Şimdi Ara

Avrasya Tüneli Güncel Haber Başlığı (Zam Yok, Sehven Yapıldı) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
0
Favori
10.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _bluescream_

tüm alıntı sırasını okudumda bu kadarı pes. adam doğru söylüyor. bu kadar sallanmaz ki ya nereden çevireceğim diye kıvranıyorsun. bırak gel bizimle beraber ol kimse seni öldürmeyecek neyden korkuyorsunuz?

neyse zaten fikrin değişmeyecek hadi kb

Alıntıları Göster
    Doğru olduğuna inandığım şeyi niye değiştireyimki?Ben neden bahsediyorum siz neden bahsediyorsunuz.Anlamadıysan sana da açıklayayım söylediğimi.
    Adam garanti parayı alıyor zaten günde 1000 tane de araç geçse aynı parayı alacak 100 bin tane de.Fiyatı yüksek tuutarsa 1000 tane geçecek düşük tutarsa belki 100 bin tane.Köprü zamlandı feribotlarda yüzlerce metre kuyruk var şu anda.Demekki potansiyel var zaten bu potansiyel hesaplanıp yapılıyor yapıldı bu anlaşmalar.
    Hatta uprak yerleri benzin istasyonları full çekecek oradanda para kazanacak onu da kendi işletiyor.

Bütün bunlara rağmen tutup sen köprünün ,tünelin fiyatını artırıyorsan kusura bakma ama amacın farklı demekir hainsin demektir ki benim tahminim baya da büyük yerden talimat aldılar.Ne olursa olsun parasını gene alacak vermiyorum diyemezsin sizin dediğiniz gibi, hainlik yapsa da yapmasada kkaybedeceği hiçbirşeklde birşey yok.
    Bilmiyorum şu kaadar basit şeyi size anlatmak neden bu kadar zor oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: armyoflovers

Hukuk bilgim yok ama olurda bir gün güç el değiştirirse ihalede usulsüzlük vb sebeplerle bu ve bunun gibi bir sürü sozde projeyi iptal edip devleti bu zarardan kurtarabilir mi ki? En kötü proje sahiplerine khk ile el koyup yine devleti zarardab kurtara bilir mi ki?
    Şirketin yolsuzluğu çıkar hatta kendi isteğiyle bırakır devlet olarak projeye el koyarsın hocam ama ödeyeceğin ciddi bir para olur. Bunun sebebi projenin kredi garantörünün T.C Devlet Hazinesi yapılması.

Yani Alman Bankasını ilgilendirmez şirketin yapacağı yolsuzluk verdiği krediye kefil olana bakar ki bu projelerin olması gereken maliyetinin kat be katı gösterilerek krediler alınıp orada da hortumun başladığını biliyoruz. (Geçenlerde yol yapımında 200 milyona yaparım diyen şirket varken yolun 480 milyona yaparım diyen YANDAŞ şirkete verilmesi gibi.)

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Sen tabi eczane köşelerinde ilaç aramakla parasını veremediğin için alamamakla falan bunlarla uğraşmadın zamanında bilmiyorsun.Devletin sigortalı olduğun halde sana yazdığı reçetenin parasını eczanenin çatır çatır aldığını,Hastane tedavi ücretini ödemeden deyim yerindeyse bırak çıkmayı ölünü bile teslim etmediğini,bu günleri görmedin.Herşey hep böyleydi sanıyorsunuz siz aslında biraz anlam veriyorum tavırlarınıza.

Piyasa fiyat etiketi 86 lira olan Janumeti 5 lira bile vermeden alıyorum.Diabet ilacıdır kendisi.Ak Partiden önce alsaydın da göreydim seni...Hey yavrum hey oturduğunuz yerden sıkın ancak.

Alıntıları Göster
    Sana onlarca bulunamayan ilaç sayabilirim. Bırak parasıyla almayı ilaç yok ilaç
    İnsanlar tanıdıklarına yurtdışından ilaç aratıyorlar.
    Hayal dünyanda yaşamaya devam et ama senin gibi haysiyetsizlere sabah akşam bela okuyan çaresiz insanlarda aklından çıkmasın.

• quote:

Köprü ,hastane ,sağlık hizmetleri ,havaalanları ,okullar diğer eğitim kurumları,otoyollar?Liste uzar da uzar.

Asıl siz neyin kimin kafasını yaşıyorsunuz onlardan bahsedin bana?
    Bunlar kendi kendine yerden mi bitiyor sanıyorsunuz siz?Para basıp bunlara mı harcıyor devlet,zamanında onu da yaptılar merak etme...
    Devlet etiketinde 100 lira yazıp senin 3-5 lira verdiğin ilacı öpücükle mi alıyor sanıyorsun?
    https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/saglik-harcamalari-2017de-141-milyar-liraya-yaklasti

Doların 3 lira olduğu tarihler dikkatinizi çekerim.

Alıntıları Göster
    devlet hastane köprü yol vs yapyorsa bu durumda benden aldığı vergiyle bana hava atmış olmuyor mu ? bana köprü yapmışsa geçtiğim için neden para veriyorum ? hastane yapıyorsa neden maaşımdan sağlık kesintisi yapıyor ? (gelip ilaç bedava geyiği yapma , bişeyin bedava olduğu yok :) )

parasını ben vereyim, havasını devlet atsın , ohh mis gibi :)

körü körüne savunmak yerine azıcık eleştirseniz bu siyasiler bu kadar kolay at koşturamayacak ama sanırsın başınızda biri olmayınca öleceksiniz de yanlışa yanlış diyemiyorsunuz...

• Sehven kaçak geçiş yaparsak ne olur?
  • Devlet özel sektöre maliyetinin kaç katını vererek saçma bir anlaşmayla hizmet alıyor, sonra benden bu saçmalığın parasını zorla istiyor, hatta çocuklarımdan bile ıstiyor, ve bunu savunan insanlar var..sağlık hizmetlerinin maliyetinin artması Suriyeliler ve gereksiz peşkeş çekilen yatırımlar yüzünden, devlet normal sigortalıdan neredeyse para kazanıyor..devlet kademeleri vasıfsız ve cahil insanlarla dolu , heryerden kalitesiz insan fışkırıyor, bunları seçenler 2 kere düşünsün lütfen. Yıl olmuş 2020, Dinci propagandasını yemesinler artık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Hayırdır arkadaş ? Hayrına mı yapıldı o yollar ? Gecme diyor ya
    Ben o yolların parasını ödedim dahası yandaşın cebine gireni bile ödedim. İstanbulda yapılan yolun parasını Doğu’da yaşayan bıle oduyor sen neden bahsedıyorsun ? Sen bıle oduyorsun ya neyse artık

Gecme diyor ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zam değil zamcık. Rahmetli Levent Kırca nin dediği gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Hayırdır arkadaş ? Hayrına mı yapıldı o yollar ? Gecme diyor ya
    Ben o yolların parasını ödedim dahası yandaşın cebine gireni bile ödedim. İstanbulda yapılan yolun parasını Doğu’da yaşayan bıle oduyor sen neden bahsedıyorsun ? Sen bıle oduyorsun ya neyse artık

Gecme diyor ya
    Niye eleştiriyorsun madem istemiyorsan geçme diyorum
    İlk önce isz geçeceksiniz siz kullanacaksınız onu da biliyorum takma kafana sen..

• quote:

Niye eleştiriyorsun madem istemiyorsan geçme diyorum
    İlk önce isz geçeceksiniz siz kullanacaksınız onu da biliyorum takma kafana sen..

Alıntıları Göster
    Bundan sonra takmıyorum zaten sizin kafanıza takılacagı gunlerı beklıyorum yakındır ..
    Keşke dıyeceksınız sizlerde ama işte geçmiş ola..Ama o zaman yine ona buna hain dersenız nıye ses etmıyorsunuz dıye işte o zaman tekrar görüşürüz !
    Zaten yapılması gereken hızmetlerden memnun olan orgazm olan her şeye biat eden bir siz zaten ! Nasıl bır kafaysa artık

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Bundan sonra takmıyorum zaten sizin kafanıza takılacagı gunlerı beklıyorum yakındır ..
    Keşke dıyeceksınız sizlerde ama işte geçmiş ola..Ama o zaman yine ona buna hain dersenız nıye ses etmıyorsunuz dıye işte o zaman tekrar görüşürüz !
    Zaten yapılması gereken hızmetlerden memnun olan orgazm olan her şeye biat eden bir siz zaten ! Nasıl bır kafaysa artık

Alıntıları Göster
    Tamam canım.
    Aha işte şuna bayılıyorum.
    Zaten yapılması gereken hizmetler oluyor Ak Parti o zamana kadar kimsenin yapmadıkalrını yapınca.
    Yapsalardı canım ellerinden alan mı oldu.Sen birazda yuh ulan şu saate kadar şu da yapılmazmıydı diyenleri eleştir.Ben yapılmayanı yaptıkları için eskiye göre değerlendirip yorumluyorum siz yapılmamış şeyi bir de ya zaten yazpılması lazımdı bu ne ki diye küçümsüyor aşağılıyorsunuz ü

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

devlet hastane köprü yol vs yapyorsa bu durumda benden aldığı vergiyle bana hava atmış olmuyor mu ? bana köprü yapmışsa geçtiğim için neden para veriyorum ? hastane yapıyorsa neden maaşımdan sağlık kesintisi yapıyor ? (gelip ilaç bedava geyiği yapma , bişeyin bedava olduğu yok :) )

parasını ben vereyim, havasını devlet atsın , ohh mis gibi :)

körü körüne savunmak yerine azıcık eleştirseniz bu siyasiler bu kadar kolay at koşturamayacak ama sanırsın başınızda biri olmayınca öleceksiniz de yanlışa yanlış diyemiyorsunuz...

Alıntıları Göster
    Abi bu vergiler daha önce toplanmıyormuydu neden yapılmıyordu benim sorguladığım bu ,tabiki devletin görevi bunlar.Ben yapanı ve yapmayanı ayırıp ona göre yorumluyorum.
    Bedava ilaç var icretinin çok daha düşüğünü ödediğin ilaçlar da var Ak PArti zamanından önce hem ilaç bulamn zordu hem de sigorlayı olduğun halde reçetenin tamamını ödüyordun.
    Hastanelerde yüksek tedavi ücretlerini ödemeden çıkamıyordun zamanında ,bırak canlıyı insanların ölülerine bile morglarda el koydular borcunu öde öyle verelim diye.
    Bence siz ya geçmişi hatırlamıyorsunuz ya yaşınız yetömiyor ya da mahsus yapıyorsunuz işinize gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 2 Şubat 2019; 12:1:57 >

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Paramı ödüyorlar arkadaş sana bu ne tokmakçı seviciliktir ? Global olarak gelişiyor dünya şu sığ düşünceden çıkın. Dokunmatik telefonu da mı onlar yaptı ? Önceden yapılmıyormuşmuş. Kafanı biraz ininden çıkar efendi. Millet pazara çıkamıyor esnaf tek tek batıyor asfalt mı yiyecek bu millet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Borget

Paramı ödüyorlar arkadaş sana bu ne tokmakçı seviciliktir ? Global olarak gelişiyor dünya şu sığ düşünceden çıkın. Dokunmatik telefonu da mı onlar yaptı ? Önceden yapılmıyormuşmuş. Kafanı biraz ininden çıkar efendi. Millet pazara çıkamıyor esnaf tek tek batıyor asfalt mı yiyecek bu millet.
    Sana para mı ödüyorlar? Daha iyi ödüyorlarsa sizden tarafa geçelim.İşinize gelmeyeni yazınca para mı alıyorsun?

Yavrucum o devirlerin hepsini gördüm geçti,Ta Özaldan beri takip ediyorum herşeyi ne yapılıp ne yapılmadığını gördüm,görüyorum bir Özal zamanıdna vardı zaten o zaman başladı bu tarz yatırım hizmet onra gene görmedik birşey.Ak PArti geldi 80 senede yapılanın daha fazlası bazı şeylerde iki katını yaptı.
    Elinden mi alıyorlardı önceki yönetimlerin niye yapmadınzı ulan diye onalrı da soruglasana şu an iiktidara talip olalar da var aralarında yenileri neyse de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Sana onlarca bulunamayan ilaç sayabilirim. Bırak parasıyla almayı ilaç yok ilaç
    İnsanlar tanıdıklarına yurtdışından ilaç aratıyorlar.
    Hayal dünyanda yaşamaya devam et ama senin gibi haysiyetsizlere sabah akşam bela okuyan çaresiz insanlarda aklından çıkmasın.

Alıntıları Göster
    İlaç sıkıntısı var olabilir ilaç firmaları yüzünden ama geçici anlık şeyler.Bütüne bak bence.Veriliyormu veriliyor.Eskiden kuruşuna kadar cebinden ödüyordun hepsini.Kalp hastası doğan kardeşimin oğlunu ameliyat ettirebilmek için yardım toplamıştık hem de forumdan ,hatırlayan vardır belki. 2005 senesi olmalı.Zaten 2 ay yaşadı yavrucak ameliyatta fayda etmedi.
    Şimdi kalp hastası birini ameliyat etmesin, para getir sonra bakarız desin bakalım hastanenin biri göreyim ben onu, özelden bahsetmiyorum.Bahsettiğim olay Çapada idi.Binlerce dolarlık kanser ilaçları bile ücretsiz amaç hayat kurtarmak olunca paranın önemsiz olduğunu biliyor en azından bu hükümet.Gene özel hastanelerden bahsetmiyorum onlar para tuzağı sadece ,ticarethane olmuş artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 2 Şubat 2019; 14:54:15 >

• ak parti sayesinde günümüz Türkçesinde hiç kullanılmayan osmanlıca adı altında her gün yeni bir fasça kelime öğreniyoruz. ne güzel

Sehven ne demek?
  • tmk20 kullanıcısına yanıt
    Yanlışlıkla, yanlılarak anlamına geliyor. Ama zevklen de yazabilirlerdi😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 2 Şubat 2019; 15:12:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmk20

ak parti sayesinde günümüz Türkçesinde hiç kullanılmayan osmanlıca adı altında her gün yeni bir fasça kelime öğreniyoruz. ne güzel

Sehven ne demek?
    Adamlar 31 Ocak'ı 31 mart sanmıslar olay bu :D

Bu iktidar ve fetöcü yol ortakları daha öncede sehven neler neler yaptılar.Mağdur 1 Chp milletvekili Mehmet Ali Çelebi.Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında.
    https://www.haberturk.com/polemik/haber/709873-tubitak-savcilik-arasinda-sehven-kayit-gerilimi

quote:

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin telefonuna “sehven” yükleme yapıldığı iddiasına üzerine, avukat Serkan Günel tam bir sene önce 26 Ocak 2011’de Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bir senedir devam eden soruşturmada üç savcı değişti ve bir arpa boyu yol alınamadı.

RTE üniversitesi sehven ilan skandalı
    https://www.ulusal.com.tr/gundem/tgbliler-mumtazer-turkoneyi-fena-yakaladigundem/milletvekillerine-rekor-zamyurt/akpli-ciftci-akpye-isyan-ettikultur-sanat/insanliki-kesti-cezayiri-dikecekgundem/ermeni-soykirimi-yalanini-yasar-kemale-sormayingundem/akpli-kuzu-hesabimiz-tutmadigunde-h13112.html

quote:

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, dün bir gazetede yayınlanan skandal ilanla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada kadroya alınacak isimlerin ilanda "sehven" yer aldığı ileri sürüldü.

• Hakkı en fazla 10-12 lira olmalı.

• tmk20 kullanıcısına yanıt
    Sehven kelimesinin ak sözlükteki anlamı:
    Yaslamaya çalıştık ama seçim üstü yemedi

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.