Binbaşı
02 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar Yasin bey. Daha önceden size cevap vermek isterdim lakin forumda sms onayım olmadığı için cevap veremedim. Neyse şimdi esas sorunumuza geçelim. Aslında bu sorunun tam bir çözümü yok ama yine de malum reklamı görmek istemiyorsanız bunun kısmi bir çözümü var. Bu sorunu sadece iki tarayıcı da çözebildim. birincisi chrome tabanlı ''Brave tarayıcı'' diğeri de ''Mozilla Firefox tarayıcı''


Brave Tarayıcıdan başlayalım.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ba/cf/ee/bacfee660e0ab2bce3863c7684764fe1.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/73/91/d7/7391d7f28fbb57b083934c29b60d8984.jpeg&t=0&width=480&text=1

Brave sağ üst köşede bulunan brave simgesine dokunarak reklam engelleyici sekmesini açıyoruz oradan ''gelişmiş kontrolleri'' açarak ''komut dizelerini engelle'' seçeneğini aktif ederek malum reklamalrdan kurtuluyoruz. Yalnız bu seçeneği aktif etmekle birlikte forumdaki gezinebilirsiniz ayrıca kullanıcıların açtığı konuları ve resimleri görürsünüz ama forumda mesaj atamaz, kullanıcıların yüklediği video ve twitter mesajlarını göremezsiniz. Fakat bu seçeneği çok basit bir şekilde pasif hale getirebilir ve forum özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bu seçeneği tekrar aktif hale getirerek de reklamlardan kurtulabilirsiniz.Mozilla Tarayıcı:


Mozilla tarayıcıda ise Ublock Origin isimli reklam engelleme eklentisini kuruyoruz ve tarayıcının sağ kısmında bulunan eklentiler bölümüne oradan da Ublock Origin eklentisine giriyoruz eklentinin sol alt köşesinde bulunan ''daha fazla'' seçeneğine basarak özellikleri açıyoruz. Özellikleri açtıktan sonra eklentinin sol üst köşesinde beliren ''javascript'' seçeneğini aktif ederek reklamları engelliyoruz. Brave tarayıcıda olan şeyler mozilla için de geçerlidir.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/80/d9/d2/80d9d2f9d92abdaba2dcb9ca90da0796.jpeg&t=0&width=480&text=1

@Yaxis

YAVAŞ'TAN “ELİ SOPALI GRUP” UYARISI

Millet İttifakı'nın Ankara adayı Mansur Yavaş'ın bizzat yaptığı uyarı şöyle:

“Yoğun bir şekilde, seçim akşamı için ellerinde sopalar ve beyzbol sopalarıyla dışarıya çıkacak şekilde belediye personelinden gruplar oluşturulduğu ve görevlendirmeler yapıldığı bilgisini alıyoruz. Bu kişiler isim isim bize bildiriliyor, hepsinin bilgisi var elimizde. Emniyetin ve Valiliğin bu ihtimale karşı önlem almasını bekliyoruz. Bu kişileri de kanuna aykırı harekette bulunmamaları yönünde uyarıyoruz.”

İnsan duyunca bile ürperiyor. Bir gazeteciden öte, bu şehirde yaşayan bir insan, bir vatandaş olarak bu iddianın yalan çıkmasını diliyorum.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/deniz-zeyrek/benden-sonrasi-tufan-sendromu-4160407/


İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Maltepe’deki konuşmasında Erdoğan’ın muhalefete yönelik ‘vatan hain’ söylemlerine, “Biz senden daha iyisini yaparız deyince niçin vatan haini oluyoruz?” ifadeleriyle cevap verdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Maltepe’deki konuşmasında Erdoğan’ın muhalefete yönelik ‘vatan haini’ söylemlerine, “Biz senden daha iyisini yaparız deyince niçin vatan haini oluyoruz?” ifadeleriyle cevap verdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Maltepe’de vatandaşlarla buluştu. Burada konuşan Ağıralioğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete yönelik ‘vatan haini’ söylemlerine cevap verdi. Ağıralioğlu, “Tayyip bey de duysun! Sen, senden öncekilerden daha iyisini yaparım deyince vatansever oluyorsun da biz senden daha iyisini yaparız deyince niçin vatan haini oluyoruz?” ifadelerini kullandı.

Yavuz Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“HERKESTEN OY İSTİYORUZ”
Biz bu memlekette yaşamayı isteyen herkesten oy istiyoruz. Türk devletindeki yaşayan herkesin oyunu istiyoruz. Biz herkesten oy istiyoruz. Bin yıllık kardeşliğimize itimat ettiğimiz herkesten oy istiyoruz.

“KİMDEN OY İSTEMİYORUZ?”
Eruh baskınından beri asker gönderdiğimiz çocuklarımızı tabutlara sarılmasına neden olan PKK’dan asla oy istemiyoruz. Kandil’i meşru görenlerden oy istemiyoruz. Abdullah Öcalan’ı sevenlerden oy istemiyoruz. 15 Temmuz alçaklığında milletin bağrına sağlanmış hançer olan FETÖ’cülerden oy istemiyoruz. Bunlarla bizi itham eden hükümet haddini bilsin diye söylüyorum. Bu FETÖ’cüler bu PKK’lılar kimin kucağında büyüdülerse onlara oy versinler. Biz memleket evlatlarından oy istiyoruz.”

Kaynak:

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yavuz-agiralioglundan-erdogana-tepki-227441h.htm
Ankapark’a zorunlu öğrenci ziyareti
Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okullara Ankapark ile ilgili yazdığı bir yazı dikkat çekti. Yazıda, bir günde 10 okuldan toplam 4 bin 800 öğrencinin geziye katılması istendi.
Milli Eğitim Bakanlığı Mamak İlçe Müdürlüğü, bölgelerinde bulunan tüm ortaokul ve lise müdürlüklerine ücretli Ankapark gezisi için yazı gönderdi. Yazıda, bir günde 10 okuldan toplam 4 bin 800 öğrencinin geziye katılmasının istenmesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açtığı Ankapark’a, Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla zorunlu öğrenci gezileri düzenlendiği iddia edildi. Ankara’nın Mamak ilçesinde tüm ortaokul ve liselere Ankapark’a 31 Mart seçimleri öncesinde gezi düzenlemeleri için resmi yazı gönderildi.

Kaynak:

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/ankaparka-zorunlu-ogrenci-ziyareti-228207h.htm
Türkistanlı Mülteciler Sahte Belgelerle Tacikistan Üzerinden Çin’e Mi Teslim Ediliyor?

Komünist Çin Yönetiminin baskıcı politikalarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Doğu Türkistanlı Mültecilerin Tacikistan adına düzenlenen belgelerle Çin’e teslim edildiğinden endişe ediliyor.

Doğu Türkistan Bülteni, 6 gündür kendilerinden haber alınamayan iki Uygur Türkünün Tacikistan adına düzenlenen sahte belgelerle Çin’e teslim edilmiş olabileceğini değerlendiren bir haber yayınladı.

İzbuddin ve Zubeyr adındaki iki Uygur Türkünün Hatay Göç İdaresince koğuştan çıkarılarak götürüldükleri sorgu odasında Tacikistan vatandaşı olduklarını kabul eden sahte belgelere imza atmaya zorlandığı bildirildi.

İmza atmaktan kaçınan Uygur Türk’ü Mültecilerin gelişmeleri koğuştaki diğer arkadaşlarına anlattığı belirtilen haberde birkaç saat sonra koğuştan tekrar çıkarılan İzbuddin ve Zubeyr’den 6 gündür haber alınamadığı kaydedildi.

Hatay Göç İdaresinde dün benzer bir olay daha yaşandı.

Tursun adındaki Doğu Türkistanlı Mülteci ailesiyle birlikte sahte belgelere imza atmaya zorlandı. Tekrar koğuşlarına getirilen Tursun ailesinin bugün Tacikistan’a teslim edileceği söylendi.

Çin’in ülke dışına çıkmasına izin vermediği Doğu Türkistanlı Müslümanları kaçak yollarla baskılardan kaçarak sığındıkları ülkelerden tekrar teslim alınca işkence ve infaz cezalarıyla cezalandırdığı biliniyor.

Hatay Göç İdaresinin sık sık benzer haberlerle gündeme gelmesini değerlendiren Türkistan İslam Bülteni, kozmopolit kentte Türk halkının genel değerlerinden yüz çeviren bir yönetimin veya FETÖ’nün etkin olabileceğine dikkat çekiyor.

Türkistanlı Mülteciler adına açıklama yapan Bülten, yetkililerden konu hakkında açıklama belediklerini söyledi.

kaynak:

https://www.milligazete.com.tr/haber/1506308/sok-iddia-uygur-turkleri-sahte-tacikistan-belgeleri-ile-sinir-disi-ediliyor

https://asyaninsesi.com/turkistanli-multeciler-sahte-belgelerle-tacikistan-uzerinden-cine-mi-teslim-ediliyor/
Arkadaşlar merhabalar, kusura bakmayın haber biraz eski ama konunun önemine bianen forumda yayımlama ihtiyacı duydum. Şu anda vatanımızda bulunan doğu Türkistan'lı kardeşlerimizi çin geri istiyor, inşallah bizde Türkiye olarak Doğu Türkistan kardeşlerimizi korumak babında, Malezya ülkesi gibi omurgalı davranırız.

Malezya, Çin'in iadelerini istediği 11 Uygur Türkünü serbest bıraktı.
Malezya, gözaltında tuttuğu Doğu Türkistanlı 11 kişiyi Çin'in yoğun baskı ve taleplerine rağmen bu ülkeye iade etmeyerek serbest bıraktı.

Geçen yıl Tayland'da bir cezaevinden kaçarak yasa dışı yollardan Malezya'ya giren 11 Uygur Türkü, serbest kalmalarının ardından Kuala Lumpur'dan hareketle Türkiye'ye gitti.
Doğu Türkistanlıların avukatı Fehmi Muin, müvekkilleri hakkındaki suçlamaların savcılar tarafından insani nedenlerden ötürü düşürüldüğünü kaydetti.
Geçen yıl kasım ayında Tayland'da bir cezaevinden kaçmayı başaran Uygur Türkleri, göçmenlik yasalarını ihlalden yargılanıyordu.
Geçmişte bu ülkeye sığınan bazı Doğu Türkistanlıları Çin'e iade eden Kuala Lumpur yönetimi, Batı dünyasından ağır eleştiri almıştı.
Zira Çin'e iade edilen Türkistanlıların büyük bir kısmının Çin'e döndükten sonra ağır işkenceye maruz kalacağı hatta idama çarptırılacağı belirtiliyor.
Malezya'nın söz konusu kararının, Mahathir Muhammed hükümeti ile Pekin yönetimi arasında ilişkilerin gerilmesine neden olacağı öngörülüyor.
Bununla birlikte mayıs ayında göreve gelen yeni hükümet, bir önceki Başbakan Necip Rezak hükümeti döneminde Çin'le yapılan milyar dolarlık anlaşmaları da iptal etmişti.
Çin'den Malezya'ya tepki
Uygur Türklerinin Türkiye'ye gönderilmesi kararının ardından Çin, Malezya'ya sert tepki gösterdi.
Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, süreçle ilgili Malezya'ya bazı detaylar verme sürecinde olduğu belirtilerek, "Malezya'nın, Çin'in endişelerine büyük önem vereceği umudu taşıyorduk. Bu insanlar Çin vatandaşı. Üçüncü bir ülkeye sınır dışı edilmelerine kesin olarak karşıyız. Malezya'nın kararını tereddütsüz reddediyoruz" denildi.

Kaynak:

https://tr.euronews.com/2018/10/12/malezya-dogu-turkistanli-11-kisiyi-cin-e-teslim-etmeyerek-turkiye-ye-gonderdi
Yurtiçi yerleşiklerin kıymetli maden dahil yabancı para ve fonları 8 Mart ile biten haftada 834 milyon dolar artışla 171.8 milyar dolara yükselerek tarihi zirvede. Vatandaş döviz varlığını 22 haftadır kesintisiz olarak artırdı.
TCMB verilerine göre 8 Mart ile biten haftada bireylerin yabancı para cinsinden mevduat ve fonları 533.8 milyon dolar artışla 104,097 milyon dolar olurken; kurumların ise 300 milyon dolar artışla 67.71 milyar dolara yükseldi.
En son 5 Ekim 2018 haftasında döviz birikimlerini azaltmayı tercih eden bireyseller takip eden 22 haftada döviz birikimlerini kesintisiz artırdılar. Böylece bireysellerin yabancı para birikimi 29 Nisan 2016’da görülen 104.11 milyar dolarlık zirveye de oldukça yaklaşmış oldu.
TCMB verilerine göre 5 Ekim 2018 haftasında 89.8 milyar dolar olan bireysellerin kıymetli maden dahil yabancı para mevduat ve fonları aralıksız artış yaşandığı 5.5 aylık dönemde 14.32 milyar dolar yükseldi.
Bu artışın ana nedenleri olarak geçen yılın Ağustos ayında yaşanan kur şokunda bireysel yatırımcıların kar amaçlı bozdurduğu 8 milyar doları yerine koyma eğilimi ile beklentiler nedeniyle birikimleri döviz cinsinden tutma alışkanlığının etkili olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Reuters
İşçiler fabrikanın Katarlılara satılmasına isyan etti. Harb-İş Sendikası ordu malının Katarlılara satılmasının vebalini taşıyamayacağını açıkladı. Fabrikadaki 695 işçiden, 605’i Katar ortaklı şirkete devredilecek fabrikada çalışamayacaklarını belirtti.
Özelleştirmeye açılan Tank Palet Fabrikası'nda çalışan işçilerden şok tayin dilekçesi geldi. Fabrikanın Katar ortaklı şirkete devredilmesine tepki gösteren işçiler, kritik askeri bilgileri Katarlı şirketle paylaşmak istemediklerini belirterek tayin dilekçesi verdi. Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, “Biz ordu malının Katarlılara verilmesinin vebalini alamayız” dedi.
Özelleştirilmesi için alay statüsünden çıkarılıp askeri fabrikaya dönüştürülen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nda çalışan yüzlerce işçi, fabrikanın Katar ortaklı bir şirkete devredilmesinin ülke güvenliğini tehlikeye düşüreceği yolundaki uyarılarının dikkate alınmaması üzerine fabrikadan ayrılma kararı aldı. Fabrikada çalışan 695 işçiden 605'inin, Katar ortaklı şirkete devredilecek fabrikada çalışamayacaklarını belirterek devletin elindeki başka fabrikalara tayin talebinde bulundukları öğrenildi. İşçilerin büyük bölümünün tayin dilekçelerine, “Burada edinmiş olduğum bilgi birikimimi Katar ortaklı özel bir şirketle paylaşmak istemediğim için Milli Savunma Bakanlığ'ının başka bir fabrikasına tayinimi talep ediyorum” yazdıkları ifade edildi.
VEBALİNİ ALAMAYIZ
Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, Katar ortaklı firmaya devredilmiş bir askeri fabrikada çalışmamak için tayin isteyen işçilerin, tayin gerekçelerini iş sözleşmenin, olağanüstü durumdan kaynaklı tayin hakkını düzenleyen 37'nci maddesine dayandırdıklarını bildirdi. Yavuz, tayin dilekçesi vermeyen yaklaşık 90 işçinin ise genelde emekliliği dolan ya da emekliliğine kısa süre kalan personelden oluştuğuna dikkat çekti. Bugüne kadar Türk ordusuna hizmet vermiş işçiler olarak ülke güvenliğinin Katarlıların eline bırakılmasına katkı veremeyeceklerini belirten Yaşar Yavuz, “Daha ihale şartnamesi hazırlanmadan, ilan verilmeden, ihalesi yapılmadan fabrikamızı Katarlı şirkete devrettiklerini söylüyorlar. Bu anlayışa karşı haklarımızı nasıl koruyacağız? Türk ordusunun malını Katar'a satıyorlar. Ordu malı, vatan meselesidir. Bunun parçası olamayız. Bu işin vebalini alamayız. Bu nedenle tayinlerimizi istedik” dedi.
Tamamı tank ve diğer zırhlı araçlar konusunda deneyimli olan işçilerin ayrılmasının, fabrikayı mevcut teknik personelle işletmeyi planlayan BMC firmasını da zora düşürebileceği ifade edildi.
Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı düzenlenen eyleme CHP milletvekilleri Engin Özkoç, Fikri Sağlar, Deniz Yavuzyılmaz, Ünal Demirtaş ve Haydar Akar ile İYİ Parti milletvekili Ümit Dikbayır katıldı.
Tank palet satılamaz
Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı sendikalar, vatandaşlar ve milletvekilleri ‘Tank Palet Vatandır Satılamaz' eylemi düzenledi. Sakarya'daki eyleme CHP milletvekilleri Engin Özkoç, Fikri Sağlar, Deniz Yavuzyılmaz, Ünal Demirtaş ve Haydar Akar ile İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır katıldı. Eylemde konuşan Özkoç, askeri fabrikayı 25 yıllığına Katar ordusuna vermek, toprağını Katarlılara vermektir. Altay tankını biz yaptık biz. Sen bu tankı yapan Türk ordusuna, işçimize güvenmiyorsun da Katar ordusuna mı güveniyorsun” diye konuştu. Yavuzyılmaz ise konuşmasında fabrikanın özelleştirilmesi ile adeta kozmik odaya girileceğini belirtirken, AKP'nin geri adım atmaması halinde Zonguldak halkının 1991'de yaptığı gibi yine yollara düşülebileceğini söyledi. Fikri Sağlar, Katar'ın diğer ülkelerde terör örgütlerini desteklediklerine dikkat çekerken İYİ Partili Dikbayır, “Sakarya halkı bu fabrikayı para toplayıp kurdu. Siz kimin malını kime satıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/tank-palet-iscisinden-manifesto-3997230/
Gürsel Tekin, Özhaseki'nin FETÖ'ye Verdiği Arazileri Açıkladı. FETÖ'ye 1 metrekare arsa vermedim' diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Mehmet Özhaseki, binlerce metrekarelik arazileri unuttu.

Seçim çalışmalarına destek vermek için bugün Kadıköy pazarlarını dolaşan Gürsel Tekin pazarcı esnasıyla yaptığı konuşmada 'FETÖ'ye 1 metrekare arsa vermedim' diyen Özhaseki'nin FETÖ'ye verdiğini söylediği 48 kurum ve kuruluşun listesini açıkladı.

Tekin'in açıkladığı liste şöyle:

https://www.gercekgundem.com/siyaset/77513/gursel-tekin-ozhasekinin-fetoye-verdigi-arazileri-acikladi
Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 1.630
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.609
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 167.255 (Bu ay: 532)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.355 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.