Şimdi Ara

Avrasya Tüneli Güncel Haber Başlığı (Zam Yok, Sehven Yapıldı) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
0
Favori
10.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spacenet

Tamam senin sorunu ben sana sorayım. Şu anda devlet yatırımları cebinden yapmıyor, yap işlet devret sistemiyle özel sektöre yaptırıyor. Peki şimdiye kadar satılan onlarca devlet işletmesinin parası, toplanan trilyonlarca vergi nereye gitti? Yol köprü yaptılar desek, bunların parasını devlet vermedi özel sektör yaptı bunları, bunların parası daha ödenmedi, toplanan bu paralar nerede?

Alıntıları Göster
    O kadar sene yapılanı boşver iki köprü yap işlet devret modeliyle yapıldı toplanan vergi nerede diyorsun.Kardeş iyi misin garanti geçiş ücretini kim ödüyor?Biz neyi eleştirdik sabahtan beri?Adamın yaptığı masrafı ödüyorsun işte kira öder gibi yaptığı masraf bitince ve günü dolunca alacaksın geri ,adam bedavaya mı yapacaktı köprüyü?Bu iki köprü bir tünel bahsettiğimiz yap işlet devret ileşimdiye kadar yapılanları gazoz kapağı ile mi ödedi devlet?yapmayın gözünüzü seveyim ya bo kadar da nankörlük fazla artık.Hadi gözünüz görmek istemiyor anladıkta sen görmek istemiyorsun diye yokmu demek oluyor yapılanlar?

Sen benim soruma cevap verdiğinde bakarız gerisine. Hala yanıt alamadım.

• Zam varsa Köprüden tünelden geçenlerle arabasi olanlar düşünsün zaten seçim biter bitmez geçirecekler nasil olsa gecirlmekten hoşlanan halkimiz ve siyasetcinin yalamasi olmuş seçmen varken sehven de derler mahsus da derler
    Daya mehteri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

O kadar sene yapılanı boşver iki köprü yap işlet devret modeliyle yapıldı toplanan vergi nerede diyorsun.Kardeş iyi misin garanti geçiş ücretini kim ödüyor?Biz neyi eleştirdik sabahtan beri?Adamın yaptığı masrafı ödüyorsun işte kira öder gibi yaptığı masraf bitince ve günü dolunca alacaksın geri ,adam bedavaya mı yapacaktı köprüyü?Bu iki köprü bir tünel bahsettiğimiz yap işlet devret ileşimdiye kadar yapılanları gazoz kapağı ile mi ödedi devlet?yapmayın gözünüzü seveyim ya bo kadar da nankörlük fazla artık.Hadi gözünüz görmek istemiyor anladıkta sen görmek istemiyorsun diye yokmu demek oluyor yapılanlar?

Sen benim soruma cevap verdiğinde bakarız gerisine. Hala yanıt alamadım.

Alıntıları Göster
    Topladıkları trilyonlarca lira vergi, sattıkları onlarca devlet kuruluşu ve üstüne borçlandıkları milyarlarca dolar ile geçiş garanti masrafı ödüyorlar öyle mi? Kusura bakma ama bu konu üzerinde seninle tartışmaya girmeye değmez. Sana anlatabileceğim bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacenet -- 31 Ocak 2019; 20:11:59 >

• quote:

Topladıkları trilyonlarca lira vergi, sattıkları onlarca devlet kuruluşu ve üstüne borçlandıkları milyarlarca dolar ile geçiş garanti masrafı ödüyorlar öyle mi? Kusura bakma ama bu konu üzerinde seninle tartışmaya girmeye değmez. Sana anlatabileceğim bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Abi seninle tarışmaya girilmez diyosun tek soru sordum bana soru ile cevap veriyorsun hala.
    Vergi toplayıp hiçbirşey yapmayanı değil de vergi toplayıp yapanı sorguluyorsun ben ne diyeyimki artık?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 31 Ocak 2019; 20:30:19 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Hain ben miyim? Anlamadım. Yazdığın anlaşılmıyor hocam :)

Şöyle olabilir mi? Devlet diyorki üstünü ben öderim, ama bende paraya sıkıştım. Sen tünelden geçene yüklen, üstünü öderim ;) Gerçi farketmez enin sonunda yıllarca bu millet o tüneli ödeyecek; birileride biz yaptık, beş kuruşta vermedik diye sallayacak. Acı olan bu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Abi seninle tarışmaya girilmez diyosun tek soru sordum bana soru ile cevap veriyorsun hala.
    Vergi toplayıp hiçbirşey yapmayanı değil de vergi toplayıp yapanı sorguluyorsun ben ne diyeyimki artık?

Alıntıları Göster
    Hiçbir şey yapmadı dediğin adamlar iki köprü yapmış orada, ucuz ucuz geçiyorsun (devlet bazı araçların ucuz yerden geçmesini engelleyip zorla pahalısına gönderiyorya neyse). Dahası bu hükümetin yıllarca sata sata bitiremediği ata yadigarı işletmeleri kurdular. Önceki hükümetler hiçbir şey yapmadıysa bunlar şu an neyi satıyor?

Şimdi sen soruma cevap ver. Şimdikiler o topladıkları vergileri, özelleştirme paralarını, var olan borcun üstüne ekledikleri milyarlarca dolar borcu nereye harcadı? Yatırımlar yap-işlet-devret dedik, bunları özel sektör yapıyor, para özel sektörden çıkıyor, peki devlet bu paraları nereye harcıyor? Geçiş garantisi mi ödediler bu parayla?

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Hain ben miyim? Anlamadım. Yazdığın anlaşılmıyor hocam :)

Şöyle olabilir mi? Devlet diyorki üstünü ben öderim, ama bende paraya sıkıştım. Sen tünelden geçene yüklen, üstünü öderim ;) Gerçi farketmez enin sonunda yıllarca bu millet o tüneli ödeyecek; birileride biz yaptık, beş kuruşta vermedik diye sallayacak. Acı olan bu...
    Sana niye hain diyeyim yav durup duruken?Ortada birşey yokken köprüye tünele zam yapana diyorum.

Devlet ben yaptırırım nasıl olsa insanlar kullanır bilmemkaç sonra para vermeden geri alırım diye hesapladı ama görülüyorki evdeki hesap çarşıya pek uymadı.Ha bire niyese zam yapıp duruyorlar.Sen zaten garanti para olarak sözleşmeni yapmışsın ve bu dolar üzerinde.10 bin araç geçsede o parayı alacaksın 100 000 bin araç geçsede.Ama belki 120.000 araç geçecek sen o garanti paranın bile üzerinde kazanacaksın safdece o değilki yolun üzerinde onalrca uğrak yeri ve benzin istasyonu var işletmesi de sende.Kaybedeceğin birşey yok hiçbir şekilde.Şimdi taksitle yaptırmış gibi oldu garanti ödüyor.Osmangazi köprüsünü 100 küsür lira yaptın eline ne geçicek bu şekilde?yap 20 lira geçsin insanlar sende sürümden belki sürümden topladığında daha fazla kazanacaksın devlet de zarar etmeyecek.Ama o kadar herşey lehine iken ısrarla zam yapıyorsan hainsin kusura bakma,talimat aldın onu uyguluyorsun ,başka açıklaması yok,nasıl olsa senin kaybedeceğin birşey yok.
    Bundan sonra bu işlere girerken daha dikkatli olacaklardır bence.

• quote:

Hiçbir şey yapmadı dediğin adamlar iki köprü yapmış orada, ucuz ucuz geçiyorsun (devlet bazı araçların ucuz yerden geçmesini engelleyip zorla pahalısına gönderiyorya neyse). Dahası bu hükümetin yıllarca sata sata bitiremediği ata yadigarı işletmeleri kurdular. Önceki hükümetler hiçbir şey yapmadıysa bunlar şu an neyi satıyor?

Şimdi sen soruma cevap ver. Şimdikiler o topladıkları vergileri, özelleştirme paralarını, var olan borcun üstüne ekledikleri milyarlarca dolar borcu nereye harcadı? Yatırımlar yap-işlet-devret dedik, bunları özel sektör yapıyor, para özel sektörden çıkıyor, peki devlet bu paraları nereye harcıyor? Geçiş garantisi mi ödediler bu parayla?

Alıntıları Göster
    80 senede 2 köprü 2si de 70lerden sonra.
    İstanbuldan Bursaya tek gidiş tek geliş gidiyordum dedim sene 95.Tek otoban var o da İstanbul Ankara.
    Satılan şeyler onlarca yıl önce kurulan çoğunluğu devlete yük gelmeye başlayan insanların yattığı yerd3-5 senede yaptı Ak Parti onların 80 senede yaptığınıen maaş aldığı fabrikalar.
    Yap işlet devret ile yapılan 12 köprü 1 tünel var birader uçma artık istersen daha öncekielri devlet kendi yaptı bu yönteimi daha uygun gördüler ama bakıyoruzki sakıncaları var doğrudur.Ama toplanan vergiler nereye gidiyor sorusunu cevabını verdiğim halde dönüp dolaşıp aynı şeyi soruyorsun bana.Kaset gibi başa sarmaktan sıkılmıyormusunuz gerçekten siz?
    Al bak vergilr nere gidiyor.Müstehak değil size aslında kullandırmamak lazım amasizin mantığınzda olsak öyle hizmet sana da var merak etme.En çok eleştirenler en çok kullananlar olyor genelde.Sayfayı baya bir indirmen lazım hepsini görmek için yoruyor insanı bir yerden sonra...
    https://www.ahaber.com.tr/galeri/gundem/ak-parti-hukumetinin-yaptigi-projeler

• quote:

80 senede 2 köprü 2si de 70lerden sonra.
    İstanbuldan Bursaya tek gidiş tek geliş gidiyordum dedim sene 95.Tek otoban var o da İstanbul Ankara.
    Satılan şeyler onlarca yıl önce kurulan çoğunluğu devlete yük gelmeye başlayan insanların yattığı yerd3-5 senede yaptı Ak Parti onların 80 senede yaptığınıen maaş aldığı fabrikalar.
    Yap işlet devret ile yapılan 12 köprü 1 tünel var birader uçma artık istersen daha öncekielri devlet kendi yaptı bu yönteimi daha uygun gördüler ama bakıyoruzki sakıncaları var doğrudur.Ama toplanan vergiler nereye gidiyor sorusunu cevabını verdiğim halde dönüp dolaşıp aynı şeyi soruyorsun bana.Kaset gibi başa sarmaktan sıkılmıyormusunuz gerçekten siz?
    Al bak vergilr nere gidiyor.Müstehak değil size aslında kullandırmamak lazım amasizin mantığınzda olsak öyle hizmet sana da var merak etme.En çok eleştirenler en çok kullananlar olyor genelde.Sayfayı baya bir indirmen lazım hepsini görmek için yoruyor insanı bir yerden sonra...
    https://www.ahaber.com.tr/galeri/gundem/ak-parti-hukumetinin-yaptigi-projeler

Alıntıları Göster
    Aynı şeyi soruyorum çünkü toplanan vergilerin nereye harcandığına hala cevap veremedin. O söylediğin projelerin çoğu yap-işlet-devret. Toplanan paralarla o projelerin kat kat fazlası yapılırdı ama yine de yapılanlar yap-işlet-devretle yapıldı, neden? Hiçbir hükümetin elinde bu kadar mali güç olmadı (FED sağolsun), bu kaynaklar nerelere harcandı, yap-işlet-devretle neden vatandaşın sırtına yük bindirildi.

• quote:

Aynı şeyi soruyorum çünkü toplanan vergilerin nereye harcandığına hala cevap veremedin. O söylediğin projelerin çoğu yap-işlet-devret. Toplanan paralarla o projelerin kat kat fazlası yapılırdı ama yine de yapılanlar yap-işlet-devretle yapıldı, neden? Hiçbir hükümetin elinde bu kadar mali güç olmadı (FED sağolsun), bu kaynaklar nerelere harcandı, yap-işlet-devretle neden vatandaşın sırtına yük bindirildi.

Alıntıları Göster
    Yuh link verdik be mübarek ya.İnsan bi merak eder açar bakar.Neyin peşindesin anlamadımki.

• quote:

Yuh link verdik be mübarek ya.İnsan bi merak eder açar bakar.Neyin peşindesin anlamadımki.

Alıntıları Göster
    Baktım çoğu yap-işlet-devret, utanmadan 4,5G koymuşlar bir de.

• quote:

Baktım çoğu yap-işlet-devret, utanmadan 4,5G koymuşlar bir de.

Alıntıları Göster
    Ee yapsaydın elinden alan mı oldu?Yap illet devret 3. körü Avrasya Tüneli ve Osmangazi Körü ve bağlantı yoları çoğu dediğin ne senin?
    Otoyollar falan daha yok o listede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 31 Ocak 2019; 22:30:17 >
  • quote:

Ee yapsaydın elinden alan mı oldu?Yap illet devret 3. körü Avrasya Tüneli ve Osmangazi Körü ve bağlantı yoları çoğu dediğin ne senin?
    Otoyollar falan daha yok o listede.

Alıntıları Göster
    Seçtin de yapmadım mı?

• quote:

Seçtin de yapmadım mı?

Alıntıları Göster
    Seçtim evet bilhassa SHP nin seçimlerinde gençlik lollarındaydım sene 91.Gece yarılarına kadar afiş astım,Mitinglerde kilometrelerce yol yürüdüm.
    Hiç bir halt yapmadılar o kadar vaade.
    Öbürlerinin de hepsini gördüm.Onları da biliyorum.
    Birebir yaşadıklarıma göre yorumluyorum ben sallamıyorum hçbirşeyi.
    Sen benim 5-6 sene öncesne kadar Ak PArti ve Erdoğan düşmanı olduğumu da bilmezsin şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 31 Ocak 2019; 22:35:37 >

• quote:

Seçtim evet bilhassa SHP nin seçimlerinde gençlik lollarındaydım sene 91.Gece yarılarına kadar afiş astım,Mitinglerde kilometrelerce yol yürüdüm.
    Hiç bir halt yapmadılar o kadar vaade.
    Öbürlerinin de hepsini gördüm.Onları da biliyorum.
    Birebir yaşadıklarıma göre yorumluyorum ben sallamıyorum hçbirşeyi.
    Sen benim 5-6 sene öncesne kadar Ak PArti ve Erdoğan düşmanı olduğumu da bilmezsin şimdi?

Alıntıları Göster
    HEP ittifatı sırasında SHP'yi mi destekledin? Ak Parti - HDP ittifakı istiyor musun?

• quote:

HEP ittifatı sırasında SHP'yi mi destekledin? Ak Parti - HDP ittifakı istiyor musun?

Alıntıları Göster
    Evet yaptık öyle bir eşeklik zamanında.Genç kafası işte herşeyi bildiğini sanıyorsun.

Şimdi o son söylediğin dahil, Allah yazıysa bozsun.

• quote:

Evet yaptık öyle bir eşeklik zamanında.Genç kafası işte herşeyi bildiğini sanıyorsun.

Şimdi o son söylediğin dahil, Allah yazıysa bozsun.

Alıntıları Göster
    Seçtin mi derken CHP'yi veya bir başka partiyi kastetmedim. Doğruları yapan hiçbir parti yok şu an benim için. Halkı düşünen kimse yok, herkes pastadan daha fazla pay alma derdinde.

• 23 de pahalı... Aslında bütün geçişler aynı olmalı.. Köprü feribot tünel...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Seçtin mi derken CHP'yi veya bir başka partiyi kastetmedim. Doğruları yapan hiçbir parti yok şu an benim için. Halkı düşünen kimse yok, herkes pastadan daha fazla pay alma derdinde.

Alıntıları Göster
    Elinden mi aldık niye yapmadın derken şimdiye kada olan iktidarları kastettim, tabiki sana yaptın yapmadın sormuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arslan Yabgu

Köprü ücretini savundugumdan değil de nerede diye sorunca cevap vereyim dedim. Güvenlik eğitim sağlık ve daha bir sürü sey
    hee eminim onlara gitmiştir
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.