Şimdi Ara

ayak bileği kıkırdak zedelenmesi ameliyatı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
28
Favori
127.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese geçmiş olsun arkadaşlar. benzer rahatsızlığı halısahada bilek burkulmasından dolayı 1 yıldır yaşıyorum. ameliyat olmadım ama eskisi gibi de değilim. ocd şüphesi var ve ağrılarım oluyor. koşmam imkansız. 3 ay yürüyemedim baldırım inceldi. bir grup varsa beni de dahil eder misiniz? 05433045932
  • Merhaba. Herkese geçmiş olsun.
    Lisede atletizmden futbola kadar yapmadığım spor yoktu. Üniversiteye başlayınca spor yapma sıklığım azaldı ama yine bir halisaha maçındaki şutlarımdan sonra maçı tamamlayamadım. Sonra MR, röntgen falan derken, 2014 Mayıs ayında sag ayak bileğinden kapalı ameliyat oldum. İçini temizleyip kemikte delik açmışlar. Ameliyatı izlemedim ama lokal olduğu icin doktor ve yardımcılarını görüyordum. 15-20 dk ya ameliyat bitti. Kocaeli tip fakültesinde 2-3 gun yattım tam hatırlamıyorum. Efsane ağrı oldu ilk 1-2 gun, günde 1 kez yaptıkları agri kesici iğneden bağır çağır 3 tane yaptırıyordum :)

1 ay evde takıldım. Dizi, film, kitap derken alışıyorsunuz zamanın geçmesine ama zor bir durum. Hele ki WC ve duş, epeyi zor, yere basmadan yapmak. Duş İçin sandalyede almanızı tavsiye ederim. Ameliyatlı bölgeyi ıslatmayan tabi.

Neyse Sonra yavas yavas değneklerle basmaya başladım. Agrilarim gitmisti epeyi. Doktor az ilgilendi, cok yoğundu evet ama az ilgilendi. Kontrole gidince 2-3 dk anca konuşabiliyorduk, Levent hoca, Kocaeli Tip Fakültesinde. İyi bir hoca. Ne yapmam gerektiğini veya gerekmediğini söyledi ama üstün körü oldu biraz. Neyse ameliyattan 1.5 ay Sonra değneksiz yürümeye başladım. Koşma, futbol vs.. falan hak getire. Futbol hala oynamiyorum. (Sigara içmeye devam ettim, iyi olmadı bu tabi)

Sonra Sümela manastırına çıktım yürüyerek, o gun ne olduysa oldu. Fazla yordum bileğimi, hem düzgün degil yol, hem dik. Orda ayvayı yedik :)

Son 1-2 yıldır agrilarim arttı maalesef. Size bir sürprizim var. Sol bilekte de ayni agrilar başladı :)
    Son 2 yılda yine 3-4 MR çekilmişimdir. Bu sefer Levent Hoca, bizi bu konuda (ayak bileği) daha uzman olan bir doktora yönlendirdi. O da Kocaeli tip fakültesinde iyi bir hoca sanirim, herkes öyle diyor. Halam orda uzun yıllar çalıştı ve emekli olduğu icin hocaları tanıyoruz.

Neyse, şimdiki doktorum da bu sefer acık ameliyat diyor. Ve bu durumdan sıkılmaya başladım.
    Yürürken cok agirmiyor, ama ayakta dikilince (5-10 dk, fazla degil) agri giriyor. Gece uyurken bileklerimden bazen ateş cikiyor gibi oluyor. Buz jeli basıyorum tabi, buradaki herkesin bildiğini düşünüyorum.

Sol bilekte ödem varmış, sag bilekte de kıkırdak biraz erimiş sanirim. Tam MR raporunu siteden alıp atarım buraya. Nasıl bir ödem ise 2-3 yıldır agiriyor sol bileğim. Sağ bileği Zaten söylemiyorum.

Kelle paça ve bamya tohumu (kurutulmuş) iyi geliyor. Sıvıyı arttıran doğal yöntemlerden en iyileri. Bamya tohumunu ezip, bal ve zeytinyağı ile karıştırıp, her gün bir cay kaşığı yiyebilirsiniz.

Bu arada vitamin eksikliği falan filan ile alakalı yaptırmadığım test kalmadı. Geneli normal. MR sonucunu da yazarım buraya.
     ayak bileği kıkırdak zedelenmesi ameliyatı

Allah herkese kolaylık versin. İnsallah en kısa sürede düzeliriz.
    Yine ameliyat olacağım sanırım ama 1-2 doktora daha göstermek istiyorum. Şu an acıya ve ağrıya dayanabiliyorum.

Baştan sona bütün yazıları okudum bu arada.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Bilgilendirme yapan herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ordeal171 O kullanıcısına yanıt
    Ayak bileği ile ilgili guruba benide alırmısınız 05333976529

• deu_ultraslan D kullanıcısına yanıt
    Siz tahir öğüt emi oldunuz ameliyatı. Birde maliyeti ne oldu. Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Maje53

Merhaba. Herkese geçmiş olsun.
    Lisede atletizmden futbola kadar yapmadığım spor yoktu. Üniversiteye başlayınca spor yapma sıklığım azaldı ama yine bir halisaha maçındaki şutlarımdan sonra maçı tamamlayamadım. Sonra MR, röntgen falan derken, 2014 Mayıs ayında sag ayak bileğinden kapalı ameliyat oldum. İçini temizleyip kemikte delik açmışlar. Ameliyatı izlemedim ama lokal olduğu icin doktor ve yardımcılarını görüyordum. 15-20 dk ya ameliyat bitti. Kocaeli tip fakültesinde 2-3 gun yattım tam hatırlamıyorum. Efsane ağrı oldu ilk 1-2 gun, günde 1 kez yaptıkları agri kesici iğneden bağır çağır 3 tane yaptırıyordum :)

1 ay evde takıldım. Dizi, film, kitap derken alışıyorsunuz zamanın geçmesine ama zor bir durum. Hele ki WC ve duş, epeyi zor, yere basmadan yapmak. Duş İçin sandalyede almanızı tavsiye ederim. Ameliyatlı bölgeyi ıslatmayan tabi.

Neyse Sonra yavas yavas değneklerle basmaya başladım. Agrilarim gitmisti epeyi. Doktor az ilgilendi, cok yoğundu evet ama az ilgilendi. Kontrole gidince 2-3 dk anca konuşabiliyorduk, Levent hoca, Kocaeli Tip Fakültesinde. İyi bir hoca. Ne yapmam gerektiğini veya gerekmediğini söyledi ama üstün körü oldu biraz. Neyse ameliyattan 1.5 ay Sonra değneksiz yürümeye başladım. Koşma, futbol vs.. falan hak getire. Futbol hala oynamiyorum. (Sigara içmeye devam ettim, iyi olmadı bu tabi)

Sonra Sümela manastırına çıktım yürüyerek, o gun ne olduysa oldu. Fazla yordum bileğimi, hem düzgün degil yol, hem dik. Orda ayvayı yedik :)

Son 1-2 yıldır agrilarim arttı maalesef. Size bir sürprizim var. Sol bilekte de ayni agrilar başladı :)
    Son 2 yılda yine 3-4 MR çekilmişimdir. Bu sefer Levent Hoca, bizi bu konuda (ayak bileği) daha uzman olan bir doktora yönlendirdi. O da Kocaeli tip fakültesinde iyi bir hoca sanirim, herkes öyle diyor. Halam orda uzun yıllar çalıştı ve emekli olduğu icin hocaları tanıyoruz.

Neyse, şimdiki doktorum da bu sefer acık ameliyat diyor. Ve bu durumdan sıkılmaya başladım.
    Yürürken cok agirmiyor, ama ayakta dikilince (5-10 dk, fazla degil) agri giriyor. Gece uyurken bileklerimden bazen ateş cikiyor gibi oluyor. Buz jeli basıyorum tabi, buradaki herkesin bildiğini düşünüyorum.

Sol bilekte ödem varmış, sag bilekte de kıkırdak biraz erimiş sanirim. Tam MR raporunu siteden alıp atarım buraya. Nasıl bir ödem ise 2-3 yıldır agiriyor sol bileğim. Sağ bileği Zaten söylemiyorum.

Kelle paça ve bamya tohumu (kurutulmuş) iyi geliyor. Sıvıyı arttıran doğal yöntemlerden en iyileri. Bamya tohumunu ezip, bal ve zeytinyağı ile karıştırıp, her gün bir cay kaşığı yiyebilirsiniz.

Bu arada vitamin eksikliği falan filan ile alakalı yaptırmadığım test kalmadı. Geneli normal. MR sonucunu da yazarım buraya.

Allah herkese kolaylık versin. İnsallah en kısa sürede düzeliriz.
    Yine ameliyat olacağım sanırım ama 1-2 doktora daha göstermek istiyorum. Şu an acıya ve ağrıya dayanabiliyorum.

Baştan sona bütün yazıları okudum bu arada.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Bilgilendirme yapan herkese teşekkürler.
    Prof. Dr Sefa Muezzinogluna muayene oldum. O da ameliyat olmam gerektiğini ve geciktirmemek gerektiğini söyledi. Hafta içi ameliyat tarihi almaya çalışacağım

• Whatsapp grubuna nasıl dahil oluruz. Özelden telefonumu gönderebilirim grup yöneticisine.

• Merhaba bende ameliyat olacağım benide ekleyebilirmisiniz? 05533483306 Ozan

• Arkadaşlar merhaba, sol ayak bileğim yan basım ve burkulma sonucu Kıkırdakta çürüme olmuş ve ameliyat gerekiyormuş.
    1- acibadem de kapalı mikro kırık 1 cm Altında ve kesinlikle mikro ben açık yapmam bu ameliyatı diyor,
    Röntgen-MR- 3D tomografi sonucu ve genel hal durumum fiziksel olarak
    2-memorial röntgen -MR-3D tomografi sonucu kesinlikle açık diyor şimdi.

İki doktorda çok büyük doktorlar ama neye karar verilecek bilemiyorum kapalı ameliyat olup koşup zıplayan varmı aranızda? Süreç okudum ama kapalıda 3 hafta bot deniyor ve 2 değnek sonra 45-60 gün iyileşme

Açıkta 6 hafta alçı kalacak yanı açık bana çok büyük bir ameliyat geldi fikir vermenizi rica ederim

• Ben de geçen hafta mozaikplasti ameliyetı oldum aktif bir vatsap grubu varsa katılmak isterim

• Arma06 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Aynı hastanede ameliyat olmusuz. Son durumunuz hakkında bilgi verebilir misiniz

• Merhaba arkadaşlar
    Burada bu yazıyı okuyorsanız sizinde haberiniz olmuş ve ameliyatla alakalı bilgi arıyorsunuz
    Çoğu arkadaş çok güzel anlatmış bende ameliyat olmuş birisi olarak aranızdayım buradan çok yararlı bilgi aldım
    işin en başından anlatmaya başlıyorum ki genel olarak herkesin bu şekilde olduğunu görüyorum;

Mart 2018 Olay anı ve sonrası
    işyerinde akşam saatlerinde ufak bir yerden (50-70cm kadar) zıpladım ayağımı çok kötü bir şekilde yan basıp yere yuvarlandım sol tarafıma doğru sol ayak üzerine o an hiç basamadım hemen hastahane ye götürdüler beni
    acil servis Röntgen çektirdi ''kırık çıkığın yok incitmişsin kardeşim birkaç güne ağrısı geçer'' diyerek doktor eve gönderdi ilk etki geçtikten sonra yürüyebiliyor sıkıntı yaşamıyordum hatta motosiklet kullanıyorum aktif olarak

Temmuz 2018 olaydan 4 ay sonra Özel Hastahane'de Profesör Doktora Gittim
    Ağrı olmaya başlamıştı ayağımda hafif topallayarak yürüyorum çok aktif olarak ayağımı tam randımanlı kullanamıyorum bu sefer para vericem iyi hocaya göstericem dedim prof birine gittim adam ayağa uzaktan baktı ''sen bağları lifleri incitmişsin al sen ortopedik çorap birde krem yazıyorum bunları kullan 2 hafta içinde geçecektir'' (çorapı şu filancan dükkandan alacaksın dedi bana direk oradan aldık) kullandık ettik akşam sürüyom sabah sürüyom çorabıda giyiyorum iyide geldi dedik adam işinin ehli şak diye anladı :)

Mayıs 2019 Olayın Üzerinden tam 14 ay geçmişti...
    Özel hastahanenin profesörününde veriği krem mrem hikaye olduğunu anlamıştım bir kaç ay iyi gittikten sonra tekrar topallamaya başladım ve dozu artarak ilerliyordu bildiğin hafif değil ağır yıllardır topal gibi geziyordum hanıma isyanı bastım dedim ne gerekiyorsa bi yere gidelim bu nedir çözelim Bana yakın ve EN PAHALI olan hastahanelere bakıyordum Bahçeşehir Liv Hospital 'i gözüme kestirdim atladım motora gittim muayeneye (muayene ücreti 1gram altın parasına yakındı) verdik parayı anlattık başımıza gelenleri VE DEDİ Kİ MR ÇEKTİR... ben dedim bizi koparıyolar hatun ama neyse verelim parayı (ücreti ise çeyrek altının 1.5 katı idi) mr çektik gittik doktorun yanına inceledi ve Dedi Ki... ''Ayak Bileğinden ameliyat olmalısın Dizden kıkırdak alacağız kalça kemiğinden de kemik alıp yerleştireceğiz (kemik olayı topukta ufak bişey varmış herkeste olabilir bişeymiş kesmişken aradan çıksın dedi zorunlu değil ama)'' Ben hayatım boyunca 5 kere doktora anca gitmişken ameliyat demesi başından aşağı kaynar sular döktü neyse o heyecanı attıktan sonra günahı ne dedik doktora asistanını çağırdı bilgi verdi hesap yaptılar yalan olmasın o zaman 20,000₺ (60 adet çeyrek altın parasıydı o zamanlar) fiyat çıkardı biz hemen Yamaha X Max motoru satarız o paralar ediyordu derhal ameliyata gireriz kafasındaydık tabi iş hayatımızda var işyerinde arkadaşlarla konuştuk müdürle sohbet ederken Oğlum neden Baltalimanı Kemik Hastahanesine gitmiyorsun dedi hemen 1 gün sonra koşa koşa gittim (MR'ı CD ye yazdırmıştım onuda yanıma aldım) baktı ve dedi ki: ''evet ameliyat açık olmalı dizden kıkırdak alıcaz ama topuk için ameliyat gereksiz kalçadan kemik al fln ağır ameliyat olur gereksiz ölene dek seninle gider o'' dedikten sonra ameliyat sırasına yazdı beni dedi ki 1 senede gelirdi fakat bu ara 6-8 ayda geliyor sıra 20,000 Lira fazla dediği için herkes devlette ameliyat olucaktım (Dip Not: Baltalimanı Kemik Hastanesinde sıram 5 ay sonra gelmişti) karar kıldık patronların tanıdıkları vardı başka bir hastanede oraya bi git bakalım dediler hem belki ameliyatı senelik izine denk getirebilirler (her yaz fabrikayı 2 hafta kapatıyorda kendini düşünüyor) neyse Bağcılar Eğitim Araştırma Hastahanesine gittim DOKTOR ERDİNÇ GENÇ adında bir hocaya gittim ayak bileğinde uzmanlığı var dedi ki ömer kapalı ameliyat yapıcam şansımı deneyeceğim eğer olmazsa açığa döneriz dedi ve ameliyat sırasına aldı beni Temmuz 2019 'da salı günü aradılar akşam 10-11den sonra yemek yemeyin sabah ameliyata gelin dediler sabah 8 de ordayız 6-8 kişi vardık ortopedi ameliyat olacak en son saat öğlen 1 oldu ben bağırınmaya başladım sabah 8 de ameliyat diye aç bıraktınız ameliyata almıyonuz diye neyse aldılar yarım saat sonra odama o malum ameliyat elbisesini giyip sedyeye yattım (içimde hiçbirşey yok) ayak ucuma bazı ameliyat için parçalarıda koydular anam babam eşim hepsini bırakıp asansörle aşağı indik girişte bekledim sonra bir odaya çektiler damar yolu açtılar orda da bekledim yarım saat ardından asıl ameliyat yerine getirdiler yatırdılar beni masaya kollarım gövdem bağlandı bacaktaki kılları kestiler fln çok değişikti bayan anestezi uzmanı geldi muayene yaptı elle sırtımdan iğneyi vurdu bacakları sırayla karıncalaşıp uyuştu artık bacağı hissetmiyordum çevreyi izliyor ama ameliyata bakamıyordum örtü çektiler (youtube'de kapalı ameliyatın videosu var ordan izlemiştim) doktor dedi ki heyt 50 dakikada ameliyatı attım fln hava basıyo (bu arada eğitim araştırma olduğu için doktor adaylarıda ayağımı kurcaladı) neyse uyuşukluk geçene kadar beni damar yolu açtıkları odada beklettiler ben ama bacakları deniyom kalkıyomu can geldimi diye :) ordan bi görevli dedi ya bu ortopediyi odasına çıkarın adam bacağını oynatıyor fln neyse odaya çıktım kimse yok ben yattım yatağa ardından babam geldi aradı diğer vatandaşları saati sorduğumda 4:30 -5 sularıydı yani ameliyat 50 dakika sürmesine rağmen hazırlık ve çıkış için beklemelerle 3,5 saat ameliyathanede oluyon bizimkilerede söylemiştim dedim ameliyat 50 dk fln onlarda endişelenmişti velasıl velkelam 24 saattir aç ameliyattan yeni çıkmış bacaklar tam açılmamış biri olarak ufaktan bilinçsizce altına kaçırıyor insan orda çok üzülmüştüm ağladım tabi yaşlılar gibi oldum zannedip ameliyat psikolojisi devamında ördek dedikleri kalın karton bişi vardı ona ufak tualetimi yapıyordum 1 gece hastahanede kalacaktım deli gibi aç gelen yemek ise 4 yemek kaşığı tuzsuz çorba 2 kaşıkta yoğurt başka birşey yok hanıma dedim git yemek al kavurma +pilav+ayran getirdi (ama deli gibi sinirli gerginim karşı koyamadılar) yedim kendime geldim :) sonunç olarak sabah geldi hoca ameliyat başarılı sıkıntı yok 6 hafta üzerine basmıyoruz 2 haftada bir kontrol dedi ve gitti
    Devlet Hastahanesinde ilgi yok bilgi vermek yok sen zorla topluyorsun biliniz olsun heryer çok iyi değildi yataklar kötüydü odalar eski fln ama ameliyathaneler harikaydı jilet gibi birdaha ameliyat olucak olsam devlette olurum gene (inş olmayız)

Bacak sarılı dize kadar 2 haftada bir kontrole gidiyor 2 haftalık raporumu alıp geri dönüyordum ameliyatın 7.haftasında son kez gittim dedi bundan böyle basmaya başla ağırlığını fazla vermeden ufak koltuk değneklerini kullan ağrı sızı olursa gelirsin yoksa gelme dedi 10 gün tek koltuk değneğiyle dolaştıktan sonra attım değnekleri gittim araba aldım ve kullandım (manuel vites)
    Bu arada eve geldikten sonra sigaraya devam ettim verdiği talimatları uyguladım egzersizleri yaptım
    Ocak 2020'de tekrar gittim doktora ağrım vardı forumda 2.kez ameliyat olan arkadaşta vardı çok korktum öyle dicek diye neyse baktı film falan bi sıkıntı yok bana dediği şu oldu ameliyat iyi geçti sıkıntı yok ama kilo vermelisin ve de sigarayı bırakmalısın sen hiç el parmağı kolu kesilen adam gördünmü dedim yok hocam . peki ayak kestiklerini gördünmü dedim evet hocam benden önceki ameliyatınız ayak kesmeydi neyse ayaktaki damarlar ince olduğundan sigara damar tıkanıklığı ilk buraya vuruyor bu vesileyle bırakmaya yöneldim ve diyete başladım :)
    Bu yazıyıokuyan arkadaşlara teşekkür ediyor geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum Ameliyatım Çok konforlu geçti neredeyse hiç ağrım olmadı diyebilirim hastanede sonraki gün sabahtan çıktım ameliyattan çok korkuyordum ki en ufak detayına kadar halen gözümün önündedir ama hasta bakıcı ilk almaya geldi ya seni orada sana ilahi bir güç yardım ediyor ya ben kan alacakları zaman bile çok tırsarken ameliyata girerkene düşünebiliyormusunuz daha fazla detay dinlemek soru sormak isteyen varsa özelden mesaj atabilir

• Merhaba arkadaşlar.
    Ben burak 32 yasındayım düzenli ve aktif olarak spor yapan birisiyim .

Malumumuz konumuz belli 😊 Biraz yazdıklarım uzun olcak ama umarım okuyanlara bir nebze fayda olcaksa cok sevinirim.( çünkü ben çok çektiğim için 😊)

Arkadaşlar kıkırdak hasarımı ilk yaklasık 5 ila 5,5 yıl önce farkettim. Sporda yaparken calf hareketi sırasında olmustu tabiki ben bunu 10 gün snra falan farkettim. Bi kaç gün iyi olur gibi oldu ama sonucunda 20 gün üstüne basamadım . Mr , tetkikler falan derken konya hospital hastanesinde Prof. Tunç Öğün teşhis koymustu “ şimdilik sen krem ve agrı kesicilerle devam et ama uzun vadede kesin ameliyat olman gerekiyor ve bu ameliyat ın zor bi ameliyat oldugundan bahsetmişti “

Velhasıl kelam ben bu şekilde cok konforlu bi hayat yasamayıp yuzde yuz performansla spor yapamasamda 4 -4,5 yıl devam ettim . Tabi bu arada ortopedi servisine 4-5 defa gitmişliğim var farklı doktorlara :)

Fakat sonunda ağrılara dayanamayıp , tanıdığım bir doktor olan Dr. Uğur Özkaya ya kapalı artroskopi ameliyat ı olmustum . Bu arada gösterdigim doktorda konyada sevilen , ağzı iyi laf yapan 😊 , kendiside çok iyi sıcakkanlı bir insan . Ayağıma baktı mr lara baktı falan . Sana kapalı ameliyat yapalım orayı canladıralım dedi . Tabi bende doktora cok güveniyorum tamam hocam dedim. 15 güne kalkarsın birde Kapalı falan deyince ameliyat ın ciddiyetini anlamadım .( akılsız basın cezasınız ayaklar cekti anlayacağınız 🤣 ) hocayada teslim olmusum zaten . Basit birsey sanıyorum. Hemen dedi 2 güne yapalım yok hocam dedim haftaya olsun tamam haftaya yaz kızım dedi tarihi aldık .

Herneyse aradan 1 hafta geçti geçti tarih 17.04.2019 u gösterdi aynı yukardaki arkadasın anlattıgı gibi sabah ın 8 inde orda olduk , hastaneye gittik özel hastanede oda yok , ameliyat olcaz öglen olmus oda hala yok neyse zarzor bi oda ayarladılar ( özel hastane burası ha yanlıs anlamayın - meram akademi hastanesi selamlar 😉
    bekledik ögleden sonra ameliyata aldılar . İşlemler belli 1 gün yattık cıktık . Ayak alcıda , aradan 2 hafta geçti bascaz ya üstüne 1 hafta daha bekledik hoca dedi bas , basmaz olaydım benim ayak eskisinden daha beter nerdeyse sakat kalacam o derece . Ben tabi baya cektim bunu yaklasık 5 ay kadar . Sonuc olarak ayak iyileşmedi aksine ameliyat olmadan önceki halimden cok daha kötüydü.

Herneyse aradan yaklasık 10 ay gectikden sonra uzun arastırmalarım sonucu 06.02.2020 tarihinde Hacettepe Hastanesi prof . Egemen Turhan hocama mozaik plasti ameliyatı oldum . Ameliyatım yaklaşık 4 saat sürdü . Ameliyat tan sonra bi 2-3 gün şiddetli bi ağrı oluyor . Ayagım yarım atelde kaldı 2 gün daha sonra oda cıktı bu plastik atellerden kullandım ve ayagımı 2 nci günden hareket ettirmeye basladım . Pansumanlara devam kendim yapıyorum onuda . Herhangi bi ağrı sızı olmadı , ayrıca şişmede yok . Yalnız 1 defa koltuk değneği kaydı ve bu yuzden ayagımın üstüne düştüm sadece o gün agrım oldu . Birde sadece diz kapağımdan kıkırdak aldıkları için orada bi takılma oluyor hep katır kutur sesler geliyor umarım gececektir .basından böyle birsey gecen varsa bilgi verirse sevinirim . 3 gün hastanede yattım bugun 25 nci günüm . Agrım sızım hala yok , ayak üstüne hala basmıyorum , evde dizi modundayız anlayacağınız 😃 Bu ayın 11 nde kontrol var onu bekliyorum . Sigara ve alkol kesinlikle kullanmıyorum . Umarım hersey iyi gider . Zaten gelişmeleri burdan sizinle paylascam .

Şimdi gelelim asıl meseleye arkadaslar; beni cok iyi dinleyin burda !!!

Madde 1 kesinlikle ve kesinlikle ameliyat olmadan cok düşünün son secenek ameliyat olmak aklınıza gelsin.

Madde 2. Kesinlikle bu işin uzmanını bulun , bilinki her ortopedist bu ameliyat ı yapamaz , ki yapanlarda sınırlı sayıda .

Madde 3 bu benim fikrim , karsı cıkanlar olabilir ama ben kesinlikle kapalı ameliyat la vakit kaybetmezdim hasarınız baslangıc seviyesinde degilse . Ki başlangıçsa bile olmam çünkü eskisinden kötü olma olasılıgı daha yüksek .

Bunları sakın aklınızdan cıkarmayın !!!

Hepinizi şimdiden cok geçmiş olsun 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakbzrc -- 3 Mart 2020; 1:59:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba ben oldum ameliyat kapalı Acıbadem Altunizade de 0.8 mm , parçada eklem arasından çıkarıldı , sunanda agri kesici bağlı hastanedeyim agrim sızım yok yas 38 , bence doktorla da alakalı durum ayak cerrahisi yapan bir
    Doktor bence kapalıyı gayet başarılı yapabilir yaklaşık 10 Prof ve doçente sordum görüş aldım isi gücü bıraktım hepsi kapali açık sende çok radikal olur dediler kapalı olduk bakalım en son Şişli Etfal’e gittim onlarda kapalı dediler dün Altunizade acibadem de oldum boy giydireceklermiş ayağıma iki değnek yaklaşık 2 ay yük verilmeyecek tam iyileşme 6 ay hayırlısı herkese geçmiş olsun şimdiden

• 2. Gün ağrı sancı yok bugün yürüdüm rom Walker verdiler çok pahalı 900 lira ottobock

• Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun herkese, paylaşıp bilgilendirme yapanlara da çok teşekkürler.

Bursada bu konuyla ilgili uzman dr bilgisi olan var mı acaba?

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    Bursa’da bilmiyorum ama İstanbul’da tekin kerem Ülkü cidden ayak ve ayak cerrahisinde çok başarılı,

• Merhabalar ben de 24şubatta açik ameliyat oldum. Ben de 2cm ve karsilikli lezyon vardi. HYALOFAST kullanildi.

Whatsaapp grubuna eklerseniz sevinirim...05334822040

• Aktif bir vatsab grubuna ulasamadıgımız için yenisini kurduk arkadaşlar. Katılmak isteyen burdan ya da özel mesaj ile ulasabilir

• anIL0006 A kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakbzrc -- 13 Mart 2020; 8:38:59 >
  • Benide eklermisiniz 05549655505

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.