Şimdi Ara

Yurt içi döviz transferi nasıl oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
73.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurt içi döviz transferi için de SWIFT mi yapmak zorundayız? EFT olmuyor mu?

• Merhaba ;

Yurt için döviz transfer işlemlerinde farklı bir bankaya gönderim yaparken swift yapmak zorundasınız. Swift masraflarıda biraz yüksek olur. Lakin isterseniz western union ile yurt içinde daha uygun fiyata gönderim sağlayabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu saat ayrımı olmaksızın.
  • EFT olmuyor fakat şöyle bir seçenek var. Parayı göndereceğiniz bankanın şubesine giderek havale yapabilirsiniz ama biraz masrafı fazla olur. Yine de swift ücretinden daha azdır.
  • TL gibi eft havale olmuyor sanırım ve İnternet bankacılıklarda ücret kesiyor
  • döviz transferlerinde swift ücretleri epey yüksek, bunun yerine alternatifler daha mantıklı ve uygun döviz eft seçeneği gibi gözüküyor.
    https://www.canlidovizfiyatlari.com/bilgi/en-uygun-doviz-eft-nasil-yapilir/
  • Ayni banka içerisinde ise sorun yok, ücretsiz olma ihtimali bile var, ama transfer bankalar arası olursa, araya uluslararası kurumlar giriyor, yüksek masraflı bir işleme dönüşüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim 2 sorum olacak.
    1. Bankada euro ve dolar hesabım var. Euro hesabımda bulunan parayı direkt olarak USD çevirebilir miyim? Normalde EUR - TL - USD oluyor. Ancak ben alım ve satım yaparken kurdan zarar görmemek için direkt olarak USD alabilir miyim?
    2. Eğer ilk seçenek mümkün değilse başka bir bankadan ucuza aldığım doları bu bankaya nasıl gönderebilirim?
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    1. Sorunuz için arbitraj yapabilirsiniz yani usd/eur olarak.
    2. Sorunuz da ise yukardaki seçenekleri uygulayabilirsiniz.
    Benim yaptığım yöntem Kuveyttürkden doları alıyorum sonra şubeden çekip Yapı Kredi dolar hesabıma Atmden yatırıyorum. Hiç ücret alınmıyor

• F.U. kullanıcısına yanıt
    Peki hocam, Direkt olarak EUR/USD çevirmek mi avantajlı, yoksa EUR satıp USD almak mı?

Şuan yurtdışında olduğum için dediğinizi yapamıyorum. Sadece internet şubesinden yapabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ctrlshft kullanıcısına yanıt
    Her bankanın arbitraj kuru farklı oluyor hocam o yüzden hangi yöntemin avantajlı olduğunu ben söyleyemem. ilk önce EUR/USD çeviriyormuş gibi yapın kaç dolar alabileceğinizi görün. Daha sonra Euroyu satıp aldığınız Türk Lirasıyla ne kadar Dolar alabileceğinize bakıp hangi yöntemin daha uygun olduğuna karar verin.
    Yurt dışındaysanız yukarıdaki yazılan yöntemleri yapabilirsiniz.

• F.U. kullanıcısına yanıt
    Anladım. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • airlach kullanıcısına yanıt

hocam aynı banka içinde olursa sorun olmadığına emin misiniz?

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Aynı banka içerisinde döviz transferi, havale olarak geçer. Havale limitleri geçerli olur ve herhangi bir süre beklemenize gerek yoktur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.