Şimdi Ara

Bankalar neden şubelerini kapatıyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
3.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bankalar neden şubelerini kapatıyor?


(En Son Oy Tarihi: 8.10.2023)
Giriş
Mesaj
 • Değerli forum arkadaşlarım;


  Sizler de çevrenizde dikkat etmişsinizdir ki birçok banka şubelerini kapatma kararı aldı. Bu vesile ile bu konuda bankacılık alanına ilgi duyanlar için çok sayıda kaynak paylaşacağım ve görüşlerinize başvuracağım. Öncelikle resmi kaynaklarımızı ekleyelim.


  https://www.tbb.org.tr/modules/banka-bilgileri/banka_sube_bilgileri.asp  https://www.tbb.org.tr/app/harita.aspx?sube_tipi=6  https://www.tbb.org.tr/tr/bankacilik/banka-ve-sektor-bilgileri/banka-bilgileri/subeler/65


  (İlk link şube sayıları, ikinci link atm lokasyonlarını göstermekte, üçüncü link ise il ve ilçelerdeki banka şubelerinin ne zaman açıldığını gösteriyor)


  Üstteki linklerden bankalar hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bankalar neden şubelerini kapatıyor?

  Üstteki linkte 2021 ve 2022 yılı şube azalış ve artış oranlarını görebilirsiniz.  Bankalar neden şubelerini kapatıyor?

  Bankaların şube sayısındaki son beş yıllık değişimini üstte görebilirsiniz.


  Değerli forum arkadaşlarım, sizce bankalar neden şube sayısında azalmaya gidiyor? Buyrun yorumlarda fikirleşelim. Bankalar neden şubelerini kapatıyor? 


  GÖRSEL KAYNAKLARI


  https://serviceprod.finans7.com/ProjectImages/PostImages/f1a4bab0-def6-4e3e-82cb-f3340d47af9b.png


  https://bankadunyasi.com/wp-content/uploads/2021/11/50-1.png


  https://bankadunyasi.com/turkiyede-bankalarin-5-yillik-sube-sayisi-degisimi//  https://www.finans7.com/haber/2022de-acilan-ve-kapanan-banka-subesi-sayisi-aciklandi-iste-bankasinda-buyuk-kayip-6479
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 16 Ocak 2023; 17:6:23 > • özel bir bankada üst düzey yetkili bir akrabam var. Ona sorduğumda dediği şey şubelere olan talep pandemi ile birlikte iyice azaldı ve yönetim kurulu fazlalık olan şubeleri kapatma, yakın olan şubeleri ise birleştirme kararı aldı demişti.

 • Fazla şubenin bankaya getirisi yoksa kapatacaktır. eskiye oranla banka şubelerine insanların gitmesi çok önemli ölçüde azaldı sonuçta bu şubeleri açık tutmaları kesinlikle maliyet 1saniye bile beklemezler yani anında kapatırlar. İhtiyaç olan yerde zaten açıyorlar veya kapatmıyorlar. Önemli olan bankacılıkta türkiye de bir devrim yapıldı ve tamamen kapitalist sistemin eline geçti. yani zengin ülkede tanınmış birkaç aile veya adamın bankaları bir şekilde elinden alındı. bankalar hortumlanıyordu fakat kapitalist sistemin projesi bu değil. yani banka hortumlayarak bir yere varamıyacağını bilir. tıpkı hırsızlık yaparak zengin olunmayacağı gibi banka hortumlayarakta zengin olamazsınız. en akılcı ve en mükemmel hırsızlık süresiz olandır. kapitalist sistemin projesi bu. 22 banka battı 1 tanesinde vatandaşların birikimleri ödenmedi.

 • sizi subeli de sagiyorlar subesiz de neden subeli sagsinlar kar kardir.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • pspsexer kullanıcısına yanıt

  bu devirde bankaya bağımlısın çiftçinin banka hesabı yok mu onlarda ziraata bağlı

 • Penguen Gunter kullanıcısına yanıt

  Hocam selamlar. Özellikle traktör kredisi için Ziraat ten başka alternatif yok neredeyse. Diğer bankalar traktör kredisi vermeye çok yanaşmıyorlar. Ziraat bu konuda lider açıkcası. Tarım aletleri için de kredi veriyor örneğin. Özel bankaların da çiftçiye yönelik kredi ürünleri geliştirmesi lazım esasen alternatiflerin oluşması adına. Bazısında var diye biliyorum ama yaygın bir durum değil.

 • Buna azalış denmez ki. Tabloya göre 5 senede toplam banka şube sayısı kıyaslandığında %3,6 gibi gayet görmezden gelinebilir bir azalma var.

 • Böcekli sümük kullanıcısına yanıt

  Özellikle İş bankası nda çok büyük bir erime var şube sayısı anlamında. Tabloya bakarak konuşuyorum.

 • Sadece bankalarda değil her sektör ufak ufak küçülmeye gidiyor bankalara girdiğinizde eski satafatli zamanı göremezsiniz çok kar getiren şubeler dışında 2-3 çalışanla işi yürütüyorlar belli bir süre sonra mecburen daha fazla kuculmeye gidecek

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • sukruciger s kullanıcısına yanıt

  Hocam bir de benim dikkatimi hep şu çekiyor, eskiden bir bankada hesabımızın olması bile promosyon ürün almak için yeterliydi. Mesela ajanda, mesela kalem, mesela kumbara. Şimdi bankada trilyonumuz olsa bir promosyon ürün alamayacakmışız gibi bir hava var. Yanlış anlaşılmasın bunlar güzel renklerdi açıkcası ama günümüzde kalem bile vermiyorlar en basiti.

 • gerek yok.

  hatta benim şuan aktif kullandığım bankaların hepsi şubesiz. en yüksek mevduatı verenler de, eft havale ücreti almayanlar da şubesiz bankalar oluyor.

 • Alıntı

  metni:
  Hollanda’da artan dijitalleşme nedeniyle çok sayıda banka şube kapatıyor.2000’lerin başında Hollanda’da toplam 6.100 banka şubesi bulunurken bu sayının şimdilerde 420’ye indiği ifade edildi.(Bloomberg HT)
 • Arkadaşlar dün yaptığım ufak çaplı bir araştırma sonucu yakında bankaların dijital banka çalışmalarına başlayacak. Çünkü yer kiraları, personel maaşlar ve diğer minimum durumlar bankaların karını etkilediği için yavaş yavaş bazı şubeler birleştirilmesi veya kapatılması kararı alınmış.

 • JustFema J kullanıcısına yanıt

  https://www.tbb.org.tr/modules/banka-bilgileri/banka_sube_bilgileri.asp  Tablo sürekli güncelleniyor hocam eğer düşüşleri takip etmek isterseniz. Artış yaşandığı nadiren görülüyor.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 24 Ocak 2023; 17:26:52 >
 • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

  Teşekkür ederim.

 • https://www.tbb.org.tr/modules/banka-bilgileri/banka_sube_bilgileri.asp


  Banka şubelerinde düşüş sürüyor. Özel, kamu fark etmeksizin büyük ölçekli tüm bankalar şube sayısında azalış var.

 • JustFema J kullanıcısına yanıt

  Merhaba. Konuya katkınız için teşekkür ediyorum. Acaba bu kapanan şubedeki personeller işten mi çıkarılıyor yoksa başka bir birime mi sevk ediliyorlar?

 • Emekliler olmasa şehir il-ilçe merkez şubeleri hariç şube kalmaz

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
  Geneli işten çıkarılıyor

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • hendrickk h kullanıcısına yanıt

  Anladım. Bankalar neden şubelerini kapatıyor? 

 • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.