Şimdi Ara

Ayasofya Camii için karar günü... Güncelleme: Karar çıktı Ayasofya Camii'dir. Elhamdülillah... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
3
Favori
32.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayasofya açılacak ve bunu keşke muhalefet eden insanlar da dahil çoşkuyla karşılayabilsek. Oy moy verme kardeşim sadece sevin. Yeri geldi mi atalarınla gurur duyuyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orası tarihi miras güzel kardeşim..kime neyi ispat etmeye çalışıyoruz..yeterince camii var zaten..bırak orası da müze olarak kalsın..ülkeye bir gelir kapısı olsun..

• Daha 63.000 kişilik Çamlıca camisi boşken, Ayasofya'nın tartışılması abesle iştigal...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olay yer olmaması değil ayasofyanın tekrar cami olması. Gelir kapısı tabi belki bu gelir başka yerlerden elde ediliyordur artık gerek yoktur. O kadar boru geçiyor ülkeden şimdi libya ile ortak doğal kaynakları aranacak doğu akdenizde aranıyor. Cami olmasının müze gelirinden başka bir zararı yok. Tabi cami olacak diye esere zarar verirmemeli o zaman hiç bir anlamı kalmaz

• Tabi cami olacak diye esere zarar verirmemeli

emin olun verilecek.. ben her inanca karşı saygı duyuyorum..ancak o figürler vs hepsi kapatılacak..yoksa camii olmaz..

• 15 gun nedir ya.Şöyle 2023 seçiminden hemen sonraki gün açıklasınlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alıntı

metni:
    Hukuk devletiyiz.

• daha önce söylediğim boşuna ümitlenme açılmaz sözünü geri alıyorum

açılma ihtimali var bence

fikrimi değiştirdim

@volkan59

• Estağfurullah, bir şeyi geri almaya gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam orada açılması taraftarı idiniz, sadece açılacağına inanmamıştiniz.

Bekliyoruz bakalım ne olacak.

• Reuters haber ajansı, İstanbul'un simgeleri arasındaki Ayasofya'nın yeniden ibadete açılıp açılmayacağının yarın belli olacağını bildirdi

Hayırlısı

Kaynakhttps://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-reuters-dunyaya-duyurdu-ayasofya-karari-6255456

• Güncel

Ayasofya'ın ibadete açılıp açılmayacağı hakkında bugün saat 16,30'da açıklama yapılması planlanıyor. Açıklamayı Yargıtay 10. Daire Başkanı Yılmaz Akçil'in yapması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 10 Temmuz 2020; 14:52:25 >
  • bende fikir değiştirdim başta sıkar diyordum ama ciddiler gibi, açılcağı kesin gibi artıkda artık haçlı emperyal saldırının dozajına gore geri adım olurmu bakçaz yada yok mozaikler bilmem neler diyip aylarca oyalanır oda ihtimal ama kesinlikle cumhuriyet açısından devrimsel bir dönem içersindeyiz.... 

akp tükürüğünü yalarsa s400 ve ayasofyada artık seçilme ihtimali çok zayıf kalır onlarda biliyor bunu...

ha bunların ikisinide lağıyla yapar millet ekonomi dolar filan takmaz ciddi anlamda aç kalmadığı sürece, kemalist sözde aydın kesim azınlık dışında oyları patlar....2023 de %60 a dayanır oyu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Temmuz 2020; 15:42:32 >
  • Erdoğan böyle bir açıklamayı başkasına mı bırakacak yani ? Damat zaten az önce demiş ya bugün ya yarın falan diye..Halen oyalama amacındalar gibi geliyor.Eee böyle halk varken 2023'e kadar bile sürdürürler bu muhabbeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 10 Temmuz 2020; 15:28:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsrail dört gözle camiye çevrilmesini bekliyor.

Mescidi Aksayı sinagog yapmak için elinde emsal olacak.

• hayır olamaz aynı değil durumu

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

hayır olamaz aynı değil durumu

Neden anlat hadi.

İsrail için kılıç hakkı. Binlerce yıldır museviler bekliyor  

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

daha önce de söyledim

1-) İsrail Kubbetüs sahra camiini de yıkmak istiyor doğrudan doğruya Müslümanlara ait mekandır yani öncesinde de Müslümanlara aitti

2-) Mescidi Aksa yı orada Camii olarak kullanan cemaati var sahipli yani

3-) Mescidi Aksa nın cemaati olduğu için orası camii olarak kabul ediliyor İsrail kurulmadan önce Araplar orayı camii olarak kullanıyordu bu dünya genelinde kabul edilen bir gerçek ha sen kabul

etmiyorum dersen ayrı

4-) Ayasofya istanbul fethedildiğinde fethin simgesi olarak değiştirilen tek kilisedir bu olay fetihler döneminde gerçekleşti günümüzde fetihler dönemi bitti kılıç hakkı da kapandı

5-) Böyle bir şeye zorla kalkışırsa ki er geç yapacaktır buna eminim bilin ki KIYAMET SAVAŞI yaklaşmış demektir

6-) Yahudilerle o saattten sonra bütün köprüler atılır İslam Dünyasında (maçası varsa yapsın )

7-) Kılıç Hakkı denilen Kavram sadece Osmanlı Devletinin uyguladığı bir politikaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 10 Temmuz 2020; 16:13:15 >

• Ayasofya'ya ibadet yolu açıldı. Elhamdülillah.

• vollkan59 kullanıcısına yanıt

Allah c.c. Şükür

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.