Şimdi Ara

Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta açılıyor, bilmeniz gereken her şey yazımızda (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
2
Favori
5.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14.55 lira ediyor bugünün kuruyla. Ben yine daha fazla geçirmelerini beklerdim, ucuz kaçmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

14.55 lira ediyor bugünün kuruyla. Ben yine daha fazla geçirmelerini beklerdim, ucuz kaçmış

az geçirmişler yani ? daha çok geçirseler hoşuna gidecemiş sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayihani

Hocam haklısınız ben yid niye yapılıyor demiyorum. Herşey yid ile yapılıyor biz hiç vergi felan vermiyormuyuz da herşey yid ile yapılıyor. Bir de bu yidler cari açığı artırıp bizi daha da fakirlerştiriyor. Sizin de bahsettiğiniz gibi fahiş fiyata yapılıp peşkeş çekiliyor bu da bi başka sıkıntı.

Yid ile 2 liralık işi 5 liraya yaptırıyorsun. Aradaki 3 lirayı yabancı fon ve bankalar yiyor. O üç liranın 30 kuruşu da avantacı işbirlikçilere fazla fazla yetiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. Böylesine güzel projelere karşı çıkan adamın vatan haininden farkı yoktur bana göre.
  • Ülkenin nüfusunu İstanbul'da toplamaya devam ettikleri sürece bu sorun çözülmez. Köprü, tünel yapılması güzel ama vatandaşı düşünmeyip, özel şirket mantığıyla yapıyorlar. Hem fazlasıyla vergi veriyoruz, hem de köprüden veya tünelden geçmek için dolar ile ücret ödemek zorunda kalıyoruz. Bu şekilde yapılan işler hayırlı olmaz.
  • "Böylesine faydalı projelerin işletmesi yurdumuzda kalmalı ve Türk halkına daha cüzzi ücretlerle hatta mümkünse ücretsiz sunulmalı, vergimizi veriyoruz daa"

Dedin ve, vatan haini ilan edildin... Neymiş yatırım yapılmasına muhalefet oluyorsun bu memleketin gelişmesini istemiyorsun. Cidden gram zeka kalmadı, eser miktarda dahi...

Bence 4$ dolar değil 14£+KDV olmalı, nede olsa vatan aşıklarıyız (!)
  • Yapımında 2011 yılında başlanan Avrasya Tüneli'nin maliyeti yaklaşık 1 milyar 250 milyon dolar olarak açıklandı. Türkiye - Güney Kore ortak girişimi olan ATAŞ öncülüğünde inşa edilen tünelin yapımında Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli uygulandı. Projenin yapımını üstlenen firmalar, yatırımları karşılığında tüneli 24 yıl 5 ay boyunca işletecekler.

24 yıl 5 ay nedir ya, bu nedir arkadaş. Birde demezler mi biz köprü yaptık biz yol yaptık.

Siz bu milleti haraca bağladınız. Elin yabancısı sermayeyle yapıyor köprüyü yolu tüneli. Yine vatandaşın cebinden para çıkıyor.

Neden devlet kendi parasıyla yapmıyor bu işleri o kadar mı fakiriz ? Koreli adamlar yapıyor 24 yıl o yoldan geçenlerden çatır çatır para alacaklar.

Yapmasalar daha mı daha iyi diyenler olacaktır belki, yapsınlar yapsınlar tabi ama milli sermayeyle yapsınlar. VATANDAŞIN ÜZERİNDEN TİCARET YAPMASINLAR.

Sözde o kadar gelişiyoruz, yakında memlekette geçtiğimiz tüm yollar ücretli olacak anasını satayım.

• Hala yol köprü yapımı ile trafiğin azalacağını düşünen var. Bir kere her şeyi İstanbul'a yapmayı bırakacaksınız. Şehirler arası raylı sistemleri hem yük taşımacılığı için hem de yolcu taşımacılığı için kullanacaksınız. Bunun dışında ben metrobüs denen bir garabete balık istif konserve şeklinde binersem elbette arabam ile giderim. Bazı yerlerde araba toplu taşımadan daha ucuza mal oluyor. Toplu taşıma da bazen 30 dakika yolda otobüs bekleniyor. Avrupa'da olmayan bir minibüs denen garabet taşımacılık var. Kısaca İstanbul düzelmez.
  • 24 yıl 5 ay = 8790 gün
    4 dolar + kdv x 120.000 araç günlük 566 bin $
    566bin$ x 8790 = 4.97 milyar $
    1.25 milyar dolar nerde 5 milyar dolar nerde bizimkiler 4 işlem bilmiyor heralde.
    Ecnebiler işi biliyor o parayı bankaya faize yatırsalar o kadar kazanamazlar. Devletimiz sağolsun halkını düşündüğü için firmaya sadece 3.75 milyar $ kazandıracak. yanı yaptığı yatırımın 3 katını

• quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar.

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orijinalden alıntı: bilek

bildigim tek şey millete iyi geçirecekler üçüncü köprü gibi

zorla kafana silahmı dayıyorlar kullanman için? beğenmiyorsan eski den nereden gidiyorsan oradan git. herşey bedava olsun istiyorsun uz ama bedava peynir sadece fare kapanında olur

Büyük araçlar zorunlu olarak 3. köprüye yönlendirilecek yani bir zorlama var. Ayrıca her gün 135 bin otomobil geçişi için Hazine garantisi bulunuyor.

Eğer günlük 135 binlik araç geçişi olmazsa, zarar vatandaşın cebinden karşılanıyor.

Anladın?

arkadaşım herşeyi biliyorsunuz günlük 135 bin araç geçer trafigi rahatlatmak için yapılmış bir eser büyük araçlar yönlendirilmeye zorlansa ne olur bi açıklasana illa çok bilmişlik yapacaksınız

Efendi!

Ben ne diyorum, eğer o 135 binlik araç geçişinin ücreti sağlanamazsa hazineden yani vatandaşın cebinden çıkacak diyorum.

Ben mecbur muyum, köprü gişesinin bedelini ödemeye.

Vergilerle yol yaptık, köprü yaptık diyorlar. Ondan sonra köprüyü ücretli hale getiriyorlar. Bu nasıl hizmet anlayışı?

efendisi günde 2 köprüden 12 milyon araç geçiyor yüzde 1 takabül ediyor endişelenme sorun olmaz ayırca yapaılan eser 24 sene sonra sana devredilecek yani senin cebine o zaman bozdurur bozdurur harcarsın

İnşallah dediğin gibidir. İleride gişe zarar haberlerini okumayız (bkz Osmangazi köprüsünün sinek avlaması gibi).

• yasinadin kullanıcısına yanıt
    Tamam fesli çakma tarihçi bozuntusunu dinleyip gelip burda hava atma maliye bakanı İngiliz kraliçesine bağlılık yemini etmiş ak troll.

• Ne gerek vardı hem pahalı olacak yüzerek geçerdik

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orijinalden alıntı: bilek

bildigim tek şey millete iyi geçirecekler üçüncü köprü gibi

zorla kafana silahmı dayıyorlar kullanman için? beğenmiyorsan eski den nereden gidiyorsan oradan git. herşey bedava olsun istiyorsun uz ama bedava peynir sadece fare kapanında olur

Büyük araçlar zorunlu olarak 3. köprüye yönlendirilecek yani bir zorlama var. Ayrıca her gün 135 bin otomobil geçişi için Hazine garantisi bulunuyor.

Eğer günlük 135 binlik araç geçişi olmazsa, zarar vatandaşın cebinden karşılanıyor.

Anladın?

arkadaşım herşeyi biliyorsunuz günlük 135 bin araç geçer trafigi rahatlatmak için yapılmış bir eser büyük araçlar yönlendirilmeye zorlansa ne olur bi açıklasana illa çok bilmişlik yapacaksınız

Efendi!

Ben ne diyorum, eğer o 135 binlik araç geçişinin ücreti sağlanamazsa hazineden yani vatandaşın cebinden çıkacak diyorum.

Ben mecbur muyum, köprü gişesinin bedelini ödemeye.

Vergilerle yol yaptık, köprü yaptık diyorlar. Ondan sonra köprüyü ücretli hale getiriyorlar. Bu nasıl hizmet anlayışı?

efendisi günde 2 köprüden 12 milyon araç geçiyor yüzde 1 takabül ediyor endişelenme sorun olmaz ayırca yapaılan eser 24 sene sonra sana devredilecek yani senin cebine o zaman bozdurur bozdurur harcarsın

İnşallah dediğin gibidir. İleride gişe zarar haberlerini okumayız (bkz Osmangazi köprüsünün sinek avlaması gibi).

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/Gelirler.aspx
    burda son 8 ayın istatistikleri kazanılan paralar vs var
    osmangazi için acele etmeyin izmir otoyolu açılmadı daha acılsın ondan sonra konuşalım

• yorumlara bakılırsa fazla kullanan olmicak 15dk da karşıya geçerim artık keyfiniz bilir gidin 2 saat trafik bekleyin. çocuklarımıza torunlarımıza kalıcak bu eserler illa karşı çıkıcaksınız herşeye

• quote:

Orijinalden alıntı: Sorter47

24 yıl 5 ay = 8790 gün
    4 dolar + kdv x 120.000 araç günlük 566 bin $
    566bin$ x 8790 = 4.97 milyar $
    1.25 milyar dolar nerde 5 milyar dolar nerde bizimkiler 4 işlem bilmiyor heralde.
    Ecnebiler işi biliyor o parayı bankaya faize yatırsalar o kadar kazanamazlar. Devletimiz sağolsun halkını düşündüğü için firmaya sadece 3.75 milyar $ kazandıracak. yanı yaptığı yatırımın 3 katını

bu parayı 24 senede kazanacak ki hiçmi bakım yapamayacak eleman çalıştırmayacak bu kadar sığ düşünmek neden ? faize yatırsa dahamı iyi ülkene güvenmiş para yatırmış fazicilik stokculuk karaborsa mı yapsa idi devlet vey asen taş attında kolunmu yoruldu bu hınç bu öfke bu trollük niye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

4 $ + kdv hadi 5 dolar olsun. 15 lira yapar. asgari ücretli bir insan bir günde tünelden gidip gelse. 30 lira yapar. ayda 900 lira yapar.

çok mantıklıymış.. 1 milyar 250 milyon doları firma bizim gibi kerizler sayesinde 2,5 senede çıkartır, kalan 22 sene işletip çocuklarının çocuklarını doyurur..

1 milyar 250 milyon dolar veremeyecek durumda bir ülkemiz var arkadaşlar..

köprü yapıyoruz onu yapıyoruz bunu yapıyoruz hiç biri cebimizden değil.. vergilerimiz bari buraya gitseydi....

hey yavrum hey..

asgari ücretli adamın ne işi var buradaki? 1 ay boyunca 1300 kazanan adamın arabasıyla geçmesi fikri mantık işimi?

diğer yorumlarına katılıyorum o ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Haklısınız çünkü chp seçmeni chp iktidarı olduğu dönemde bu tür şeylere uzak olduğu için hiçbir ülke yatırımını görememişti.

en son chp iktidarı kaç yılında? tayyip kafası chp düşmanlığı yapmayın boş boş. ezber konuşmayın artık sene olmuş 2016.
  • fiyatı çok. tek geçiş en fazla 10 lira olmalı.

aslında olması gereken bedavadır ya neyse.

• Ama helal olsun foruma aydın aristokrat kaynıyor. Hepsi ayrı ayrı devlet yönetecek kapasitede harcanıyorsunuz burda. 😂

• benim vergilerimle yapılıyor para vererek kullanıyorum ama bu akepe tayfası sanırsın tayyip babalarının zekatıyla yapılıyor gibi trip atıyor.. ne memleket ama.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.