Şimdi Ara

Azerbaycan Savaş Hali ilan etti!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu şu foruma ne için giriyoruz, bazı kopuklara! cevap vermekten yazımızı yazamıyoruz.

Neyse.

Böylesine önemli bir gündemin olduğu bu günde ise, forumda üst sıralarda konuşulmamasina ise hayret ettim. Üzücü bir durum.

Azerbaycan 24 saatliğine "savaş hali " ilan etti Ermenistan işgalinde olan 6 köy geri alındı. Azeri spiker bu haber üzerine gözyaşlarını tutamadı...

Allah yardımcıları ve yardımcımız olsun. Devletimiz tüm gücüyle yanında ve halkımızın duaları sizlerle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 27 Eylül 2020; 18:13:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bu forumda sadece İmamoğlu ve chp yi öven konular tutar. Ne olduğu belirsiz bir sürü adam var forumda muhalifmis goya Demirtaş çok büyük adam diyen çok var.... Allah Azerbaycan in yardımcısı olsun gerekirse bizde yanında olmalı bu Ermenilerin kökünü kazımaliyiz ama maalesef okadari zor ....
    "Böylesine önemli bir gündemin olduğu bu günde ise, forumda üst sıralarda konuşulmamasina ise hayret ettim. Üzücü bir durum."

Bilader psikolojik durumunu çok sıkıntılı görüyorum Allah şifa versin.Sabahtan beri hem ülke gündeminde hem popüler konularda hem ekşi de hem Twitter da bu olay konuşuluyor.Diğer konulara attığın birkaç mesajida gördüm yani dalga geçmekte istemiyorum fakat hakikaten sorunların var senin
  • Devlet tüm gücüyle yanınızda demek büyük bir lokma.

Türk Topçusu Igdır merkezde durup erivanda geceyi gündüze çevirebilir..

Kaldı ki Azerbaycan ordusunun tüm gücü ile bu uğraşa girdiğine bile emin değilim.

• Savaş halinin uygulanacağı bölgeyi genişletti Azerbaycan. Bakü dahil 19 il savaş halinde olacakmış bu geceden itibaren.

• Allah yardımcıları olsun.

• Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ulke ismimize layik olup Turk kardeslerimize destek olmamiz gerekir.

En azindan arabuluculuk yapmaliyiz su ortamda ekonomi zaten savas kaldirmaz.

• "Böylesine önemli bir gündemin olduğu bu günde ise, forumda üst sıralarda konuşulmamasina ise hayret ettim. Üzücü bir durum."

Bilader psikolojik durumunu çok sıkıntılı görüyorum Allah şifa versin.Sabahtan beri hem ülke gündeminde hem popüler konularda hem ekşi de hem Twitter da bu olay konuşuluyor.Diğer konulara attığın birkaç mesajida gördüm yani dalga geçmekte istemiyorum fakat hakikaten sorunların var senin

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Abd - İsrail - Türkiye vs Rusya - İran - Güney Kıbrıs nufuz mücadelesi yaşanacaktır.

Fakat bizim zihni sinir dış politikamız yüzünden. Türkiye tüm gücü bölünmüş ve ekonomisi çökmek üzereyken duruma yakalndı. Karabağ bizim için Suriyeden ve Suriyelilerden çok daha önemli bir meseledir. Doğu akdeniz neyse Karabağ doğuda bizim için odur.

Keşke saçmasapan araplara demokrasi götürme işine girmeseydik...

• wehrmacht kullanıcısına yanıt

Dikkat ederseniz, 24 saatliğine ilan edildi. Evet, yeri gelirse, devletimiz gerekli adımları atacaktır. Yapılan açıklamaların hepsi bu yönde. Hatta hem muhalefeti, hem iktidarı.

Ben Ermenistan in daha fazla ileriye gidebileceğini düşünmüyorum.

Onlara biçilen bir "rol" var, onun dışına çıkamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 27 Eylül 2020; 20:30:20 >
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Suriyelileri alıp türkülerle alakası olmayan kişiler sizce bu durumda bireyler yapar mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir azerbaycan’lıya azeri derseniz, size bana azeri deme. Azerbaycan Türk’ü de der. Keşke aynı hassasiyeti tdk da gösterseydi.

Azerbaycan Savaş Hali ilan etti!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 27 Eylül 2020; 22:5:54 >
  • @Sabriye Bassas esas, Allah size şifa versin.

Hiçbir muhabbetim olmamasına rağmen, "aklın yettiğince" laf atacaksın, bloklayacaksin

Ne yiyip içiyorsunuz anlamıyorum ki...

• Nükleer kullanılsın lütfen. Bi hayatımız yok, ölelim bari.

• Karabağ sorunu demografi kaynaklı bir sorun.

İki ülkenin tekrar sınır belirlemesi gerekiyor.

Sorun basit Karabağ'ın çok önemli kısmının nüfusu tamamen ermeni ama Azeri toprağı.

İşin tuhaf yanı Ermenistan'da da nüfusu Azeri ama ermeni toprağı olan bölgeler var. Normalde değiştirmek en doğrusu. Ama bu bölgeler km2 olarak tutmuyor.

Yoksa bu sorun asla çözülmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 27 Eylül 2020; 22:21:6 >
  • Hocam bu forumda sadece İmamoğlu ve chp yi öven konular tutar. Ne olduğu belirsiz bir sürü adam var forumda muhalifmis goya Demirtaş çok büyük adam diyen çok var.... Allah Azerbaycan in yardımcısı olsun gerekirse bizde yanında olmalı bu Ermenilerin kökünü kazımaliyiz ama maalesef okadari zor ....

• quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Hocam bu forumda sadece İmamoğlu ve chp yi öven konular tutar. Ne olduğu belirsiz bir sürü adam var forumda muhalifmis goya Demirtaş çok büyük adam diyen çok var.... Allah Azerbaycan in yardımcısı olsun gerekirse bizde yanında olmalı bu Ermenilerin kökünü kazımaliyiz ama maalesef okadari zor ....

Bak hele küçük mücahit kök kazıma ihalesine girmiş ermeni kökü kazıyacaksan abdulhamidin kemiklerini sızlatırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Dikkat ederseniz, 24 saatliğine ilan edildi. Evet, yeri gelirse, devletimiz gerekli adımları atacaktır. Yapılan açıklamaların hepsi bu yönde. Hatta hem muhalefeti, hem iktidarı.

Ben Ermenistan in daha fazla ileriye gidebileceğini düşünmüyorum.

Onlara biçilen bir "rol" var, onun dışına çıkamazlar.

Dikkat ediyorum ermenistan ekonomik ve sağlık açısından kırılan halkına iç siyasette vermek istediği bir görüntü var savaş halindeyiz ve kararlıyız Azerbaycan hariciyesi de bu karara mukabele ediyor siz hazırsanız bizde hazırız şeklinde

Diaspora yani ekonomik varlıklarını batıya jeopolitiğini rusyaya kaptıran iki cami arasındaki beynamaz gibi bir ordan bir burdan tokat yiyorlar

Bence okadar kolay değil bu iş rol senaryo gibi gelmiyor ermenistan iç siyaseti halkı üzerindeki baskısını meşru göstermek adına savaş kartını kullanıyor gibi. Tıpkı aliyev seçim arefesinde kazansın diye rusyanın birkaç köyü vermesi gibi..

• ALLAH TÜRK Ü KORUSUN.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.