Şimdi Ara

Bakan Uraloğlu, vergisiz telefon planının ayrıntılarını açıkladı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
10.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General motor ne ya. O general mobil olmasın?

Bu ikisi birbiriyle alakasız çok farklı firmalar
  • D-Assault kullanıcısına yanıt
    2 sene önce telefon işini bıraktı
  • ahmetfx kullanıcısına yanıt
    Şu yazıya bak.Al sat hayali kuran gençlerin gözü yaşlı demiş.Al sat hayali kurduklarını nereden biliyorsun utanmaz adam.
  • Alsınlar kendileri kullansınlar bu telefonları.Makam araçlarına çerez parası bile değil diyenler bunları çok görmüşler bize
  • ahmetfx kullanıcısına yanıt
    o listenin içerisinde s20 fe olsaydı millet ertesi güne bırakmazdı telefonu bu günden bitirirdi, ayrıca; liste hakikaten firmaların az talep gören ve satamadığı telefonlardan oluşuyor gibime geldi... şahsen telefon alacaksam eğer en az 3-5 yıl kullanırım, her yıl telefon değiştirmeyi bütçem kaldırmaz: listedekilerin kullanım ömrü 3 yılı geçmez...
  • General Motor mu? Akıllar fikirleri vergiye çalıştığı için General Mobile diyememiş!

Daha markadan haberi yok. Sorsan bakan...
  • Sizlere vermezler ama kendileri tepeden tırnağa Apple ve Mercedes kullanır. Orada tasarruf olmaz :)

• Aklı olmayıp fikri olanlar gene doluşmuş yorumlara. Olay şuan ki verginin çok yüksek olması. İnsanlar diğer ülkeler gibi normal bir vergi ile telefon almak istiyor bu kadar. Şu konuda bile insanları eleştiren andavallar var çok garip.
  • Geçen sene Apple mağazası önünde bir röportaj yapılmıştı. Sırada bekleyen bir üniversite öğrencisi Kyk Kredisi ile telefonu alacağını ve uzun süre taksitleri ödeyeceğini falan söylüyordu. Peki ne oldu? KYK borçları silindi ve biz ödedik o telefonların parasını :D Apple ürünlerinin kapsamdan çıkartılması iyi olmuş. Öğrenci adamın ne işi var Apple ile. Mesleğini icra eder, parasını kazanır ve ne isterse alır. Ben kimsenin telefon parasını ödemek zorunda değilim.
  • Dr.Perga D kullanıcısına yanıt

kararnameye kadar kısıtlanır neler kapsam dışında kalır görürüz. hep öyle yapıyorlar.

o kadar acemiler ki;

gençleri umutlandırdılar; ve şimdi daha öfkeliler.

Gençleri aptal zannediyorlar.

Halbuki onların öfkesi bizim gibi değil; çekinmiyorlar .

bu kadar politikadan yoksunlar; iş bilmiyorlar

• takip

• bu telefonlrın hiçbiri alınabilir değilki bunu alanlar 1 sene bilemedin 2 sene anca kullanır oda şöyle böyle yapmayın daha iyi bilgisayarda ne yapacaklar bakaalım :D

• Cari açık diye yorum yaparak zırlayanlar gelir. Aynen cari açık vatandaşın aldıkları (sanki her zaman alabiliyoruz) cihazlar ile oluyor. Normal bir ülkede yönetim oturur düşünür ya cari açık var üretim yapıp teşvik verip kapatmalıyız. Vatandaşımızı kısıtlamak yerine üretim yapmalıyız. Ama biz de yasakçı zihniyet hemen onu alamazsın cari açık bunu alamazsın bilmem ne...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.