Şimdi Ara

B ehliyet için 50 CC Moped Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
43.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben tipoloji olarak biraz eleme yaptım. 4 tane model arasında kaldım en son. En azından bulabildiklerim arasında öyle oldu. Belki benzer olanlar vardır yine. İstanbul'da kullanacağım. Motor ehliyetim olmadığı için 50 CC geçmeyen modellere bakıyorum. Öncelikle alınca B ehliyet ile kullanmak için özel bir belge çıkarmam gerekiyor mu? Sonrasında ise bu modelleri bilen arkadaşlardan fikir bekliyorum. Avantaj dezavantaj gibi. Bir de İstanbul'da aşırı dik yokuşlar var. 2 kişiyi taşır mı bu mopedler? Bir de çaldırma korkusu var.. Onu nasıl yapıyorsunuz?

Listem şimdilik şu şekilde.

1-) Kuba Twiister 50
    2-) Monteran Allegro
    3-) Kuba Trendy 50
    4-) Daelim Beagle

Benim hiç bir fikrim yok ilk motorum olacak. Yıllardır bisiklet bile sürmedim pek. O yüzden aklınıza gelen her tavsiye'ye açığım. Mesela şunu alıp şu ekipmanları da alman gerekecek. Az yakar, daha iyi yokuş çıkar, parçası kolay bulunur, bagaj vs. Eğer bunu alır bir sene sorunsuz gidersem sonra gider ehliyet kursuna da girerim.

Edit : Bunları alma SYM, Peguoet al çünkü diyenleri de dinlemeye hazırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeShah -- 6 Nisan 2018; 11:16:39 >

• rmg 50 cc cup u inceledim bir kaç gün önce kısmet olursa bu hafta alıcam deneyimlerimi aktarırım ama iyi gibi duruyor incelemeni tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armibo

rmg 50 cc cup u inceledim bir kaç gün önce kısmet olursa bu hafta alıcam deneyimlerimi aktarırım ama iyi gibi duruyor incelemeni tavsiye ederim

Teşekkür ederim. Yorumları da bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimsenin yorumları yok mu?
  • FreeShah kullanıcısına yanıt
    Ben motoran allegro aldim. Bende senin gibi cok gudip geldim simdi cok memnunum tavsiye ederi.Eger sorun olursa cevaplamaya hazirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deboy

Ben motoran allegro aldim. Bende senin gibi cok gudip geldim simdi cok memnunum tavsiye ederi.Eger sorun olursa cevaplamaya hazirim.
    Hocam ben de kararsızım. Güçlü olması ve çirkin olmaması lazım. Allegro tip olarak hoşuma gidiyor ama emin olamıyorum.

• Dostum inan senin yasadigin kararsizligin aynisini bende yasiyordum fakat bir yerden başlamak lazim. Ben guc tip bu ikisi arasinda cok gittim geldim. Eger guc istersen tip onemsiz dersen moto gusto 50 cc b08 al kesinlikle motor 125 lik motor gibi hatta 125 motor var diyorlar. Ama tipi guzel olsun ufak ufak gezineyim 65-70 km hizlarda gideyim dersen kesinlikle allegro al derim. Hakkatende vespa goruntusu var. Benim moto gusto tip olarak hic icime sinmedi bunu aldim. Simdi gayette memnunum. Gecen esimle cok dik bir koye ciktik. Izmirdesirinceye bilen bilir cok diktir yolu 10-15 km hizlara kadar dustu ama cikarmiyorumda demedi. Cok hosumuza gitti. Sende bunlari dusun tasin ona gore karar ver.

• Bknz. Yuki Picasso https://forum.donanimhaber.com/yuki-picasso-50cc--131489803

B ehliyet için 50 CC Moped Tavsiyesi

• quote:

Dostum inan senin yasadigin kararsizligin aynisini bende yasiyordum fakat bir yerden başlamak lazim. Ben guc tip bu ikisi arasinda cok gittim geldim. Eger guc istersen tip onemsiz dersen moto gusto 50 cc b08 al kesinlikle motor 125 lik motor gibi hatta 125 motor var diyorlar. Ama tipi guzel olsun ufak ufak gezineyim 65-70 km hizlarda gideyim dersen kesinlikle allegro al derim. Hakkatende vespa goruntusu var. Benim moto gusto tip olarak hic icime sinmedi bunu aldim. Simdi gayette memnunum. Gecen esimle cok dik bir koye ciktik. Izmirdesirinceye bilen bilir cok diktir yolu 10-15 km hizlara kadar dustu ama cikarmiyorumda demedi. Cok hosumuza gitti. Sende bunlari dusun tasin ona gore karar ver.
    B8 Hangi model? Rapid 50 değil mi?

• Sahibindene motogusto 50 cc b08 yazin cikiyor zaten

• quote:

Sahibindene motogusto 50 cc b08 yazin cikiyor zaten
    Rapid 50 çıkıyor öyle yazınca. Aynı modeldir galiba. Daelim Beagle, SYM Orbit ll ve Peguoet Kisbee için kalite diyorlar. Ama Trendy, Allegro ve Revival de tatlıç Motogusto da 18 model güzel gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Green35

Bknz. Yuki Picasso https://forum.donanimhaber.com/yuki-picasso-50cc--131489803

Konusundan takip ediyorum onu. Ama tipi çekici değil.

• FreeShah kullanıcısına yanıt
    rmg 50 cc cup bu model güzel usta
  • quote:

Orijinalden alıntı: metetekir

rmg 50 cc cup bu model güzel usta
    Ya 2018 modeli iyi gibi aslında. Bakılabilir.

• Kaslı motorlar içerisinden de SYM, Kisbee ve Rapid 50 gerçekten neden olmasın dedirtiyor. :) İstanbul yokuşlarıyla korkuttuğu için gerçekten bazen diğer seksi modeller acaba dedirtiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeShah

Kaslı motorlar içerisinden de SYM, Kisbee ve Rapid 50 gerçekten neden olmasın dedirtiyor. :) İstanbul yokuşlarıyla korkuttuğu için gerçekten bazen diğer seksi modeller acaba dedirtiyor.

Ben olsam
    ■Sym orbit 2 nin 50cc
    ■Peugeot Kisbee de guzel duruyor
    Fiyata bakıp hafta sonu (cumartesi) size yakın 2 saticiya gidip
    Mutlaka koltuga oturarak Dizinizin direksiyon nosluguna degip degmedigine bakarak tabi fiyata da bakıp karar verin derim..

Aslinda en mantiklisi almadan evvel usta yardimcilarini oraya tamire gelen motorları görmek az olması iyi demek ama 1 yasli usta 3-5 motora bakmaya calisiyorsa hizmet onarim ilgi alaka dusuk olacak demek!!
    Aman yuki-momdial hatta Kuba rmg (ramzey) bulasmayın!!
    ■Kisbee icin 6.500 tl
    ■Orbit2 icin 6.250 tl demisler
    Cin malları daha kalitesizler bile 4.500 tl
    Sahsen ben 6000-6.500 tl 50cc vermek yerine 1000 tl A ehliyet alirim 125-150cc guzel scooter bulunur 6000-7000 tl Hintli Tvs/Hero alinabilir 110cc-125cc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 15 Nisan 2018; 23:04:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

quote:

Orijinalden alıntı: FreeShah

Kaslı motorlar içerisinden de SYM, Kisbee ve Rapid 50 gerçekten neden olmasın dedirtiyor. :) İstanbul yokuşlarıyla korkuttuğu için gerçekten bazen diğer seksi modeller acaba dedirtiyor.

Ben olsam
    ■Sym orbit 2 nin 50cc
    ■Peugeot Kisbee de guzel duruyor
    Fiyata bakıp hafta sonu (cumartesi) size yakın 2 saticiya gidip
    Mutlaka koltuga oturarak Dizinizin direksiyon nosluguna degip degmedigine bakarak tabi fiyata da bakıp karar verin derim..

Aslinda en mantiklisi almadan evvel usta yardimcilarini oraya tamire gelen motorları görmek az olması iyi demek ama 1 yasli usta 3-5 motora bakmaya calisiyorsa hizmet onarim ilgi alaka dusuk olacak demek!!
    Aman yuki-momdial hatta Kuba rmg (ramzey) bulasmayın!!
    ■Kisbee icin 6.500 tl
    ■Orbit2 icin 6.250 tl demisler
    Cin malları daha kalitesizler bile 4.500 tl
    Sahsen ben 6000-6.500 tl 50cc vermek yerine 1000 tl A ehliyet alirim 125-150cc guzel scooter bulunur 6000-7000 tl Hintli Tvs/Hero alinabilir 110cc-125cc

Alıntıları Göster
    Hocam ehliyetle uğraşacak zamanım da yok sabrım da..

• 10 yıldan fazla oldu B-A2 ehliyetim var.

Benim zamanımda B sınıfı ehliyet ile motorsiklet kesinlikle süremiyordunuz.

B sınıfı ehliyet ile 50cc'ye kadar olan motosikletler sürülebiliyor mu artık?

• Konu takip bende nostalji scooter motor bakıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 2 aydır kuba twister kullanıyorum, 500km ye yaklaştı. Gerçek 50 cc ler içerisinde en güçlülerden birisi, 3,62hp.. tek kişiyle çıkamayacağı bir rampa yok, 2. kişiyle çok dik yokuşlarda 20 ye kadar düşüyor hızı.

İlçe, belde içerisinde,kıvrak bir motor arıyorsanız gayet güzel bir motor tavsiye edebilirim,dur kalklı trafikte yaklaşık 2lt yakıt tüketimi var. Bagajı geniş, önde konsolda eşya koyma gözleri ve askı var, ciddi bir market alışverişini bile taşıyabiliyorum.Koltuğu yumuşak, rahat ediyorum.

Yoğun trafikte çevre yoluna filan çıkacaksanız hiç bir markanın 50-100cc scooterlarını almayın.Bu sözümü ciddiye alın.Gidin ehliyet alın ve akıcı trafikte en az 150 lik tercih edin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.