Şimdi Ara

Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
3
Favori
32.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cenabı Allah'ın bakın açık emri, cehennem ehline soruluyor..

ilk sorulan soru ve onların ilk verdiği cevap ne?, bakın dikkat edin:

" sizi buraya düşüren sebep nedir? " diye soruluyor cehennem ehline.

ilk verilen cevap:

" biz namaz kılanlardan değildik " derler diyor, cenabı Allah.

sadece ihlas ve fatiha ile farzlarını kılmanız bile sizi bu duruma düşmekten kurtarır inşaallah.

tabi sünneti kılmak lazım mesela sabah namazının sünneti, sünneti müekkede olarak bilinir.

bu sünnet sürekli yapılmıştır.

farz namazlarınızı kılınız. sabah sünnetini de terketmeyiniz.

hiç kılamıyorum demeyin. kılamıyorsanız, zorlanıyorsanız farzları kılın.

yine mi gücünüz yetmiyor?

sabah namazının farzını kılın.

sağlam olan insana açık emir, beş vakit namaz farzdır.

benim kalbim temiz demeyin, inanç ve iman için ibadeti fiziksel veya görsel hale getirmek gerekmiyor demeyin, bu doğru değil.

atın üzerinizden şu hipnozu. Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... 

• vollkan59 kullanıcısına yanıt

İşiniz gücünüz karşındakini laflarını çarpıtma. Son kez yazıyorum zaten sizin kafayla mücadele etmek mümkün değil.

Benim dediğim Kur'andaki ayetleri açıklama dışında dine ekleme yapan, Allah'ın hükmüne hüküm katan hadislerin güvenilmez olduğudur. "Cehennemdekilerin çoğu kadınlardır" diye hadis uydurmuş ulan adamlar sen neden bahsediyorsun? Ya da "Altın ve ipek, erkeklere haramdır." var mesela. Katılıyor musun bunlara? Bunu reddediyorsan o zaman sen de Allah'ı reddediyorsun öyle mi? Çok sevdiğin biat ettiğin Buhari üfürmüş bu hadisleri. İşiniz gücünüz riya.

"S.a.v" "Haşa" falan yazdın çok güzel Müslüman oldun bravo sana. Tek eksiğiniz Ayosofya.

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt

İşinize gelen kısmını alıp işinize gelmeyen kısmını almiyorsunuz kuranı tam okusaydin peygamberin sözlerinin kendi nefsi olmadığı onların birer vahiy olduguna inanirdin sen nefsine yenik düşüyorsun kuran senin mantigina uygun mu deil mi diye bakmaz doğru neyse onu koyar kuralları nettir sana mantıksız geliyor diye yanlış olduğu anlamına gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Cebelebettin -- 2 Temmuz 2020; 16:11:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Yok zekasıymış bilmem neymiş , sanırsın atomu parçaladı. Laf cambazı bir adam o kadar. Geçmişi değil sonrası da aynıdır hayatının . Siyasilerden para dilenen bir kişilik. Bugün yaşasa sürekli tvlere çıkıp birilerini över , Allah, din, iman diye ihale, iş koparma derdinden olurdu.

En samimi şiiri

Her ayağın bastığı yerde sanki kalbim var,

kalbim ki vahşi bir zevk alır ezilişinden.

ömrümün geçtiği yolda bana sorsalar,

gidiyorum bir kadın bacağının peşinden.

Bir kadının içinden ağlayışı, gülüşü,

gözlerinden ziyade bacaklarına yakın,

bir lisandır onların duruşu, bükülüşü,

kadınlar! onlar varken konuşmayınız sakın.

Ince sütunlardaki ilahi güzelliğe

bacakların ruhudur şekil veren diyorum

bacakları bir kalın örtüde saklı diye

mermerde kalbi çarpan venüs’ü sevmiyorum.

Boynuma doladığın güzel putu görseler

insanlar öğrenirdi neye tapacağını.

kör olsam da açılır gözüm, ona sürseler

isa’nın eli diye, bir kadın bacağını.

Geçmişi çöplükmüş ,sanki hayatının geri kalanı çok temiz ve aydınlık.

Alıntıları Göster

Rahmetli hakikaten ne guzel isaret etmis. Nokta atis, anlayana...

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt

Kizmadan cevap yazabileceksen ben buradayım :) Ben sana sahih hadislerden bahsediyorum.MeselKütüb-i Sitte. Mesela, Riyazüs Salihin 8 cilt.

Sen zaten bunların hepsini uygula hayatında gerisi Allah Kerim.

Fakat bu sana yetmiyor, hepsini çöpe atalım sadece Kur'an'a bakalım diyorsan o senin kaybın olur.

Ben sana diyorum ki, Peygamberimiz ( sav) in sözlerinde veya eylemlerinde , Kur'an'ı Kerim'e aykırı bırak cümleyi , bir tek nokta bulamazsın.

Şimdi bunca âlim, evliyaullah yanılıyor, hadislere riayet ediyor, sen ise o kısıtlı bilginle, dünyanda kendine yeni bir bakış açısı mı sunuyorsun?

Ben sana üzerinde ittifak olan sahih hadisleri söylüyorum. Sen bunların hayatında %10 unu uygulanabiliyor musun?

• vollkan59 kullanıcısına yanıt

Bırak sen hadisi madisi, Kuran ayetlerine uy yeter. Peygamberden 200 sene sonra uydurulmuş sözleri din diye kabul ettiniz, Kuranı bir kenara attınız. Mezheplere böldünüz insanları. Savaşlar çıktı bu yüzden. O yüzden zaten müslüman ülkeleri bu kadar sefalet içinde, bu kadar geri kalmış ülkeler şu an.

• Yanlış alıntıladın galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

Bırak sen hadisi madisi, Kuran ayetlerine uy yeter. Peygamberden 200 sene sonra uydurulmuş sözleri din diye kabul ettiniz, Kuranı bir kenara attınız. Mezheplere böldünüz insanları. Savaşlar çıktı bu yüzden. O yüzden zaten müslüman ülkeleri bu kadar sefalet içinde, bu kadar geri kalmış ülkeler şu an.

Ulan arkadaş hayatında iki rekat namaz kılmamis adamlar burda din öğretmeye başlamış. Zorla günaha sokacaklar beni. 

Hadislere uydurma demiş bir de hey Allah'ım ya. 

• Kariye müzesinde aynısı oldu fakat beceremediler.
    İmamoğlu yapar işalla bakalım hayırlısı. Kendisi alnı sevdeye varan bir yiğit. Yasin okusun orada iyi olır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 2 Temmuz 2020; 17:33:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Ondaki zekanın zerresi, bölümü toplasan çıkar mı acaba 

Kendisi, yolunu değiştirmese idi, adım gibi eminim her yıl karanfiller ile anma törenleri düzenler, adına ayinler yapar, sergiler açar,heykeller diker tiyatrolar düzenlerdiniz.

Yine üstad^tan bir alıntı yapalım. Necip Fazıl Kısakürek diyor ki;

Alıntıları Göster

Biz buna kurnazlık diyoruz da neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona_6

Kardeşim bilmemek ayrı şey , hadsizlik ayrı şey.

Sen şuanda ikincisini yapıyorsun gibi geliyor.

Allah’a ve Resulüne itaat edin! [Enfal 20]

Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir. Ahzab 71]

Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için çılgın bir ateş hazırladık. [Feth 13] 

(De ki, Allah’a ve Resulü’ne itaat edin! [İtaat etmeyip] yüz çevirenler [kâfir olanlar], bilsinler ki, Allah, kâfirleri sevmez. [Âl-i İmran 32] 

Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının! [Haşr 7]

O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar. [Araf 157]

Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur. [Nisa 80]

Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır. [Ahzab 36]

Biz her Peygamberi, kendisine itaat edilsin diye gönderdik. [Nisa 64]

Yeter sanırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hidayet ve iman versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adolf_Hitler

Ulan arkadaş hayatında iki rekat namaz kılmamis adamlar burda din öğretmeye başlamış. Zorla günaha sokacaklar beni. 

Hadislere uydurma demiş bir de hey Allah'ım ya. 

Alıntıları Göster

Nerden biliyon lan benim 2 rekat namaz kılmadığımı? İşte bu bölucü kafa sizi bitirecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Kardeşim bilmemek ayrı şey , hadsizlik ayrı şey.

Sen şuanda ikincisini yapıyorsun gibi geliyor.

Allah’a ve Resulüne itaat edin! [Enfal 20]

Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir. Ahzab 71]

Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için çılgın bir ateş hazırladık. [Feth 13] 

(De ki, Allah’a ve Resulü’ne itaat edin! [İtaat etmeyip] yüz çevirenler [kâfir olanlar], bilsinler ki, Allah, kâfirleri sevmez. [Âl-i İmran 32] 

Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının! [Haşr 7]

O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar. [Araf 157]

Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur. [Nisa 80]

Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır. [Ahzab 36]

Biz her Peygamberi, kendisine itaat edilsin diye gönderdik. [Nisa 64]

Yeter sanırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hidayet ve iman versin.

Alıntıları Göster

Resülüme itaat edin diyerek Kuranı kastediyor zaten. Kuran kime indi? Hz Muhammed insanlara kuran ayetlerini anlatıyor. O anlatmasa kim bilecek Kuranı? Bunu anlamamak için niye zorluyorsunuz kendinizi? Kuranda demiyor mu bu kitap apaçık şekilde indirildi diye, demiyor mu bundan sorumlusunuz diye. Bırakın abi insanları bölmeyi artık. Sana iman versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 2 Temmuz 2020; 17:16:43 >

• açılmayacak boşuna heves yapma yani ya doların 15 tl ve üzerine çıkmasını göze alırlarsa açılır

@vollkan59

şahsi görüşüm açamazlar çok zor bende isterim ama durum ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 2 Temmuz 2020; 18:27:46 >
  • Sağol iman dileğin için, amin derim ancak

Anlattıkları ve uyguladıkları zaten hadisleri olmuyor mu?

Şöyle düşün! Bu sahih hadisleri nakleden olmasa idi, günümüze ne kalırdı?

Ben ayetleri yukarıda sıraladım, sen sahih olmayan ve kendince mezheplere takilmissin.

• Açılacak. Fakat ne zaman nasip olur bilemem.

Bu 15 günü bekliyoruz. Buna da gerek yok dedi bugün Cnn de Anapali. Bakanlar kurulu kararı ile de açılabilir dedi.

Fakat yine de Danıştay'a gitmesinde bir sebep olabilir. Açılan dava var bir dernek tarafından. Zaten onun açtığı dava görüşüldü bugün.

Bu kadar gündeme getirip, açılmaz ise, ben kendi adıma kendimi sorgularım. Hadi bazı şeyleri sineye çekiyoruz, ya sabır diyoruz da, acmayacaksan neden gündeme geldi?

• bence olumlu karar çıkacak... çünkü geçen ay bir tweet vardı, akpli bir millet vekil, iyi partinin teklifine "bugün red oyu verdik, asıl işlerimiz temmuzda olacak" diye ...

• bence açılmayacak. kararın çıkması, açılacağı anlamına da gelmemeli. önemli olan yetkiyi almaktır. bu bile sadece bizi değil, ayasofya'ya ilgi duyan her kesimi hareketlendirir ki ; bu bile iyidir. aklıma kurtlar vadisindeki sahne geldi. ne zaman açıyorsunuz sorusu soruluyordu. Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah...  kısaca aslında erdoğan'ın yaptığı kötü bir şey değil. çıkacak olan karar da hiç kimseyi küçültmeyecek.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.