Şimdi Ara

ayak bileği kıkırdak zedelenmesi ameliyatı (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
28
Favori
127.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende ameliyat olcak arkadaşlara burdan tavsiye vermek isterim.
    1 yıl önce halı sahada geçirdiğim tramva üzerine küçük bir ödem oluştu. Ciddiye almadım sonradan bu ödem zamanla kıkırdak yüzeyi üzerine çökme yapmya başladıve zamanla kıkırdak kaybı yaşadım. Yürürken sekmeler ve ağırılar ciddi anlamda artmaya başladı. Başladım doktor araştırmaya Trabzon Kemik Hastanesi istanbulda yapmamı önerdi ver İstanbulda Fulya'da Tahir Hocama randevu aldım güncel muayne ücreti biraz tuzlu olsa da bana kalçadan parça alınıp dize nakil olacağını ameliyat ücretide şuanki bedelli ücret ile aynıydı. Araştırmaya devam ettim. Nişantaşında Şinasi beye gözüktüm halı saha üzerine spor bakanlığına araştırmalar yapmış ve öneride bulunmuş bir doktor. Beni Pendik Özel Bölge hastanesinde bir doktora gönderdi.Üçte bir fiyatına ameliyat olduk.2 gün hastanede yattım çok başarılı geçtiğini söyedi. Bir hafta istanbulda konakladıktan sonra Rizeye uçtum . Bugun 40 gün bileğim normal formuna geri döndü değeneklerle basabileceğimi söyledi. Şuan her şey çok iyi gidiyor. İnşallah eski formumu kazanacagım.

GÜNCELLEME : 13.03.2023
    MERHABA 2 YIL OLDU
    Buradan öncelikle sayın Yusuf İyetin hocama teşekkür ederim . İstanbulda özel pendik bölge hastanesinde ve ameliyat sonrasında yaptıkları için.
    Febula kemiğimi kırmak zorunda kaldığı için hocam, 6 ayda iyileştim. normalde 3 ayda iyi olurdum ama yara kötü noktada oluşmuş.
    Öğretmenlik mesleğime hiç bir ağrı olmadan devam ediyrum. Günde 20 bin adım atsam bile ağrı sızı yok. Spor hayatım biraz sekmeye uğradı koşamıyorum fizyoterapi olmadım bundan kaynaklı bir de alsanız iyi olur. 10 voleybol maçı oynadım 11.cide ağrı yapınca bıraktım takımı çok zıplamamak gerekiyor anlaşılan.
    Ameliyat olana kadar karamsar mutsuz bir daha yürüyemeyeceğim düşüncesi varken bu işin bir ameliyatla olup sona ermesi benı mutlu etti. Tıp da çare tükenmez hayatım bitti derken yeniden hayata döndüm.

Doktorum :https://bolgehastanesi.com/bilgi/op-dr-yusuf-iyetin/

Sorular İçin Mail : ahmetguntepe53etcimailnoktacom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetgntp -- 13 Mart 2023; 15:39:25 >

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ben 31 ocak 2020de ayak bilegi kikirdak ameliyati oldum medicabil hastanesindeki ahmet murat aksakal drumdu suan icin iyi gidiyor 10000 adim yuruyus yapabiliyorum agrilarim oluyor evt drum ilk zamanlar olucaktir dedi ayagim cok kotu durumdaydi hatta ayak bilegini dondurmaktan bahsetti drum ama cok sukur gerek kalmadi cunku cok ilerlemisti legen kemigimden kemik alinip eklendi basta urkutucu gelebilir ama hic korkulcak birsey yok ufak bir cizik yeri gibi oluyor kemik zaten zamanla kendini yeniliyor bu donemde sigarayi biraktim gerci suanda icmiyorum aklima gelmiyor drun verdi hareketleri iki kati yaptim iylesme surecim hizli oldu beslenmemede dikkat ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seli233 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar teşekkürler bilgi için, size özel msj attım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whatsapp gurubuna beni de ekleyebilir misiniz?
  • Whatsapp gurubuna beni de ekleyebilir misiniz? 0538 765 27 63 . Kusura bakmayın önceki cevapta numaramı yazmayı unutmuşum.
  • Benide ayakbileği kıkırdak zedelenmesi için gruba alırmısınız
    5419226999

• Burakbzrc kullanıcısına yanıt

Mrb. 8 ay geçmiş ameliyatınızın üzerine nadıl oldunuz.

• Ayak bileği artroskopisi olan arkadaşlarımızın son durumları nedir acaba? Fayda gördüler mi ? İyileşme süreleri ne kadardı?

• Merhabalar, Prof Dr. Tahir Öğüt'den ameliyat olan var mı aranızda ? Kendisi 10mm üzeri lezyonlarda altın standartın kalça/leğen kemiğinden alınan kemik dokusuyla doldurulması ve üzerinin dolgu malzemesiyle kaplanması şeklinde olduğunu belirtiyor ve bu işlem artroskopik olarak yapılıyor.

Ancak bildiğiniz gibi genelde Dr. ların yaklaşımı bu tür 10mm üzeri hasarlarda dizden parça alma ve açık mozaikplasti ameliyatı oluyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı acaba, neye göre karar vermek gerekiyor ? Ayrıca mevcut bir whatsapp grubu varsa özelden yönetici arkadaş bana ulaşablir mi tel bilgisi paylaşayım. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chillout -- 20 Ekim 2020; 18:43:39 >
  • Slm öncelikle geçmiş olsun ben 1 hafta oldu ameliyatı oldum şimdilik yatıyorum 10 mm üzerinde lezyon ve ayak bileği kemik deformasyonu vardı

• Bahsettiğiniz operasyonu ben geçirdim 🙏

• 0532 597 04 78 WhatsApp grubuna katıldı istiyorum eklermisiniz

• 0532 597 04 78 gruba Eklermisiniz

• Clm79 C kullanıcısına yanıt

Sizin leğen kemiğinden parça alınıp ayağanıza artroskopik(kapalı) olarak mı transfer edildi Tahir hoca mı yaptı.

• Leyla73 dizimden kıkırdak ve kemik alındı açık ve artroskopik olarak yapıldı 😢bugün 40. günüm fizik tedavi ye başladım dizim ve kaslarım için kuvvetlendirme çok güçsüzleşti 😎1 ay sonra yavaş yavaş fazla yük vermeden basmaya başlıyacam doktorum söylediğine göre

• Mikro kırık ve mozaikplasti yapılıp özel bir mebran ile kaplandı 🙏

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    Bügün 40. Günüm açık ve artroskopik olarak yapıldı ameliyatım mikro kırık ve mozaikplasti yapılıp özel bir mebran ile kaplandı

• Leyla73 L kullanıcısına yanıt
    Tahir öğüt hoca ya olmadım ama bu branşında çok çok iyi 2 hocaya oldum yani ameliyatımı 2 hoca gerçekleştirdi 🙏

• Clm79 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hangi dr a oldunuz acaba?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.