Şimdi Ara

AVRUPADA GARSON OLMAK MI BURDA CALISMAKMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba kamuda sözleşmeliyim maaş 7k şuan. İşim şuan sözleşmeli oldugu ıcın garantide değil. Yurtdısı fırsatım var. Finlandiya . Kuzen gel diyor götürürüm diyor evlilik yaptırırım dedi. Gidersem garson olarak baslarım muhtemelen. Sizce? Ne dusunuyorsunuz?

• avrupada garson olmak dakika düşünme, yıllardır bir ayagım tr dışında çalışıyorum hocam gittiginde kafan rahatlar bunu bir kenara koy

ayrıca sorumluluk su an aldıgının onda biridir stress yok hayat daha keyifli

• captainace C kullanıcısına yanıt
    Hangi ülkedesin
  • genellikle afrika bazen de kuzey avrupa ve ingiltere

• Ben bu ülkede kalmayı tercih ederdim.
  • braveheart92 kullanıcısına yanıt
    Ciddenmi :D
  • uyguna_iphone kullanıcısına yanıt
    Cidden.
  • braveheart92 kullanıcısına yanıt
    Nedeni nedir
    Bu ülke yi çok seviyorum. Bu topraklar bizim.
  • Bu konuyu daha önce açmıştınız diye hatırlıyorum hocam, daha gitmediniz mi?

Yaşınızı ve hayat standartlarınızı bilmiyorum hocam ama bence Türkiye'nin şu anki konjonktürüne göre en mantıklısı Finlandiya'ya gitmek. Evet, buradaki ailenizi ve işinizi bırakıp, yabancı bi ülkede sıfırdan bir hayata başlamak maddi-manevi zor olacaktır ama Türkiye'nin gidişatı hiç iyi değil.

Dil öğrenip kültüre adapte olmak zorlayacaktır ama zamanla Avrupa Birliği vatandaşlığı ve Euro kazanınca iyi ki gitmişim diyebilirsiniz. Başarılar hocam :)
  • Ben de burada kalırdım herhalde garsonluk falan benim yapamayacağım şeyler gibi biraz daha çevik olmak lazım. Sipariş getir götür topla et. Şey olur ama übereats mu ne öyle bir şey var ya o olur. Yanı anca o olur.
    Genel olarak ben şu anda burada kalırım 2023 gibi duruma göre ararım kaçacak bir yer.
    Türkiye ister istemez kalkınacak bu Çin projeleriyle o yüzden bu kalkınmanın bir parçası olmak iyi hissettirir. Umarım herkesin refah içerisinde barışçıl huzurla yaşadığı bir ülkeye dönüşürüz herkes de geri dönmek ister.
  • fince öğrenmek kolay mı sanıyorsun

• garson olarak çalıştım. sırf parası iyi diye başka ülkede de olsa yapılmaz. bildiğin amelesin.

işsiz olsan zor durumda olsan başka hiçbir seçeneğin olmasa anlardım ama kamuda sözleşmeli memursun bu rahatlığını ararsın.

avrupada 1 yıl okudum. eğlencenin de dibine vurdum. ama gel gör ki ülkem gibi sıcak gelmedi hiçbiri. çünkü nereye gidersen git o ülkede sana sığınmacı gözü ile bakacaklar. TÜRK olduğun için onların gözünde araplardan farkın olmayacak.

• Bradley Cooper kullanıcısına yanıt
    ömür sonuna kadar garson değil tabiki aşçıda olursun ne biliyim sonra taksi işine girersin . yinede gidilmezmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

fince öğrenmek kolay mı sanıyorsun

Bizim dilimizi buradakiler öğrenebiliyorsa bence arkadaş ta öğrenebilir :)

• aynı konu birkaç ay önce de açılmıştı

• Cortana12 kullanıcısına yanıt
    valla iyi hatırlıyorsunuz haa helal olsun. ben araftayım baya ondan fikirler ediniyorum

adamın biri yine senin gibi finlandiyaya akrabasının yanına kaçacaktı, seni o sandım

• Hiç çalışmamak  

• Kişiye göre değişir. Yurtdışında kimisi gayet güzel yaşar ama yaşayamayan da az buz değildir. Aile özlemi, alışık olduğu ortam ve arkadaşlar özlemi, memleket özlemi vesaire... yani sen el diyarda yapabilir misin buna bak. Sonra iş güç zamanla hallolur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.