Şimdi Ara

Aynı paraya 20.000km 2 yaş mı, 40.000km 1 yaş mı alırsınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herşeyi ile şartlar eşit düşüncesi ile soruyorum arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 yılda 40000 km yapan aracın km düşürülür genelde.

• Sürücüleri de eşit ise 20 bin km 2 yaş derim. Sürücü farkı (bay/bayan) varsa 100 binde bay olan alınır
  • 20 bin km olanı, bayandan araba almam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20bin olanını seçerdim.
  • Hangisi temizse onu alırım

• 20 bin olanı tercih ederdim

• 20 bin 2 yaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangisinin çalışma saati azsa, kilometresini uzun yolda yapmışsa onu alırım.
  • Çok km yapan biri isem 20.000 km'de olanı alırdım. Bana bir sene kazandırır. Ayda 100-150 km yapan biri isem -ki öyle yapıyorum- zaten farketmez.
  • Ne olursa olsun araçların durumlarına bakardım. Eşit ise ,
    2 Yaş 20 Km yi alırdım
    İlaveten,
    Herzaman tercihim bayan aracından yana olur du ..
  • Amacım olan; yaş mı km mi daha öncelikli olduğunu görmek için diger şartları eşit saydım. Gördüğüm kadarıyla km daha öncelikli.

Aslında; tahmin ettiğimiz ama aksine de itiraz edemeyecegimiz öncelikleri görmek, mümkün ise sıralamak, bakacak olan arkadaşlara buradan yararlanarak seçim yapmalarına yardımcı olmak, aracının değerini öğrenmek isteyenlere de fikir vermek sonuçlarını da çıkarmak güzel olur (bunlar kendim için de geçerli). Bu amaçlarla:

2. Herşeyi yine aynı; Aynı fiyatlı donanım mı yoksa benzin/dizel tercihi mi?
    Örnek: 7.000 tl farkla benzinli sunroof+camtavan olan araç mı, yoksa sunroof ve camtavan olmayan dizel mi? Tabi şehri İstanbul olarak düşünürseniz ☺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 27 Nisan 2017; 12:35:41 >
  • 1 Yılda 40.000 km yapan araba alınacak araba değil bana göre ben bir yılda taş çatlasın 10 bin yapan adamım araba alacağım insanın da öyle bir sürücü olmasına dikkat ederim 2 yaşında 20 bin de olan araba almak için ideal, tabi dediğin gibi şartlar eşitse..
  • 1-2 yaş ne fark eder
  • arada 3-4 yaş olsa düşünülür de bu sorunun tartışmasız cevabı 20bin 2 yaştır.
  • 40bindeki aracın lastik balata gibi bazı bakımları yaklaşmış demektir 20 bin kmdekini alırdım

• Yıllık kulanım yapacağınız km az ise 40 bin olup düşük yaştakini alırım. Ama km çok yapacaksanız 20 bin olanı alırdım. Tabi diğer tüm kriterlerin aynı olduğunu varsayıyorum.
  • Ustune 2000 daha koyar 0km alirim

• Görende motor 100bin km'de bitiyor sanacak. Ben yeni kasa Passat'ın, (dizel) ilk bakımını 20binde sanıp içinde gram yağ bırakmamış birini tanıyorum. Hemen yağ eklettirdim araca. Ne araç uyarı vermiş bakım, yağ diye ne de vw servisi aramış randevu ve bakım için. İlginç ama gerçek. Şimdi bu aracın motor bileşenleri aşınmamış mıdır?

Ertesi gün soluğu serviste almış. Neden aramadınız vs vs. Özür dilemişler, bilmem ne. Her kullandığım ve sevdiğim aracı ikinci elde olsa castrol edge kullanırım. Adam belki en ucuzunu koyduruyor? Bir sürü kriter var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 27 Nisan 2017; 13:29:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.