Şimdi Ara

Yuki Picasso 50cc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
96
Cevap
2
Favori
27.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi forumlar genellikle otomobil forumunda takılıyordum ama artık malumunuz otomobil almak işkenceye dönmüş durumda son zamanlarda yorum bile yazmıyorum artık
    Bulunduğum şehirde 8-9 ay hatta yıl boyu motora binilebilecek iklim bulunması ve sokakların dar olması nedeni ile motosiklet arayışına girdim zaten ehliyetim ve bir miktar tecrübem vardı
    Honda spacy pcx Peugeot kisbee modellerini inceledim hatta forza 300 bile denedim sahibiyle anlaşamadık
    Malumunuz 50 cc mopedler vergi ve sigorta zorunluluğu olmamasından dolayı avantajlı makineler
    Gezerken yukinin yeni modeli picassoya rastladık tasarım tamamen spacyden alınma direk aynısını yapıştırmışlar
    Fiyatı kisbeeye göre oldukça uygun liste fiyatı şu an 4200 pazarlık gücünüze göre indirim yapıyorlar
    Motor 49 cc geçiyor ama inanın 49 cc falan değil gaza ilk tepkisi sürati öyle olmadığını düşündürüyor 100cc scooterler gibi gidiyor 80 km hıza çıktı arkadaşım ben rodajda olduğu için zorlamıyorum ama çok rahat 50yi görüyor
    Yasal olarak bu motorların 50 km/h hızı geçmesi yasak fakat bu motorda hız limitleyici de bulunmuyor
    Motor ilk çalışma tok ve ses gayet hoş gaza basınca biraz bağırıyor ilk kullanımda titreşim vardı şu an azaldı epey zamanla düzelecek izlenimi veriyor
    Usb girişi var önde anahtarlı iki göz mevcut torba askısı yapılmış
    Kalite olarak fena durmuyor yerli voltaya göre filan çok iyi onda arka koltuğa oturuyordum ön koltuğa oturamıyorsun çünkü sığmıyorsun bunda önde diz mesafesi gayet yeterli
    Koltuk altı dar şimdiye kadar sevmediğim tarafı açık kask aldım sığmadı üzüldüğüm tek yönü bu oldu
    Önde disk arkada kampana fren var
    Kisbeeyi de denediğim için kıyaslayabilirim ona göre çok atik bir motor tabi ki kisbee kalite olarak farkını hissetiriyor ama bu fiyatla picasso daha avantajlı hele ki böyle giden bir motorla
    Yeni model 2018 piyasada 2. elde fazla yok yorumda bulunamıyor 2. elde satarken ne olur diye hiç düşünmedim 3 yıl kullanıp çöpe atsam bile zaten pişman olmam yakıt haricinde başka giderleri olmayan bi motor fazlasıyla verdiğimi çıkarırım diye düşünüyorum
    Sormak istediğiniz varsa yardımcı olabilirim

Ekleme1: Motor şu an 99 milde. km sayacı mil olarak hesaplıyor ilk depoda ortalama 15 kuruş tüketim gerçekleşti
    Ekleme2: Motor şu an 240 milde rodaj bakımı yapılmadı ortalama 20 kuruş tüketim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mand1ra_Hekimi -- 16 Mayıs 2018; 23:14:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun arkadaşım. Aramıza hoşgeldin. :) Motorun 50 cc olsa da bir düşme durumunda ciddi sakatlığa sebebiyet verecek süratlere çıkabiliyor. Hele bir de lastik çapı küçük ve kullanılan lastik de muhtemelen kalitesiz olunca düşüvermek an meselesi. Bundan dolayı koruma ekipmansız bakkala bile gitmemeye çalış mümkünse. Açık kask da çeneye gelecek olası darbeleri korumayacağı için yine sıkıntı. Hazır bu hafta motosiklet fuarı da varken gidip tam takım ekipman dizmeni rica ediyorum ve bu iş bir motor parası kadar tutabilir ama sonuçta kendimize yatırım yapıyoruz. Motoru belki kısa sürede degistireceksin ama ekipmanlar çok daha uzun süre sana hizmet edecek inşallah. O yüzden mümkünse çık kaliteli olanlardan seçmeye çalış. Bir de tatil yörelerinde motora tarzan gibi koruma olmadan biniyorlar dolayısıyla çevrende kötü örnek çok olacak. Üşenmeden korumalarını giy her seferinde. Tekerin düz bassın. Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• haluk 23 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam güvenlik konusunda size katılıyorum bulunduğum ilde kimse kask takmasa da ben takmayı düşünüyorum yazın inanılmaz bir sıcak var ne yaparız bilmiyorum

Lastikler KFC diye bir marka china üretim biraz deneyip duruma göre değiştirmeyi düşünüyorum

• Bu motorun 50 lik değil 100 lük olduğuyla ilgili söylentiler var, bayide inceledim, spacy nin kopyası. Patlıcan rengi olduğundan ilgimi çekmedi açıkçası :)

• quote:

Orijinalden alıntı: the engine

Bu motorun 50 lik değil 100 lük olduğuyla ilgili söylentiler var, bayide inceledim, spacy nin kopyası. Patlıcan rengi olduğundan ilgimi çekmedi açıkçası :)

Hocam ben beyazını aldım o renk gerçekten dediğiniz gibi çok kötü bir renk motor gerçekten 50 lik gibi değil baya iyi gidiyor

• inceledim 1e1 spacy klonu olmuş
    80cc bigbore ile geliyormuş

50lik e göre heybetli duruyor ama kalite vasat a yakın

çinliler arasın da en iyisi gibi
  • msmart M kullanıcısına yanıt
    Çok doğru hocam spacy klon direk

Hatta yuki amblemini çıkar honda yapıştır kimse anlamaz

Motor 100cc bile olabilir hocam 100lük olanı da var bu motorun piyasada

Kalite haklısınız vasat ama bana kötü gelmedi koltuğunun derisi filan güzel ayak yeri yumuşak malzeme kullanılmış

Revolt diye bir marka vardı ona göre çok daha iyi

Teşekkür ederim yorumlarınız için

• Hayırlı olsun kazasız sürmen dileğiyle. Spacy çok kullandım ön hafif olduğu için acayip kayıyor lastikle de alakası var tabi. Bu da öyle olur heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: ZN.Z

Hayırlı olsun kazasız sürmen dileğiyle. Spacy çok kullandım ön hafif olduğu için acayip kayıyor lastikle de alakası var tabi. Bu da öyle olur heralde

Hocam şimdilik yavaş yavaş gidiyorum scoter pek kullanmamıştım daha önce lastiklere çok güvenmiyorum ilerleyen süreçte değiştirebilirim

• Tüm arkadaşlara merhabalar bende bugün itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım. Yuki Picasso hakkında buradan bilgi paylasirsak güzel olur . 3-4 gün içinde elimde olacak . Her yerde mor olanı kalmış ben beyazini istiyordum bulmam zor oldu an itibariyle yukinin elinde hazırda yokmuş çıkması 1 ayı geçer dediler bende doların bu kadar hareketlendigini görünce 100 lira fazla verip İstanbul dan satın aldım ambar kargo ile Diyarbakır a teslim edecekler .

Ben bir çok modele baktım bence bunun artilari diğer motorlara göre daha uzun bir şasisi var oturma alanı daha geniş iki kişi çok rahat oturuyor. Biraz heybetli durduğundan 50cc lik ufak motorlardan farkı olmuş. Jantları daha büyük motor yerden daha yüksek ve sele kısmı diğer 50 liklere göre daha yüksek oturma acısı daha dik yani. Öndeki göz kısmı çok kaliteli olmasa da bence kullanışlı olmuş . USB çıkışı olmazsa olmaz bişey değil ama farklı projeler için değerlendirilmesi söz konusu olabilir. 4000 +-200 TL civarındaki motorlar arasında en iyi tercih olabilir diye düşünüyorum.eksilerini de kullandıkça göreceğiz 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Green35 -- 20 Mart 2018; 20:3:51 >

• Hocam hayırlı olsun bu motorun bence en büyük artısı motorun yarım gazla bile 60 km/h hız yapıyor olması rodajda olduğu için zorlamadım şimdiye kadar 90 km/h gördüm

100 cc motordan farkı yok ama 50cc olduğu için sigorta ve vergi olmaması yılda en az 500 liranın cebinizde kalması demek

• Hocam yakıt olarak nasıl peki? bı arkadaş ile konuştuk 30-40 kuruşlardan bahsediyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: c_green_1907

Hocam yakıt olarak nasıl peki? bı arkadaş ile konuştuk 30-40 kuruşlardan bahsediyor?

Yakıtı henüz hesaplamadım hocam rodajdan sonra ölçüm yapacağım 4 zamanlı motor olduğu için aşırı bir yakıt olacağını düşünmüyorum açıkcası

• hocam motor için ekipman aksesuar benzeri bişey alınca paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: c_green_1907

hocam motor için ekipman aksesuar benzeri bişey alınca paylaşırsanız sevinirim.

Kappa marka çanta(300 ₺)ve ls2 marka açık kask (200 ₺) aldım ama kask konusunda keşke acele etmeseydim bu kaskta havalandırma yok yazın nasıl giyeceğim bilmiyorum aslında kaliteli çok güzel duruyor

• Dediginiz modellere bakayım . Bu arada ruhsatta motorun markası ne olarak geçiyor ben ruhsat çıkaramadım sıkıntı çıktı noter de :(

• Hocam marka YIBEN

Tipi XK50QT-3

Cinsi motorlu bisiklet(iki tekerlekli) yazıyor

Yuki değil mi markası bende ilk defa farkettim

• Valla değilmiş YIBENmiş :) Aldığınız çantanın ve kaskın modelini atarmisiniz bana aldığım yer Arwic 32 litre beyaz çanta hediye ettiler . Elimde bı de LS2 ff350 kask var şimdilik onu kullanıyorum ama açık yarım kask alicam

• Profarmaya baktım hocam yuki yiben yazıyor iki ismi var galiba

Kaskın modeline bakmam lazım motorun arkada çantanın içinde bakınca paylaşırım

• Bu motoru ben de düşünüyorum, 4 bin dediler peşin fiyat olursa. Bakalım daha pazarlık yapacağız.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.