Şimdi Ara

Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta açılıyor, bilmeniz gereken her şey yazımızda (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
5.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tüneli chp iktidarı yapsaydı şu an konunun yorumları KK nin heykeli dikilmeli helal olsundan başka birşey olmazdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    5816 sayılı kanun olmasa keske :) kimin ingiliz yada yunan icin calistigini sana burda ispat ederdim.Neyse kanun kalkinca sancili bir surec sizi bekliyor olacak , masallar var birde tarihi gercekler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bu tüneli chp iktidarı yapsaydı şu an konunun yorumları KK nin heykeli dikilmeli helal olsundan başka birşey olmazdı

Chp seçmeni öyle paralı köprüye, tünele salak salak sevinen bir topluluk değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

yap işlet ile açılan köprünün 2 haftada 15 milyon dolar zarar etmesinin önemi yok yani sizin için

senelik bazda ele almak lazım diye düşünüyorum böyle büyük projeleri

bolu dağı tüneli devlet tarafından yapılmaya çalışıldı süreci malum

en azından bu örnek var güzel ülkemiz için
  • OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt
    Haklısınız çünkü chp seçmeni chp iktidarı olduğu dönemde bu tür şeylere uzak olduğu için hiçbir ülke yatırımını görememişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar.

quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar.

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orijinalden alıntı: bilek

bildigim tek şey millete iyi geçirecekler üçüncü köprü gibi

zorla kafana silahmı dayıyorlar kullanman için? beğenmiyorsan eski den nereden gidiyorsan oradan git. herşey bedava olsun istiyorsun uz ama bedava peynir sadece fare kapanında olur

Büyük araçlar zorunlu olarak 3. köprüye yönlendirilecek yani bir zorlama var. Ayrıca her gün 135 bin otomobil geçişi için Hazine garantisi bulunuyor.

Eğer günlük 135 binlik araç geçişi olmazsa, zarar vatandaşın cebinden karşılanıyor.

Anladın?

arkadaşım herşeyi biliyorsunuz günlük 135 bin araç geçer trafigi rahatlatmak için yapılmış bir eser büyük araçlar yönlendirilmeye zorlansa ne olur bi açıklasana illa çok bilmişlik yapacaksınız

Efendi!

Ben ne diyorum, eğer o 135 binlik araç geçişinin ücreti sağlanamazsa hazineden yani vatandaşın cebinden çıkacak diyorum.

Ben mecbur muyum, köprü gişesinin bedelini ödemeye.

Vergilerle yol yaptık, köprü yaptık diyorlar. Ondan sonra köprüyü ücretli hale getiriyorlar. Bu nasıl hizmet anlayışı?

efendisi günde 2 köprüden 12 milyon araç geçiyor yüzde 1 takabül ediyor endişelenme sorun olmaz ayırca yapaılan eser 24 sene sonra sana devredilecek yani senin cebine o zaman bozdurur bozdurur harcarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

5816 sayılı kanun olmasa keske :) kimin ingiliz yada yunan icin calistigini sana burda ispat ederdim.Neyse kanun kalkinca sancili bir surec sizi bekliyor olacak , masallar var birde tarihi gercekler.

baya bir yaran var kardeş anlatta dinliyelim bu atatürk genelde ülkenin refahı için çalışmış

ailesinin veya soyunun değil die biliyom

sendeki kaynaklar feslinin ise kaynaklarını değiştir akıl sağlığın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekcan heper

ben yap işletten yanayım

nedeni

devlet olarak bu tip projeleri finanse edecek maddi gücümüz yok

finanse etmeye kalksak 40 yılda 40 milyar dolara bitirtemeyiz malum iktidar hırsları vs.vs.vs

Bu tür projeleri finanse etmek mümkün. Yatırım ortaklığı kurarak bu parayı halktan toplamak mümkün. Dolar üzerinden ve geçiş garantili çok karlı yatırımlar bunlar. Herkes para yatırır bu işlere. Emeklilik fonları v.s. için de cazip bir yatırım olur. Ancak parayı halk değil kodamanlar ve bankalar kazansın diye bu yola başvurulmuyor.

En büyük artısı da halkı tasarrufa teşvik etmek olur ama yandaşları kalkındırmak varken kim düşünür halkı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemena

quote:

ben yap işletten yanayım

nedeni

finanse etmeye kalksak 40 yılda 40 milyar dolara bitirtemeyiz malum iktidar hırsları vs.vs.vs

Bu tür projeleri finanse etmek mümkün. Yatırım ortaklığı kurarak bu parayı halktan toplamak mümkün. Dolar üzerinden ve geçiş garantili çok karlı yatırımlar bunlar. Herkes para yatırır bu işlere. Emeklilik fonları v.s. için de cazip bir yatırım olur. Ancak parayı halk değil kodamanlar ve bankalar kazansın diye bu yola başvurulmuyor.

En büyük artısı da halkı tasarrufa teşvik etmek olur ama yandaşları kalkındırmak varken kim düşünür halkı.

o fonu yönetecek ekip uzaydan gelmiyecekse mantıklı değil

herkes ihaleye girer ve teklif verir açık ihaledir bunlar çoook ballı olsa kıran kırana geçer bazı ihalelerde olduğu gibi ve devlet burada kazanır

sen yapmaya kalksan işi bitiremezsin bitirtmezler öyle kolay değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekcan heper -- 14 Ekim 2016; 12:22:12 >

• quote:

quote:

baya bir yaran var kardeş anlatta dinliyelim bu atatürk genelde ülkenin refahı için çalışmış

dedim ya kanun var burda anlatılamıyor :) sence bu bile yeterli bir ispat değilmi ? sence neden koruma kanunu var hiç kendine bunu sordunmu ? madem herşey bu kadar basit hersey bu kadar net bir kahraman neden koruma kanununa ihtiyaç duysun ? Demekki bilinmemesi istenenen ve korunması gereken bir şeyler var ?

Kemalistler davalarında samimi iseler toplanıp koruma kanuna itiraz edip kaldırtsınlar ama yemez :D

• tassaruf olayı tek başına ülkenin kalkınması için yeterli olamaz ve bence tadında olmazsa ülkeyi bile batırır
  • tekcan heper T kullanıcısına yanıt
    Bayramlar harici o kopru yoğun kullanilmayacak ve zarar edicek bayramda da ucretsiz olduğu için gelir elde edilmeyecek senelik bazda hesaplıyim size 2 haftada 15 milyon dolar ayda 30 milyon dolar senede 360 milyon dolar zarar eder :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemena

quote:

ben yap işletten yanayım

nedeni

o fonu yönetecek ekip uzaydan gelmiyecekse mantıklı değil

Borsaya, bonoya yatırım yapan bir fon olsa mantıklı değil, çünkü oralarda manipülasyon yaparak milletin parasını cebe indiriyorlar. Ancak bu projelerin geliri garanti. Geçiş garantisi var, gelir dolar üzerinden, ne geçiş sayısında oynama ne de fiyatta oynama yapılamaz. O yüzden çok mantıklı. Fonu yönetecek olanlar sadece devletten tahsilatı yapacaklar. Sıradan yatırım fonları gibi hangi hisseye yatırayım, altına mı petrole mi gibi bir durum yok. Herşey garanti. Sadece 68.500 lük geçiş garantisi ile bile yatırılan paranın 2 katının kazanılması garanti. 68.500 rakamının üzerindeki geçişlerden alınacak %70 pay ise cabası. Çok ballı iş keşke bu işleri halka açsalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemena -- 14 Ekim 2016; 12:26:11 >

• quote:

quote:

quote:

dedim ya kanun var burda anlatılamıyor :) sence bu bile yeterli bir ispat değilmi ? sence neden koruma kanunu var hiç kendine bunu sordunmu ? madem herşey bu kadar basit hersey bu kadar net bir kahraman neden koruma kanununa ihtiyaç duysun ? Demekki bilinmemesi istenenen ve korunması gereken bir şeyler var ?

Kemalistler davalarında samimi iseler toplanıp koruma kanuna itiraz edip kaldırtsınlar ama yemez :D

bence bu tip kanunlar olmalı

çünkü kendini bilmez hadsizler en iyi yaptıkları şeyi iftirayı yaparlar

devletin kurulması aşamasında yapılması gereken her şeyi yapmak mübahtır

sıfırdan bir ülkenin kurulması içte ve dıştaki hainlere gereken cezanın verilmesi elden geldiğince kolay değil

• quote:

quote:

quote:

quote:

bence bu tip kanunlar olmalı

çünkü kendini bilmez hadsizler en iyi yaptıkları şeyi iftirayı yaparlar

devletin kurulması aşamasında yapılması gereken her şeyi yapmak mübahtır

sıfırdan bir ülkenin kurulması içte ve dıştaki hainlere gereken cezanın verilmesi elden geldiğince kolay değil

oha :D neyse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bu tüneli chp iktidarı yapsaydı şu an konunun yorumları KK nin heykeli dikilmeli helal olsundan başka birşey olmazdı

Chp seçmeni öyle paralı köprüye, tünele salak salak sevinen bir topluluk değildir.

Doğru. CHP seçmeni gezi olayı gibi bir olay çıkarsa ancak ona sevinir. hatta bayram yapar.
  • yasinadin kullanıcısına yanıt
    Alimleri astırdı alimleri allahın naleti üzerine olucak. Atatürk zamanında telsizli telefonlar vardı bak şimdi iphone var namkör olmayın avrupada bu meyvelere eurolara alamıyorlar hüloğğğğğğğğğğğğğğ.
  • Biz de Keçiören metrosunu bekliyoruz 12 yıldır açılamadı bi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bardeos

Biz de Keçiören metrosunu bekliyoruz 12 yıldır açılamadı bi

acaba niden açılmadı

bence kimseye peşkeş çekmek istemedi
  • lterlemez L kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız ben yid niye yapılıyor demiyorum. Herşey yid ile yapılıyor biz hiç vergi felan vermiyormuyuz da herşey yid ile yapılıyor. Bir de bu yidler cari açığı artırıp bizi daha da fakirlerştiriyor. Sizin de bahsettiğiniz gibi fahiş fiyata yapılıp peşkeş çekiliyor bu da bi başka sıkıntı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.