Şimdi Ara

Cümle kuramamak , konuşamamak ve eziklik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
14.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 21 yaşındayim. İzmirin ilçesinin köyündenim. Bu yıl ilk defa üniversite sebebi ile şehir dışına çıktım. Çocukluğum ,lise hayatım hep ezik asosyal geçti. Kendimi dış dünyadan soyutlanmış gibiydim. Şimdi dandik bi üniversitede okuyorum. Derslerim çok sıkıntı. Çoğundan kaldım.

Asosyalim. İnsanlarla iletişim kurma konusunda çok sıkıntı çekiyorum. Sohbet etme yeteneğim hiç yok. Bir yerde bir şey ogrensem onu başkasına aktaramiyorum. Bir süre geçince de hemen unutuyorum. Uzun cümle kuramiyorum. Hiç 1 dk boyunca bir şey hakkında konuşamıyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Hep insanlar anlatiyo ben dinliyorum. Bazen de benle azıcık samimi olanlar. Sen neden hiç konuşmuyon. Annen baban sana hiç neden içine kapaniksin diye soruyorlar mı, neden cekiniyon diye sorular soruyorlar. Bu beni eziyor hem de çok eziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuşurken rahat ol karşı taraf benden sıkılıyor mu konustugumu anlıyolarmı diye düşünme biraz bencil olmakta fayda var Lise döneminde ben de öyle uzun cümle kurmazdım kısa öz konusurdum ufak tefek çekingenliklerim vardı. İş hayatına girince düzeldi
  • Aynısını yaşamış biri olarak (hala çözdüğüm söylenemez ama artık ezik değil asosyal görünüyorum ikisi çok farklı şeylerdir)
    Kimseyle konuşmasanda normal duruşunda ezik gibi durma konuşmayı pek sevmeyen hafif cool biri gibi dur.
    Büyük ihtimal biriyle konuşurken sürekli sırıtıyorsundur da fazla gülümsememeye çalış (en önemlilerinden)
    Bunun dışında bunları yaşama sebebin özgüvensizlik ve başkalarının düşüncelerini FAZLA umursamak.
    Bilinçaltında sürekli kendini kimseyi umursamayan güçlü asil biri gibi canlandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Aynısını yaşamış biri olarak (hala çözdüğüm söylenemez ama artık ezik değil asosyal görünüyorum ikisi çok farklı şeylerdir)
    Kimseyle konuşmasanda normal duruşunda ezik gibi durma konuşmayı pek sevmeyen hafif cool biri gibi dur.
    Büyük ihtimal biriyle konuşurken sürekli sırıtıyorsundur da fazla gülümsememeye çalış (en önemlilerinden)
    Bunun dışında bunları yaşama sebebin özgüvensizlik ve başkalarının düşüncelerini FAZLA umursamak.
    Bilinçaltında sürekli kendini kimseyi umursamayan güçlü asil biri gibi canlandır.
    Aynen hocam konuşurken çok fazla gülüyorum. Bazen olmadık yerde sgulesim geliyor. Arkadaşlar yanımdayken hep birlikte gülme halı var. Ama yalnız kalınca çok fazla ciddiyim ve üzgün oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: diriltkalbini

Aynen hocam konuşurken çok fazla gülüyorum. Bazen olmadık yerde sgulesim geliyor. Arkadaşlar yanımdayken hep birlikte gülme halı var. Ama yalnız kalınca çok fazla ciddiyim ve üzgün oluyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam dediklerinizin neredeyse aynısını yaşadım.Fazla gülmeyin bu en önemli kurallardan bana güvenin.
    Hem fazla gülüyorsunuz diye dalga geçerler hem de daha fazla ezik görünürsünüz.
    İlk postumdaki tavsiyelerimi dinleyin aşama katedince de istiyorsanız sosyalleşmeye başlayabilirsiniz.
    Ama şimdi sosyalleşmeye değil kalbinizi diriltmeye odaklanın. :)

• Sesli kitap oku tane tane ama birisine anlatırmış gibi (tavsiye ederim)
  • RevengeRain kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Ciddi durmayı deniyorum ama çok zor birşey gibi. Bazen açlıktan dolayı olduğunu düşünüyorum bazen de uykusuzluktan.

Fikir düşünce üretemiyorum. En kötüsü de hocam düşünemiyorum. Böyle bir hastalıgim var. 😧😥

• Kerry Way kullanıcısına yanıt
    Kitap okurken de ağzıma tükürük doluyor. Yutup tekrar okuyorum bir süre sonra yine oluyor. Sürekli böyle 10 sn filan aralıklar olusuyor

• Kişisel gelişim kitapları oku. Fazla arkadaş edinmek içinde uğraşma. Bir iki tane sağlam arkadaşın olsun yeter. Seninle ortak yönü olan muhabbet edebileceğin kişilerle takıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilsaygin -- 30 Nisan 2018; 13:1:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diriltkalbini

Eyvallah hocam. Ciddi durmayı deniyorum ama çok zor birşey gibi. Bazen açlıktan dolayı olduğunu düşünüyorum bazen de uykusuzluktan.

Fikir düşünce üretemiyorum. En kötüsü de hocam düşünemiyorum. Böyle bir hastalıgim var. 😧😥
    Açlık ya da uykusuzlukla ilgisi yok hocam sorun özgüvensizlik.
    Fikir üretemiyorum derken neyi kastettiniz anlamadım.
    Denilenlere düzgün yanıt veremiyorum diyorsanız bu özgüvensizlikten hocam, ailenizle konuşurken düzgün konuştuğunuzu varsayıyorum.
    Yok hiçbir fikir üretemiyorum diyorsanız emin olun okulunuzdaki insanların da en az %90ı fikirsiz sürü psikolojisiyle hareket ediyorlar.
    Sorgulamak ve önderlerin hayatlarını okumak biraz fikir verir ama.

• ...

• Mesajım dursun.
  • 33 yıldır kekemeyim. 37 yaşındayım. Senin yine Bi özürün yok bide konuşmak isteyipte konuşamayanlar var onları düşün. Sen kendi kendini bile zorlayarak aşabilirsin. Ben ömür boyu bununla yaşayacağım. O yüzden kafana takma. Dünyaya bir daha gelmiyoruz. Hayatın akışına bak su ol ak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cok dusunmeden konus. Kendini kasmadan, şunu söylesem ne dusunurlar diye dusunmeden merak etme kötü düşünmezler. Aklına birşey gelmiyorsada sus konusmak zorunda degilsin. Birde insan ilişkilerinin %90 ı boş muhabbettir. Sen hep konusurken içi dolu cümleler kuracağım yada susacagım dersen olmaz tabi o iş. Muhabbetlerin %90 boş laklakla geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Hocam dediklerinizin neredeyse aynısını yaşadım.Fazla gülmeyin bu en önemli kurallardan bana güvenin.
    Hem fazla gülüyorsunuz diye dalga geçerler hem de daha fazla ezik görünürsünüz.
    İlk postumdaki tavsiyelerimi dinleyin aşama katedince de istiyorsanız sosyalleşmeye başlayabilirsiniz.
    Ama şimdi sosyalleşmeye değil kalbinizi diriltmeye odaklanın. :)

Alıntıları Göster
    Hocam gülmek insanı ezik mi gösterir ben çok espri seven biriyim neden öyle dedin ki şimdi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.