Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (832. sayfa)

10 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 45 Misafir (5 Mobil) - 44 Masaüstü11 Mobil2 iOS1 Android
5 sn
72.853
Cevap
1.794
Favori
6.005.658
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt

Size güzel oran vermişler, benim maksadım yatırımcı vizesi ile yabancı bir ülkeye yerleşmek yurt dışında faiz oranları çok düşük parayı Türkiye'de faiz'de tutup 3 ay'da bir faiz getirisini dolar hesabına atıp yurt dışında kullanmak bu düşünce'de olan birisine devamlı bir şekilde kullana bileceği bir banka önere bilirmisiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Notrinova

ne kadar tutara bende 12 gözüküyor

• Arttırdılar ama ne dövize ne mevduat faizine etkisi oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoGoBaBa

Bugün ANADOLUBank Altunizade Şb. den arandım, teklif sunudular yeni hesap açarsanız
    TL için 150bin için 32 gün vadeli %25, 500bin üzeri olursa +1 puan artırım yapıp %26 olur dendi.
    USD için aylık %1.5
    bilgi paylaşayım dedim şu sıralar TL için fiyat teklifi alanlar için. ( biraz standart fiyat tekliflerine dönmüşler çok pazarlık payı bırakmıyorlar gibi, 1 ay önceki durum değişmiş)

1 ay önce kapıyı TL de 32 günlük 150bin için %27 den açıp azda olsa yukarı çekmişlerdi.

Ama BurganBank daha cazip gelmişti. 150bin 46gün %30.5 den bağladık . 6kasım vade dönüşü bakalım ne teklif verecekler. Piyasa şartları ne olacak.

ayrıca yukarda bahsi geçen RENKLİ HESAP hakkında bilgi de verdi şubeden yetkili MH imiş (yAsemin Hanım) , ama çok açık net hiçbirşeyi saklamadı yani satır arası detaylarıda anlattı. sadece aşağıda 10bin usd yazan alt limit için yanlış söylemediyse bana , 5bin+250 USD dedi.

https://www.anadolubank.com.tr/tr/bireysel-mevduat-renkli-hesap
    23 Ekim 2018 16:57

RENKLİ HESAP
    BESİLİ MEVDUAT
    KUPONLU HESAP
    VADESİZ MEVDUAT HESABI
    VADELİ MEVDUAT HESABI
    E-VADELİ MEVDUAT
    ALTIN HESAP
    ZAP HESAP
    İŞLEYEN HESAP
    YARININ MEVDUAT HESABI
    ALTIN HEDİYE ÇEKİ

BİREYSEL » MEVDUAT » RENKLİ HESAP

RENKLİ HESAP

Renkli Hesap ile vade bekleme derdi olmadan dilediğiniz zaman paranızı yatırıp, çekebilirsiniz. Renkli Hesabın avantajlı günlük faizleri ile birikimlerinizi artırabilirsiniz. 

Renkli Hesapta,

Vadesiz mevduatınızdaki tutar günlük olarak vadeli mevduat faizi kazanır. Dilediğiniz an nakit çekebilir, ödemelerinizi yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman hesaba para yatırabilirsiniz.

Vade derdi yoktur, paranızı çekseniz bile faiz kaybı olmayacaktır. Gecelik (O/N) olarak faiz elde edersiniz.

Vadesiz hesaba yatırılan tutarlara ertesi gün valörlü olarak gecelik vadeli mevduat faizi işler.

Renkli Hesap şuan sadece yeni vadeli mevduat müşterilerimize özeldir. Son 3 ay içerisinde bankamızda mevduatı bulunmayan müşteriler bu üründen 1 defa faydalanabilirler.

Avantajlı Faiz oranı 45 gün boyunca geçerlidir*. Sonrasında faiz oranınız standart faiz oranına düşer.

Vadesiz Hesaba gün içerisinde yatırılan nakit tutarlar ertesi gün valörlü olarak gecelik (O/N) TL vadeli mevduata dahil edilmektedir.

Renkli hesap her döviz cinsinden bir tane olmak üzere TL, USD, EUR, GBP döviz cinslerinde ve Altın(XAU) olarak açılabilir.

✓ TL:

Renkli Hesapta vadesiz hesapta 1.000 TL bırakma koşulu bulunmaktadır. 

Renkli Hesap vadeli alt limiti 30.000 TL, üst limiti ise 250.000 TL’dir. Alt limitin altında olan ve üst limitin üstünde olan tutar için faiz işlememektedir.

✓ USD:

Renkli Hesapta vadesiz hesapta 250 USD bırakma koşulu bulunmaktadır.

Renkli Hesap vadeli alt limiti 10.000 USD, üst limiti ise 50.000 USD’dir. Alt limitin altında olan ve üst limitin üstünde olan tutar için faiz işlememektedir.

✓ EUR:

Renkli Hesapta vadesiz hesapta 250 EUR bırakma koşulu bulunmaktadır. 

Renkli Hesap vadeli alt limiti 10.000 EUR, üst limiti ise 50.000 EUR’dur. Alt limitin altında olan ve üst limitin üstünde olan tutar için faiz işlememektedir.

✓ GBP:

Renkli Hesapta vadesiz hesapta 250 GBP bırakma koşulu bulunmaktadır.

Renkli Hesap vadeli alt limiti 10.000 GBP, üst limiti ise 50.000 GBP’dir. Alt limitin altında olan ve üst limitin üstünde olan tutar için faiz işlememektedir.

✓ XAU:

Renkli Hesapta vadesiz hesapta 50 XAU bırakma koşulu bulunmaktadır.

Renkli Hesap vadeli alt limiti 250 XAU, üst limiti ise 1.000 XAU’dur. Alt limitin altında olan ve üst limitin üstünde olan tutar için faiz işlememektedir.

Faiz Oranları:
    Döviz Cinsi Avantajlı Faiz Oranı Standart Faiz Oranı
    TL %25.50 %23.00
    USD %5.00 %4.00
    EUR %2.50 %2.00
    GBP %3.00 %1.50
    XAU %3.00 %2.00

Renkli Hesaptan başvurular sadece şubelerimizden yapılmaktadır. Şubelerimizde ürün ile ilgili detaylı bilgi alabilir, başvuru ve ürün bilgi formunu doldurarak Renkli Hesabınızı hemen tanımlatabilirsiniz. Tanımlanan Renkli Hesabınızı internet şubemizden de görüntüleyebilirsiniz.

*Avantajlı ve Standart faiz oranlarını banka değiştirme hakkını saklı tutar. Ancak müşteriye avantajlı faiz oranını sunma garantisi verdiği gün kadar süre ile, o günün şartlarına göre belirlenen avantajlı faiz oranını müşteriye sunar.

Hey gidi günler vaktiyle burda BurganBank falanca hanım ı arayın sizede ben yararlandım deyin adımı verin özel oran alın dedim. Bana bazıları kalkıp yok komisyonmu alıyormuşum akrabanmı diyenler çıktı. Halbuki bu konu TEZGAH ALTI oranlar bende aizane BİLGİ DENEYİM TECRÜBE PAYLAŞTIM. İyiki konu sahibi @NewsTR ve aklıselim forumdaşklar var ki konu güzel devam ediyor. Haberdar plutyoruz TEZGAH ALTLARI eskisi kadar olmasada hangi banka vs burdan takip ediliyor. Artık mevduata atacak param yok ama gelip eski dostlara merhana diyeyim sayelerinde burdan çok şey öğrendim, tüyolardan faydalandım.

Teşekkürler konu sahibi ve diğer faydası olan forumdaşlar

eski en iyi aldığım oranı hatırladım nostalji oldu. Burgan ile burası sayesinde tanışmıştım hala hesabım var. Eksikliklerine rağmen iyidir.

TL de 1 30.5 usd de sanırım 1 aylık 5,5 - 6 oranlarını anumsadım.

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları)

• quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Arttırdılar ama ne dövize ne mevduat faizine etkisi oldu

icbc usd 76-91 gün 2,95 , euro 76-91 2,15 gözüküyor şuan

• Diğer bir konuya yazdım ama asıl yeri burası tekrar yazalım.

Faiz arttı ama faiz lobisi ve döviz kazandı.

Akıl var mantık var arkadaşlar. Önceki politika faizi 10.45 ti ama zaten glp denilen arka kapıdan bankalar 15 oranlar ile merkez tarafından fonlaniyordu.

Şimdi glp (Geç Likidite Penceresi) bir süreliğine kapandi ve politika faizi ile oran esitlendi yani 15 resmileşti.

Dolayısıyla bankalar taş çatlasa 0.5 ile 1 puan artırabilir. Ustelik aktif rasyo uygulaması kalkmadan öyle 19-20 faizler imkansız. Bu arada aktif rasyo kuralı yeniden düzenlenecek büyük ihtimalle.

Sonuç olarak faiz artışı dolara alim fırsati getirdi. TL mevduat hala cazip değil. Üstelik 31 Aralık sonrası mevduat faizinden kesilen stopaj vergileri geri gelecek. Yani faiz yine kesik yiyecek. TL en fazla 31 Aralık a kadar birazcık değerli kalacak tahminim. O sırada döviz ve altın bir müddet yatay kalıp sonra ralliye devam eder. Yatırım tavsiyesi değildir asla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimliksiz41 -- 20 Kasım 2020; 17:53:53 >

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

var mısın iddiaya çatır çatır 18leri görecek mevduat faizi..

• press-tij kullanıcısına yanıt

Genel olarak Burgan hep daha fazla vermiştir mevduatta ondan dolayı. Yani enpara 15 verirken burgan hala 15.50 veriyor. Ayrica haftaya mevduat faizleri artacaktir. 17 18ler gelir. Döviz 7.68 oldu bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RunoLegend -- 20 Kasım 2020; 18:6:31 >
  • Enpara ile görüştüm hesapta para gözükmediği için 0-50000 arası faiz oranını gösteriyormuş saçmalığa gel. Neyse 100000 e kadar %14 veriyor (ayın en paralısı ile) Zaten haftaya 1-2 puan artacağı konuşulduu için Burgan'a başvurayım dedim (Halkbank atm den çekiliyormuş para bu kısmı güven verdi) Pazartesi günü temsilci gelecek. O süreçte de faiz oranları yükselir zaten.

• kimliksiz41 kullanıcısına yanıt

31 Aralık'tan sonra stopaj kesintilerinin geleceğine dair kaynak neresi ?

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt

Stopaj indirimi yilsonuna kadar. Tabi uzatma olurmu bilemem.

• Burgandan % kaç yapacak bakalim

• Eğer ing de önceden hesap açmadıysanız en iyi İNG derim. 1 yıl hoşgeldin var. Kafan rahat ötekiler gibi kısa süreli değil.

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt

Stopaj indirimi zaten 31 Aralık son gün. Uzatirlar mi ben zannetmiyorum kasa tam takir boş iken.

• %30 osl %50 osd %20 krc borçlanma fonu alın bankalarda rezil olmayın. Yönetim ücreti en az ve en çok kazandıran fon osd. Kısa vadeli özel borçlanma araçları varken bankalara paranızı kaptırıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

%30 osl %50 osd %20 krc borçlanma fonu alın bankalarda rezil olmayın. Yönetim ücreti en az ve en çok kazandıran fon osd. Kısa vadeli özel borçlanma araçları varken bankalara paranızı kaptırıyorsunuz

Hocam Türkçe konusun lütfen. Hiçbir şey anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: **KAAN**

arkadaşlar burgan bank güvenilirmidir

Kimse bilemez. 150 bin TL ye kadar devlet garantisi var. Ona göre karar verin bence.

• utopik olarak burgan bank kaçtı diyelim. Devlet bize parayı ne kadar sürede veriyor? Biz nasıl ispatlıyoruz? Bugün bankadan gidip cüzdan alsak her ay onu işletecekmiyiz ? Kafada deli sorular 🤣

• WinPeAcE kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla bankalar sizdeki mevduatların hepsini devlete bildirmek zorunda, yani müşterilerin bilgileri mevduatları paraları vs. devletin elinde olacak bu yüzden hesap cüzdanına gerek olacağını sanmıyorum, eğer öyleyse saçmalık.

• 
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.