Şimdi Ara

Bakan Uraloğlu, vergisiz telefon planının ayrıntılarını açıkladı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
10.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne abarttınız ya, android 13 destekli telefonlar var listede. İşlemcisiyle ramiyle gayet yıllarca kullanılabilecek telefonlar. Sırf üst segment telefonlar yok diye hayalleri suya düşmüş alsatcılar doluşmuş konuya. Türkiye sınırlarında öğrenci adamın iphone'la falan işi olmaz. Eğer aileden varlıklıysa da zaten indirim beklemez.
  • Bakan Uraloğlu, vergisiz telefon planının ayrıntılarını açıkladı

Bakan Uraloğlu, vergisiz telefon planının ayrıntılarını açıkladı

Bir yanlışlık yoksa bu ikisi kaçmaz.

• ahmetfx kullanıcısına yanıt

Al-sat hayali kuranlar genç değil. Gençlerin hayali iyi bir telefon almak, sadece o kadar. Şu listedekilerin %90'ı elektronik çöp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 29 Ağustos 2023; 17:37:10 >
  • dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi liste facia. Bu çer çöp ürünleri kimse almaz. Zaten çoğunun üretimi de bitmiştir. Şu işi yapacaksan son bir yılda çok satan ürünlere bakıp, firması ile görüşüp ürünü bir şekilde indirimli almak ve öğrencilere de vergisiz vermek. Bunu devlet rahat yapabilir.

Ayrıca 80 bin liralık cihazı, 40 bin liraya almayı düşünen genç, "ihtiyaç" tan demesin lütfen. Bariz belli onların niyeti.
  • General Motors? Yok Mercedes. Gençlere en iyisi, yerli Togg verelim ÖTV'siz.
  • SES KAYIT GENERAL MOTORRRRRRRRR
  • Yerli üretim yapan fabrikaların elinde kalan malları kakalamak için bulduğu yol gibi geldi bana. Zaten yok ithalat kısıtlaması, yok imei parası vs derken hep bu firmalara çalışmadık mı? yerli üretim miş. Kandırmayın milleti .

Bir milletvekili yada bakan vardır bu firmalara ortak ondandır bence bu derece cep telefonları ile uğraşmak. Sanırsın ki gezegende sadece bizim ülkede imei bilmemnesi yapılıyor. Vergiyi düzgün alın kardeşim , diyemiyorsun çünküü TOMA diye birşey var. iyi gözle bakmıyorlar itiraz etmeye.

ohooo gençlere anlatacak çok şey var , senelerdir aynı şeyi gördüklerinden alıştı yavrucaklar. Bu teknolojik çöpler alınmaz 5 para da verilmez. Yahu gençlere şöyle sağlam b,r iş yapın ya , geçtim iphone u vs yi. Bunun bilgisayar okuryazarlığı kısmı var , içerik üretim , dijital çağ kısmı var. Vergiden dünyanın en pahalı dijital gereçlerini biz kullanıyoruz. Ulan neden diye soran çıkıp konuşan bir vekil falan da yok.

Neyse yakında alırlar beni ileri geri yazmışsın diye. Gerçekleşirse yazarım buradan :)

• Hangi üniversite öğrencisi bu modelleri alır ki? Zaten şuan cebinde taşıdığı telefon bunlardan daha iyi.
  • keepsakee kullanıcısına yanıt
    General motor
  • Neden böyle bir kampanyaya ihtiyaç duyuldu ki? Yoksa kendini ekonomist zanneden beceriksiz bir cumhurbaşkanı kişisel ekonomik fantezileriyle ülkeyi batırıp gençlerin avrupada 100 dolara satılan telefonları bile alabilmesini imkansız hale mi getirdi?
  • Gençler dua edin de Samsung Galaxy A34 listeye girsin. En azından akıllı telefona benzer birşey alırsınız.
    Ayrıca açık öğretim kararı çok yanlış olmuş. Açık öğretim okuyan biri zaten çalışıyordur. Buradaki amaç maddi sıkıntı yaşamadan telefon almak değil mi ? Buradan oluşacak bütçedeki gelir kaybı yine vatandaşın üzerine yük olacak. Bütçe fazla verse ve gençlere böyle bir kampanya yapılsa anlarım ama bu kampanya daha çok Vestel-General Mobile destek kampanyası olmuş.
  • Şaşırdık mı? Hayır..

• parti ismi içinde ekonomiyi simgeleyen "kalkınma" ifadesi var !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 29 Ağustos 2023; 20:55:50 >
  • Öğrenciye alt segment bile alamayacak hale getiriyorlar. Senin ülkenden kaçan gerçek vatanseverdir. Bu ülkede bu ülkeye hayırlı olmak çok zor çünkü. Gidebilen gitsin bu ülkeden. İleri de çocuklarınız tuşlu telefonlar kullanmasın istiyorsanız :)
  • O liste hikaye 5 sene önceki cihazı yazmışlar.
  • Liste çöp. Hayal kuranlar, hayal kırıklığına uğramışlardır.
  • Ekonominin içinden geçenlere tek bir sitem edemiyorlat ama öğrenciler iPhone almasın diye yeri göğü inlettiler. Elin avrupalı amerikalı gencinin bizim gencimizden neyi fazla? bizim gencimizin neyi eksik? en azından Macbook için sağlam indirim yapsınlar da öğrenciler düzgün bir bilgisayar alsınlar 5-6 sene cari açığı arttırmaz
  • Yas siniri var mi, yabanci ogrencilerde dahil mi, baskasinin adina alinmis telleri kullanirken nasil bir zorluk cikarabilirler (edevlete kayit, imei..vb )
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.