Şimdi Ara

Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
336
Cevap
18
Favori
37.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. 3 ayda findesk puanım 1509 'dan 1325'e kadar düştü. Çözüm önerileriniz var mı ?

Puanım 1509 iken Axess ve enpara olmak üzere 34000 TL kredi kartım ve akbankta kmh vardı. Cardfinans kredi kartı aldım düşme olmadı. Kmh açtırdım ve kmh tanımlı 65.000 tl kredi tanımladılar. Puanım 1476 oldu. Tanımlı krediyi kapattırdım findesk üzerinde sadece 5250 TL gözükmeye başladı.

Deniz banktan kredi kartı aldım 33.800 TL , 8000TL kmh açmışlar puanım 1425' düştü.

Akbankta 3000 TL kredim vardı son iki taksit kala erken kapat seçeneği vardı. Kendi önerdiği erken kapatma seçeneği olduğu halde puanımı 1406 ya düşürdü.

3 kredi kartım 68.100 TL

3 Kmh 20.600 TL oldu.

Kmh 1000 TL olmak üzere toplam 3000 TL indirdim iki ay öyle devam ettim yükselme olmadı. Bende Akbanktan 6 ay 1000 TL kredi kullandım puanım 1406 da kaldı.

iki hafta sonra enparadan 1000 TL 1 yıllık kredi daha çektim. Puanım 1325 düştü sinirlendim findeski sildim. Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi) 

Önceki aylarda iki defa başvuru yapıp akbank kmh 7200 TL tekrar çıkardım üçüncüsünde ret yedi.

Enparadan kredi alınca akbank tanımlı krediyi önermiyor normal olarak. Akbanktan Kredi kartı limit artış başvurusu yaptım daha önceleri limit arttıkça kredi notumda yükselmişti. Toplam limit dolu olduğu için diğer bankalardaki limiti düşürmemi istedi.

Enpara halen kredi öneriyor belki de ödemesini yapmadığım için olabilir. 4300 kmh öneriyordu. Puan düştü tekrar alamam diyerek onuda almış bulundum Finans bank 3750 onaylı kmh limit artışı kayboldu . Puan düştü ertesi gün kmh yükselmez diyerek düşürdüğüm deniz bankıda 5000 TL onaylıyordu ona da başvurdum onayladı Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi) 

Akbank+Enpara/Finans+Deniz toplam 68.100 KK

Akbank+Enpara/Finans+Deniz toplam 17.500 KMH

Akbank 6 Ay 1000 TL kredi

Enpara 1 yıl 1000 TL kredi.

Enpara kmh yeni ürün açılışı olarak görmezse yüksek ihtimalle görmeyecek finans bankta kmh olduğu için 5300 yükselmiş olarak görece kredi notunu düşürmeyecek umarım Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi) 

Deniz bank 1000 TL Kmh 5000 TL yükselttiğim için kredi notumu düşürmeyecek

6 Kredili ürünü gününde ödeme yap kmh ile her ay 3 - 5 TL para kazandır yeşil gözüksün kredi notunda kımıldama olmasın. Akbanktan kredi çek kredi notun düşmesin. Enparadan çek %6 kredi notunu düşürsün.

1 sene boyunca kredileri ödeyeceğim kmh kullanacağım. Her ay yeşil olacak halen yükselmezse yapacakları işe artık Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi) Bu zamanda kredi kullanmak akıl işi değil düşse de umrumda değil artık.

Arkadaşlar belirtmek istiyorum 2 senedir kredili ürün kullanıyorum. Başvurmadığım hiç bir şey kalmamıştır bir sürü red yediğim halde kredi notum düşmemişti. Başvurularım düşürmüyor ürün açılışlarım notumu düşürüyor. Limit artışlarım notumu ciddi anlamda yükselttiğini de biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 4 Aralık 2022; 0:20:6 >

• kredi notunda en önemli şey güven inşa etmektir. gerisi boş detaylar.

mesela senden bir arkadaşın 1000tl borç istedi 1 ay sonra geri ödeyeceğini söyledi. ve siz de arkadaşınıza 1000tl borç verdiniz ama 1 ay geçti borcu ödemedi,2 ay geçti borcu ödemedi. 3-4 ay sonra zor şar ödedi diyelim.

şimdi siz bu arkadaşınıza bir daha borç vermek ister misiniz? bu arkadaşınızın kredi notu sizin gözünüzde yerlere düştü değil mi?

ha işte aynı şey bankalar için geçerli.

doktor bir arkadaşınız sizden borç istese pek çekinmeden verirsiniz,ama işsiz parasız bir arkadaşınıza borç vermekten çekinirsiniz borcunu geri ödeyemez diye korkarsınız.

aynı şey bankalar için geçerli.

yani bankaya paranızın yeteri kadar var oduğunu ispatlamanız gerek. bunun için tüm harcamalarınızı kayıtlı yapmanız gerekli. yani nakit kullanmamaya özen göstermelisiniz ekmak alırken bile ekmeği banka kartı veya kredi kartıyla alın. elinizde nakit varsa ve bir şey alacaksanız o parayı bankaya yatırın sonra banka kartıyla alın ne alacaksanız.

bu sayede hem kredi notunuz artar hem de kartınızın bonus özelliği falan varsa kampanyalara katılıp bonus kazanırsınız.

Tekrar merhaba arkadaşlar danışmam ile görüşmem biraz önce bitti. Sorularım ve cevaplarını ve önerilerini alta yazıyorum..

Sorular;

1. Kredi taksitini erken ödemek olumlu olumsuz etkisi olur mu ?
    2. Kredi kartını borcun çıktığı ilk gün ödüyorum ne zaman ödemeliyim ?
    3. Yüksek limitli kredi kartı kullanmak kredi notumu olumsuz etki gösterir mi ?
    4. KMH fazlalığı olumsuz etki gösterir mi kapatırsam notumda iyileşme olur mu ?
    5. Banka otomatik kredi kartı limit artışı yapacak iptal edeyim mi olumsuz etki olur mu ?

Aldığım cevaplar,

1. Ödeme günü fark etmez banka ödendi bilgisi çok sonraları raporluyor.
    2. İstediğiniz zaman ödeyebilirsin fark etmiyor bankanın ödendi rapor bilgisine bakar.
    3. Yüksek limitli kredi kartınız olması notunuzu düşürmez her kart için borç oranınız notunuzu düşürür.
    4. 4 KMH var. Aynı borç oranınızla simülasyona bakalım bilgi verelim dedi
    5. Kredi kartı limit artışı olumsuz etki yapmaz.

Soru ve aldığım cevaplar bu şekildedir. Danışmanın söylediğine göre üç ay içerinde 4 tane ürün açılışı yapmışım notumu bunlar düşürmüş. En eski kedili ürünü Haziran 2020 tarihliymiş yıllanmış ürünleriniz olsun bunlar her zaman olumlu etki gösterir yaşları olsun dedi.

Şuan ki borç oranımla simülasyona göre 1000 TL ve 5000 TL KMH kapatırsam güncel olan 1325 puanım 1350 üzerine çıkabilir dedi. 6 aylık kredimi ödeyip kapatırsam yıl sonunda 1470 üzerine atabilirmiş. 2023 ocak sonu itibariyle 1500 üzerine çıkmanız muhtemel dedi.

GÜNCEL KREDİLİ ÜRÜNLERİM:

AKBANK KMH 7200 TL : AÇIK

AKBANK 6 AY/5AY 1000 TL KREDİ : AÇIK

AKBANK 16500 KK : AÇIK

FİNANSBANK 17800 KK : AÇIK

DENİZBANK 33800 KK : AÇIK

ENPARA 12 AY/12AY 1000 TL KREDİ : AÇIK

DENİZBANK 5000 KMH : KAPALI / yeni kapattım

FİNANSBANK 1000 KMH : KAPALI / yeni kapattım.

evet doğru ama mecbur o risk seviyesinde kalıyoruz, ülkede sağolsunlar birbiriyle ilişkili kurumlar mantık çerçevesinde çalışmıyor, kendi kurallarını koyuyor ve saçma sonuçlar ortaya çıkıyor.

ülkede 100 bin üzeri maksimum kredi vadesi 12 ay, findeks ise ürün açıldıktan sonra 6 ay riskli görüyor ürünü ve puana negatif etki yapıyor. bahsettiğim limitlerin 620 bini ihtiyaç kredisi 12 vadeli böyle olunca da kartları hiç kullanmasam bile direkt yüzde 70 borçlu durumda oluyorum. 620 bini yüzde 2 faizden kullanana kadar ihtiyaç olunca 1.36dan kart ve kmh kullanmak maliyet açısından daha mantıklı olduğu için bu sefer de kartlar ve kmhlar dolu oluyor, dolunca krediye yöneliyorum. sonuç olarak puan girdaba giriyor ve yükselmiyor.

bddk ve findeks'in mantık çerçevesinde çalıştığını düşünmüyorum.

• Arkadaşlar en iyi çalışma yöntemi kayıtsız çalışma yöntemidir. Sigortam başladı 3 aydır hesabıma yatan gelir ve e devlete yüklemiş olduğum sgk evrağı yüzünden gelirimi düşük görüyor limitim çok olduğu için de yukarı yönlü hareketlenme olmuyor da olabilir. Puan düştü yarın bir gün alamam diyerek yükselttiğim kmh findeskse işlesin düşüp olacak mı olmayacak mı buraya SS olarak atacağım. Düşmeyeceğine adım gibi eminim hep ürün açılışlarım düşürüyor. Şeytan diyor onaylı krediyi çek ödeme yapma  

• Bankalar ön onay verip gelir belgesi istiyor krediyi onaylamıyorlar.

• Bir solukta okudum, maşAllah iyi ve akıcı yazmışsınız.

Şimdi kafamın takıldığı bir konu var,
    Finans ve Findeks aleminin bir kısmı diyor ki başvuruların red yemesi puanı düşürürrr,
    Bir başka alemi de diyorki hiçbir zararı yok sadece ürün açılışları puanı düşürür ve bu da yeni risk olduğu için düşürür.
  • Hocam başvuruların Red yemesi bankanın kendi içerisinde ki puanı düşürür. Sık başvurulara red alan müşteri puanı olsa ve geliri olsa dahi kredi alamayabilir.

Benim başvurularım puan düşürmüyor ürün açılışlarım puan düşürüyor. Buda risk içermektedir.

Tuhafıma giden akbankta 3000 TL 1 yıl çektiğimde sadece 6 puanım düşlerken 1000 TL 6 aylık kredi çekmem kredi notumda kımıldama yapmadı.

Tamam böyle oldu diyelim enpara 1000 TL çektim diye kredi notum 80 puan düştü çok garip.

• DHTech D kullanıcısına yanıt

Gelir belgesi var yine alırım Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi) i

• yeni ürün açılışları puanı düşürür. benim puan 1500lerden 1100lere düştü

• Yükselmesini ne kadar bekledin hocam.. Krediler bitene kadar sürmez inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 10 Temmuz 2022; 16:38:47 >
  • Bende naçizane birşey sorayım şuanda üzerimde 7 tane ihtiyaç kredisi var findeks notum 1380 bunların hepsini şimdiden kapatıp konut kredisi çekmek istiyorum. Erken kapatmak notumu yükseltir mi? 12 bin TL gelirle borçsuz ne kadar konut kredisi çekebilirim.
  • Kredileri 12 ay ödediysen erken kapatabilirsibin yoksa 1100 altına iner hiç kredi çekemezsin

• Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi)

Özellikle qnb/denizbank/akbank çok rahat limit açıyor benim puanımda çakıldı. Düzelir heralde 1 yıl içinde. Bu 3 banka haala limit veriyor almak istersem ama ziraat 1k lık kmh açmıyor.
    Kredini erken kapatınca borc/limit oranın değişir ondan puanın düşebilir.
    Yeni açılan kredi kartını %50 aşarsan 20 puan civarı %90 aşarsan 50 puan civarı düşüyor benim fark ettiğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersincoo -- 10 Temmuz 2022; 20:49:53 >

• Senin kaça düştü hocam. Devlet bankasının kapısına ayak basmam. Neymiş düşük faizmiş ihtiyacım olduğunda 1000 TL Lik kredi kartını çok gördüler onaylamıyor. Çokta lazım.

• ersincoo E kullanıcısına yanıt

Hocam çok kötü olmuş. Neden düştü seninki si ödeme yapmadın mı ürün açılışı mı.

• Ödemelerim düzenli. Yıl başında 20k limitim vardı şimdi 140k. Birde şunu fark ettim yeni açılan kk limiti %50 ve %90 aşarsa çok puan düşürüyor. Örneğin 9 yıllık iş bankası var ondan 20k harcasam bile puanım düşmüyor ama yeni açtığım 1k limitli yapı krediden 900 tl harcayınca puan çakıldı.
  • Limit yüksekliğinden düşmüş hocam seninkisi.

Benim kredi ödemesini bitince bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 10 Temmuz 2022; 21:22:29 >
  • Findeks algoritması beni benden alıyor. Artık ne sorguluyorum ne de kafama takıyorum.
  • kıng365 kullanıcısına yanıt

Bu saatten sonra bende öyle yapacam..

• limit mi lazım puan mı Findeks notum Çakıldı ! (1310'dan 1505 yükseldi) 

• 5000tl limitli kredi kartınız varsa bunu sonuna kadar kullanmayın. yarısını kullanın ve düzenli ödeyin.

otomatik fatura ödemesi talimatına en çok bonus ve puanlar veren kredi kartı hangisiyse o karta otomatik fatura ödeme talimatları tanımlayın.

mesela benim bonus kredi kartı 3 tatura ödeme talimatına 60tl bonus verdi.

daha önce hiç BES iniz yoksa gönüllü BES yaptırıp bunu kredi kartından çektirirseniz de puanınız artar.

en eski tarihli kredi kartınızı kapatmayın.

mevcut krediniz 1 yılı doldurmamışsa erken kapatmayın. gerçi burada bankalar çakallık yapıyor kredi ödemelerinde ilk önce faizi tahsil ediyor. yani 10 bin tl kredi çekmişseniz bu faiziyle 15000tl olmuşsa siz bir yıl sonra krediyi kapatmak istediğinizde 9500tl ana parayı öeyeceksiniz. 12 ay boyunca ödediğiniz faizler bankanın yanına kar kalacak.

• chaplinn kullanıcısına yanıt

En kötü 10 yılı var hocam senin kredili ürün geçmişinin şimdi bununla nasıl yarışacağınız.

Hatta ödemesi bitmiş yüksek miktarlarda kredi mevcuttur. Bankanda vadeli hesabın vardır. O bile olumlu etki yapar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.