Şimdi Ara

Avrasya Tüneli Güncel Haber Başlığı (Zam Yok, Sehven Yapıldı) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
0
Favori
10.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arslan Yabgu

Birader bir devlete bağlı vatandaş olarak yaşamak istiyorsan vergi vermek zorundasın ve verdiğin verginin de nereye harcandığını sorgulayamazsin. Yok ben vergi vermeyecem diyorsan uzayda yaşayabilirsin.
    ehehe..

işte almanyanın bizi kıskandığı tek mevzu, senin gibi bir vatandaşı yok.. nasıl bir rahatsızsın sen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEAME

Konuda gezinirken şunu gördüm. Şu mesajın muazzamlığına bakar mısınız? Birkaç yerde ücretli çalışan olduğunu duymuştum da mesajlarını hiç okumamıştım. Ama ücretli çalışan bile olsa, şunları yazarken düşünme yetisine hakaret ettiğini düşünebilmesi lazım. Sorun sence vergi kesilmesi mi gerçekten? Devleti ayakta tutan vergidir evet. Ama bu hükümet devleti ayakta tutmaya değil, halkı oturtmamaya çalışıyor. Verginin adabı vardı önceden. Şimdi gece zam geliyor. Millet gelsin a... modunda. Ve buna rağmen sesleri çıkmıyor. Neden diye bir düşün allahın aşkına. Gerekirse üyeler arası para toplayalım maaşını biz verelim ama sadece düşün

Alıntıları Göster
    Neye göre konuşuyorsun bunu elindeki veri ne devlet vatandaşı ayakta tutmaya değil de tutmamaya çalıştığı hakkında?

Neyse benim söylediğim başka birşey sen gaza gelip atlamışsın ama başka birşey söylüyorsun.
    Ben diyorumki eskidende senden vergi alıyorlardı ama yapılan birşey yoktu şimdi vergi veriyorsun en azından ortada birşeyler var.
    Gene baş döndük anasını satim keşke sadece bunu değil de diğer mesajları görseydin de tekrar tekrar aynı şeyleri konuşmak tarışmak zorudna kalmasaydık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Neye göre konuşuyorsun bunu elindeki veri ne devlet vatandaşı ayakta tutmaya değil de tutmamaya çalıştığı hakkında?

Neyse benim söylediğim başka birşey sen gaza gelip atlamışsın ama başka birşey söylüyorsun.
    Ben diyorumki eskidende senden vergi alıyorlardı ama yapılan birşey yoktu şimdi vergi veriyorsun en azından ortada birşeyler var.
    Gene baş döndük anasını satim keşke sadece bunu değil de diğer mesajları görseydin de tekrar tekrar aynı şeyleri konuşmak tarışmak zorudna kalmasaydık.

Alıntıları Göster
    Ne yapıldı kaça yapıldı? Eskiden de telekom vb. şirketler ve kamu malları birilerine peşkeş çekilmiyordu?
    Görende zannederki tüm havaalanları ve yollar bu hükümet döneminde yapıldı.
    2002 öncesi okul da yoktu zaten bu ülkede ağaç altında eğitim veriliyordu.
    Cami de yoktu sokaklarda namaz kılınıyordu...
    Bir gün inşallah ytanma duygusunu kazanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Ne yapıldı kaça yapıldı? Eskiden de telekom vb. şirketler ve kamu malları birilerine peşkeş çekilmiyordu?
    Görende zannederki tüm havaalanları ve yollar bu hükümet döneminde yapıldı.
    2002 öncesi okul da yoktu zaten bu ülkede ağaç altında eğitim veriliyordu.
    Cami de yoktu sokaklarda namaz kılınıyordu...
    Bir gün inşallah ytanma duygusunu kazanırsın.

Alıntıları Göster
    Kardeşim havaalanı yok okul hiç yoktu diyen yok size Türkçe öğrenip gelseydin keşke daha kolay olurdu.Cunhuriyet tarihinin Ak Partiye kadar olan bölümünde yapılanlardan daha fazla havaalanı yol köprü tünel yapılmış .Rakamlar ortada.Benim yaşadığım, bildiğim dönemden söyleyebilirim,hatırladığım bir özal zamanında 2. köprü yapıldı ,Bolu tünelini 20 senede bitiremediler,gene geldi Ak Parti bitirdi.Daha öncesinde Boğaz köprüsü 1. köprü var ben daha 2 yaşndaymışım bittiğinde.
    Adam vergi toplyordu bana hizmet olarak geri dönen birşey görmedim yapılmadı diye bu yüzden diyorum yapan oldu da ben mi elinden aldım o gün?

Özelleştirmeye peşkeş diyen adamı kaale alıp yorum yapmamam lazım aslında ama önce kavramları öğrenin gelin.Ha söyersin yanlış özelleştirmeler daha iyisi olabilirdi ona amenna.Klasik Türk muhalefeti ağzı ile konuşuyorsunuz hepiniz ,herşeyin en iyisini ben bilirim benden başkası salak hiçbirşeyden anlamaz.Tavrınız hep böyle.Çok komiksiniz ama dışardan bakınca ona emin olun...Bu yüzden bu kibir yüzünden de bu halk sizi kaale almıyor halbuki onlardan olmayı deneseniz burnunuz az aşağıya inse,insanlara doğru bildiğiniz şeyi devamlı aptal ,koyun, cahil, çomar, makarnacı diye aşağılayarak ,küçük görerek değil de usturuplu bir şekilde güzelce anlatsanız ,ikna etmeye çalışsanız sizin de şansınız olabilir kimbilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Şubat 2019; 14:24:34 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşım ya türkiyede yaşamıyorsun, ya maaşın fazla geldiğinden normal halk ile aynı ortamda bulunmuyorsun. Bi de utanmadan elimdeki veriyi sormuşsun. Ulan hiç mi pazara markete gitmiyorsun? Hiç mi elektrik faturanda kullanım bedeli kadarlık vergiyi görmüyorsun? Hiç mi telefon alırken bi tanesini de devlete verecek kadar vergi ödediğinin farkında değilsin? Hiç mi hiç mi diye gidecem sonra sen yine konuyu başka yere çekeceksin. Klasik sizin seçmen kafası. Neyse açıkçası hükümetin maşallahı var, beni boş otobüste ayakta gidecek hale getirmişken birilerini iyi besliyor anlaşılan. Görevinde başarılar diliyorum sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: LEAME

Arkadaşım ya türkiyede yaşamıyorsun, ya maaşın fazla geldiğinden normal halk ile aynı ortamda bulunmuyorsun. Bi de utanmadan elimdeki veriyi sormuşsun. Ulan hiç mi pazara markete gitmiyorsun? Hiç mi elektrik faturanda kullanım bedeli kadarlık vergiyi görmüyorsun? Hiç mi telefon alırken bi tanesini de devlete verecek kadar vergi ödediğinin farkında değilsin? Hiç mi hiç mi diye gidecem sonra sen yine konuyu başka yere çekeceksin. Klasik sizin seçmen kafası. Neyse açıkçası hükümetin maşallahı var, beni boş otobüste ayakta gidecek hale getirmişken birilerini iyi besliyor anlaşılan. Görevinde başarılar diliyorum sana

Alıntıları Göster
    Nereden çıkardın şimdi Türkiyede yaşamadığımı?
    Bende ciddi ciddi yazıyorum arkadaş.Adam hayalinde kuruyor bana buna göre laf atıyor oturduğu yerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Şubat 2019; 14:50:27 >

• Geçiş ücretini 1 TL yapalım herkes geçsin

• YOL YABDIII!

Avrasya Tüneli Güncel Haber Başlığı (Zam Yok, Sehven Yapıldı)

https://www.gercekgundem.com/guncel/67590/30-milyona-yapildi-1-yilda-3-kez-coktu

quote:

30 milyona yapıldı, 1 yılda 3 kez çöktü!
    1-2 dakika

Kütahya’da bölge halkının uyarılarına rağmen heyelan bölgesine yapılan ve hizmete açılan yol bir yılda üçüncü kez çöktü. 8 kilometresi ulaşıma kapatılan yol 30 milyon liraya mal olmuştu.

1 Şubat 2019 14:23 / Güncel

Kütahya'nın Emet ve Tavşanlı ilçelerini birbirine bağlayan ve bir yıl önce hizmete açılan yeni yol, 3'üncü kez çöktü. Yoğun yağışın etkisiyle çöken yolun 8 kilometresi ulaşıma kapatıldı ve trafik, eski yoldan verilmeye başlandı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre bir yılda üç kez çöken yol 30 milyon liraya mal olmuştu. Yol yapımı öncesi bölge halkı ‘'Burası heyelan bölgesi'' diyerek uyarıda bulunmuştu. Hizmete yeni açılmasına rağmen yolun her kuvvetli yağış sonrası çökmesi halkın da tepkisine neden oldu. Bölge halkı daha önce “Burası heyelan bölgesi.

Yol güzergahını değiştirin” şeklinde uyarılarda bulundu. Ancak yol yapıldı ve hizmete açıldı. 1 yıl içerisinde bu kadar çökmenin meydana gelmesinde ise zeminin heyelana açık bulunması etkili oldu.

• quote:

Kardeşim havaalanı yok okul hiç yoktu diyen yok size Türkçe öğrenip gelseydin keşke daha kolay olurdu.Cunhuriyet tarihinin Ak Partiye kadar olan bölümünde yapılanlardan daha fazla havaalanı yol köprü tünel yapılmış .Rakamlar ortada.Benim yaşadığım, bildiğim dönemden söyleyebilirim,hatırladığım bir özal zamanında 2. köprü yapıldı ,Bolu tünelini 20 senede bitiremediler,gene geldi Ak Parti bitirdi.Daha öncesinde Boğaz köprüsü 1. köprü var ben daha 2 yaşndaymışım bittiğinde.
    Adam vergi toplyordu bana hizmet olarak geri dönen birşey görmedim yapılmadı diye bu yüzden diyorum yapan oldu da ben mi elinden aldım o gün?

Özelleştirmeye peşkeş diyen adamı kaale alıp yorum yapmamam lazım aslında ama önce kavramları öğrenin gelin.Ha söyersin yanlış özelleştirmeler daha iyisi olabilirdi ona amenna.Klasik Türk muhalefeti ağzı ile konuşuyorsunuz hepiniz ,herşeyin en iyisini ben bilirim benden başkası salak hiçbirşeyden anlamaz.Tavrınız hep böyle.Çok komiksiniz ama dışardan bakınca ona emin olun...Bu yüzden bu kibir yüzünden de bu halk sizi kaale almıyor halbuki onlardan olmayı deneseniz burnunuz az aşağıya inse,insanlara doğru bildiğiniz şeyi devamlı aptal ,koyun, cahil, çomar, makarnacı diye aşağılayarak ,küçük görerek değil de usturuplu bir şekilde güzelce anlatsanız ,ikna etmeye çalışsanız sizin de şansınız olabilir kimbilir?

Alıntıları Göster
    Boş konuşuyorsun. Altını doldurmak istiyorsan en kötü ihtimalle Özal dönemini sayarsak
    1983 - 2002 döneminin dolar bazlı vergi gelirlerini ve günümüzün vergi gelirlerini koyarsın ne yapıldığını koyarsın sonra karşılaştırma yaparsın. Dünyada amerikanın piyasaya trilyonlarca dolar pompalamasıyla bolluk dönemi yaşanırken özelleştirmeden elde edilen gelirden bile daha azıyla yol okul ve gereksiz yere havaalanı yapmak mı marifet?

Bülent Arınç'ı zerre kadar sevmem ama içlerinde dürüstlerinden biridir.
    Açıklamasında ne dedi. İsraf olmasa vergi toplamamıza gerek kalmazdı.

Sen hala konuş dur.

Özelleştirme adı altında aldığı kurumun daha parasını ödemeden hisselerinin devir edilmesini sağlayıp üstüne 4-5 bankadan kredi almasını sağlayıp o krediyi ödemeden ülkeden defolup gidilmesine PEŞKEŞ değil ne denilir onu söyle bizde öğrenelim.

Değeri yüzlerce milyon dolar olan kurumları 10-15 milyona satmanın adı ne söyle de öğrenelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Boş konuşuyorsun. Altını doldurmak istiyorsan en kötü ihtimalle Özal dönemini sayarsak
    1983 - 2002 döneminin dolar bazlı vergi gelirlerini ve günümüzün vergi gelirlerini koyarsın ne yapıldığını koyarsın sonra karşılaştırma yaparsın. Dünyada amerikanın piyasaya trilyonlarca dolar pompalamasıyla bolluk dönemi yaşanırken özelleştirmeden elde edilen gelirden bile daha azıyla yol okul ve gereksiz yere havaalanı yapmak mı marifet?

Bülent Arınç'ı zerre kadar sevmem ama içlerinde dürüstlerinden biridir.
    Açıklamasında ne dedi. İsraf olmasa vergi toplamamıza gerek kalmazdı.

Sen hala konuş dur.

Özelleştirme adı altında aldığı kurumun daha parasını ödemeden hisselerinin devir edilmesini sağlayıp üstüne 4-5 bankadan kredi almasını sağlayıp o krediyi ödemeden ülkeden defolup gidilmesine PEŞKEŞ değil ne denilir onu söyle bizde öğrenelim.

Değeri yüzlerce milyon dolar olan kurumları 10-15 milyona satmanın adı ne söyle de öğrenelim.

Alıntıları Göster
    Başlık hazır copy paste yaptığınıza da eminim boş konuşuyorsun.
    Gereksiz diye sen mi belirliyorsun Türkiyenin her yerine Vana ,Mardine bile kullanıyorum ben o havaalanlarını işim gereği, herkes sizin gibi işsiz adam mı sanıyorsun sen ?

• Zamı seçimden sonraya ertelemişler.

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Bu trolleri okuayın hocam. Bir de üst üste okumuşsunuz. Yazdıklarını kıvırırlar somra sana ben basit yazdım anlamıyorsun çamuru atarlar. Mısınızı de da yı ayırmak hak getire. He onun suçu da klavyenindir. Bu t-ek- ilkerinanç mr.jk gibi tipleri her başlığın altında birileri tarafından cahillikleri yüzünden tokatlanırken görebilirsiniz. Ama hep haklıdırlar asla vazgeçmezler reisleri yanlış yapmaz. Engelleyin geçin kafanız rahatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi picasso16 -- 1 Şubat 2019; 17:36:42 >
  • Geri vitessss.. Seçim var seçim.. Zamlar buzdolabına konmuştur seçimden sonra ısıtılıp halkın önüne servis edilecektir bundan bu sonuç çıkar..

• quote:

Orijinalden alıntı: RElS

Geri vitessss.. Seçim var seçim.. Zamlar buzdolabına konmuştur seçimden sonra ısıtılıp halkın önüne servis edilecektir bundan bu sonuç çıkar..
    şimdi malum paçavralar yarın yazmaya başlar

"Avrasya tünelinde ki zamma Reis engeli. Reis zammı geri çektirdi."
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

YOL YABDIII!

https://www.gercekgundem.com/guncel/67590/30-milyona-yapildi-1-yilda-3-kez-coktu

quote:

30 milyona yapıldı, 1 yılda 3 kez çöktü!
    1-2 dakika

Kütahya’da bölge halkının uyarılarına rağmen heyelan bölgesine yapılan ve hizmete açılan yol bir yılda üçüncü kez çöktü. 8 kilometresi ulaşıma kapatılan yol 30 milyon liraya mal olmuştu.

1 Şubat 2019 14:23 / Güncel

Kütahya'nın Emet ve Tavşanlı ilçelerini birbirine bağlayan ve bir yıl önce hizmete açılan yeni yol, 3'üncü kez çöktü. Yoğun yağışın etkisiyle çöken yolun 8 kilometresi ulaşıma kapatıldı ve trafik, eski yoldan verilmeye başlandı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre bir yılda üç kez çöken yol 30 milyon liraya mal olmuştu. Yol yapımı öncesi bölge halkı ‘'Burası heyelan bölgesi'' diyerek uyarıda bulunmuştu. Hizmete yeni açılmasına rağmen yolun her kuvvetli yağış sonrası çökmesi halkın da tepkisine neden oldu. Bölge halkı daha önce “Burası heyelan bölgesi.

Yol güzergahını değiştirin” şeklinde uyarılarda bulundu. Ancak yol yapıldı ve hizmete açıldı. 1 yıl içerisinde bu kadar çökmenin meydana gelmesinde ise zeminin heyelana açık bulunması etkili oldu.
    Adamların yaptığı en iyi hizmetlerden birisidir bölünmüş yollar, ona bile bok attınız ya YUH artık sizden korkulur :)

• Hepinizi Bodrum'adavet ediyorum. Yol görün. Ama dikkat araç kiralayarak gelin yoksa zararlı çıkarsınız; ) yasasın kocadon ,yasa CHP. Bide çöp ve kanalizasyon kokusu için yanınızda maske bulundurun gelirken...unutmadan sel riski çok yüksektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fullflavor1977 -- 1 Şubat 2019; 20:2:7 >
  • Nusr-et'e giderken kullanılacak yol işte. İstikrar şart, itibardan da tasarruf olmamalı.
  • Hülooooğğğ diyen CeHaşPelileri göremedim. Nerde bu hüloğcu kara arkadaşlar?
  • Her yer solTroL dolu
  • quote:

Başlık hazır copy paste yaptığınıza da eminim boş konuşuyorsun.
    Gereksiz diye sen mi belirliyorsun Türkiyenin her yerine Vana ,Mardine bile kullanıyorum ben o havaalanlarını işim gereği, herkes sizin gibi işsiz adam mı sanıyorsun sen ?

Alıntıları Göster
    Tabi ya sen kullanıyorsan zaten o havalimanının yıllık gideri çıkmış oluyor.
    Allah kimseyi sizin gibi aciz ve haysiyetsiz duruma düşürmesin.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.