ama orayada gittim ordada bana bunun çaresinin olmadığını söylemişlerdi...

Şimdi size soruyorum. Aranızda çok uzun süreli antibyotik kullananınız oldumu ? Ne gibi olumsuz sonuçlarını gördünüz ?

• Tetradox monodoksla aynı etken maddeye sahip ilaçtır ben monodoksla kullandım ciltte kuruluk dudaklarda çatlama aşırı su tüketimi sık idrara çıkma baş ağrısı mide ağrısı psikolojik olarak mal etme ve yorgunluk yapıp erken yatiriyodu. Yemegi yiyip direk uyuyodum ben. Enerjik bi yapim varken sakin biri oldum 3gun kullandim sonra biraktim. Anitbiyotige baslayip birakmak iyi bisey degil biliyorum ama başka çarem yoktu.
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Bende dediklerinizin hiçbiri olmadı. Bazen eczaneye gittiğimde tetradox yerine muadil olan monodox ta verdiler. Sıkıntı olmadı çok şükür.
  • Ilaçlar bunyeden bünyeye farklılık gosterebiliyo o yüzden doğrudur. Artık folikulite savaşmak yerine onu kabul etmek gerek ben kabullendim hastaligimi.
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Kabullendim derken. Artık herhangi bir ilaç kullanmıyor musunuz ? Ben ilacı kestiğim anda iltihaplar her tarafa yayılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.