Binbaşı
09 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 81 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Bildiğiniz üzere virüs nedeniyle spor salonları kapandığı için herkes evde programına devam etmeye çalışıyor. Hâl böyle olunca uygun olduğu için insanlar vinly ağırlık seti tercih ediyor. Ben başından beri evde çalışan biriyim. Ağırlıkları arttırmak için ek ağırlık almak istedim bugün. Sitelere girdiğimde sonuç şu:

Ne diyeceğini bilemiyorum. HFA dan şikayet ettim fakat şirketlerin adresini falan bilmediğim için yarım yamalak oldu birşey çıkacağını sanmıyorum.
Arkadaş diyetteyim. Orada burada sürekli yemek reklamları çıkıyor. Aklımı çekmeye çalışıyor.

Üstüne düşün durumum olmadığını. Ne olacak o insanın canı.

Birde sahte görüntüler üstüne. Pizza koyuyor reklama. Gidiyorsun aynı pizza canın çekiyor alıyorsun. Gram alakası yok reklamdakiyle. Bu dolandırıcılık değilde ne? Bare ne satıyorsa ona benzesin aynısı olmasına gerek yok.

Akıma gelmeyen birçok neden var böyle.
Evet arkadaşlar.8 gün önce sigarayı bıraktım.Önemli gelişme oldukça burada paylaşıcam. Bu konuyu açma sebebim hem ileride kendimin neler yaşadığını hatırlamak hemde sigarayı bırakmaya çalışıp bırakamayan arkadaşlara yaşadıklarım ile ilgili bilgileri anlatarak onlara neler yaşayacağını göstermek. Sigarayı bırakma amacım tabiki maddi ve manevi sebeblerden. Zaten zevk için içtiğim söylenebilir.Aklınızda bir soru varsa soracağınız sorabilirsiniz bu arada. Sigarayı bırakırken aklıma gelen sizi zorlaştıracak ve kolaylaştıracak şeyleri aklıma geldikçe yazacağım.

Hiçbir şekilde nikotin bandı ve türevleri kullanmıyorum.
Sigara içilen ortamdan uzak durmaya çalışmadım ve etkilendiğimide söyleyemem. Sadece sigaraya odaklanmayın yeterli.
Yemeğe saldırmıyorum fakat bol bol su içiyorum günde 2-3 litreye kadar istemsizce bu arada vücut istiyor.
Tabiki öğrenciyseniz ve elinizi cebinize attığınızda her gün +15 lira görmek insanı mutlu ediyor.
Sigarayla beraber içtiğim içeceklerden uzak durmuyorum fakat içmezseniz daha iyi olur çünkü tetikliyor gerçekten.
Çok çabuk sinirlenmeye başlıyorsunuz birine birşey derken kafanızda tartmaya çalışın.
Çok fazla sıkılma hissi yaratıyor kendinizce hobi bulmaya çalışın sosyalleşin yürüyüş yapmaya çalışın.
Moralinizi bozan şeylerden kaçının (müzik bulunduğunuz ortam ve sorunlarınız). Kaçınmaz iseniz çok yüksek şekilde tetikliyor. Bu en çok dikkat edeceğiniz şey olmalı yoksa tekrar başlarsınız büyük ihtimalle !

1.gün

İlk gün şu ana kadar yaşadığım en zor gün. Ne sıklıkla sigara içiyorsanız ortalama o süreyle düşünce kafanıza gelip 5-10 dakika arasında gidiyor. Benim gibi sık içen biriyseniz fazla zorlanacaksınız.

2.gün

İlk günkü kadar sık değil ortalama 20-30 dakikada bir içiyorsam yaklaşık 4 katı zamanda bir kafama girip gidiyor.

4.gün

Artık günde 3 4 kere girip gitmeye başladı ve boğazımda sigara içerken sabah kalktığımdaki gibi balgam vesaire oluyor nefes almakta zorlanmalar oluyor.

8.gün

Sigara isteği sabah akşam bir kere gidip geliyor gibi. Onuda anlamıyorum bile neredeyse.

14. gün

Sanki duyguları doruklarda yaşamaya başlamış gibi hissediyorum. Sadece üzülmek değil sevinmek şaşırmak hemen hemen bütün duyguları istemeden çok aşırı yaşıyorum ve bu hoşuma gitmeye başladı.
https://tr.msi.com/Motherboard/H81M-P33/Specification

Msı'ın kendi sitesinde 2x ram slotu olduğunu ve maximum 16 gb ram desteklediğini belirtmiş. Ben bu anakarta 1x16 gb ram takarsam desteklermi ? Bu şekilde 2x16 takarsam 32 gb alabilirmiyim?
Sadece 1x16 gb desteklemesi yeterli bu arada.
https://www.sikayetvar.com/istanbul-bilisim

İstanbul bilişim den monitör siparişi verdim 5 gün önce. Siparişi geçerken stokta var aynı gün kargo ibaresi yer alıyordu.

2 gün geçti baktım kargo falan yok . Kontrol ettiğimde kargo ya vermeye bırakın daha ürün ellerinde değilmiş.

Daha sonra müşteri hizmetleri ni aradım abartmıyorum 2 kez aradım toplamda 90 kusur dakika hatta beklemem ile birlikte müşteri hizmetlerine ulaştım. Bana stokta olmayan ürünü stoktaymis gibi sattıklarını açıkça belirtip bugün öğleden sonra en geç kargoya verileceğini belirtti.

Bugün de şikayet var aklıma geldi. Bir baktım rezalet . Herkes şikayetçi.

İşin özeti ben üründen geçtim zaten bunların ağızlarının yanmasını istiyorum. Nereye başvurabilirim.

Bu arada para iadesi 10 iş günü içerisinde yapılıyor diyor müşteri hizmetleri. Şikayet var da millet 1 ay geçmesine rağmen para iadesi almadığını belirtmiş.
Silinsin
Allah Allah acaba yine Turkish yeah cat games mi.
Merhaba. Başlıktaki gibi telefonumdaki interneti kullanmak amaçlı modemi telefona bağlayabilirmiyim. Normalde interneti çeksin diye bilgisayarıma bağlayabiliyorum fakat televizyon usb Tethering i açınca interneti algilayamiyor. Yada aynı anda 2 pc de internet lazım oluyor birine bağlayınca digeri wireless gibi bir özelliği olmadığı için kullanamıyorum onda.

1 Adet kendine alıyorsun. 2 adet devlete alıyorsun. Burda yetmezmiş gibi arabaların ömürlük benzininide koyuyorsun.

Mantıken bile uçuk bir şekilde saçma bir olay.
Sesimiz bir böceğe göre çok yüksek desibellerde. Onlar bizi duyabiliyor mu? Duymuyor ise evrende bizim de bir böcek gibi küçük birşey olmadığımız nereden belli?(zaten o kadar küçüğü Z de bir canlı olarak bahsediyorum) bunun hakkinda bir teori varmı?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
LOL
Gragas
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.103
İkinci El Bölümü Mesajları: 115
Konularının görüntülenme sayısı: 58.841 (Bu ay: 251)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.012 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.