Şimdi Ara

Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
3
Favori
32.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mahkeme yarım saat bile sürmemiş duyduğum kadarıyla pozitif karar çıkacağını sanmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Memleketin bu kadar ciddi sorunu varken her kim Ayosofya üzerinde fikir yürütüyorsa, gündem yaratıyorsa bilin ki siyasal islamcıdır. Bu adamlar Arapların uydurma hadis dinine inanır. Kur'anla bir bağları yoktur. İşleri güçleri şovdur. Camileri, ibadethaneleri siyasete alet edeni Allah ıslah etsin.

Mevcut durumda Ayasofya'da mescit de var. Orada isteyen namazını kılabilir. Ama yok. Elemanların işi gücü gösteriş. İbadeti Allah için yapıyor olsalar, mahallelerindeki cami de yeter onlara da işte dert bu değil.

'' Bu adamlar Arapların uydurma hadis dinine inanır'' diye yazdıktan sonra, milleti siyasal islamcı diyerek suçlaman komik olmuş...

• Bakanlar kurulu kaldırılalı 2 sene olmuş hala bakanlar kurulu diyenler varAyasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... 

İnanmayan resmi gazeteye baksın 2018de geçti bu. Khk çıkarma yetkisi de kalktı cb kararnamesi geldi. İsterse bir kararnameyle ayasofyayı açar. Tabi amacı iş yapmaksa.

• Oysa sadece bir tutam ironi kattım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 15 temmuz. at fava bekle 👍👍

• Gündem değiştirme is loading.............

• BorazanPower kullanıcısına yanıt

• Munasip bir yerinizi kaldirip ayasofyaya giderseniz hunkar kasrinda namaz kilabilirsiniz. 91 yilindan beri kiliniyor cunku
    Amaciniz namaz kilmak olmadigi icin bunu bildiginizi de sanmiyorum tabiki.

• vollkan59 kullanıcısına yanıt

Yazdığımda bir tutarsızlık yok. Sanırım sen de onlardansın. Gerçek İslam'ın tek kaynağı olan Kur'an'ı bypass edip, üfürükçülerin salladığı hadislerle Kur'an'da var olmayan mezhepler ve ruhban sınıfı uydurmaları doğrultusunda dini yaşamak benim eleştirdiğim. Böyle olunca da Allah rızası için yapılması gereken ibadet için şov peşinde koşuluyor.

• yav hadi yunan gavuru karşı çıkıyor da bizimkilere ne oluyor Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... 

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Yazdığımda bir tutarsızlık yok. Sanırım sen de onlardansın. Gerçek İslam'ın tek kaynağı olan Kur'an'ı bypass edip, üfürükçülerin salladığı hadislerle Kur'an'da var olmayan mezhepler ve ruhban sınıfı uydurmaları doğrultusunda dini yaşamak benim eleştirdiğim. Böyle olunca da Allah rızası için yapılması gereken ibadet için şov peşinde koşuluyor.

Kusura bakma da, Hadisi inkar etmek moda mı oldu sizde?

Benim tepkim buna. Burada sahih hadislerden bahsediyorum.

Bunun uzun uzun açıklaması var internette pek çok kaynak bulabilirsin, yapma etme , Peygamberi ve sözlerini eylemlerini inkar etmek! Allah muhafaza.

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Kusura bakma da, Hadisi inkar etmek moda mı oldu sizde?

Benim tepkim buna. Burada sahih hadislerden bahsediyorum.

Bunun uzun uzun açıklaması var internette pek çok kaynak bulabilirsin, yapma etme , Peygamberi ve sözlerini eylemlerini inkar etmek! Allah muhafaza.

Alıntıları Göster

bunların amacı belli hocam. kurandan iki ayet oku desen okuyamaz. arapçayı beğenmez ben meal okuyorum der. onda da daha fatihanın anlamını bilmezAyasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... amaç tamamen provakatörrlük

• Katedralleri, Kiliseleri camiye çevirelim ama Hristiyan turistlerin Turkiye’ye gelmelerini isteyelim ne acayip bir tür bunlar ya.

Dünyanın geri kalanının müslümanlardan nefret etmeye devam etmesi için bütün şartları oluşturuyorlar.

• Adolf_Hitler kullanıcısına yanıt

Ne yaparsın, kalp kırmadan yazmaya çalışıyoruz.

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt

Ne kadar nefsinize ağır gelsede namaz,örtü,oruç vs hepsi hadislerde var sırf bu ibadetleri yerine getirmemek uğruna hadisleri yalanlamak dinden çıkarır peygamberi yalanlamak Allah'ı yalanlamaktir ki sadece Kur'an'a inanıyorum diyen sen hayatının ne kadar kısmına kuranı sokuyorsun veya uyguluyorsun oda var yani sırf nefsine ağır gekiyor diye yalanlama, İslam tektir yok siyasal İslam yok sucu İslam diye de ayirmayin inkar etmek adına artık ne yapacağınızı şaşırdınız son evre kaldı o da kuranı yalanlamak onunda zamanı yakındır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Cebelebettin -- 2 Temmuz 2020; 15:35:55 >
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt

Moda değil Allah'ın verdiği aklı kullanarak gerçeğe ulaşmak. Yahu Peygamberi kutsallaştırma olayı Hristiyan adetidir. Peygamberin sözleri farz değildir. Peygamber Kur'an'da olmayan bir şeyi zorunlu kılmaz. Kur'an'a ekleme yapmak şirktir. Bu işin bir boyutu.

Diğer konu da bu sahih dediğiniz hadislerin temelinin "peygamberden duyup şuna şuna ileten sonra onların da şuna şuna ilettiğine göre rivayet olur ki" olması. Peygambere bu şekilde atfedilen bu sözlerin hiçbirine güvenilemez. Hele peygamber öldükten sonra ortaya çıkanlar komple sakıncalı.

Ayrıca bu hadisleri "sahih" ilan eden kim? Bunları toplulaştıran Buhari'nin özelliği nedir? Alimler, mübarek adamlar, hocalar, şıhlar, şeyhler Kur'an'da olmayan uydurma ruhban sınıfıdır. İslam'da bunların da yeri yoktur.

Her şeyi geçtim bu Buhari'nin hadislerinden öyle örnekler veririmki size günlük hayatınızda uygulamadığınızı ya da kabul etmeyeceğinize eminim. Bu durum işinize geleni benimseyip, gelmeyeni benimsememek oluyor.

• Karar hayır çıkarsa Reis bu işten yırtar.Biz camiiye çevirmesi için çalıştık ama mahkeme izin vermedi diyecek.

• Ben konuyla ilgili açıklamamı bir yukarıdaki mesajımda belirttim. Hayır güzel kardeşim hadislere güvenmemek kimseyi dinden çıkarmaz. Hatta böyle sağa sola dinden çıkıyorsun falan da demek şirktir ama tabi sizin içinize işlemiş bu sahte din anlayışı. Allah adına hüküm vermeye bayılırsınız.

İslam'ın tek gerçek kaynağı Kur'andır ve orada da kimin Müslüman olduğu yazar. Ayrıca, Kur'an'da Kur'an'ın tek kaynak olduğuna ilişkin ayetler vardır;

Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya iletici, bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik. (16-Nahl-89)

Hüküm yalnız Allah’ındır. O kendisinden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur. Ama insanların çoğu bilmiyorlar. (12-Yusuf-40)

Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım? (6-Enam-114)

Peygamber'in olduğu iddia edilen sadece Kur'an'ı yorumlayan hadislere güvenilebilir ama dine ekleme yapan tüm sözler şüphelidir. Bunlara inanmamak Allah'ı inkar etmek değil Allah'ın kitabında yazanlara uygun hareket etmektir.

Peygamberimizin (sav) sözlerinde bir tek 'nokta' işareti Allah'ın ayetleri dışında değildir.

Kutsallastirma daha da ilerisi şirk koşma Hristiyan inancıdır. Kaldı ki kabul olsa idi Allah (CC) ne İslam dinini, ne de Peygamber Efendimizi (sav) göndermeye gerek duyardı.

Sahih hadisler bellidir ve üzerinde şüpheye yer vermeyecek şekilde ravileri ile ortadadır.

Peygamberi inkar etmen zaten başlı başına yetiyor da, üstüne bir de evliyaullahı , Allah dostlarını da katiyorsun.

Çok klasik olacak ama, Kuran'da namaz kılın diyor Allah, layıkıyla nasıl kılınacağıni ise Peygamberleri vasıtası ile gösteriyor.

Peki senin Allah inancın var, var ise emirlerine de uyman gerekir, nasıl kilacaksin namazı?

İşine gelip gelmemek sizin gösterdiğiniz örnekte zaten gün yüzüne çıkıyor. Diyorsun ki, Allah vardır, emirleri vardır (Kuran) fakat uygulamasakta olur ( haşa)

"Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur." (Nisa, 4/80)

Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin, sizden olan ülü’l-emre de. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah’a ve âhirete gerçekten inanıyorsanız- onu, Allah’a ve peygambere götürün. Bu, elde edilecek sonuç bakımından hem hayırlıdır hem de en güzelidir. (Nisa 4/59)

O hevadan (kendi nefsinden) konuşmaz. Onun konuşması ancak, bildirilen bir vahiy iledir” (Necm, 3-4) 

Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.