Şimdi Ara

Avrasya Tüneli Güncel Haber Başlığı (Zam Yok, Sehven Yapıldı) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
0
Favori
10.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turkforce

Tabi ya sen kullanıyorsan zaten o havalimanının yıllık gideri çıkmış oluyor.
    Allah kimseyi sizin gibi aciz ve haysiyetsiz duruma düşürmesin.

Alıntıları Göster
    Düşme o zaman birader bana mı sordun düşerken kalkarken şikayet ediyorsun şimdi?
    İşe yaramadığına sen mi karar veriyorsun onu soruyorum ben de sana,çoğu insan kullanıyor 15-20 saat otobüsle gitmekten kurtuldu o havaalanları ve uçak ücretlerinin düşmesiyle.
    Aslında sizin gibileri ne köprüye ne yola ne havaalanına ne Marmaraya almamak lazım.
    Kabullenmiyorsan geçme binme lan köprüden tünelden,git otobüsle, geç karşıya gemiyle demek lazım ama en önce siz kullanıyorsunuz bunlar yapıldığında onu da biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Düşme o zaman birader bana mı sordun düşerken kalkarken şikayet ediyorsun şimdi?
    İşe yaramadığına sen mi karar veriyorsun onu soruyorum ben de sana,çoğu insan kullanıyor 15-20 saat otobüsle gitmekten kurtuldu o havaalanları ve uçak ücretlerinin düşmesiyle.
    Aslında sizin gibileri ne köprüye ne yola ne havaalanına ne Marmaraya almamak lazım.
    Kabullenmiyorsan geçme binme lan köprüden tünelden,git otobüsle, geç karşıya gemiyle demek lazım ama en önce siz kullanıyorsunuz bunlar yapıldığında onu da biliyorum.

Alıntıları Göster
    Pardon da kimin parasıyla kimi nereye almıyorsun? Ülkede seçmen sayısının %40 küsurunun oyunu aldınız diye taşın toprağın sahibi mi sanıyorsunuz kendinizi. Hükümetler gelip geçici, giderken senin gibi yavşaklarda kaybolur gider.

Hepsinden geçip gidecek veya uçak ile seyah edebilecek param var. İşin ilginci körü körüne tapınanlar büyük oranda araba sahibi olmadıkları için yabilan duble yollardan faydalanamadıkları gibi uçak bileti alacak paraya da sahip olmadıkları için yine 15 saat otobüs yolculuğu ile hayatlarına devam ediyorlar.

Türkiyede kaç havaalanı var kaçı yıllık garanti edilen rakamı karşılıyor bir de bunu yazsana buraya.
    Örnek vereyim Bursa Yenişehir havaalanı. Kullanan yok çünkü Sabiha Gökçenden aktarmasız şekilde 1 saatte gittiğin birkaç şehire Bursadan 6-12 saat arasında Ankara aktarmalı olarak gidebiliyorsun. Günde 2 uçak inince yenişehir havalanı masrafını çıkarabiliyor mu?
    Devlet yönetiminde sırf birilerine gösteriş yapacağım diye halkın fakir fukaranın parasını israf etmek marifet değil.
    Marifet uzun vadeli planlarla en uygun maliyetle iş yapabilmek.

• düşünün bir devlet var zamaninda iki kopru yapiyor ve diyor ki borcu bitince grcis bedava olacak. ve o iki kopru hala ayakta. para basiyor o iki kopru. yillar sonra ozel sektore peskes cekerek bir tunel bir kopru yaptiriyorsunuz ve cahil cuhela da bunu savunuyor. okuyun once okuyun. yoksa paraniz yapmayın. kopru mopru yapmayin. yapilan bedava gecis olmayanlari da halka iade edin. hatta verin ozel sektorun parasini onlari da bedava yapin. halka hizmet hakka hizmet diyorsunuz ya...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Pardon da kimin parasıyla kimi nereye almıyorsun? Ülkede seçmen sayısının %40 küsurunun oyunu aldınız diye taşın toprağın sahibi mi sanıyorsunuz kendinizi. Hükümetler gelip geçici, giderken senin gibi yavşaklarda kaybolur gider.

Hepsinden geçip gidecek veya uçak ile seyah edebilecek param var. İşin ilginci körü körüne tapınanlar büyük oranda araba sahibi olmadıkları için yabilan duble yollardan faydalanamadıkları gibi uçak bileti alacak paraya da sahip olmadıkları için yine 15 saat otobüs yolculuğu ile hayatlarına devam ediyorlar.

Türkiyede kaç havaalanı var kaçı yıllık garanti edilen rakamı karşılıyor bir de bunu yazsana buraya.
    Örnek vereyim Bursa Yenişehir havaalanı. Kullanan yok çünkü Sabiha Gökçenden aktarmasız şekilde 1 saatte gittiğin birkaç şehire Bursadan 6-12 saat arasında Ankara aktarmalı olarak gidebiliyorsun. Günde 2 uçak inince yenişehir havalanı masrafını çıkarabiliyor mu?
    Devlet yönetiminde sırf birilerine gösteriş yapacağım diye halkın fakir fukaranın parasını israf etmek marifet değil.
    Marifet uzun vadeli planlarla en uygun maliyetle iş yapabilmek.

Alıntıları Göster
    Bana kalsa dedim nasıl olsa itiraz etmiyormusun neden yapılıyor bunlar demiyormusun?Ben olsam almam diyorum ama sizi bile bvatandaş sayıyor devlet şevkati büyük işte...
    Uçak biletini abartma.1 ay önceden ayarla, acil işin yoksa otobüsten uczaua bile bulabiliyorsun.Almanyaya 3-5 ay önceden mi ayarlamıştık yanlış hatırlamıyorsam 2016 parasıyla adam başı 150 lira gibi bir paraya gitmiştik Onur Air ile.

Olum o değil de hakaret etmeden iki kelimeyi yanyana getiremiyorsunuz lan ne olacak bu işin sonu bilmiyorum Eskiden size uyup karşılık veriyordum şimdi Allaha havale ediyorum.Allah ıslah etsin.Hakkımda ne düşünüyorsan 2 katını sana versin inşaallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: DENİZ ÇAĞAN

düşünün bir devlet var zamaninda iki kopru yapiyor ve diyor ki borcu bitince grcis bedava olacak. ve o iki kopru hala ayakta. para basiyor o iki kopru. yillar sonra ozel sektore peskes cekerek bir tunel bir kopru yaptiriyorsunuz ve cahil cuhela da bunu savunuyor. okuyun once okuyun. yoksa paraniz yapmayın. kopru mopru yapmayin. yapilan bedava gecis olmayanlari da halka iade edin. hatta verin ozel sektorun parasini onlari da bedava yapin. halka hizmet hakka hizmet diyorsunuz ya...
    Borcu bitince bedava oldu mu bari köprü?
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    onu da size sormak lazim. bedava olunca su gormus kediye donuyorsunuz

• quote:

onu da size sormak lazim. bedava olunca su gormus kediye donuyorsunuz
    Niye bana soruyorsun söz verene sorsana?
    savundugunuz adamlarin dedesi olur bu sozu veren sahis kopru borcu bitince bedava olacak diyen. bi dakika halkin para vermesi neden hosunuza gidiyor muteahhit misiniz

• quote:

savundugunuz adamlarin dedesi olur bu sozu veren sahis kopru borcu bitince bedava olacak diyen. bi dakika halkin para vermesi neden hosunuza gidiyor muteahhit misiniz
    Bana kalsa bedava olsun zaten de devlet herşeyi bedava yaparsa bir daha aynı şeyleri nasıl yapacak söylermisin?
    Oldu olacak vergi falan da almasın herşey kendi kendine topraktan biter zaten...
  • quote:

Bana kalsa bedava olsun zaten de devlet herşeyi bedava yaparsa bir daha aynı şeyleri nasıl yapacak söylermisin?
    Oldu olacak vergi falan da almasın herşey kendi kendine topraktan biter zaten...

Alıntıları Göster
    Sen neyin kafasını yaşıyorsun bir anlat Allah aşkına.
    Yapılan köprüler vs. zaten para ile kullanılıyor. İşi alan şirkete garanti ile ödeme yapılıyor.
    Devlet vergileri ne için kullanıyor? Çapsızlığın bu kadarına da pes doğrusu.

• quote:

Sen neyin kafasını yaşıyorsun bir anlat Allah aşkına.
    Yapılan köprüler vs. zaten para ile kullanılıyor. İşi alan şirkete garanti ile ödeme yapılıyor.
    Devlet vergileri ne için kullanıyor? Çapsızlığın bu kadarına da pes doğrusu.

Alıntıları Göster
    Köprü ,hastane ,sağlık hizmetleri ,havaalanları ,okullar diğer eğitim kurumları,otoyollar?Liste uzar da uzar.

Asıl siz neyin kimin kafasını yaşıyorsunuz onlardan bahsedin bana?
    Bunlar kendi kendine yerden mi bitiyor sanıyorsunuz siz?Para basıp bunlara mı harcıyor devlet,zamanında onu da yaptılar merak etme...
    Devlet etiketinde 100 lira yazıp senin 3-5 lira verdiğin ilacı öpücükle mi alıyor sanıyorsun?
    https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/saglik-harcamalari-2017de-141-milyar-liraya-yaklasti

Doların 3 lira olduğu tarihler dikkatinizi çekerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Şubat 2019; 22:51:23 >

Ilker Bey bedava olsun olmasin bu tartışılsın ama bu kadar fahis fiyatlarla garantiler verilmez. verilmemeli. babamin oglu da olsa hakettiginden bir kurus fazla almamalı. Osman Gazi koprusunun hali ortada. o yolun devamindaki oto yollara yapilan zamlar asikar. ben Istanbulda yaşamadığım halde orada yasayan insanlara helal olsun dedim tatile geldigimde. dusunsene bu tarafa gectin para ver geri gectin yine para ver. bana para versen bu sehirde yasamam stresten insan kanser olur. bunlari yazarken biraz empati

• quote:

Köprü ,hastane ,sağlık hizmetleri ,havaalanları ,okullar diğer eğitim kurumları,otoyollar?Liste uzar da uzar.

Asıl siz neyin kimin kafasını yaşıyorsunuz onlardan bahsedin bana?
    Bunlar kendi kendine yerden mi bitiyor sanıyorsunuz siz?Para basıp bunlara mı harcıyor devlet,zamanında onu da yaptılar merak etme...
    Devlet etiketinde 100 lira yazıp senin 3-5 lira verdiğin ilacı öpücükle mi alıyor sanıyorsun?
    https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/saglik-harcamalari-2017de-141-milyar-liraya-yaklasti

Doların 3 lira olduğu tarihler dikkatinizi çekerim.

Alıntıları Göster
    Hangisini bedava veriyor anlat detayınıda öğrenelim. Hangi ülkede yaşıyorsun sen?
    Şirketimin maaş verdiği doktoru bana reçete yazdığında devlet eczaneden ilacımı alırken benden muayene parası kesiyor.
    5 TL'ye tuvalete gidersin ancak. 15 yıl öncesinde kalmışsın. Git en ucuz ağrı kesiciyi yazdır aile hekimine, eczaneye git bakalım ne kadara ne alabiliyorsun.
    Pardon bir de bakalım ihtiyacın olan ilacı bulabilecekmisin eczanede.

Köprü parayla , hastane parayla, devlet hastanelerinde zaten özele geçtiği için doktor kalmamış. Muayene için 2 haftadan öncesine randevu bulabilmek imkansıza yakın. Okul desen insanlar zorlama İmam hatip saçmalığı ile çocuğu senin gibi telef olup gitmesin diye yıllık 20-30bin liraya özel okula göndermek zorunda kalıyor.

Hayal dünyanda sana başarılar. Buraya yazacak yüzünün olmayacağı utancından foruma giremeyeceğin günler yakın.

• quote:

Ilker Bey bedava olsun olmasin bu tartışılsın ama bu kadar fahis fiyatlarla garantiler verilmez. verilmemeli. babamin oglu da olsa hakettiginden bir kurus fazla almamalı. Osman Gazi koprusunun hali ortada. o yolun devamindaki oto yollara yapilan zamlar asikar. ben Istanbulda yaşamadığım halde orada yasayan insanlara helal olsun dedim tatile geldigimde. dusunsene bu tarafa gectin para ver geri gectin yine para ver. bana para versen bu sehirde yasamam stresten insan kanser olur. bunlari yazarken biraz empati
    Bende aynı şeyi yazıp duruyorum zaten.Sen paranı garanti hem de dolar üzerinden alıyorsun hala ücreti niye artırıyorsun diye.Devlet belirlemiyorki bu adamlar belirliyor geçiş ücretini.Ama dediğim gibi 1000 araç geçse on bin araç geçse seni bağlayan ne burada?Ucuzlat sürümden kazan herkes kazansın.Hainlik bu başka birşey değil adı ve bilinçli yapıldığını talimatlar alarak yapıldığını düşünüyorum ben.

• quote:

Hangisini bedava veriyor anlat detayınıda öğrenelim. Hangi ülkede yaşıyorsun sen?
    Şirketimin maaş verdiği doktoru bana reçete yazdığında devlet eczaneden ilacımı alırken benden muayene parası kesiyor.
    5 TL'ye tuvalete gidersin ancak. 15 yıl öncesinde kalmışsın. Git en ucuz ağrı kesiciyi yazdır aile hekimine, eczaneye git bakalım ne kadara ne alabiliyorsun.
    Pardon bir de bakalım ihtiyacın olan ilacı bulabilecekmisin eczanede.

Köprü parayla , hastane parayla, devlet hastanelerinde zaten özele geçtiği için doktor kalmamış. Muayene için 2 haftadan öncesine randevu bulabilmek imkansıza yakın. Okul desen insanlar zorlama İmam hatip saçmalığı ile çocuğu senin gibi telef olup gitmesin diye yıllık 20-30bin liraya özel okula göndermek zorunda kalıyor.

Hayal dünyanda sana başarılar. Buraya yazacak yüzünün olmayacağı utancından foruma giremeyeceğin günler yakın.

Alıntıları Göster
    Sen tabi eczane köşelerinde ilaç aramakla parasını veremediğin için alamamakla falan bunlarla uğraşmadın zamanında bilmiyorsun.Devletin sigortalı olduğun halde sana yazdığı reçetenin parasını eczanenin çatır çatır aldığını,Hastane tedavi ücretini ödemeden deyim yerindeyse bırak çıkmayı ölünü bile teslim etmediğini,bu günleri görmedin.Herşey hep böyleydi sanıyorsunuz siz aslında biraz anlam veriyorum tavırlarınıza.

Piyasa fiyat etiketi 86 lira olan Janumeti 5 lira bile vermeden alıyorum.Diabet ilacıdır kendisi.Ak Partiden önce alsaydın da göreydim seni...Hey yavrum hey oturduğunuz yerden sıkın ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 1 Şubat 2019; 23:5:14 >

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Hukuk bilgim yok ama olurda bir gün güç el değiştirirse ihalede usulsüzlük vb sebeplerle bu ve bunun gibi bir sürü sozde projeyi iptal edip devleti bu zarardan kurtarabilir mi ki? En kötü proje sahiplerine khk ile el koyup yine devleti zarardab kurtara bilir mi ki?

• quote:

Birader açıklayıcı yazıyorsun anladıkta da bende açıklayıcı cevap veriyorum gayet okunaklı basit bir dille.

O adama fahiş fiyat yap insanlar geçsin geçemesin önemli değil nasıl olsa ben paranı vereceğim mantığı ile garanti verilmedi yaptığın masrafı çıkarmaa garantisi veriyorum sen yap işlet sonra bana devredersin dendi.
    Adamların aklı ve mantığı olsa ,mesela ben ne yaparım nasıl olsa paramı alacağım ,kaç kişinin de geçtiğinden bana ne fiyatı olabildiğince düşük tutayımki belki fazla geçen olur devletin garanti parası zaten cepte fazlası da bana kalır ne güzel işte derim.

O kadar adamın bunu düşünmediğini aklıma getirmediğime göre yaptıklaarı hainlik, kasıtlı yapıyorlar .Kimden emir aldılar kim tembihledi bunları anlayıp bilmek lazım.Aklın ve mantığın yolu bir.Sadece azıcık bil olsa düşünmeyi deneyeceksin korkma başın ağrımaz ,acımaz düşününce...

Alıntıları Göster
    tüm alıntı sırasını okudumda bu kadarı pes. adam doğru söylüyor. bu kadar sallanmaz ki ya nereden çevireceğim diye kıvranıyorsun. bırak gel bizimle beraber ol kimse seni öldürmeyecek neyden korkuyorsunuz?

neyse zaten fikrin değişmeyecek hadi kb

• Pardon...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.