Şimdi Ara

AZCIK UYANIK OLUN ARTIK ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
5.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Closer

quote:

Orijinalden alıntı: Ezio-Auditore

siz neyi tartışıyorsunuz anlamadım ki devlet bu durumdan yeterince mutlu zaten. adamların ülkenin kalkınması ile ilgili bir dertleri yok ki onlar ceplerini kalkındırma peşindeler. zaten koydukları vergiler sayesinde yapıyolar, bu olayın aslı budur uzun uzun konuşmaya gerek bile yok.

Başka bahane kalmadımı yahu her konuda cebini kalkındırma peşindeler bahanesi ?

ülkenin başına hırsız geçmiş olsa adam sıkılır soymaktan kaç yıldır.. bırakın bunları artık..

Ayrıca sözüm meclisten dışarı bakıyorum böyle sürekli soyuyo moyuyo diyen insanların tiplerine.. hepsi bi yerlerden bişey kaçırma peşindeler.. ne biliyim işyerinde patronunu kazık atma derdinde olan insanlar.. Yahu sen bu adamı ülkenin başına koy değil soymak ülkeyi satar..

bu hükümet cebi için bişeyler yapıyomu ? kimsenin günahını almak istemem ama yapıyodur.. peki bu güne kadar bu ülkenin başına geçenler bunu yapmadımı ? eminimki yaptılar..

o yüzden bu konuyu geçiniz..

varsa ülkeyi soymıyacak, aynı zamanda vergileri düşürüp ülkeyi kalkındıracak biri söyleyinde hep beraber oy atalım..

baksana adama diyosun yerli araç yapalım ben binmem türklerin işini beğenmiyorum diyor.. yahu senn kendi milletine saygın yok sen ne diye bu ülke hakkında yorum yapıyosun? gelde sinirlenme işte...

ne alaka ya bu söylediklerin çok boş hocam farkındamısın ? siz bu kafayla devam ettiğiniz sürece bu ülkede hiç bişey değişmeyecek şimdiye kadar değişmediği gibi. ayrıca parti falan tutmuyorum akp nin yerine chp mhp değil farklı yeni bir parti kurulup o gelse yine değişmeyecek çünkü halkımız koyun %60 ı kafası çalışmayan insanlar. halk bilinçlenip devletin kendisine hizmet etmek için olduğunun farkına varana kadar soyulmaya devam edeceğiz devlete hizmet edeceğiz bu böyle. biz kendimiz için değil bu ülkeyi yönetenleri zengin yapmak için uğraşıyoruz. ayrıca şu hükumetin en ufak savunulucak yanı yok. ülke bitik durumda bakalım ne zaman patlayacak. bu gezi olaylarından sonra biraz sarsıldı zaten yakındır artık kriz falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Gabriel TR

quote:

Orijinalden alıntı: marlboro insanı

quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

Ayrıca bu millet kurtuluş savaşından beri ne zaman örgütlenip birşeyler yaptı ki!!!

Gezi.

İyi gez yavrucak evet doğru çevre esnafı el birliği ile bitirdiniz aferim

taksimde çok değil daha geçen yaz bi uygulama yapıldı hiç kimse dışarıya masa falan atamadı esnafı o zaman akp bitirdi zaten. arkadaşımın kafesi var taksimde yarı yarıya düştü adamın kazancı. esnaf o zaman bitti ama hiç bir tv de bunu dile getirmedi neden ? çünkü yandaş medya. cidden komik oluyorsunuz şöyle yorumlar yapınca. madem esnafı o kadar düşünüyodunuz geçen sene nerdeydiniz ampülcüler ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FX35

quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Global dünyada kimin ürünü daha iyiyse onu alırım. Ülkeme yatırım yapsın, yapmasın farketmez.
    Devletin baba değil mafya babası olduğunu da herkesin anlamasını istiyorum ben de. Her harcamanızda başbakan'ın 760L'sinin deposuna benzin akıttığınızı veya dışişleri bakanının 5 katlı villasının 45bin liralık kirasını ödediğinizi unutmayın... Tüm bunlara rağmen gözünüze uyku giriyorsa bir şey demiyorum.

Aynen katılıyorum.

Ayrıca cari açığa çözüm bulmak vatandaşın görevi değil. Danışmanları bile 52 bin TL aylık maaş alan devletin görevi.

Ben hangi ürün kaliteliyse onu alırım, sadece yerli malı olduğu için uyduruk şeyler almak zorunda değilim.

Devlet halkını düşünmüyor ki biz onu düşünelim. Avrupa'da glikoz-fruktoz şurubu yasaklanmaya başladı, bizde Uludağ dışında tüm gazozlara, kolalara, çikolatalara glikoz-fruktoz şurubu basıyorlar ve devlet desteğiyle bu zararlı mısır şurubunun üretim kotaları arttırılıyor.

O yüzden bu şekilde 50 tane daha konu açsanız da benim fikrimi kimse değiştiremez çünkü ben yerli malı uyduruk ürünleri deneyecek bir kobay olmayacağım.

Danışman maaşlarının 4-6 bin arası olduğu defalarca söylendi. 52 bin olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz hala?

• Ne üretiyorsunuz da dışarıdan vergisiz ucuza mal alacaksınız?
    Bugün akaryakıt ve otomotivde vergiyi kaldırdığınızı düşünün..(uç örnekten yola çıkalım)
    Yıllık enerji ithalatımız 50 milyar dolar iken kaç olur? 100 milyar dolar
    Aynı şekilde otomotiv ve diğer emtiada bi bu kadar fark oluşur..
    Yüzlerce milyar dolarlık bu dış ticaret açığını domatesle mi kapatacaksınız yoksa buğdayla mı? Onlar sana zor yetiyor zaten..
    Var mı bi cevabı olan....
    yaw ödenir gider mi diyorsunuz yoksa..
    Allhtan ekonomiyi sizin gibiler yönetmiyor..
    Sakın bana o giderin üretime yansıyacak getirisi olur masalı anlatmayın..
    O giderler adı üstünde aaynen gider..Akaryakıt tüketip yerine neyi koyacaksın...
    Tekrar soruyorum..
    Ne üretiyorsunuz da dışarıdan vergisiz ucuza mal alacaksınız?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

quote:

siz neyi tartışıyorsunuz anlamadım ki devlet bu durumdan yeterince mutlu zaten. adamların ülkenin kalkınması ile ilgili bir dertleri yok ki onlar ceplerini kalkındırma peşindeler. zaten koydukları vergiler sayesinde yapıyolar, bu olayın aslı budur uzun uzun konuşmaya gerek bile yok.

Başka bahane kalmadımı yahu her konuda cebini kalkındırma peşindeler bahanesi ?

ülkenin başına hırsız geçmiş olsa adam sıkılır soymaktan kaç yıldır.. bırakın bunları artık..

Ayrıca sözüm meclisten dışarı bakıyorum böyle sürekli soyuyo moyuyo diyen insanların tiplerine.. hepsi bi yerlerden bişey kaçırma peşindeler.. ne biliyim işyerinde patronunu kazık atma derdinde olan insanlar.. Yahu sen bu adamı ülkenin başına koy değil soymak ülkeyi satar..

bu hükümet cebi için bişeyler yapıyomu ? kimsenin günahını almak istemem ama yapıyodur.. peki bu güne kadar bu ülkenin başına geçenler bunu yapmadımı ? eminimki yaptılar..

o yüzden bu konuyu geçiniz..

varsa ülkeyi soymıyacak, aynı zamanda vergileri düşürüp ülkeyi kalkındıracak biri söyleyinde hep beraber oy atalım..

baksana adama diyosun yerli araç yapalım ben binmem türklerin işini beğenmiyorum diyor.. yahu senn kendi milletine saygın yok sen ne diye bu ülke hakkında yorum yapıyosun? gelde sinirlenme işte...

ne alaka ya bu söylediklerin çok boş hocam farkındamısın ? siz bu kafayla devam ettiğiniz sürece bu ülkede hiç bişey değişmeyecek şimdiye kadar değişmediği gibi. ayrıca parti falan tutmuyorum akp nin yerine chp mhp değil farklı yeni bir parti kurulup o gelse yine değişmeyecek çünkü halkımız koyun %60 ı kafası çalışmayan insanlar. halk bilinçlenip devletin kendisine hizmet etmek için olduğunun farkına varana kadar soyulmaya devam edeceğiz devlete hizmet edeceğiz bu böyle. biz kendimiz için değil bu ülkeyi yönetenleri zengin yapmak için uğraşıyoruz. ayrıca şu hükumetin en ufak savunulucak yanı yok. ülke bitik durumda bakalım ne zaman patlayacak. bu gezi olaylarından sonra biraz sarsıldı zaten yakındır artık kriz falan

Sen ve senin gibiler yüzünden ne Atatürk sevgisi nede sola sevgisi kalır bu ülkede. Siz bu Halka koyun dediğiniz müddetçe yüzyıllarda geçse istedğin kişiler iktidar olamayacak. Ülke bitik durumda dedinya o cümlenden sonra cevap vermeyi düşünmüyorum. Ya sen 90'lısın yada 2000'lisin.

• adam soruyorum ne için jetta aldın diye
    - abi değer kaybetmiyor çok süper araba diyor ( bakın cevaba değer kaybetmiyor diye çok süper araba oluyor )

sonra 15bin yapmadan tıkırtılar başlayınca toz kondurmuyor aracına nede olsa 60bin tl verdi. Aynı hataları fiat - chevrolet - reno yapınca teneke araç oıluyor vw yapınca vardır bi hikmeti oluyor.

Bu at gözlüğünü bize kim nasıl taktıysa helal olsun iyi takmış ve iyi geçirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

hocam arçelik güzel ama vestek hakikaten iyi bir ürün çıkartmıyor 2 buzdolabı aldım aşırı gürültü servisi çağırdım bu modeller böyle geri verelim üst modeli alalım dedik ımgım sonra iade istedim aldı üst modeli aldım senesi gemeden aynı şey lastikler biçare servis geliyor abi sarf malzemesi normal aynı dönemde arçelik marka dolap hiç bir kusuru yok hala ilk günkü gibi iş yerindeki bosch 7 kocalı hürmüz 4 yıldır daha çıt demedi

cihanair İzmir torbalıda opel fabrikası var

opel fabrikası kapanalı çok oldu sadece depo olarak kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Yanlışım varsa düzeltin ama

Finlux SEG Watson Universum Telefunken Regal Windsor Techwood Vestfrost

markalarının tamamı ya Vestel üretimi yada yüzde 100 Vestel markasıdır.

Ayrıca JVC, Hitachi, Toshiba ve Sanyo içinde üretim yaptığı bilinmektedir.

aynen bizzat üretiminde bulundum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

hocam arçelik güzel ama vestek hakikaten iyi bir ürün çıkartmıyor 2 buzdolabı aldım aşırı gürültü servisi çağırdım bu modeller böyle geri verelim üst modeli alalım dedik ımgım sonra iade istedim aldı üst modeli aldım senesi gemeden aynı şey lastikler biçare servis geliyor abi sarf malzemesi normal aynı dönemde arçelik marka dolap hiç bir kusuru yok hala ilk günkü gibi iş yerindeki bosch 7 kocalı hürmüz 4 yıldır daha çıt demedi

cihanair İzmir torbalıda opel fabrikası var

opel fabrikası kapanalı çok oldu sadece depo olarak kullanılıyor.

Şuan torbalı ilçesindeyim takip ettiğim kadar opel ticari üretimini Türkiyeye taşımak istiyor. fabrika mülkiyeti opele ait her an üretime başlayabilir konumda.

Ayrıca vestel üretiğini bilsem opel dahi almam o derece servisi rezil tek amaçları müşteriyi olumsuzluğa ikna etmek satana kadar bir firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan1636

Bugün akaryakıt ve otomotivde vergiyi kaldırdığınızı düşünün..(uç örnekten yola çıkalım)
    Yüzlerce milyar dolarlık bu dış ticaret açığını domatesle mi kapatacaksınız yoksa buğdayla mı? Onlar sana zor yetiyor zaten..
    O giderler adı üstünde aaynen gider..Akaryakıt tüketip yerine neyi koyacaksın...
    Tekrar soruyorum..

Yav iyi de bunuda mı ben düşüneceğim?
    Yani ülkeyi 11 yıldır tek başıma dediğim dedik astığım astık yönetiyo olsam, diyecem ki haklısın bi çeki düzen veriyim kendime.

Ama bu tarz yorumları çok boş görüyorum. Madem bi çıkar yolun yok, bu devran böyle gidercisin, beceremiyosan çek git o zaman kardeşim. Başka alternatifler düşün.

Valla sorgulama yetisi zayıf, biat kültürü oluşmuş bir ülke anca kaderci olur. Bunu yorumlara bakarak anlarsınız zaten. Herkes aynı şeyi savunuyor. E canım bundan öncekiler geldiğinde ne yaptılar, onlarda aynı vergiyi aynı soygunu yaptılar. E be adam madem öncekilerle bunun farkı yok, öncekileri niye düşürdün de bunları savunuyosun şimdi.

Not : Sözüm doğrudan sana değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1636

Tekrar soruyorum..

Yav iyi de bunuda mı ben düşüneceğim?
    Yani ülkeyi 11 yıldır tek başıma dediğim dedik astığım astık yönetiyo olsam, diyecem ki haklısın bi çeki düzen veriyim kendime.

Ama bu tarz yorumları çok boş görüyorum. Madem bi çıkar yolun yok, bu devran böyle gidercisin, beceremiyosan çek git o zaman kardeşim. Başka alternatifler düşün.

Valla sorgulama yetisi zayıf, biat kültürü oluşmuş bir ülke anca kaderci olur. Bunu yorumlara bakarak anlarsınız zaten. Herkes aynı şeyi savunuyor. E canım bundan öncekiler geldiğinde ne yaptılar, onlarda aynı vergiyi aynı soygunu yaptılar. E be adam madem öncekilerle bunun farkı yok, öncekileri niye düşürdün de bunları savunuyosun şimdi.

Not : Sözüm doğrudan sana değil.

100 yıldır söğüşlenen bir ülke 11 yılda düzelmez usta rahat ol herşeyin vakti zamanı var.

• bLooP B kullanıcısına yanıt
    Ama dünya geneline baktığın zaman Sanayisini kendi eli ile harekete geçiren yok ki!

Tamamen özel sektör tarafından kurulan işletmeler. Yani devletten beklemek bana yanlış geliyor, ha komunist rejim olur tek tip olur belki ama Çin bile sanayi gelişimini özel sektör üzerinden yaptı yapıyor da...

Bugün hep örnek verilen Avrupa da markaların tamamına bak girişimcilik ile yola çıkmış. Devlet eliyle kurulup marka olan bir işletme ben görmedim.

O zaman sonuç olarak sen yapmazsan ben yapmazsam kim yapacak da diyebiliriz yada hep söylenen söz "Her şeyi de devletten beklememek lazım" da diyebiliriz.

Ayrıca: Üretimde devlet eli olsa ne kadar iyi sonuç alırsın? Bugün kamu kurumlarında insanlar çalışmıyor diyoruz, memur devlete zarar diyoruz! Ağzımız boş durmuyor her şeyi söylüyoruz. Ama devlet elinden yatırım bekliyoruz. Zaten devlet elindeki işletmeleri zarar yüzünden satmadı mı?

Neresinden tutacağız bu döngünün?

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_
    100 yıldır söğüşlenen bir ülke 11 yılda düzelmez usta rahat ol herşeyin vakti zamanı var.

Valla ben bu ülkeyi 50 yıldır kimin yönettiğini çok iyi biliyorum. Ha sen bi 50 yıl daha bekleyebilirsin tabi.

quote:

Ama dünya geneline baktığın zaman Sanayisini kendi eli ile harekete geçiren yok ki!

Tamamen özel sektör tarafından kurulan işletmeler. Yani devletten beklemek bana yanlış geliyor, ha komunist rejim olur tek tip olur belki ama Çin bile sanayi gelişimini özel sektör üzerinden yaptı yapıyor da...

Bugün hep örnek verilen Avrupa da markaların tamamına bak girişimcilik ile yola çıkmış. Devlet eliyle kurulup marka olan bir işletme ben görmedim.

O zaman sonuç olarak sen yapmazsan ben yapmazsam kim yapacak da diyebiliriz yada hep söylenen söz "Her şeyi de devletten beklememek lazım" da diyebiliriz.

Ayrıca: Üretimde devlet eli olsa ne kadar iyi sonuç alırsın? Bugün kamu kurumlarında insanlar çalışmıyor diyoruz, memur devlete zarar diyoruz! Ağzımız boş durmuyor her şeyi söylüyoruz. Ama devlet elinden yatırım bekliyoruz. Zaten devlet elindeki işletmeleri zarar yüzünden satmadı mı?

Neresinden tutacağız bu döngünün?

Kendi milletini kusura bakmayın biraz argo olacak ama düdüklemeye çalışan tek devlet Türkiyedir herhalde. Birçok toplumda devlet millet için varken, bizde tam tersi. Ben orta sınıf bir vatandaş olarak, vergilerimi eksiksiz vermek zorundayım ki bana sorulmadan her türlü alınıyor zaten. Vergilerimi verdiğim sürece bu sorgulamaları yapmak benim hakkım diye düşünüyorum. Kimse kusura bakmasın, devlet benim için sorgulanamaz veya kutsal bir nesne değil.

• Sözüm meclisten dışarı, yine de kimse kusra bakmasın. Köylü ve aşağı tabaka cahil bir toplumun eli para görünce yaptığı işleri yapan bir milletiz ve bu çok normal. Türkiye'de bugün burjuva sınıfına giren insan güruhunun büyük kısmı 1-2 kuşak önce köylüydü. En iyimser tahminle son 20 25 yılda sınıf atlamış bir insanın kafa yapısı ile aristokrat aileden gelen yüksek sınıf bir insanın kafa yapısı bir olamaz. Bunu girdiğim her ortamda gözlemliyorum. Çok zor değil Türkiye'deki tercih edilen/tüketilen ürün veya insanların yapısına bakarak toplumun profilini tespit etmek. Düşük profilli bir toplumun yapacağı her ne varsa biz de onları yapıyoruz. Doğulu gibi düşünmekten sıyrılamayıp, her fırsatta batılı olmaya çalışan arada kalmış bir milletten de bu beklenir.
  • boş verin , herkesin aklı kendine.
  • evet konu çağ dışına çıktı biz bu kafa ile benzine 10lirada versek sonuç değişmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Sözüm meclisten dışarı, yine de kimse kusra bakmasın. Köylü ve aşağı tabaka cahil bir toplumun eli para görünce yaptığı işleri yapan bir milletiz ve bu çok normal. Türkiye'de bugün burjuva sınıfına giren insan güruhunun büyük kısmı 1-2 kuşak önce köylüydü. En iyimser tahminle son 20 25 yılda sınıf atlamış bir insanın kafa yapısı ile aristokrat aileden gelen yüksek sınıf bir insanın kafa yapısı bir olamaz. Bunu girdiğim her ortamda gözlemliyorum. Çok zor değil Türkiye'deki tercih edilen/tüketilen ürün veya insanların yapısına bakarak toplumun profilini tespit etmek. Düşük profilli bir toplumun yapacağı her ne varsa biz de onları yapıyoruz. Doğulu gibi düşünmekten sıyrılamayıp, her fırsatta batılı olmaya çalışan arada kalmış bir milletten de bu beklenir.

Yani bu yorumdan yola çıkarak Süleyman Demirel'in yeğeni Yahya Demirel gibi kişilerin devleti kılıfına uygun hortumlamaları daha aristokratik ve yüksek aile yapısına uygun düşüyordur.

Cem Uzan çok varlıklı bir ailenin burjuvazide tavan yapmış, hay sosayti (High Society) tarafından gıpta ile takip edilen nevi şahsına münhasır İmar Bankası sahibi özel bir insandı. Ama Amerikan Motorola'yı dahi hortumlama teşebbüsleri oldu.

Ülkeyi bu kafayla bölgelere bölüp herkesi ait olduğu sınıfın bölgesine atmayı da yakında fikir olarak ortaya atarlar gibi geliyor.

• tespitinize katılmıyorum,zira başka markaların(özellikle de volks) servislerinde çalışan ve ekmek yiyen binlerce insanımız var.
    Yerli üretim araçlar zaten fazlasıyla satılıyor,o alınsın bu alınmasın demekle bilinçlenme olmaz.
    Bilinçlenme,
    araçlarımızı bilinçli kullanarak,tuvalete bile arabayla gitmeyerek,dizel otomatik kazığı yemeyerek,toplu taşıma kullanarak olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Sözüm meclisten dışarı, yine de kimse kusra bakmasın. Köylü ve aşağı tabaka cahil bir toplumun eli para görünce yaptığı işleri yapan bir milletiz ve bu çok normal. Türkiye'de bugün burjuva sınıfına giren insan güruhunun büyük kısmı 1-2 kuşak önce köylüydü. En iyimser tahminle son 20 25 yılda sınıf atlamış bir insanın kafa yapısı ile aristokrat aileden gelen yüksek sınıf bir insanın kafa yapısı bir olamaz. Bunu girdiğim her ortamda gözlemliyorum. Çok zor değil Türkiye'deki tercih edilen/tüketilen ürün veya insanların yapısına bakarak toplumun profilini tespit etmek. Düşük profilli bir toplumun yapacağı her ne varsa biz de onları yapıyoruz. Doğulu gibi düşünmekten sıyrılamayıp, her fırsatta batılı olmaya çalışan arada kalmış bir milletten de bu beklenir.

Yani bu yorumdan yola çıkarak Süleyman Demirel'in yeğeni Yahya Demirel gibi kişilerin devleti kılıfına uygun hortumlamaları daha aristokratik ve yüksek aile yapısına uygun düşüyordur.

Cem Uzan çok varlıklı bir ailenin burjuvazide tavan yapmış, hay sosayti (High Society) tarafından gıpta ile takip edilen nevi şahsına münhasır İmar Bankası sahibi özel bir insandı. Ama Amerikan Motorola'yı dahi hortumlama teşebbüsleri oldu.

Ülkeyi bu kafayla bölgelere bölüp herkesi ait olduğu sınıfın bölgesine atmayı da yakında fikir olarak ortaya atarlar gibi geliyor.

Burdan bunu mu anladın hakikaten? Anlamak istediğini anlamışsın bence. Ben sonradan görmelikten bahsediyorum, sen zenginlerin yaptığı katakulliden. Konumuz zenginlerin nasıl milleti ve devleti dolandırdığı değil. Ha o konuda da diyeceklerim olurdu ama yeri burası değil.

• Makina mühendisiyim ve imalatın içerisindeyim. Kesinlikle türk malı almam. Kimsede bana bunun için laf söyleyemez.

Telefonum bozuldukça değiştiririm. Çocukluğumdan beri otomobil hastasıyımdır. Gelir durumum iyi olduğu halde kaç defa fiyatları (daha doğrusu araba alırken ve kullanırken giren vergiyi) düşündükçe araba değiştirmekten vazgeçtim.

Bana çevremdekiler hep kızarlar, türk düşmanı olduğumu zannederler (gerçekten öyle gözükürüm) ama aslında hep çağdaş bir türkiyenin hayalini kurmuş, bunun imkansız olduğunu görüp halkıma sinirlendiğimden sövmüşümdür.

Bizim halk kadercidir. Sanayide bir iş yapılır hesap namına birşey yapılmaz, rüyasına yatılır. Zaten bu herşeyi açıklıyor.

Bu ülkenin bu halde olmasının temel sebepleri bence din ve eğitim kalitesidir. (Kişisel görüşümdür boşuna mesajımı alıntılamayın)

Nasıl düzelir dersek siyasetle kesinlikle değil. En azından direkt olarak değil. Eğitim sisteminin kalitesini ve öğretmen kalitesini artıracaksınız.

Bu ülkeyi eğitim sistemini bozarak mahfettiler ve hala da mahfetmeye devam ediyorlar. İnsanları iyi değilde dindar olarak eğitmeye çalışıyorlar çünkü gerçekten eğitimli adam hakkını arar. Dindar ve eğitimsiz adam da boyun eğer, şükreder.

Bilmem anlatabildim mi...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.